Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi wytłumaczy fenomen Wizz?

 

Terminarz? Bo chyba nie ławka...

 

według mnie świetnie fitująca s5.

 

Lubię pomysł Gasola na szczycie ze sporo biegającym bez piłki obwodem (holiday,beal,porter). 

 

Adebayo przy Gasolu może śmigać na pf, co trochę niweluje krótką ławkę.  

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty Gasol jest w tym pierwszym trymestrze, tylko ten drugi zaczął od slumpu w ofensywie, więc ciekawe, jak to się rozwinie.

 

W sumie przez 3/4 tego trymestru, bo jakoś po 21 meczu zaczął się sypać, ale ostatnio prawie triple double.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beal i Holiday nie wypadli i to mocno ratuje Sylvinho + graja w swoich klubach powyzej 36 minut.

 

Mozna by sie zastanowić na ile na bilans wpłynęłaby kiepska skut. z dystansu, bo tu u Beala, Holidaya, Connaughtona czy Portera jest bardzo słabo. 


Ja wychodzę z założenia, że gdzieś tam w przyrodzie musi być równowaga i u któregoś poszłyby % w górę. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizz trochę inaczej oceniam, przepraszam Sylvinho.

Porter - kontuzje i słaby sezon.

Beal  - słabszy sezon

Holiday - gra na innej pozycji, jednak jest powód dlaczego Holiday nie chce grać jako klasyczny PG i nie gra w swoim klubie. Dla mnie ma to znaczenie.

Gasol, faktycznie klasa do pewnego momentu

Na ławce w sumie oprócz Morrisa, najlepsi są 4 centrzy, którzy średnio graliby na 4ce a w realu oprócz z przymusu Plumlee, nie grają na 4ce.

Morris - meh sezon, ale najlepszy rezerwowy.

Brak rezerwowego PG, co w przypadku niechęci Holidaya do grania na rozegraniu jest poważnym problemem.

 

Na ławce, faktycznie zapomniałem o Jeffie Greenie, Pacie i 50letnim Crawfordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizz trochę inaczej oceniam

Oceniaj sobie jak chcesz, masz do tego prawo. Podobnie jest z interpretacją różnych kwestii (w sumie pokazałeś to w poście, który cytuje), każdy robi to według takich kryteriów jakie sobie wytyczył. Niemniej jednak jeszcze co do Holidaya i jakiś domniemanych problemach, powtórzę to co wcześniej Ci odpisałem, głównym rozgrywającym jest Holiday jednakże nie ma on cały czas piłki w rękach, ponieważ mam chociażby w pierwszej piątce zawodników, którzy także dzielą się dobrze piłką, czyli Gasol i Beal (robią średnio ponad 4 asysty na mecz) dlatego też rozegranie nie spoczywa w 100% na Holidayu.

Dodatkowo, skąd wziąłeś stwierdzenie, że Hoiday ma niechęć do grania na rozegraniu ? Czy osoba, która ma z tym problem zdobywałaby średnio w tym sezonie prawie 9 asyst na mecz, co daje na ten moment 3 miejsce w lidze ?

 

W sumie jeszcze komentarz do gry Marcusa Morrisa "meh sezon", o co chodzi,to jest jakiś żart ? Przecież Morris poprzez swoją grę wywalczył po kilkunastu meczach sezonu miejsce w pierwszej piątce i tak naprawdę obok Irvinga był jednym z najrówniej grających graczy Celtics.

Edytowane przez Sylvinho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu by się po prostu przydała dla Tecu analiza playbookowa, jak ofensywa przy Gasolu inaczej funkcjonuje, jak inne schematy występują, i jak marginalne znaczenie ma ten brak pg na który się powołuje.


A sam Marc pewnie nigdy w karierze nie był otoczony tak dużym ofensywnym talentem jak w Wiz u nas. 

