Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Qcin_69 napisał:

by daleko nie szukać 2019

u nas OKC by rozjechało Blazers 4:1

Denver by rozjechało Blazers 4:1

76ers by rozjechali Raptors 

to Po.

W RS-Pacers i Nets 0 szans na PO , dalej mi się nie chce sprawdzać, ale pewnie jeszcze kilka niespodzianek by było, u nas niespodzianek nie ma nigdy

no to polecam rozpocząć od zaprzestania krytyki mojej metodologii oceny zawodników, która nie bierze zero-jedynkowo tego co dzieje się w rzeczywistości, tylko patrzy szerzej, czyt. poza aktualną formą także m.in  rola w drużynie jak i wcześniejsze notowania, a następnie przekłada to na nasze realia.

bo jak tego nie zrobisz, to się nie doczekasz niespodzianek.

 

poki co krytykujesz sam siebie

i nie ma tez zadnych wytycznych w naszej grze co do oceny tak gwoli scislosci.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

no to polecam rozpocząć od zaprzestania krytyki mojej metodologii oceny zawodników, która nie bierze zero-jedynkowo tego co dzieje się w rzeczywistości, tylko patrzy szerzej, czyt. poza aktualną formą także m.in  rola w drużynie jak i wcześniejsze notowania, a następnie przekłada to na nasze realia.

bo jak tego nie zrobisz, to się nie doczekasz niespodzianek.

 

poki co krytykujesz sam siebie

i nie ma tez zadnych wytycznych w naszej grze co do oceny tak gwoli scislosci.

LOL, Twoja metodologia jest taka, ze jakby zrobiono typer na PO, to byś skończył go w bottom10 :) wiec nie odwracaj kota ogonem, znowu.

Masz skład który albo obecnie nie gra, albo gra słabo. A potem robisz z się je ofiarę, ze jak to 17-11 przecież masz Leonarda i Davisa. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

LOL, Twoja metodologia jest taka, ze jakby zrobiono typer na PO, to byś skończył go w bottom10 :) wiec nie odwracaj kota ogonem, znowu.

to cos zaproponuj albo przestan pi*****ić.

bo poruszyles jakis temat na ktory nie ma zadnego rozwiazania.

i nigdzie nie odwroilem kota ogoonem. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co pisze Qcin jest dużo racji. 

Idealnego rozwiązania naturalnie nie znajdziemy, ale im wnikliwsza nasza analiza, tym większe szanse na ciekawsze wyniki. 

Olewanie kalendarza jest wg mnie słabe, bo to czy dany team jest osłabiony, czy gra w pełnym składzie powinno mieć znaczenie - a uśrednianie tego nie oddaje. Nie podoba mi się też ignorowanie u nas zgrania drużyn, albo ustalania rotacji post factum - tu pomysł @Tecu  z ustalaniem rotacji na pół trymestru z góry, jest bardzo dobry - dla przykładu ja u siebie wprowadziłem w 1T tylko Nunna z zakładanej 11-osobowej rotacji w  miejsce Ellingtona. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak zarzut do Lucasa, ale wybuchu formy Doumbouy nikt się nie spodziewał i raczej w normalnych warunkach Lucas nie grałby nim nagle od początku 2T, a bardziej od połowy 2T - ale to tylko przykład. 

I niestety boję się, że łatwo mi będzie u nas przewidzieć wyniki playoffs - masz Gwiazdę - to wygrałeś. Tu nie chce podawać żadnych przykładów, by nie wkładać kija w mrowisko.. to sobie zostawimy na samo playoffs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, january napisał:

Myślę, że się mylisz. W 2017 w EC byli Wizards, w 2018 chyba sam mocno zawsze bardzo mocno jechałeś po braku mających "star power" Clippers w PO. Obecnie mający mocniejszy star power niż w RL Lakers i Bucks mają gorsze bilanse niż RL Lakers i RL Bucks. 

