Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, RappaR napisał:

Jak burżuazja, bo jesz dziennie gdzieś tyle, co moja babcia w tydzień.

Czarnuchy,  zadałem pytanie ile według Was należy zarabiać zeby moc sobie pozwolić na GODNE ZYCIE, wakacje 2x w roku I odkładać do tego jeszcze hajs, nie licząc nawet dzieci,  bo moim zdaniem 5,6k, moje kwoty za szame pokrywają się z tym co znajdziecie wpisując w internecie frazę "koszt wyzywienia w Polsce", inni forumowicze i zapewne sami Wy i Wasze portfele. W zamian włącza wam się filtr bronmy Polski za wszelką cenę,sprowadźmy to do absurdu i powiedzmy, że 80 letnia babcia wydaje mniej, to samo 5 letnie dziecko, a w ogole to jedz c***u sadzonki.

 

Bądźmy poważni, kto z was wydaje nawet te 500 zł za jedzenie razem z chemią? A stad się wziela dyskusja, mówimy o normalnym życiu ludzi w wieku rozrodczym. To, że da się przeżyć pewnie za 200 zl to ja wiem, w UK poznalem chlopa co mieszka w pokoju 9m2 z dwoma innymi ludźmi i wydaje 10f tygodniowo na fasolkę z puszki. Tak też się da, ale z życiem nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Przykładowo przyjdzie Balcerowicz, podniesie stopy procentowe na 10%, bezrobocie skoczy na 20% i nic nie pomoze dokształcanie, oraz kursy. bo na sprzątaczkę (przyjętą po znajomosci) to będą za małe kwalifikacje.

Umiem angielski, aktualnie jestem na kontrakcie zagranicznym. Przy inflacji powinno się podnosić stopy procentowe tak przy okazji tylko dodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venglas napisał:

Umiem angielski, aktualnie jestem na kontrakcie zagranicznym. Przy inflacji powinno się podnosić stopy procentowe tak przy okazji tylko dodam

To juz inny temat, mówie tylko ze na przełomie wieków ludzie z językami kursami i doktoratami nie mogli znaleźć pracy, nie dlatego ze byli leniwi tylko dlatego ze było wysokie bezrobocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Czarnuchy,  zadałem pytanie ile według Was należy zarabiać zeby moc sobie pozwolić na GODNE ZYCIE, wakacje 2x w roku I odkładać do tego jeszcze hajs, nie licząc nawet dzieci,  bo moim zdaniem 5,6k, moje kwoty za szame pokrywają się z tym co znajdziecie wpisując w internecie frazę "koszt wyzywienia w Polsce", inni forumowicze i zapewne sami Wy i Wasze portfele. W zamian włącza wam się filtr bronmy Polski za wszelką cenę,sprowadźmy to do absurdu i powiedzmy, że 80 letnia babcia wydaje mniej, to samo 5 letnie dziecko, a w ogole to jedz c***u sadzonki.

 

Nie wiem co chcesz powiedzieć przez godne życie. Sam wydaję na życie więcej niż 6k i czy mam godne życie? Ciężko powiedzieć. Ale na studiach żyłem za wielokrotnie mniej i nie czułem się jak człowiek z faweli.

Więc nie powiem Ci ile trzeba zarabiać, ale wiem, że znajomy z Cayenne za 670k patrzy z zazdrością patrzy na droższe fury ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

To juz inny temat, mówie tylko ze na przełomie wieków ludzie z językami kursami i doktoratami nie mogli znaleźć pracy, nie dlatego ze byli leniwi tylko dlatego ze było wysokie bezrobocie.

No tak było. Wprowadzając w polsce kolejne elementy socjalizmu, czy komunizmu (jak to PIS chyba proponował  bony na energię) nie polepszymy sytuacji bezrobocia. Teraz to jest tak, że ciężko serio zupełnie niczego nie znaleźć. Praca jest dla każdego, ale jak ktoś z zupełnie niczym do zaoferowania chce zarabiać 4k to nic dziwnego, że woli na zasiłku siedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał:

Czarnuchy,  zadałem pytanie ile według Was należy zarabiać zeby moc sobie pozwolić na GODNE ZYCIE, wakacje 2x w roku I odkładać do tego jeszcze hajs, nie licząc nawet dzieci,  bo moim zdaniem 5,6k, moje kwoty za szame pokrywają się z tym co znajdziecie wpisując w internecie frazę "koszt wyzywienia w Polsce", inni forumowicze i zapewne sami Wy i Wasze portfele. W zamian włącza wam się filtr bronmy Polski za wszelką cenę,sprowadźmy to do absurdu i powiedzmy, że 80 letnia babcia wydaje mniej, to samo 5 letnie dziecko, a w ogole to jedz c***u sadzonki.

