Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, RappaR napisał:

No to ogółem jest całkiem spoko.

W Niemczech też jest bieda, jak minimalna to 1200 euro, a cena metra kwadratowego w Monanchium to 12 000 euro :)

Oczywiście, można mieszkać w gorszych miejscach, podobnie jak można sobie uprawiać pomidorki w ogródku :)

To już w skrajności wchodzimy hahah

W LA też masz ceny z kosmosu za metr kwadratowy, ale w LA nie mieszkają biedni. Tak samo w Monachium. Tak samo w Warszawie.

Nie stać Cie to mieszkaj na uboczu, nie stać cie, to rób kiszonki. Nikt Ci tego nie broni, ale nie wmawiaj innym, że takie życie jest super. Może dla kogoś jest, ale większość z tych ludzi tak żyjących wolałoby sie nie martwić o to, że trzeba jakoś przeżyć do wyopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, venglas napisał:

To już w skrajności wchodzimy hahah

W LA też masz ceny z kosmosu za metr kwadratowy, ale w LA nie mieszkają biedni. Tak samo w Monachium. Tak samo w Warszawie.

Nie stać Cie to mieszkaj na uboczu, nie stać cie, to rób kiszonki. Nikt Ci tego nie broni, ale nie wmawiaj innym, że takie życie jest super. Może dla kogoś jest, ale większość z tych ludzi tak żyjących wolałoby sie nie martwić o to, że trzeba jakoś przeżyć do wyopłaty

Dokładnie, dlatego mówię, że życie w Niemczech i w LA jest c***owe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, venglas napisał:

Ja nie mówię strictę o sobie tylko o tym jak jest w kraju...

tylko że to co mówisz 'TU JEST BIEDA' można powiedzieć o praktycznie każdym kraju (poza jakimiś dziwolągami w skali świata typu Luksemburg czy Monako)

widziałem biedę w UK, w Niemczech a kiedy jako dzieciak z Targowej w early 90's (dla ludzi spoza Wawy - w tamtych czasach to były najgorsze okolice w Wawie) miałem okazję (na mega farcie, ale to oddzielna historia :) ) zobaczyć biedę w LA to miałem traumę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, venglas napisał:

Nie czytałeś wcześniej tego co pisałem. Kilka razy nawet powtórzeyłem, że w polsce się da dobrze zarabiac tylko trzeba chcieć i włożyć w to wysiłek.
Nie lubię się przechwalać ile to mam na koncie, ale możesz spać spokojnie, stać mnie na wynajem, utrzymanie samochodu (czyta benzyna!), a i jadam na mieście, i od czasu do czasu uberem gdzieś pojadę, ba dodam - jestem w stanie jeszcze miesięcznie fajną sumę z tego odłożyć :)

Ja nie mówię strictę o sobie tylko o tym jak jest w kraju...

Najlepsze jest to ze nikt tu na forum nie zarabia te 3k na które psioczymy ale prawie wszyscy na to narzekają;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Ale Ty twierdzisz, że się pogarsza :)

Jak dla mnie jest całkiem dobrze :) 

Bo sie pogarsza. To że jest lepiej niż było 20 lat temu nie oznacza, że teraz jest dobrze i że nie prowadzi to do pogorszenia sytuacji.
Jak dla mnie też jest całkiem spoko, ale znowu - patrząc na ogól nie jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, venglas napisał:

Bo sie pogarsza. To że jest lepiej niż było 20 lat temu nie oznacza, że teraz jest dobrze i że nie prowadzi to do pogorszenia sytuacji.
Jak dla mnie też jest całkiem spoko, ale znowu - patrząc na ogól nie jest fajnie.

