Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, karpik napisał:

Generalnie bez sprawdzania, w ciemno mogę powiedzieć, że wydajemy więcej kasy na salary niż rl NBA, a na koniec i tak ludzie krytykują system finansowy zamiast się zastanowić czy po prostu dobrze ulokowali pieniądze.

E: choć jak pobieżnie sprawdziłem, to chyba nie ;)

czyli moze nalezy zmienic system?

12 minut temu, karpik napisał:

Na pewno trzeba będzie się zająć finansami w trakcie sezonu i nieco poluzować obostrzenia ;)

a tera doczytlaem. zgadzam sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, karpik napisał:

Na pewno trzeba będzie się zająć finansami w trakcie sezonu i nieco poluzować obostrzenia ;)

No nie bardzo, bo jak ktoś przy obecnych obostrzeniach jest wstanie wywalać +150M, to jak mu poluzujemy to będzie wydawał +170M.

Również argumentem na "nie" jest to, co napisało dwóch GMów którzy tą granicę już mają przekroczoną - all in ( SlaKB ), czy prime Westbrooka wiecznie trwał nie będzie ( Fluber ). I poniekąd to rozumiem. Mam tylko nadzieję, że jak coś pójdzie nie tak, to nie zostawią tego bagna i rozmienią zgromadzone zasoby na picki porządkując finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eld napisał:

No nie bardzo, bo jak ktoś przy obecnych obostrzeniach jest wstanie wywalać +150M, to jak mu poluzujemy to będzie wydawał +170M.

Również argumentem na "nie" jest to, co napisało dwóch GMów którzy tą granicę już mają przekroczoną - all in ( SlaKB ), czy prime Westbrooka wiecznie trwał nie będzie ( Fluber ). I poniekąd to rozumiem. Mam tylko nadzieję, że jak coś pójdzie nie tak, to nie zostawią tego bagna i rozmienią zgromadzone zasoby na picki porządkując finanse.

My raczej bardziej mamy dziurę w tych teamach słabszych. W rl NBA są 4 teamy które wydają poniżej 117 milionów. U nas to niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

My raczej bardziej mamy dziurę w tych teamach słabszych. W rl NBA są 4 teamy które wydają poniżej 117 milionów. U nas to niemożliwe. 

Już kiedyś pisaliśmy o tym, że mimo deklaracji "ja i mój team nie tankujemy" tutaj odbywa się to bardziej zero-jedynkowo. Albo idę po wysoki pick, albo gram o wynik. Trochę brak stabilizacji i cierpliwości w budowie potęgi a la real GSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Już kiedyś pisaliśmy o tym, że mimo deklaracji "ja i mój team nie tankujemy" tutaj odbywa się to bardziej zero-jedynkowo. Albo idę po wysoki pick, albo gram o wynik. Trochę brak stabilizacji i cierpliwości w budowie potęgi a la real GSW.

Można by to było uciec do 4 najgorszych teamów. A reszcie dać minimum 110 procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Można by to było uciec do 4 najgorszych teamów. A reszcie dać minimum 110 procent

I tak w tym roku mamy bonus w finansach, więc osobiście nie widzę możliwości wprowadzania kolejnego. Ale, że nigdy nie mów nigdy to zobaczymy co się będzie w RS działo.

Rok temu o tej porze covid to gdzieś tam w Wuhan był dopiero i nawet nie wiedzieliśmy jak się nasze życie zmieni. Dużo się może wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Alonzo napisał:

Po tym jak musiałem oddać Noela, McGrudera i 1st pick za to, że raz byłem 3mln. w podatku? 

Nie ma takiej opcji. :) 

"uwaga, Eld wkłada kij w mrowisko"

Nie przez 3 miliony podatku musiałeś oddać Noela i McGrudera oraz 1st pick, a przez to że Cię okradli drugi rok z rzędu z  II rundą PO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

No k**** żadnych zmian post factum. Chyba sobie jaja robicie. 

XD No nie zawiedliśmy się.