 

Bądźmy poważni, kto z was wydaje nawet te 500 zł za jedzenie razem z chemią? A stad się wziela dyskusja, mówimy o normalnym życiu ludzi w wieku rozrodczym. To, że da się przeżyć pewnie za 200 zl to ja wiem, w UK poznalem chlopa co mieszka w pokoju 9m2 z dwoma innymi ludźmi i wydaje 10f tygodniowo na fasolkę z puszki. Tak też się da, ale z życiem nie ma to nic wspólnego.

Sprowadzenie do absurdu to pisanie jak to w PL się pogarsza i w ogóle dramat, syf kiła i mogiła.

od 2000 praktycznie w rok w rok sytuacja w PL idzie do przodu (czy to rządzi PiS czy PO -> wiadomo że przy  pierwszych idzie szybciej, przy drugich wolniej :) ale idzie), wiadomo że do bogatego zachodu ciągle nam brakuje -> ale jak sam pokazałeś i na bogatym zachodzie są osoby żyjące 'c***owo'

no nie w PL nie jest lepiej niż w D, UK czy Skandynawii -> ale w porównaniu do tego co było w 2000 to jest niebo a ziemia i gonimy ten zachód. Jak ludzie tego nie widzą to to jest właśnie absurd (ostatnio spotkałem się z kolegą 'z bloku naprzeciwko' -> od roku w domu 250m2, jeździ nową furką, ale też pierdolił jak to w PL beznadziejnie, nic się nie poprawia ba w ogóle jest coraz gorzej -> no k**** to jest chore tbh)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venglas napisał:

Praca jest dla każdego, ale jak ktoś z zupełnie niczym do zaoferowania chce zarabiać 4k to nic dziwnego, że woli na zasiłku siedzieć. 

Jakbyśmy mieli rozbudowany socjal jeszcze :)

Akurat mamy ubogi socjal jak na warunki europejskie :) 

Teraz, venglas napisał:

To my się znamy?

Siema Grzesiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Jakbyśmy mieli rozbudowany socjal jeszcze :)

Akurat mamy ubogi socjal jak na warunki europejskie :) 

I bardzo dobrze, bo po pierwsze nas na niego nie stać, a po drugie to socjalizm to choroba.
Państwa socajlistyczna wcześniej czy później zawsze kończą tak samo :P

Nas nawet nie stać na 500+, wystarczy zobaczyć dług publiczny :P

Edytowane przez venglas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venglas napisał:

I bardzo dobrze, bo po pierwsze nas na niego nie stać, a po drugie to socjalizm to choroba.
Państwa socajlistyczna wcześniej czy później zawsze kończą tak samo :P

aha - właśnie sobie przypomniałem gdzie jeszcze (z krajów gdzie byłem dłużej) nie widziałem specjalnie biedy -> w turbo-socjalistycznej Danii :)

Modlę się żeby Polska tak skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, venglas napisał:

I bardzo dobrze, bo po pierwsze nas na niego nie stać, a po drugie to socjalizm to choroba.

Stać :)

3 minuty temu, venglas napisał:

Państwa socajlistyczna wcześniej czy później zawsze kończą tak samo :P

 

Jako bogato, zaawansowane technologicznie kraje z wysokim standardem życia?