Co do niespodzianek... hm u nas ciężej o niespodzianki niż w RL, skoro głosujemy serie PO... post factum, nieprawdaż :)

1. 2017 w tej grze to lata 70’ w rl NBA, przecież wtedy nikt tej gry nie traktował serio, inaczej nikt mi nie wytłumaczy czemu ktoś dał np.1 rundę za Kuzmikasa albo 2 pierwsze rundy za Carmelo

2.Nie jechałem, jechałem z Clippers bo walczyłem z nimi o PO, gdzie mój awans był dla mnie samego niemałym zaskoczeniem :P 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak zarzut do Lucasa, ale wybuchu formy Doumbouy nikt się nie spodziewał i raczej w normalnych warunkach Lucas nie grałby nim nagle od początku 2T, a bardziej od połowy 2T - ale to tylko przykład. 

Ja Sekou to chcialem od poczatku sezonu grac (tak chyba nawet na priv pisalem Lamie lub na FB) i miał początkowo wpisane 10 min w rotacji, ale nie grał w ogóle w NBA i jest rookie, więc nie było jak go ocenić. Cieszy mnie, ze wreszcie zyskal minuty, choc u mnie dostanie raczej mniejsze niz w Pistons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, january napisał:

Co do niespodzianek... hm u nas ciężej o niespodzianki niż w RL, skoro głosujemy serie PO... post factum, nieprawdaż :)

Mistrz NBA Kyle Lowry u nas standardowo sfajdał się w gacie w I rundzie playoffs :) 

Teraz, Lucas napisał:

Ja Sekou to chcialem od poczatku sezonu grac (tak chyba nawet na priv pisalem Lamie lub na FB) i miał początkowo wpisane 10 min w rotacji, ale nie grał w ogóle w NBA i jest rookie, więc nie było jak go ocenić. Cieszy mnie, ze wreszcie zyskal minuty, choc u mnie dostanie raczej mniejsze niz w Pistons.

Lucas,

ja bardzo lubię Sekou. Ratuje mi teraz statsy w Fantasy - nie odbieraj tego negatywnie, po prostu mi się jako przykład skojarzył :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, january napisał:

Myślę, że się mylisz. W 2017 w EC byli Wizards, w 2018 chyba sam mocno zawsze bardzo mocno jechałeś po braku mających "star power" Clippers w PO. Obecnie mający mocniejszy star power niż w RL Lakers i Bucks mają gorsze bilanse niż RL Lakers i RL Bucks. 

Co do niespodzianek... hm u nas ciężej o niespodzianki niż w RL, skoro głosujemy serie PO... post factum, nieprawdaż :)

Ale jesteś świadom tego że u nas inaczej siły są rozłożone a ty chciałbyś przekładać 1 do 1 (czyli skoro rl Lakers osiągnęli 22-6, u nas są mocniejsi to powinni mieć lepszy bilans). Postępuje tak kilka osób, próbując zakrzywić czasoprzestrzeń w której tylko ja się wzmocniłem a reszta bez zmian względem rl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lucas napisał:

Nie odbieram tego negatywnie, tylko tłumacze.

Generalnie to z jednej strony jest krytyka takiego CM za Juancho/Beasleya, którzy RL mają swoje problemy w całkowicie innej organizacji, z drugiej wyciąganie, ze gramy kims gdy RL gra dobrze i weź tu się zdecyduj.

no to jest logika Alonzo czy Qcina

a scislej rzecz ujmując jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lucas napisał:

Nie odbieram tego negatywnie, tylko tłumacze.

Generalnie to z jednej strony jest krytyka takiego CM za Juancho/Beasleya, którzy RL mają swoje problemy w całkowicie innej organizacji, z drugiej wyciąganie, ze gramy kims gdy RL gra dobrze i weź tu się zdecyduj.

A jak ich sytuacja nie zmieni się przez 2 lata (nie będą grali wcale lub ochłapy) to na podstawie czego mamy ustalić ich siłę w drużynach, w których grają u nas regularne minuty od 2 lat? 

I tak samo jest z kontuzjami w drużynach. W rl drużyna nie mogłaby sobie pozwolić że gra u niej średnio 6 zawodników na mecz, u mnie Joe Johnson mialby minuty ale jest skreślony. Więc na podstawie czego mam określić jego formę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

no to jest logika Alonzo czy Qcina

a scislej rzecz ujmując jej brak.

