Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Braveheart22 napisał:

Kogoś powinieneś jeszcze rozpoznać z londyńskiej ekipy. Też przeszłość w beGM i sądząc po starych wpisach, gracz swego czasu wyraźnie ceniony przez Marcusa :)

Sam Dekker nie osiagnal tu nigdy takiego statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tangiers napisał:

A vs Slask Wrocław gra legendarny Miye Oni

@człowiek...morza

@Qcin_69

scouting 1 klasa

MVP zdobył? 22/12/4 jebaniutki, tego typa z ligi belgijskiej od @Alonzo nakryły czapka! 

Czuje, ze jeszcze Miye zobaczymy w NBA!

57 minut temu, MarcusCamby napisał:

O k****! 

Sam Dekker! 

 

1 godzinę temu, tangiers napisał:

Sam Dekker nie osiagnal tu nigdy takiego statusu.

Dekker to maks Ivan Rabb w begm! 

Dotson i Oni mieli miejsca w rotacji Mistrzów beGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości zrobiłem sobie krótkie zestawienie Utah z początku trymestru

-Russel i MRob zagrali po połowie dostępnych meczy 

 

Banchero 19 / 6,5 / 3 / 1,1stl+blk 44% fg

Lopez 20 / 7,5 / 2,4stl+blk 58% fg

Dort 14 / 5 / 2 / 1,4stl+blk 35% fg

Levert  7 / 4 / 5 / 1,5 stl+blk 40% fg

Giddey 16 / 7 / 8 / 1,1stl+blk 49% fg

S5: 76/ 30 / 19 / 7,6 stl+blk  44% fg

 

Joe 14 / 2,5 / 0,6stl 46% fg

Thomas 12 / 2 / 2 / 0,5stl+blk 40% fg

DFS 7 / 6 / 2 / 1stl+blk 34% fg

Murphy 12 / 3 / 2 / 1,5stl+blk 39% fg

MRob 10 / 11 / 2,1stl+blk 88% fg

Res:  54 / 24 / 10 / 5,6stl+blk 44% fg

 

Rols:

Joseph 7 / 2 / 4 / 1stl+blk 46% fg

+ Russel 16 / 3 / 6 / 0,6stl+blk 50% fg

 

+ w 😧 Banchero, Lopez, Dort, Levert, DFS, MRob, Murphy

-w  D Joe, Giddey, Thomas, Joseph 

i tak @karpik wedle RAPTOR który często tu jest przywoływany - Trey Murphy jest + w D, robi 1,5 stl+blk co mecz i jest traktowany jako 3&D (choć faktycznie T3 ma zjazd rzutowy - tego nie będe ukrywać)

Natomiast ogółem - wcale nie uważam, aby zespół stał się gorszy - defensywa jest nadal na b. wysokim poziomie, nawet wyższym niż w poprzednich trymestrach, zmniejszyłem różnicę w D jeśli chodzi o S5 i ławkę + dodając specy od D typu MRob, DFS czy Levert w tym sezonie mogę się matchupować na wiele różnych sposóbów i dusić ofensywę rywali, metodycznie zdobywając punkty poprzez spryt i wizję na rozegraniu Giddeya który bez problemu dostarczy piłki do Lopeza, MRroba na loby, czy DFS, Thomas, Joe do rogów. Banchero akurat sam potrafi wiele sytuacji kreować i też całkiem sporo asystuje - także nie obawiam się o kondycję zespołu. 

Wciąż trzymam się podstawowej myśli: 

Offense wins matches - defens wins Championships

I z tym przesłaniem buduję zespół od samego początku - myślę, że spokojnie jestem w topce efektywności defensywnej w beGM - ofensywnie prawdopodobnie w okolicach środka i tu na pewno jest miejsce do dalszego rozwoju, ale też pamiętam, że mój zespół jest młody, waleczny, zbiera doświadczenie - choć udanie łączę młodość z weteranami dodając fitujące elementy układanki. No i najważniejszy element - zdrowie. Ok, teraz Russel złapał kontuzję, ale poza tym nadał 80% grających regularne minuty są zdrowi i nie opuszczają meczy. 

Na koniec - szkoda mi Isaaca, bardzo wierzyłem i nadal wierzę w tego gościa, choć moje zaufanie bardzo cierpi na tym. A szkoda, bo choćby w T3 zagrał jeszcze 4 mecze robiąc show w defensywie na 2,5stl+blk w 14 mpg. Ech, no cóż, nie można mieć wszystkiego ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szulim napisał:

i tak @karpik wedle RAPTOR który często tu jest przywoływany - Trey Murphy jest + w D, robi 1,5 stl+blk co mecz i jest traktowany jako 3&D (choć faktycznie T3 ma zjazd rzutowy - tego nie będe ukrywać)

A wg EPM i LEBRON jest ujemny :) Nie zrozum mnie źle, bo Trey nie jest dziurą w obronie, ale nie próbuj też tworzyć mitów, że Murphy jest u Ciebie gościem od defensywy, bo on w Pels nie dostaje nawet tych trudniejszych matchupów, Murphy to raczej off-ball defender i to taki sobie. A trójeczka mu chyba powoli wraca i nawet fajnego postera załadował w nocy.

