Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2019/2020


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu temat zakładał @ignazz i wielką popularnością się nie cieszył, więc raczej nikomu nic nie ukradłem. Akurat napisałem krótki tekst o Grizzlies na grupie o koszu, więc może on i temat na forum otworzyć.

Grizzlies mieli bardzo udane lato, a o tym jaki będzie ten sezon naprawdę ciężko napisać coś jednoznacznego, bo wiele zależy od decyzji managmentu, na którą nikt z nas nie ma wpływu. Za Memphis ciągnie się nadal wymiana z udziałem Jeffa Greena i ich pick należy do Celtics, a w tym roku jest objęty protekcją TOP6. Za rok jest w ogóle niechroniony i ciekawe na co zdecydują się Grizzlies. Przy obecnych zasadach loterii kontrola protekcji jest jeszcze bardziej utrudniona względem przewidywań, a tego lata Memphis zostało beneficjentem nowych zasad draftu i otrzymało #2. 

Z tym wybrali Ja Moranta, który ma byc drugim najważniejszym graczem tej drużyny w najbliższych latach. Specjalnie go w NCAA nie oglądałem, więc nie będę się mądrzył, widziałem jakieś porównania do Westbrooka i generalnie mogę to podlinkować: https://www.redteamscouting.com/ja-morant

Najważniejszym elementem przyszłości jest Jaren Jackson Junior, którego prywatnie uważam za najlepszy talent w lidze od Giannisa i Jokicia i mam go wyżej od Doncicia czy Ziona. Może to przesadzone, ale JJJ miał znakomity debiutancki sezon i już jest bardzo dobrym obrońcą, nieźle rzuca, a wierzę że pod nowym coachem będzie rozwijany także względem gry z piłką. Problemem jest to, że jest chudzinką + słabo zbiera i dośc łatwo łapie faule, ale no to unikalny talent. Jeśli nie oglądaliście go w sezonie debiutanckim to gorąco polecam nadrobić i uważniej przypatrywać się jego rozwojowi, podrzucam też hajlajt z wybitnego meczu przeciwko Nets: https://www.youtube.com/watch?v=kvZn91dBsnI

JJJ to moim zdaniem sufit takiego Garnetta i niesamowicie się nim jaram. Jeśli Morant wypali to kto wie, może będzie powtórka z duetu Conley-Gasol z większym upside i tego Grizzlies życzę.

Do tego w tegorocznym drafcie wybrali jeszcze Brandona Clarke'a, kolejnego zdolnego podkoszowego, który wszedł w Summer League z buta i zgarnął tytuł MVP. Ma już 23 lata i przez pewne ograniczenia fizzyczne oraz rzutowe raczej gwiazdą nie będzie, ale to potencjalny bardzo solidny two-way starter.

Podobają mi się też działania GM-a względem wymian. Pozyskali picki od Jazz i Warriors, a  wymianie oddającej Conleya wpadł także Jae Crowder, na chwilę Korver i Grayson Allen, który wielkich minut nie dostał, ale również moze być jeszcze solidnym ligowcem na te 15 minut z ławki. 

Generalnie Memphis inteligentnie zbierało assety, z dopłatą przyjęli Iguodale, za darmo dostali Josha Jacksona, Meltona i 2nd od Suns. Nawet jeśli ci gracze nie wypalą to Memphis nic nie ryzykuje, a Jackson dopiero szedł z #4 numerem draftu i nadal może być przydatnym rolsem z defensywą. Jego alertem jest głowa, ale może zmiana środowiska coś na to poradzi.

Przy Delonie Wrightcie, który podpisał z Dallas wyciągneli jeszcze dwa picki drugiej rundy.

Do tego mądre ruchy na FA. Valanciunas 45/3 to bardzo przyjemny deal. Tyus Jones też nie został przepłaony, a to nie są jeszcze starzy gracze i nadal mają upside. Tego Marko Guduricia nie znam, więc się nie wypowiem.

W Grizzlies jest sporo młodzieży oraz solidnych ligowców i oni ponownie mogą zacząć sezon od kilku zwycięstw. Potem pewnie będzie gorzej, ale mają spadające umowy Crowdera i Iggiego, za które kontenderzy mogą w deadline przepłacać. Kto wie, może przy 35-letnim Iggim wyciągną kolejny 1st pick, bo na razie zapowiedzieli, że to minimum do wyciągnięcia go z Memphis.

