Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.11.2021 o 16:50, fluber napisał:

 

...tydzień temu zaprosili dwie osoby z rodziny na kolację do siebie, dzień po tej kolacji te dwie osoby się rozchorowały. W tej chwili oboje są w szpitalu i przechodzą covid bardzo ciężko ( około 60-tki oczywiście niezaszczepieni, testy pozytywne) @Sebastian 

To naturalne szczepienie to chyba też gówno warte, oni znowu trafili do szpitala z covidem w ciężkim stanie a dosłownie 2 miesiące temu ich wypisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 11:58, fluber napisał:

Po pierwsze zaszczepieni rzadziej chorują objawowo

Czyli nie mają temp...

W dniu 21.01.2022 o 11:58, fluber napisał:

na wejściach do zakładów są pomiary temperatury, jak masz podniesioną, nie wejdziesz do pracy

... czyli wpuszczą chorych, a nie wpuszcza np. kobiet z w czasie miesiączki... :)

Ja już pominę, jak mierzą temp na wejściu do zakładu... na czole, na szyi prosto z wejścia z podwórka, gdzie najczęściej wyskakuje 34-35 stopni ;D

BTW. Z własnego doświadczenia zaraził nas mąż kuzynki na urodzinach tydzień temu:

Moja partnerka (lat 3x) - 3 dawki Pfizer, nie chorowała wcześniej - objawy typowo grypowo-przeziębieniowe (bóle mięśni, katar, kaszel, gardło, pewne problemy ze smakiem), temp niecałe 38

Ja (lat 4x) - przeszedłem COVID rok temu, 2 dawki Moderna, objawy typowo grypowo-przeziębieniowe (mocny kaszel, katar, gardło), temp trochę pow. 37

Mój wujek (lat 6x) - nie chorował wcześniej, choć covida mieli członkowie rodziny, bez szczepienia - objawy typowo grypowe, temp 38

Mąż Kuzynki (lat. 4x) - chorował na COVID, 1 dawka - objawy typowo grypowo-przeziębieniowe, temp ok. 37

Póki co bez problemów i oby tak zostało, zaraziło się na razie 4 z 9 osób, ciotka i kuzynka (mieszkają w chorymi razem) - 2 testy PCR są zdrowe, obie miały po 2 dawki szczepienia. Pozostałe 3 osoby siedziały też przy tym samym stole też są zdrowe (jedna szczepiona, 2 nieszczepione).

Podsumowując: 

z 4 osób chorych, 3 są po szczepieniach 1 bez. Z 5 zdrowych 2 po szczepieniach, 3 bez. Jak się coś zmieni, dam znać, ale ten wynik to poniekąd już tyko potwierdza to co od dawna w zestawieniach jest - szczepionki obecnie niewiele wnoszą, poza kasą dla koncernów farmaceutycznych.

Inny case - szwagier pracuje X-komie, na 8 osób 6 ma covid, z tych 6 - 4 dowiedziało sie przypadkiem, bo w pracy mogą sobie test zrobić gratis - więc zrobili ;) Objawy to katar, gardło, kaszel - gorączka max. 37 z kreskami. połowa zaszczepiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większym problemem koronki jest jednak coś innego:

https://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/dlugi-covid-czy-symptomy-dlugiego-covidu-znikaja-po-czasie/1cmlf37?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_campaign=oferta_paid&utm_medium=sg_bloczek&utm_source=onet.pl&utm_aureus=k1fo3m0mnj%2C5f114ab8-d1c8-4bdc-bcd5-01f4fc69bef8

sam tego doświadczam na co dzień. Nie wiem czy szczepionka coś by tu pomogła, chorowałem, jak jej nie było dostępnej, ale to mega uporczywe na co dzień jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Deltuś napisał:

Czy moderatorzy skasowali mój wcześniejszy post? :)

Mój 4-letni syn stał się ofiarą systemu. 7-dniowy areszt domowy dla zdrowego dzieciaka, bo inny dzieciak z przedszkola z pozytywem. Pewnie dzieciak z katarem zaprowadzony na test. Jaki to ma sens? 

Ten w którym wczoraj pisałeś jak to z rodziną normalnie żyjecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dannygd napisał:

Większym problemem koronki jest jednak coś innego:

https://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/dlugi-covid-czy-symptomy-dlugiego-covidu-znikaja-po-czasie/1cmlf37?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_campaign=oferta_paid&utm_medium=sg_bloczek&utm_source=onet.pl&utm_aureus=k1fo3m0mnj%2C5f114ab8-d1c8-4bdc-bcd5-01f4fc69bef8

sam tego doświadczam na co dzień. Nie wiem czy szczepionka coś by tu pomogła, chorowałem, jak jej nie było dostępnej, ale to mega uporczywe na co dzień jest.

A covidowy penis? Ma ktoś? 🙃 

k**** jak się złożyło, czytałem o tym tydzień temu, a dwa dni później mnie rozłożył covid. I teraz stresik, co będzie za jakiś miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Deltuś napisał:

Czy moderatorzy skasowali mój wcześniejszy post? :)

Mój 4-letni syn stał się ofiarą systemu. 7-dniowy areszt domowy dla zdrowego dzieciaka, bo inny dzieciak z przedszkola z pozytywem. Pewnie dzieciak z katarem zaprowadzony na test. Jaki to ma sens? 

Masz dość roszczeniowe podejście do życia.

Twój 4 letni syn zraził się w przedszkolu, tak jak 100 % innych dzieci uczęszczających do przedszkola. W zasadzie wszystkie po roku zaliczają już wszystkie 4 typy korony, grypę i resztę.

Różnica jest jedynie taka, że ten typ korony ma kombinację R i objawów klinicznych rozkładających służbę zdrowia i gospodarkę.

20 godzin temu, Deltuś napisał:

Do dziś żyło się normalnie. Od jutra?  Hmmm. W systemie syn będzie na kwarantannie, ale tylko w systemie. :) powodzenia fluberku. 

No cóż, nie chcę nikogo pouczać, ale może lepiej podejść do tego poważnie. Na szelki wypadek. 

Są przypadki long-covid przy bezobjawowym przejściu u dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Deltuś napisał:

Co ty człowieku pierd***** jakie "zaraził się", jakie "bezobjawowe"? Bezobjawowa to była schizofrenia w Związku Radzieckim. Objawowo to można być błaznem jak jeden śmiszek na tym forum.

Wypada jedynie współczuć potomstwu :) 

I z odrobiną sensu proszę, bo jesteś jedną wielką stratą czasu w tym temacie. 

 

Edt.

Czasem mam wrażenie, że wpada tu jakiś chłop z widłami i gajową frazą, próbuje zdobyć poklask. 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 19:38, Deltuś napisał:

Do dziś żyło się normalnie. Od jutra?  Hmmm. W systemie syn będzie na kwarantannie, ale tylko w systemie. :) powodzenia fluberku. 

I jak tam? Syn poszedł do przedszkola czy tylko w Internecie jesteś taki groźny a w rzeczywistości obsrales zbroję? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.