A jak już piszę w tym temacie, to se wrzucę hajlajty mojego two-waya, bo czemu nie. 

 

Jako ciekawostkę podam, że Waters chodził do tego samego liceum co Young i grali w jednej drużynie. Normalnie bym napisał, że to jest kumpel Trae z hajskula, ale jak wszyscy wiemy, Young to menda i on nie ma kumpli!

Generalnie wszystko w Mavs wraca na właściwe tory. Trae, Jrue i AD grają jak all-starzy, udało się poprawić w trakcie sezonu chyba jedyną wadę jaką miał ten zespół, czyli zbyt małą liczbę shooterów. Teraz mam ich pod dostatkiem, bo oprócz świetnej formy strzeleckiej gwiazd, stawiają się też ładnie rolesi - Bullock, NAW, Olynyk i Waters trafiają każdy co najmniej 40% trójek w T3, a jeszcze Vassell wraca do zdrowia i zrzuca rdzę. Jakby jeszcze Zion zechciał wyzdrowieć, to byłoby miło, ale jest jak jest.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz w ataku w T3 bez Russella zdobywaja 90 pkt na mecz na tak na oko, a samym D nie wygrywa juz sie w NBA, nie gdy co chwile sa wyniki po 140 pkt bo jest tyle talentu, ze kazdy jest wstanie wpakowac 30 pkt nawet z najlepsza obrona. Tu jest najwazniejszy ich problem, bo obrony raczej nie ma sie co czepiac. No i konkurencja nie spi, samo przez to ze inni wygladaja lepiej Jazz moga na tym stracic, bo sami maja problemy z kontuzjami przez co spadli z efektywnoscia Clippers moze maja problemy przez brak Wigginsa, ale taki Harden wyglada kosmicznie w T3, nawet to ze Sabonis troche zjechal w zaawansowanych statystykach nie przeszkadza bo Harden robi roznice, o moich Warriors sie nie wypowiadam, ale T3 poki co niemal perfekcyjny pod wzgledem produkcji w ataku moich dwoch allstarow + solidne wsparcie szerokiej rotacji,  w Memphis Hayward z miejsca bylby najlepszym graczem w ataku w Jazz w T3, a tam jest tylko jednym z kilku bo Edwards moze spadl troche z efektywnoscia, ale dalej ciagnie Miski.

Ogolnie moze i Jazz straca nie za wiele w stosunku do takiego T2, powiedzmy 2-3W, ale konkurencja wystrzelila mocno do gory i przez to moga miec problemy w kontekscie koncowego bilansu bo maja zdecydowanie najmniej starpoweru w najwazniejszym momencie RS, gdzie wszyscy wskoczyli na poziom wyzej, a Jazz musza byc ciagnieci w ataku przez rookie wall Banchero + ceglarzy typu Dort. Tak sie nie zrobi ofensywy, ktora bedzie wygrywac duzo meczow. Na szczescie Russell za chwile wraca, takze moze nie bedzie tragedii w Jazz, ale poki co atak jest ogromnym problemem i obrone pod koszem mozna sobie do kosza wsadzic, bo jak przyjdzie do zdobywania punktow bez scorerow, to tu sie bedzie cegielnia odbywac. A w tym dzisiejszym NBA jak sie spojrzy to co noc kazdy nad kazdym trafia z reka na ryju z 8 metra, tyle jest talentu w lidze.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

@Szulim 

przełknę wszystko, ale do ciula jasnego nie sumuj statystyk, błagam

sorry, zboczenie zawodowe na poziomie liczb XD 

@karpik nie uważam, że tworzę mity że jest gościem typowo od D - zresztą w opisach można doczytać że traktuję go jako 3&D i nie jest dziurą w obronie

1,5stl+blk tez nie bierze się z przypadku, ale ok - LEBRONA nie sprawdzałem, bardziej eye-test kilku meczy na przestrzeni tego roku które Pels widziałem ;) 

@Reikai jakie problemy z kontuzjami są u mnie? póki co tylko Russel 6 meczy i zaraz ma wrócić, i MRob na początku 5 meczy 

Isaac i tak nie grał 80% sezonu więc nie liczę go jako problemu - tak więc nadal jestem w topce jeśli chodzi o zdrowie i szerokość składu.

