Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2019/2020


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, matek napisał:

Byłoby fajnie, jakby to młodzi Grizzlies weszli do PO. Na bank przyjemniej oglądałoby się serię z nimi, niż z byle jakimi Spurs. 

Dużo bym oddał aby tak się stało, no ale geriatria coś się ostatnio poderwała i raczej nie zamierza odpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Morant to kozak. Dawno nie było takiego rozgrywającego. Memphis za ostatnie 2 tygodnie mają 3 atak i 14 obronę. I nawet jeśli uznamy ,że mieli łatwiejszy fragment sezonu to i tak mają sporo utalentowanej mlodzieży. Clarke gra świetnie , Jonas zaskakuje mnie nawet jeszcze bardziej. I nawet coraz mniej mnie drażni to ,że JJJ tak słabo zbiera bo poza tym faktem robi wszystko na niezłym poziomie. Może czasem za bardzo kocha swój rzut za 3 zwłaszcza jeśli mu cięzko się wbić pod kosz.

A wszystko ogarnia Ja ,który ma 7 meczów z więcej niż 10 as. A żaden inny debiutant nie ma.

Ja wiem ,że trochę ten Zachód się spłaszczył ale i tak Grizllies na 8 miejscu to dla mnie spore zaskoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze bardzo dobrze gra mr sometimes maybe good, sometimes maybe shit Jae Crowder, cholernie dużo z ławki daje duet Melton - Tyus i nawet Solo Hill pokazuje fajne value przez te 15mpg czy ile on tam gra. Ogólnie z nimi się cholernie ciężko gra, bo oni są w stanie większość zespołów zajechać intesywnością i równym poziomem zespołu oraz różnorodnością zagrań. Ogólnie polecam włączyć czasem, bo dobry towar

Szkoda Andersona i jego zjazdu, ale chyba taka dola rolesa bez rzutu, ale jego kontrakt wygląda źle obecnie. Brooks jest cholernie nierówny, ale ten zespół chyba potrzebuje jego rzutów (tutaj pole do popisu dla GMa żeby znaleźć dobrego 3nD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polishllama69 napisał:

- Tyus

A zapomniałem o jedynej totalnej głupocie Memphis. Już latem nie rozumiałem czemu oddali tak łatwo Delona by podpisać gorszego Tyusa/ Z kimś miałem nawet na ten temat dyskusję ale już nie pomne z kim. Co daje Delon to widać w Mavs

Jae taki już jest. On wierzy w swój rzut --- Ma dni ,że potrafi wygrać z każdym ale ma dni ,że potrafi Ciebei zatopić. Z ławki ok ale w s5 to jest tykająca bomba

No ale on jednak jest nadal ich najlepszym obrońcą na obwodzie. Ale tu też nie chce udawać speca od memphis na podstawie 8 meczów z czego 3 vs Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Jae taki już jest. On wierzy w swój rzut --- Ma dni ,że potrafi wygrać z każdym ale ma dni ,że potrafi Ciebei zatopić. Z ławki ok ale w s5 to jest tykająca bomba

no on te 5-6 rzutów zawsze odda a jak nie siedzi to nie pcha jakoś mocno, kilka rzutów też blisko zegara zdarza mu się oddać co na próbę korzystnie nie wpływa

7 minut temu, ely3 napisał:

No ale on jednak jest nadal ich najlepszym obrońcą na obwodzie. Ale tu też nie chce udawać speca od memphis na podstawie 8 meczów z czego 3 vs Jazz

tam to zależy czego szukasz, bo jest bardzo różnorodnie, jako punkt ataku vs guardzi najlepszy jest Melton, vs wing/bigs raczej Jaren, podania najlepiej czyta poza trumną też chyba Jaren (on ma bardzo dobre nawyki, ale czasem przysypia) i chyba SloMo. Pod koszem natomiast full package w obronie daje Jonas, ale wyciągnięcie go dalej niż 2m od kosza to koszmar dla zespołu, chociaż wraz ze zbiciem wagi nadeszła poprawa w tym elemencie

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Nie przypominam sobie, wydaje mi się, że z @dannygd

też bym tutaj obstawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Tak chyba masz rację co do adwersarza. Ale uważasz ,że Tyus jest lepszy od Wrighta?

nie jest i nigdy nie będzie, 

co do Jonasa to dwa kluczowe staty

DREB% on 81.5% (to ejst lepszy wynik niż Drummond) off 77.0%

at rim shot freq D 28.2% on vs 34.7% off przy zbliżonych FG% robi różnicę i pozwala budować coś więcej, no i super uzupełnia Jarena. 