Przecież chodzi o zmiany na przyszłe sezony, tak, żeby być jak najbliżej realnych wydatków. W tym roku jest tak jak było ustalone.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, karpik napisał:

XD No nie zawiedliśmy się.

Przecież chodzi o zmiany na przyszłe sezony, tak, żeby być jak najbliżej realnych wydatków. W tym roku jest tak jak było ustalone.

Nic nie będziemy zmieniać. To nie system jest zły, tylko podejście GMów i poluzowania tu nic nie zmienią.

Co musiałoby się stać, by Nets po czterech sezonach, gdzie nie osiągnęli ani razu nawet 25W zrobili ruchy świadczące jakkolwiek o tym, że chcą zmienić swoją sytuacje? Oni ledwo dobili do 90mln płacąc 8mln McDermott, 7mln Korkmaz, a największym agentem podpisali jest Richaun Holmes.

Musiałaby wejść ustawa atytankerowa, by przestało opłacać się tankować na taką skalę jak uchodzi to u Nas. W RL NBA GMowie mają presje na wynik, u Nas kolader czy Ashigaru mogą sobie realizować i plany 10-letnie.

Po drugie spójrzmy na Los Angeles Lakers. Klub świeżo po tytule, ostatnie podrygi LeBrona. Co robi klub? Rzuca minimalne kontrakty leszczom czekając na steala. Nikt nie docenia głębi, więc dalsze miejsca można upychać byle gównem, nawet nie dotykając wyjątków.

No sorry, ale jakby rotacja była ceniona to Plumlee nie grałby za 3mln ( w RL NBA ponad 8mln ), Meyers Leonard za minimum ( w RL NBA ponad 9mln ) Pat Connaughton minimum ( w RL NBA ponad 5mln ) można by wymieniać długo.

Myślisz, że zmienisz system, podniesiesz progi i ludzie zaczną więcej płacić za graczy, które potem i tak uchodzą za minusowe? I tak będzie polowanie na steale, bo nikt nie ma interesu płacić tym graczom więcej, bo oni w RL NBA wnoszą dużo więcej niż w BeGM. Już to pokazywałem w najbardziej jaskrawym przypadku na Bucks, gdzie SlaKB co okienko dodawał znaczące wzmocnienie, a mimo to dostawał gorszy bilans. Wymiana Diona Waitersa na Tim Hardawaya nie dodała nic.

Ile osób twoim zdaniem zauważyłoby jakby SlaKB zamiast tego wyśmiewanego 50 letniego stash playera dorzucił takiego Connaughtona, Tony Snella czy Justina Holidaya? Stawiam, że może ze trzech GMów. Reszta ma W-Y-J-E-B-A-N-E na takie detale. A póki tak się będzie działo nikt nie zacznie uczciwie płacić za wartościowych rolesów. Bo Jasiek dalej będzie łatał skład Juwanem Morganem i Mychalem Murderem śmiejąc się Wam w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

No sorry, ale jakby rotacja była ceniona to Plumlee nie grałby za 3mln ( w RL NBA ponad 8mln ), Meyers Leonard za minimum ( w RL NBA ponad 9mln ) Pat Connaughton minimum ( w RL NBA ponad 5mln ) można by wymieniać długo.

pat dostal 3.5 mln od lbsa

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ile osób twoim zdaniem zauważyłoby jakby SlaKB zamiast tego wyśmiewanego 50 letniego stash playera dorzucił takiego Connaughtona, Tony Snella czy Justina Holidaya? Stawiam, że może ze trzech GMów. Reszta ma W-Y-J-E-B-A-N-E na takie detale. A póki tak się będzie działo nikt nie zacznie uczciwie płacić za wartościowych rolesów. Bo Jasiek dalej będzie łatał skład Juwanem Morganem i Mychalem Murderem śmiejąc się Wam w twarz.

osobisice mysle, ze jasiek zaplaci za to 1 slotem. sota tu sie jawi jako faworyt do wygrania rs (nie mylic zfaworytem w po).

choc tez nie mam zludzen, ze jasiek zaczekal z mid-level bo w lutym pojawia sie fajne nazwiska na wolnej agenturze. a i transfer jakis zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.