 

Tymczasem Kyrie znów daje czadu w clutch, Butler januarozwańczy król clutch nie daje rady (airballe wtf, 1 na 1 irving go jebie). Give me some credit.......  :offended:

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniaj sobie jak chcesz, masz do tego prawo. Podobnie jest z interpretacją różnych kwestii (w sumie pokazałeś to w poście, który cytuje), każdy robi to według takich kryteriów jakie sobie wytyczył. Niemniej jednak jeszcze co do Holidaya i jakiś domniemanych problemach, powtórzę to co wcześniej Ci odpisałem, głównym rozgrywającym jest Holiday jednakże nie ma on cały czas piłki w rękach, ponieważ mam chociażby w pierwszej piątce zawodników, którzy także dzielą się dobrze piłką, czyli Gasol i Beal (robią średnio ponad 4 asysty na mecz) dlatego też rozegranie nie spoczywa w 100% na Holidayu.

Dodatkowo, skąd wziąłeś stwierdzenie, że Hoiday ma niechęć do grania na rozegraniu ? Czy osoba, która ma z tym problem zdobywałaby średnio w tym sezonie prawie 9 asyst na mecz, co daje na ten moment 3 miejsce w lidze ?

 

W sumie jeszcze komentarz do gry Marcusa Morrisa "meh sezon", o co chodzi,to jest jakiś żart ? Przecież Morris poprzez swoją grę wywalczył po kilkunastu meczach sezonu miejsce w pierwszej piątce i tak naprawdę obok Irvinga był jednym z najrówniej grających graczy Celtics.

Tak, Morris to mój błąd. Przepraszam.

Holiday

https://www.basketball-reference.com/players/h/holidjr01.html

Holiday w zeszłym sezonie grał 1% czasu na PG a w tym 56% na SG a pewnie większość z tych 43%, których spędził jednak na 1ce, była po kontuzji Paytona i przed wynalezieniem Fraziera, czyli z przymusu.

Holiday może oczywiście grać na rozegraniu, ale najlepiej w karierze radził sobie gdy nie musiał tego robić. 

https://pelicandebrief.com/2018/07/12/jrue-holiday-see-no-drop-off-production-last-season/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Morris to mój błąd. Przepraszam.

Holiday

https://www.basketball-reference.com/players/h/holidjr01.html

Holiday w zeszłym sezonie grał 1% czasu na PG a w tym 56% na SG a pewnie większość z tych 43%, których spędził jednak na 1ce, była po kontuzji Paytona i przed wynalezieniem Fraziera, czyli z przymusu.

Holiday może oczywiście grać na rozegraniu, ale najlepiej w karierze radził sobie gdy nie musiał tego robić.

https://pelicandebrief.com/2018/07/12/jrue-holiday-see-no-drop-off-production-last-season/

Ale granie PG w Pels, a granie PG w Wizz Sylvinho to tak naprawdę dwie różne pozycje, co od kilku postów ludzie próbują Ci wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale granie PG w Pels, a granie PG w Wizz Sylvinho to tak naprawdę dwie różne pozycje, co od kilku postów ludzie próbują Ci wytłumaczyć.

Różni się o Ball handlera Beala?

Nieprzypadkowo Holiday grał najlepiej jak nie musiał tego robić i grał więcej off Ball, czyli z Rondo czy nawet Paytonem.

 

Czyli sytuacja jest na tyle inna, że klepać będzie Beal, który powinien jednak pograć trochę off Ball, czy point forward Porter? Do tego jedyny klepacz na ławce to Shaq. Shaq Harrison.

Gasol oczywiście pomoże i nie piszę, że to zupełnie nie ma sensu, ale z jakiejś przyczyny jest korelacja między formą Holidaya a graniem off Ball i bycie tylko secondary Ball handlerem. Jak wypadł Payton to musieli znaleźć Fraziera by klepał piłkę przez połowę. Gasol tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak wypadł Payton to musieli znaleźć Fraziera by klepał piłkę przez połowę. Gasol tego nie zrobi.

 

Czytając twoje wyjaśnienia można serio odnieść wrażenie, że to się do tego sprowadza. Najwyraźniej niektórzy potrzebują sytuacji 1:1, bo wyobraźnia nie działa.  