Plus piszesz o rookie wall Banchero jako problem - to ostatnie 5 meczy gra na 23ppg 6 / 3 / 1,5  przy 47% FG ;) 

No i atak się również nie zmienił - nadal druga / trzecią opcją jest Lopez który gra jeszcze lepiej niż w T2 

Still - mam zawodników do dobrej obrony nie tylko pod koszem ;) 

nie będę się kłócił o star-power bo takiego nie posiadam jeszcze, ale kolektyw i połączenie twardej defensywy z dominacją w paint może wygrać kilka meczy na styku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szulim napisał:

nie uważam, że tworzę mity że jest gościem typowo od D - zresztą w opisach można doczytać że traktuję go jako 3&D i nie jest dziurą w obronie

Wczoraj go wpisałeś jako gościa od zadań defensywnych, a pominąłeś w linijce z graczami od ataku, a jak chcesz go wpisać tylko w jednym miejscu, to zdecydowanie bardziej pasuje w linijce ofensywnej jako shooter i cutter. Może kiedyś Murphy będzie 3 and D, ale na razie w obronie on jest używany jako weakside help defender, w czym jest niezły, ale na pewno nie wybitny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szulim napisał:

sorry, zboczenie zawodowe na poziomie liczb XD 

@karpik nie uważam, że tworzę mity że jest gościem typowo od D - zresztą w opisach można doczytać że traktuję go jako 3&D i nie jest dziurą w obronie

1,5stl+blk tez nie bierze się z przypadku, ale ok - LEBRONA nie sprawdzałem, bardziej eye-test kilku meczy na przestrzeni tego roku które Pels widziałem ;) 

@Reikai jakie problemy z kontuzjami są u mnie? póki co tylko Russel 6 meczy i zaraz ma wrócić, i MRob na początku 5 meczy 

Isaac i tak nie grał 80% sezonu więc nie liczę go jako problemu - tak więc nadal jestem w topce jeśli chodzi o zdrowie i szerokość składu.

Plus piszesz o rookie wall Banchero jako problem - to ostatnie 5 meczy gra na 23ppg 6 / 3 / 1,5  przy 47% FG ;) 

No i atak się również nie zmienił - nadal druga / trzecią opcją jest Lopez który gra jeszcze lepiej niż w T2 

Still - mam zawodników do dobrej obrony nie tylko pod koszem ;) 

nie będę się kłócił o star-power bo takiego nie posiadam jeszcze, ale kolektyw i połączenie twardej defensywy z dominacją w paint może wygrać kilka meczy na styku ;)

Brak Russella to jest dramat dla Jazz. Lopez jest fajny w Bucks gdzie ma duzo miejsca, a u Ciebie musi ciagnac atak, to zmienia kompletnie optyke. Plus shooterzy rzucaja na 30% grajac z Giddeyem jako jedynym kreatorem, to jest przepis na powazne problemy w ataku, a w D nie masz az takich kozakow zeby wygrywac mecze, to nie jest NBA 2005, tu kazdy potrafi wrzucic 30 pkt nawet z najlepsza obrona.

Kings maja jedna z najgorszych D w lidze, a sa na drugim miejscu na zachodzie, bo napierdalaja w ataku.
Bulls maja jeden z lepszych D w lidze, a sa na granicy playin.
Hornets post trade deadline to topowa D w lidze, a ssaja kutasa bo w ataku ich ciagnie Terry Rozier, ktory gra na lepszej efektywnosci niz Banchero(!). To jest skala problemow ataku Jazz, ze kon pociagowy gra gorzej niz fucking Rozier.

Moze obronisz kilka akcji w koncowce, ale nawet topowe D nie sa w stanie bronic trzech akcji z rzedu, natomiast jestem w stanie sobie wyobrazic ze spudlujesz i 5 possesion pod rzad przy problemach w ataku.

W samym T3:

Banchero 50.2 TS%
Giddey 52 TS%
Dort 49.8 TS%
Levert 50.8 TS%

To jest dramat i nie da sie tak wygrywac wyrownanych spotkan z takim festiwalem cegiel, bo zawsze ktos Cie przerzuci. Bedziesz musial przekonac glosujacych, ze Lopez Cie pociagnie w T3 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik wczoraj to był szybki i krótki hot-take gdzie bardzo zgeneralizowałem jego rolę 

oczywiście - to nie jest mój nr 1 w D, m.in dlatego czekałem na Isaaca, czy sprowadzałem DFSa i MRoba żeby ten niedostatek na froncie polepszyć 

co nie zmienia faktu, że Trey jak na sophomore gra naprawdę nieźle, i ma zadania defensywne, ale do topu defensorów to jeszcze mu brakuje

 

@Reikai Rozier lepszy niż Banchero? Wziąłem do porównania T3 - Rozier wypada o wiele gorzej ;) i jest dziurą w obronie - no nie, tego nie kupię ;) 