4 minuty temu, venglas napisał:

Nas nawet nie stać na 500+, wystarczy zobaczyć dług publiczny :P

Stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Sprowadzenie do absurdu to pisanie jak to w PL się pogarsza i w ogóle dramat, syf kiła i mogiła.

od 2000 praktycznie w rok w rok sytuacja w PL idzie do przodu (czy to rządzi PiS czy PO -> wiadomo że przy  pierwszych idzie szybciej, przy drugich wolniej :) ale idzie), wiadomo że do bogatego zachodu ciągle nam brakuje -> ale jak sam pokazałeś i na bogatym zachodzie są osoby żyjące 'c***owo'

no nie w PL nie jest lepiej niż w D, UK czy Skandynawii -> ale w porównaniu do tego co było w 2000 to jest niebo a ziemia i jak ludzie tego nie widzą to to jest absurd (ostatnio spotkałem się z kolegą 'z bloku naprzeciwko' -> od roku w domu 250m2, jeździ nową furką, ale też pierdolił jak to w PL beznadziejnie, nic się nie poprawia ba w ogóle jest coraz gorzej -> no k**** to jest chore tbh)

No ja się zgadzam w 100%, bo trzeba chcieć bardzo zeby nie widzieć jak bardzo się poprawiło w Polsce, mamy wiele rzeczy zje***ych zaczynając od braku kultury politycznej, ale jak ktoś mówi że ma gorzej niż w 2005, to meh, niech się leczy.

 

5 minut temu, RappaR napisał:

Nie wiem co chcesz powiedzieć przez godne życie. Sam wydaję na życie więcej niż 6k i czy mam godne życie? Ciężko powiedzieć. Ale na studiach żyłem za wielokrotnie mniej i nie czułem się jak człowiek z faweli.

Więc nie powiem Ci ile trzeba zarabiać, ale wiem, że znajomy z Cayenne za 670k patrzy z zazdrością patrzy na droższe fury ;) 

Zanizylem standardy godnego życia do zwykłej klasy średniej, czyli kawaler/para, którzy wynajmują mieszkanie w bloku, w lato lecą do Hiszpanii na all inclusive, w zimę na narty do Austrii, w weekend wychodzą gdzieś cos zjeść, czy do kina, zalewają auto benzyną, a najebani w sobotę wrócą do domu tym magicznym uberem, do tego odkładają hajs na wklad wlasny czy tam jakiś fundusz dla dziecka, bo planują dać mu jakiś start w dorosłość, a jak im się zepsuje lodówka to nie płaczą w poduszkę tylko idą kupić nową. Tyle I tylko tyle jest dla mnie godnym życiem, więc z mojego punktu widzenia Ty masz w c*** godne życie i my point is, większość Polaków dalej ma te slynne juz 3k i absolutnie nie mieszczą w tych standardach, choćby jedli skórki od ziemniaków, dlatego też nie ubarwiamy jak to u nas jest zajebiscie, jeśli połowa Polaków nie jest w stanie zapewnić sobie z mojego punktu widzenia minimum do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Stać :)

Jako bogato, zaawansowane technologicznie kraje z wysokim standardem życia?

Stać :)

Wygrałeś, przyznaję rację. Zróbmy w polsce socjal na skalę innych sinlych gospodarek. Rozdawajmy pieniądze tym którzy tego potrzebują. Miałem jakieś chwilowe prawackie zaćmienie, że mogłem myśleć inaczej.

6 minut temu, julekstep napisał:

aha - właśnie sobie przypomniałem gdzie jeszcze (z krajów gdzie byłem dłużej) nie widziałem specjalnie biedy -> w turbo-socjalistycznej Danii :)

Modlę się żeby Polska tak skończyła.

 Wiem, że niektórzy ludzie w USA łączą nordycki model państwa z jakąś formą socjalizmu. Dlatego chciałbym powiedzieć jasno, że Danii daleko od socjalistycznej gospodarki planowanej. Dania to gospodarka rynkowa – powiedział p. Rasmussen. – Nordycki model opiera się na rozszerzonym państwie opiekuńczym z wysoką formą zabezpieczenia dla obywateli, ale też z efektywną gospodarką rynkową, na której jest wiele wolności do realizowania swoich marzeń – dodał.
 