 

Przez co ja mam wątpliwości, czy dobrze robię odrzucając oferty za Rubio, gdzie dostaje graczy na podobnym poziomie, a notujących lepszy sezon,  którzy w potocznej opinii stanowiliby pewnie lepszy fit. A fakt jest taki, że w ataku miałbym topową ofensywę, zaś główny problem to ukrycie Irvinga w obronie. 

 

No ale mniejsza, zastanawiają mnie dotychczasowe głosy na GSW, podczas gdy:

- w realu bilans 19-9

- curry wypadł na 11 spotkań, bez niego 5-6

- green wypadł na 14 spotkań, a jak już gra to robi oszałamiające 6.9 pkt na 43.8 % z gry, w tym 22.6 % za 3 przez 30.4 min

- tracą Iggiego i Klaya, których jedynym godnym zastępstwem w obronie jest Crowder (mbah a moute wylecial na caly trymestr)

- tracą Iggiego kreatora, co przy braku greena i currego jest tym bardziej bolesne i nie zastępują go nikim innym (evans mial fatalny trymestr, a Tomek go posadził, co moim zdaniem działa na jeszcze większą niekorzyść)

- jedyną nadwyżką jest hart+ennis za mckkinisa i jerebke, tylko dla mnie to jest tło co najwyżej dla powyższego, a nie coś co przechyla szalę

- jedynym aspektem, który Tomek zdołał zrekompensować, to 3pt, bo tu klaya zastępują Harris i Hart, tylko to też takie na wyrost, bo zastąpienie all-time gościa poruszającego się bez piłki, to nie jest takie na "pstryk"

 

Czy powyższe nie powinno dać gorszego od 19-9 bilansu? 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerebko akurat ma rewelacyjne wstawki i gra jak potrzebują tego gsw bardzo dobrze.

Mnie on w realu pozytywnie zaskakuje. A u nas go nie ma gsw btw gdzie on?

 

Rzutowo ciut gorzej za trzy niż rok temu w jazz ale ciagle bardzo efektywnie.

Per36 u nas wyśmiewany Stat ma bardzo bardzo mocny

 

A minut dostał więcej w gsw wiec to nie jest już taki marginalny 21 minut to nie przelewki.

 

A u Tomka go brak.

 

Niestety w naszej grze dużo będzie głosów za zasługi i tu gsw najwiecej korzystają z tego.

Skład bazuje na ogólnej świadomości siły realnych gsw

 

Mi sie podoba ze Tomek poszedł inna droga ale dalej korzysta z opinii.

 

Dodatkowo w lidze nasze potęgi tez maja problemy

 

Nyk „problemy” graczy jazz - najbardziej szkodzący bo coraz bardziej się przekonuje ze nietrafny

76ers Klay tez słabszy

Wizz wizerunkowo bagno w realu plus Otto

Miami i Orlando tez inaczej w świadomości

 

Problemów chyba nie ma Bucks jedynie

 

Gsw kontuzje i dużo słabsza gra Greena plus kłopot Tyreke

Który gra najgorszy sezon w karierze na 36% jeszcze FG

Dedmon który zrobił potężny krok w tył z zeszłego roku ( a tez był krytykowany )

Lakers z Ingramem bardzo bardzo słabym w dodatku tez opuszczone spotkania

Favors kłopotliwy do oceny

Brak ławki.

 

Denver tez mimo wszystko kłopoty z rozegranym spotkaniami i dużo gorszym Iggim ( on w gsw nie przejął zespołu przy kłopotach gwiazd)

 

Rakiety ( słaby start sezonu) Ptb ( kontuzja Hirforda) spurs ( kontuzje Dragica Millsapa i gorszy start LMA ) tez nie maja się czym chwalić.

Tu każdy coś ma.

 

A tankerow mocnych sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo racji CM

 

A teraz jeszcze o rudym ulubieńcu Janka.

 

Lakers bardzo eksponują jego role z ławki lub co gorsza s5 na czas urazu Ingrama. Jaki gracz ma impakt ( w słabych hawks przypomnę)? Czy ktoś sprawdził czy to wogole w ekipie lbj przechodzi?