Nom, Twoja logika jest taka ze skoro gracza nie ma w NBA- np. Mirotic, to go nie ociamy bo go nie ma, a jak gracz się nie łapie do rotacji klubu NBA to go oceniamy na podstawie tego jak grał 2 lata temu. 

Chyba na tym prawie logika nie była Twoim konikiem. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

Nom, Twoja logika jest taka ze skoro gracza nie ma w NBA- np. Mirotic, to go nie ociamy bo go nie ma,

Ja np uwazam, ze Mirotic z waznym kontraktem w NBA powinien byc u nas oceniany jako zawodnik, bo przeciez kariery nie zaoknczyl, RL był FA i to jest absolutnie inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Nom, Twoja logika jest taka ze skoro gracza nie ma w NBA- np. Mirotic, to go nie ociamy bo go nie ma, a jak gracz się nie łapie do rotacji klubu NBA to go oceniamy na podstawie tego jak grał 2 lata temu. 

Chyba na tym prawie logika nie była Twoim konikiem. 
 

 

 

primo nie wiem o co chodzi Ci z Miroticiem.

Secundo, hiperbolizujesz z 2 latami, przez co dyskusja staje sie jałowa.

i dalej się nie doczekałem propozycji rozwiązania na twoje dzisiejsze "bolączki". A przecież temat taki ważny. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kolader napisał:

I tak samo jest z kontuzjami w drużynach. W rl drużyna nie mogłaby sobie pozwolić że gra u niej średnio 6 zawodników na mecz, u mnie Joe Johnson mialby minuty ale jest skreślony. Więc na podstawie czego mam określić jego formę?

To jest bardzo ciekawe pytanie w kontekście Waszej dyskusji, więc podbijam aby nie umknęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

 

primo nie wiem o co chodzi Ci z Miroticiem.

Secundo, hiperbolizujesz z 2 latami.

Z czym niby? Z tym ze oczekujesz oceniania Irvinga jako 3 opcji na podstawie Finałów z 2017 roku? Czy ze oczekujesz ze Dotson i Dj Wilson to dobrzy rolsi bo zagrali po 1 dobrym tygodniu w grudniu 2018 roku? 
Czy ze Juancho byłby starterem w wiekszosci zespołów NBA bo rozstrzelal Memphis Grizzlies w blowoutcie 2 miesiące temu? 
 

Ludzie, Ty i Jasiek to największe choragiewki w tej grze, są większe Łajzy od was, które nie maja skrupolow, ale pod względem dopasowywania narracji do bieżących wydarzeń to nikt nie jest was nawet blisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

Z czym niby? Z tym ze oczekujesz oceniania Irvinga jako 3 opcji na podstawie Finałów z 2017 roku? Czy ze oczekujesz ze Dotson i Dj Wilson to dobrzy rolsi bo zagrali po 1 dobrym tygodniu w grudniu 2018 roku? 
Czy ze Juancho byłby starterem w wiekszosci zespołów NBA bo rozstrzelal Memphis Grizzlies w blowoutcie 2 miesiące temu? 

znow hiperbolizujesz, przez co dyskusja staje się jałowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

To jest bardzo ciekawe pytanie w kontekście Waszej dyskusji, więc podbijam aby nie umknęło. 

Moim zdaniem na podstawie własnej opinii o danym graczu. Ze wspomnianym przez @Alonzo Sekou było cholernie ciężko, bo to rookie, który grał we Francji i G-League, ale sorry taki Mirotić, Juancho czy Beasley (te nazwiska się tu przewijały) to zawodnicy, których każdy mógł sobie w karierze oglądać, wiemy w jakiej roli czują się dobrze, co potrafią, a czego nie. 

Bo sorry, ale nikt mi nie wmówi, że Malik Beasley w ciągu pół roku stał się graczem niegrywalnym w tej lidze. W innej sytuacji kadrowo-finansowej niż Denver grałby spokojnie w rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.