Mi tam się nie pogarsza :)
Ale to od 2015 tak Ci się pogarsza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Mi tam się nie pogarsza :)
Ale to od 2015 tak Ci się pogarsza? :D

Mnie się polepsza odkąd zacząłem pracę, ale to nie dlatego, że mamy takie dobre państwo tylko dlatego, że po godzinach robię kursy, czytam książki związane z branżą i dużo czasu spędzam na dokształcaniu się. Jakbym pozostał z tym co zaczynałem czyli 2,5k to dzisiaj bym miał gówno, a nie życie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, venglas napisał:

Myślisz, że czemu w biedniejszych miastach nie ma takiego zjawiska? (pomijając kraje, w których ngeneralnie jest bieda)

LA to nie jest bogate miasto jak na standardy US, więc nie do końca rozumiem pytanie :)

wszyscy bogaci już dawno pouciekali do różnej maści okolicznych Santa-cosiów :) (może zostało kilku w Beverly Hills itp)

Teraz, venglas napisał:

Mnie się polepsza odkąd zacząłem pracę, ale to nie dlatego, że mamy takie dobre państwo tylko dlatego, że po godzinach robię kursy, czytam książki związane z branżą i dużo czasu spędzam na dokształcaniu się. Jakbym pozostał z tym co zaczynałem czyli 2,5k to dzisiaj bym miał gówno, a nie życie :P

zapomniałeś dopisać że wstajesz rano i biegasz!

최고 Mateusz Mierzejewski GIF들 | Gfycat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, venglas napisał:

Mnie się polepsza odkąd zacząłem pracę, ale to nie dlatego, że mamy takie dobre państwo tylko dlatego, że po godzinach robię kursy, czytam książki związane z branżą i dużo czasu spędzam na dokształcaniu się. Jakbym pozostał z tym co zaczynałem czyli 2,5k to dzisiaj bym miał gówno, a nie życie :P

To na pewno nie ma żadnego związku. To przez okoliczności. Tylko i wyłącznie.

Chałwa Wielkiemu Imperium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venglas napisał:

Mnie się polepsza odkąd zacząłem pracę, ale to nie dlatego, że mamy takie dobre państwo tylko dlatego, że po godzinach robię kursy, czytam książki związane z branżą i dużo czasu spędzam na dokształcaniu się. Jakbym pozostał z tym co zaczynałem czyli 2,5k to dzisiaj bym miał gówno, a nie życie :P

Czyli generalnie w Polsce wraz z kwalifikacji poprawiają się pensje. I to jest zła sytuacja :)

Rozumiem, że jakby bez kwalifikacji pensja się poprawiała, a bez spadała, byłoby lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

LA to nie jest bogate miasto jak na standardy US, więc nie do końca rozumiem pytanie :)

wszyscy bogaci już dawno pouciekali do różnej maści okolicznych Santa-cosiów :) (może zostało kilku w Beverly Hills itp)

2084889784_Zrzutekranu2021-12-29o15_47_34.png.5508a07ea3d361f8ff9b413c1e967ccd.png
Masz rację, nie jest w top 10. 
Znowu, czy to oznacza, że LA jest biedne?

Nie wiem jaka logka wami kieruje, serio 😎
 

4 minuty temu, julekstep napisał:

LA to nie jest bogate miasto jak na standardy US, więc nie do końca rozumiem pytanie :)

wszyscy bogaci już dawno pouciekali do różnej maści okolicznych Santa-cosiów :) (może zostało kilku w Beverly Hills itp)

zapomniałeś dopisać że wstajesz rano i biegasz!

최고 Mateusz Mierzejewski GIF들 | Gfycat

Rano jak wstaje, czyli ok 9, biorę jacuzzi i ubieram szlafrok wyszywany złotymi nićmi :P

Edytowane przez venglas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, venglas napisał:

Mnie się polepsza odkąd zacząłem pracę, ale to nie dlatego, że mamy takie dobre państwo tylko dlatego, że po godzinach robię kursy, czytam książki związane z branżą i dużo czasu spędzam na dokształcaniu się. Jakbym pozostał z tym co zaczynałem czyli 2,5k to dzisiaj bym miał gówno, a nie życie :P

Przykładowo przyjdzie Balcerowicz, podniesie stopy procentowe na 10%, bezrobocie skoczy na 20% i nic nie pomoze dokształcanie, oraz kursy. bo na sprzątaczkę (przyjętą po znajomosci) to będą za małe kwalifikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.