Ja sprawdziłem

 

Zgodnie z podejrzeniami w zespole lbj nie może rookie mieć od razu wpływu na grę gdy w słabszym zespole o większej swobodzie gość wchodzi w sezon ( biorąc jego główna zaletę rzut) tak:

 

Rzutowy czyli najlepszy i najkorzystniejszy dla Janka element biorę aby nie bylo złośliwości

 

0/1

1/3

3/8

1/3

2/5

0/3

5/6

1/1

5/9

2/5

Brak

1/5

0/6

1/4

4/10

2/9

3/6

4/9

2/5

1/2

3/7

4/9

2/3

4/6

2/6

Słabo panie,

 

Ale śle....

Co robi Janek?

 

Opisywanie co chwile jakim to nosem wykazał się GM i chwalenie rudego następowało stopniowo ale w ekipie „najlepszej” na zachodzie ten gracz mógłby wcale nie dostać minut a cierpliwość lbj i jimmiego mogłaby skończyć się w momencie 0/6 ( widziałeś ten mecz Jasiu bo to z lakers) 11 listopada a zastępców brak

 

Zanim wyciągniesz jedyne nazwisko MacDremmont to zobacz ze on w Indianie dostaje poprzez słaba grę i mimo potrzeb na jego pozycji najmniej minut od czasu rookie sezon. 17.

 

A rezerwy rezerwy jyz nie masz.

Ingram jest słaby niestety ale jego brak bardzo bardzo bolesny.

Wszyscy się tłumaczymy jak możemy z różnych braków a Janek w najlepsze mając tylko Russa nie ma nawet pol nazwiska rezerwowego PG.

 

Nawet nie pofatygował się aby ktokolwiek mógł poklepać.

Bardzo mi się tez podoba strefa podkoszową lakers.

Szczególnie ludzie do czarnej roboty i zbiórek których lbj potrzebuje i dlatego miał Ilgauskasa Andersena Bosha TT McGee a pierwszym wzmocnieniem Króla był Tyson pod kosz.

 

Frontcourt ile razy udało się zebrać 10 piłek w meczu?

 

Razem piec. .... 5!!!

Razem przez łącznie 56 występów.

 

Favors i Okynyk maja nie najlepszy sezon

Wiec w lakers nikt nie rozgrywa... tylko lbj

Nikt nie zbiera... tyłki lbj

Nikt nie blokuje ... lbj?

 

Ciężko ma lider grając dwójkowe akcje z jimmim

Zizic na ratunek w T1? Nie bardzo.

On dopiero teraz dostaje szanse

Clutch plays a ft%

 

Wielokrotnie fani lakers podkreślają słabszy element gry zespołu FT%.

 

Janek w clutch na parkiecie ma:

 

68,4 lbj 87jimmi 76 Russ 63 Favors 62,8 ingram

 

W najlepszym ustawieniu

To jakiś chyba rekord?

 

Resume:

 

Janek zbudowałeś zespół dokładnie przeciwny do tych co miał lbj przez cała karierę poza początkami w Cavs

Podręcznikowo wręcz i precyzyjnie.

Poprzez brak klepaczy i skuteczności na linii nie masz jakb poza lbj przejść połowy przy Press.

Twój pomysł na clutch bo jimmi to skończy obraza inteligencje wszystkich 30 GM. Wszystkich bo łącznie z samozaoraniem siebie przy takiej propozycji bilansu.

Tak słaby w odstawionych elementach zespół nie ma prawa istnieć

Lbj nigdy by na to nie szedł

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo racji CM

 

A teraz jeszcze o rudym ulubieńcu Janka.

 

Lakers bardzo eksponują jego role z ławki lub co gorsza s5 na czas urazu Ingrama. Jaki gracz ma impakt ( w słabych hawks przypomnę)? Czy ktoś sprawdził czy to wogole w ekipie lbj przechodzi?