Crowder, Iguodala, Valanciunas czy nawet Kyle Anderson ze szkoły Popovicha to też duży dodatek do tej szatni, treningów w roli mentorów. Jeśli miałbym typować zespół, który będzie Kings z poprzedniego sezonu i niespodziewanie będzie grał znacznie lepiej niż przewidują wszelkie U/O to byłoby to właśnie Memphis.

Przyszłość przed nimi, a i teraźniejszość może być lepsza niż się wydaje. Największym zagrożeniem może być...przyszłe lato. Memphis będzie miało dużo pieniędzy, a nigdy nie byli wabikiem na FA, w dodatku sam rynek nie robi szału i mogą się wjebać w jakieś głupie umowy, ale ostatnie lato pokazuje, że podejmują decyzję z głową i może nic nie zepsują.

Nowy trener Taylor Jenkins to młody szkoleniowiec ze szkoły Budenholzera, więc też zapowiada się całkiem ciekawie. Może będzie takim strzałem w 10 jak Atkinson w Nets.

Może podchodzę do nich zbyt pozytywnie, może za bardzo przeceniam potencjal JJJ, ale ciężko mi się tym zespołem nie jarać. Jeśli nie macie swojego ulubionego w lidze to jest doskonały moment na wskoczenie do bandwagonu.

giphy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Jako pierwszy hajper JJJ przed draftem na tym forum, cieszę się że ma już oddanych fanów. Też go uwielbiam jako prospecta :) I też cholernie wysoko cenię (gratulacje Kings i Suns za zeszłoroczny draft - muszą się pojawić w każdym temacie gdzie jest Doncić i JJJ).

Ogólnie to powiedziałbym fenomenalny offseason, gdyby oddali #2 (Moranta) za Ingrama przykładowo :D Nie lubię Ja za bardzo jako top prospecta, ale... dali mu fenomenalne warunki w Memphis do rozwoju, świetnie trafił, to jest teraz ich teoretycznie druga perełka i oby się w tych wołających o pomstę do nieba (defensywa - zaangażowanie i bbIQ + ogólnie rzut) poprawił mocno. Cóż, zobaczymy. Podania Moranta do JJJ i Clarke'a to będzie coś co chce się oglądać niewątpliwie.

Dużo świetnych ruchów nowego GMa (czy tam PoBO, w każdym razie - nowej miotły). Krok po kroku, rozciągali ten trade Conleya niesamowicie, czapki z głów.

Melton ogólnie teraz w HCO w roli SG to inny człowiek niż PG (tam bodajże 36 czy 39% c&s za 3, a pullup niemal najgorszy w lidze), a defensywnie wiadomo jak wymiata. Ten cały deal z Suns to jakiś je*any majstersztyk, a wyrwanie 1st roundera który może być bdb od Warriors za przejęcie Iguodali to jakiś chichot w kontekście tego jak działali z capspace przykładowi Knicks. 

Pick ledwie top6 protected, to ważne w nowej loterii, Danny Ainge patrzy z niepokojem. Ale mają fajne opcje na sprzedaż w trakcie sezonu (Val, Iggy, może jak wróci po kontuzji dobrze to Anderson). 

Dobra przyszłość w Memphis się szykuje. Ale dużo zależy od Moranta, w tym przypadku nie jestem optymistą, obym się mylił.

 

Kurde takie Twoje posty to ja lubię. Masz serduszko.

I ani słowa o DLO. Wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

W sensie takie w ktorych krytykuje grizzlies ze nie oddali 2 picku w drafcje za ingrama?:)

No tej części może nie ale z resztą się zgadzam. Tym bardziej że słuchałem Januarego rok temu w draft day i to on głównie sprawił, że nakręciłem się na JJJa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Pierwszy by nie było jak chodzi o terminologię czasową to hajpował JJJa BMF (ja draftem się w kalendarzowym '18 dopiero zacząłem zajmować), ale potem troszkę go zniżył i wolał Aytona, ja wręcz przeciwnie 🙂 