Oni sami nawet o sobie nie mówią, że są państwem socjalistycznym, ale spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Zanizylem standardy godnego życia do zwykłej klasy średniej, czyli kawaler/para, którzy wynajmują mieszkanie w bloku, w lato lecą do Hiszpanii na all inclusive, w zimę na narty do Austrii, w weekend wychodzą gdzieś cos zjeść, czy do kina, zalewają auto benzyną, a najebani w sobotę wrócą do domu tym magicznym uberem, do tego odkładają hajs na wklad wlasny czy tam jakiś fundusz dla dziecka, bo planują dać mu jakiś start w dorosłość, a jak im się zepsuje lodówka to nie płaczą w poduszkę tylko idą kupić nową. Tyle I tylko tyle jest dla mnie godnym życiem, więc z mojego punktu widzenia Ty masz w c*** godne życie i my point is, większość Polaków dalej ma te slynne juz 3k i absolutnie nie mieszczą w tych standardach, choćby jedli skórki od ziemniaków, dlatego też nie ubarwiamy jak to u nas jest zajebiscie, jeśli połowa Polaków nie jest w stanie zapewnić sobie z mojego punktu widzenia minimum do szczęścia.

Jak sobie poczytasz reddity to na zachodzie także połowa nie ma tego magicznego godnego życia. Apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

1 minutę temu, venglas napisał:

Wygrałeś, przyznaję rację. Zróbmy w polsce socjal na skalę innych sinlych gospodarek. Rozdawajmy pieniądze tym którzy tego potrzebują. Miałem jakieś chwilowe prawackie zaćmienie, że mogłem myśleć inaczej.

I właśnie to PiS robi :) te gospodarki właśnie z powodów socjalnych są takie silne, a nie pomimo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Jak sobie poczytasz reddity to na zachodzie także połowa nie ma tego magicznego godnego życia. Apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

I właśnie to PiS robi :) te gospodarki właśnie z powodów socjalnych są takie silne, a nie pomimo :) 

No tak. Zgadzam się, przecież jak będziemy rozdawać peiniądze, to ludzie zaczną się dokształcać za te pieniądze, a i do pracy będa bardziej chętni. Zgadzam się, nawet w polsce da się zrobić rozbudowany socjal, 500+ to w sumie nieznaczący wydatek, więc jest jeszcze pole do manewru na inne socjale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, venglas napisał:

No tak. Zgadzam się, przecież jak będziemy rozdawać peiniądze, to ludzie zaczną się dokształcać za te pieniądze, a i do pracy będa bardziej chętni. Zgadzam się, nawet w polsce da się zrobić rozbudowany socjal, 500+ to w sumie nieznaczący wydatek, więc jest jeszcze pole do manewru na inne socjale. 

Dokładnie tak jest :) taka zachodzi korelacja, miło ze się dogadaliśmy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, venglas napisał:

Oni sami nawet o sobie nie mówią, że są państwem socjalistycznym, ale spoko :D

No a Jarosław Kaczyński mówi że nie prowadzi polityki socjalistycznej tylko solidarnościową -> czyli idąc Twoim tokiem rozumowania to kiedy piszesz o socjalizmie w PL to pleciesz wierutne bzdury. Chamsko tak sobie samemu dopiekać :( 

Nie moja wina że ludzie tak boją się niektórych słów. 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał:

No ja się zgadzam w 100%, bo trzeba chcieć bardzo zeby nie widzieć jak bardzo się poprawiło w Polsce, mamy wiele rzeczy zje***ych zaczynając od braku kultury politycznej, ale jak ktoś mówi że ma gorzej niż w 2005, to meh, niech się leczy.

 

Zanizylem standardy godnego życia do zwykłej klasy średniej, czyli kawaler/para, którzy wynajmują mieszkanie w bloku, w lato lecą do Hiszpanii na all inclusive, w zimę na narty do Austrii, w weekend wychodzą gdzieś cos zjeść, czy do kina, zalewają auto benzyną, a najebani w sobotę wrócą do domu tym magicznym uberem, do tego odkładają hajs na wklad wlasny czy tam jakiś fundusz dla dziecka, bo planują dać mu jakiś start w dorosłość, a jak im się zepsuje lodówka to nie płaczą w poduszkę tylko idą kupić nową. Tyle I tylko tyle jest dla mnie godnym życiem, więc z mojego punktu widzenia Ty masz w c*** godne życie i my point is, większość Polaków dalej ma te slynne juz 3k i absolutnie nie mieszczą w tych standardach, choćby jedli skórki od ziemniaków, dlatego też nie ubarwiamy jak to u nas jest zajebiscie, jeśli połowa Polaków nie jest w stanie zapewnić sobie z mojego punktu widzenia minimum do szczęścia.

90 procent tych co zarabia 3k i mniej nawet nie wie co to uber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.