Ja sprawdziłem

 

Zgodnie z podejrzeniami w zespole lbj nie może rookie mieć od razu wpływu na grę gdy w słabszym zespole o większej swobodzie gość wchodzi w sezon ( biorąc jego główna zaletę rzut) tak:

 

Rzutowy czyli najlepszy i najkorzystniejszy dla Janka element biorę aby nie bylo złośliwości

 

(...)

Słabo panie,

 

Ale śle....

Co robi Janek?

 

Opisywanie co chwile jakim to nosem wykazał się GM i chwalenie rudego następowało stopniowo ale w ekipie „najlepszej” na zachodzie ten gracz mógłby wcale nie dostać minut a cierpliwość lbj i jimmiego mogłaby skończyć się w momencie 0/6 ( widziałeś ten mecz Jasiu bo to z lakers) 11 listopada a zastępców brak

 

Zanim wyciągniesz jedyne nazwisko MacDremmont to zobacz ze on w Indianie dostaje poprzez słaba grę i mimo potrzeb na jego pozycji najmniej minut od czasu rookie sezon. 17.

 

A rezerwy rezerwy jyz nie masz.

Ingram jest słaby niestety ale jego brak bardzo bardzo bolesny.

Wszyscy się tłumaczymy jak możemy z różnych braków a Janek w najlepsze mając tylko Russa nie ma nawet pol nazwiska rezerwowego PG.

 

Nawet nie pofatygował się aby ktokolwiek mógł poklepać.

Bardzo mi się tez podoba strefa podkoszową lakers.

Szczególnie ludzie do czarnej roboty i zbiórek których lbj potrzebuje i dlatego miał Ilgauskasa Andersena Bosha TT McGee a pierwszym wzmocnieniem Króla był Tyson pod kosz.

 

Frontcourt ile razy udało się zebrać 10 piłek w meczu?

 

Razem piec. .... 5!!!

Razem przez łącznie 56 występów.

 

Favors i Okynyk maja nie najlepszy sezon

Wiec w lakers nikt nie rozgrywa... tylko lbj

Nikt nie zbiera... tyłki lbj

Nikt nie blokuje ... lbj?

 

Ciężko ma lider grając dwójkowe akcje z jimmim

Zizic na ratunek w T1? Nie bardzo.

On dopiero teraz dostaje szanse

Clutch plays a ft%

 

Wielokrotnie fani lakers podkreślają słabszy element gry zespołu FT%.

 

Janek w clutch na parkiecie ma:

 

68,4 lbj 87jimmi 76 Russ 63 Favors 62,8 ingram

 

W najlepszym ustawieniu

To jakiś chyba rekord?

Huerter został co prawda wybrany w I rundzie draftu, ale porównałbym jego sytuacje do dwóch innych rookie na pozycji guard, którzy trafili do drużyny LeBrona w jego pierwszych sezonach w Heat i Cavs, którzy od razu chcieli walczyć o mistrzostwo:

Patrick Beverley pomimo 2-letniego gwarantowanego kontraktu został zwolniony przed sezonem na rzecz Jerrego Stackhousea. Jak dalej się potoczyła kariera Beverleya - wiemy :)

Joe Harris, który dziś zastępuje u Tomka.. Klaya Thompsona - jako rookie był kłopotem i w swoim drugim sezonie został wypchnięty razem z gotówką i II runda draftu do Orlando. 

a u Januarego wskakuje w buty skrzyżowania Mikea Millera i Kylea Korvera w swoich prime ;)

 

Sądzę, że bardziej zasadne od proponowanego przez Januarego bilansu 24-4 i ogólnej perfekcji Jego teamu, powinna byc dyskusja, którym ramieniem od LBJa dostał w listopadzie przy ujemnym bilansie Walton i czy juz wyleciał na rzecz jakiegos Kurta Rambisa, ktory nie będzie się LBJowi wtryniał w taktykę. Ingrama i Russella już by nie było, a January siedziałby na wycieraczce Ashigaru (którego ciągle nie ma w biurze) z ofertą za Ellingtona i Korvera, ewentualnie u Silvinho za Beala. 

 

Inne opcje dla Januarego to Josh Richardson i Covington oraz tomkowy Joe Harris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.