No i w erze uciekania od OREB ten typ tyle daje na desce, że też fajnie to zobaczyć 

a i Morant od początku ma dobrego speca od PR

Cytat

I feel like we’re all gelling together. It’s a we over me mindset.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Tak chyba masz rację co do adwersarza. Ale uważasz ,że Tyus jest lepszy od Wrighta?

Na dziś na pewno nie, zresztą ten sezon to dla Tyusa ogromne rozczarowanie. Po dwóch sezonach w Wolves, gdzie mocno podgryzał Teague i często nawet wyglądał lepiej, w Grizzlies nie potrafił zupełnie wykorzystać swoich atutów. Ciężki zawodnik o tyle, że nie ma ani pierwszego kroku, warunków fizycznych, a jego rzut jest wiecznie pod kreską. Właściwie to najlepiej wygląda na połączeniu obrona plus wyprowadzanie kontr. Liczyłem na więcej, wygląda na gracza z poziomu i charakterystyki Kris Dunna i mam nadzieję, że jego prime to nie będzie poziom tegorocznego TJ McConnella.

Miał być mentor dla Moranta, a wyszło kiepsko. Aczkolwiek od wejścia do składu Meltona wygląda to lepiej, nie tylko dla Grizzlies, ale też i Tyusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

Liczyłem na więcej, wygląda na gracza z poziomu i charakterystyki Kris Dunna

Dunn w tym roku to elitarny obrońca (all-D powinien być śmiało), więc tak średnio z porównaniem, chyba że mowa o poziomie gry  w ataku :D 

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

Aczkolwiek od wejścia do składu Meltona wygląda to lepiej, nie tylko dla Grizzlies, ale też i Tyusa.

bo jest dwóch bardzo legit ball-handlerów a także nie musi bronić aż tak bardzo kiedy celem jest Melton, który bardzo dobrze wyłącza groźnych rywali

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polishllama69 napisał:

Dunn w tym roku to elitarny obrońca (all-D powinien być śmiało), więc tak średnio z porównaniem, chyba że mowa o poziomie gry  w ataku :D 

Tyus Jones też był elitarnym obrońcą w Wolves na obwodzie, a w Grizzlies też myślę że po tej stronie akurat nie zawodzi zbytnio oczekiwań. Obaj są podobni w swoim stylu gry. Dunn ma lepsze warunki, Tyus lepsze BBIQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Tyus Jones też był elitarnym obrońcą w Wolves na obwodzie, a w Grizzlies też myślę że po tej stronie akurat nie zawodzi zbytnio oczekiwań

pewnie lekko ponadprzecietna w ujęciu ligowym, szału nie ma

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Obaj są podobni w swoim stylu gry. Dunn ma lepsze warunki, Tyus lepsze BBIQ.

Dunn zaczął świetnie wykorzystywać atletyzm i to już stawia go półkę wyżej niż Jonesa (no taki szklany sufit z ww. powodów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny jest rozwój Jacksona. W rookie year pokazał to co miał pokazać (czyli braki w ofensywie i potencjał na DPOY w obronie) po czym w 2-gim sezonie wypalił w ofensywie bardziej niż się chyba ktokolwiek spodziewał (42% za 3 na 6.5 att per game, wow) przy czym w obronie zaliczył jakiś dziwny zjazd (chociażby 56.5 DFG% at rim gdzie w zeszłym sezonie było 6% mniej)

Co jednak nie zmienia faktu że to jest nadal top prospect, 2 klasy wyżej od tych Bagleyów

 

a tymczasem Melton prowadzi do PO :)

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dapunk20 napisał:

 przy czym w obronie zaliczył jakiś dziwny zjazd (chociażby 56.5 DFG% at rim gdzie w zeszłym sezonie było 6% mniej)

Na jego obronę w pierwszej części poprzedniego sezonu, miała wpływ obecność Gasola. Po ASW już nie grał przez kontuzje, więc nie wiadomo jakby to wyglądało wtedy z JV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dapunk20 napisał:

a tymczasem Melton prowadzi do PO :)

piękny jest to prawda, dzisiaj mniej widoczny, ale i tak bardzo dobry crunch, ten trejd po niego to chyba top 5 tego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.