Bo ja układam mocki z perspektywy ~NBA logiki, a nie kompletnie in abstracto, jak Ty. Ale owszem, pamiętam, że już po jakichś highlightsach z preseasonu Spartans widać było, jak może być zajebisty, a w grudniu to był pewniak do miana zajebistego prospekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie doceniłem floor Jacksona (tzn. jako rookie miał kilka parametrów dużo lepszych niż w college'u), ale sobie znalazłem: i tak pisałem, że ma największy upside, i jest zajebistym prospektem (str. 40 tamtego tematu), tak że sorry, byłem pierwszy i wierny. ;] Grizzlies zapewne też by wzięli Aytona jakby mieli dwa, a z jedynką poszedł Doncić, tzn. logika wyborów w NBA jest zwykle konserwatywna w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, january napisał:

Zrzucenie go na 3 miejsce, to lekki skok w bok! :D 

Ale JJJ-Clarke pod koszem? Jak na to pozwolili... xD

na ten moment wygląda to na jesień średniowiecza na zbiórce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, polishllama69 napisał:

on i Jaren defensywną mają imo mocno średnią

liczę, że Jonas ich trochę nauczy 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? DRB% 20, per 36 minut około 7,2. Nie nazwałbym tego mocno średnią. 

Znajdź mi kogoś lepszego z tego draftu w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? DRB% 20, per 36 minut około 7,2. Nie nazwałbym tego mocno średnią. 

Znajdź mi kogoś lepszego z tego draftu w tym aspekcie.

jak porównujesz z centrami to jest średnio, jako PF wygląda to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis ma trochę pecha bo za rok czołówka draftu to pg ( no chyba ,ze Moranta będą przerabiać na sg). Oni chcieli w zeszłym sezonie oddać swój wybór do Bostonu bo słusznie uważali klase za słabą i za rok mieliby lepsze opcje. A tak to pewnie będą balansowac na granicy utraty wyboru. Bo to obecnie jest chyba wciąż najsłabsza ekipa w NBA

 

No i Grayson Allen i Josh w jednej drużynie to grozi wybuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lucas napisał:

Uważasz że są słabsi od takich Suns czy Hornets?

Myślę, że oni będą oddawać w trakcie sezonu wartościowych weteranów za wybory. Na przyszly rok moga nie mieć żadnego wyboru więc będą uziemiać wartościowych graczy . Grać dużo młodzieżą więc ja nie widze ich wyżej niż bottom 4 a raczej będą robili wszystko by być najgorsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ely3 napisał:

Myślę, że oni będą oddawać w trakcie sezonu wartościowych weteranów za wybory. Na przyszly rok moga nie mieć żadnego wyboru więc będą uziemiać wartościowych graczy . Grać dużo młodzieżą więc ja nie widze ich wyżej niż bottom 4 a raczej będą robili wszystko by być najgorsi

No taki scenariusz jest oczywiście możliwy, ale nawet po oddaniu Iggiego czy Crowdera nie beda zespolem gorszym od Hornets, a kto wie, moze jakos super zaczna i zrobia historie ala Kings rok temu :P I takiemu scenariuszowi kibicuję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko oni idą droga zeszłorocznych Suns. Oddali swoich najlepszych rozgrywających Wrighta i Conleya. JJJ jaki by nie był to w zeszłym roku był strasznie minusowy a nawet Jonas w tamtych Grizzlies był na plusie. Pierwszy sezon jego liderowania będzie drogą przez ciernistą dolinę

 

Zeszłoroczne Sacto miało sukces bo dołożyli ogniwa do trzonu który już mieli a i tak wymiana w połowie na Barnesie rozwaliła im system. Tegoroczne Memphis zrobili mnóstwo dobrych ruchów ale długoterminowo bo krótkoterminowo to sobie wchłonęli złe umowy . W większości podobnych graczy : Jae- Andre- Solomon . Oni na razie weszli do magazynu Ikei brali różne pudła jak popadnie i teraz patrzą czy da się z tego złożyć stół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Plumlee i Rabb polecieli, więc oznacza to, że doniesienia z testami Caboclo na C okazują się być prawdą, jednak ciągle ta rotacja wydaje się być wątpliwa, bo byle większy kloc (np. Drummond czy inny Hassan) to tutaj mogą robić jesień średniowiecza na desce jak nie będzie Jonasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy wielki mecz Moranta. vs BRK 17 pts w 4Q (w tym dający dogrywkę rzut nad Allenem; i generalnie bardzo dobrze kończył pod obręczą) oraz super blok na Irvingu - a go tak zatrzymać w izolacji to jest jednak sztuka: https://stats.nba.com/events/?flag=1&GameID=0021900037&GameEventID=748&Season=2019-20&title=Morant BLOCK (1 BLK)&sct=plot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.