Plus jest taki, że mam szeroki zespół, gdzie każdy gra regularne minuty i mogę robić defensywne matchupy pod każdego - nie uważam że skala kontuzji w Utah jest większa niż u innych. Lepiej ty się trochę martw bo jak znowu Ingrama posadzą na miesiąc to sam Zach wszystkiego nie pociągnie ;) tym bardziej że Bojana zaczyna brakować (choć tu nie orientuję się czy to przerwa urazowa, czy już total tank modę detroit)

Co do kreacji - Levert jest bardzo solidnym kreatorem i owszem, skupił się na zadaniach defensywnych w Cle, ale w poprzednich latach grając bardziej pod atak spokojnie robił po 5-6 asyst średnio na przestrzeni sezonu. No i Banchero, który też jak na wysokiego ma sporą wizję w ataku i kreowaniu dobrych pozycji.

True - brakuje mi typowych shooterów i to na pewno jest adjustments nad którym będzie trzeba popracować - choć w tym temacie liczę na rozwój Cama, Joe, Dorta i Murphy w kolejnych sezonach. Ten sezon i tak jest wyjątkowy, bo jest szansa na powrót do PO po 2 latach tanku - a ogólnie Uta ma bardzo duży upside i potencjał na kolejne sezony - także no pressure ;)

I jeszcze zaraz Russel wróci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Szulim napisał:

@karpik wczoraj to był szybki i krótki hot-take gdzie bardzo zgeneralizowałem jego rolę 

oczywiście - to nie jest mój nr 1 w D, m.in dlatego czekałem na Isaaca, czy sprowadzałem DFSa i MRoba żeby ten niedostatek na froncie polepszyć 

co nie zmienia faktu, że Trey jak na sophomore gra naprawdę nieźle, i ma zadania defensywne, ale do topu defensorów to jeszcze mu brakuje

 

@Reikai Rozier lepszy niż Banchero? Wziąłem do porównania T3 - Rozier wypada o wiele gorzej ;) i jest dziurą w obronie - no nie, tego nie kupię ;) 

Plus jest taki, że mam szeroki zespół, gdzie każdy gra regularne minuty i mogę robić defensywne matchupy pod każdego - nie uważam że skala kontuzji w Utah jest większa niż u innych. Lepiej ty się trochę martw bo jak znowu Ingrama posadzą na miesiąc to sam Zach wszystkiego nie pociągnie ;) tym bardziej że Bojana zaczyna brakować (choć tu nie orientuję się czy to przerwa urazowa, czy już total tank modę detroit)

Co do kreacji - Levert jest bardzo solidnym kreatorem i owszem, skupił się na zadaniach defensywnych w Cle, ale w poprzednich latach grając bardziej pod atak spokojnie robił po 5-6 asyst średnio na przestrzeni sezonu. No i Banchero, który też jak na wysokiego ma sporą wizję w ataku i kreowaniu dobrych pozycji.

True - brakuje mi typowych shooterów i to na pewno jest adjustments nad którym będzie trzeba popracować - choć w tym temacie liczę na rozwój Cama, Joe, Dorta i Murphy w kolejnych sezonach. Ten sezon i tak jest wyjątkowy, bo jest szansa na powrót do PO po 2 latach tanku - a ogólnie Uta ma bardzo duży upside i potencjał na kolejne sezony - także no pressure ;)

I jeszcze zaraz Russel wróci 

Bojan to typowy shutdown tankowy, posadzili go na jeden mecz, wszedl, wrzucil 38 na chorych rzutach i znowu go posadzili ;) Nie ma wiekszego tankera niz Pistons obecnie, nawet Spurs sie chowaja. Detroit sadza absolutnie kazdego, lacznie z Iveyem.

Rozier w T3: 19/4/3 na 51.4 TS% i -4.1 net rating (112.5 def rtg)
Banchero w T3: 19/6/3 na 50.2 TS% i -7.3 net rating(najgorszy w druzynie, 118 Def Rtg)

Nie wiem co porownywales, ale mysle, ze tu nie ma czego kupowac, takie sa fakty po prostu :P No i to nie Rozier jest dziura w obronie w T3 jak widac. Graja na podobnym poziomie w tym trymestrze. Za Roziera mozna wsadzic dowolnego ceglarza, point is Banchero w T3 jest fatalny skoro gra na gorszej efektywnosci niz taki Rozier, a do tego jest bardzo slaby w D.  Ogolnie Jazz to ekipa ktora najwiecej skorzystala na problemach rywali na zachodzie, ale przez swoje ograniczenia w ataku bardzo spadli w T3 poki co. No, ale sam kibicuje Russellowi w T3 przez to, ze gra w Lakers wiec mam nadzieje ze bedzie nakurwial ;) 

A o Ingrama oczywiscie sie boje, bo ma te kolusy takie ze byle skrecenie moze go wylaczyc i na miesiac z gry, ale damy rade jakby co z takim Zachem ;) Spokojnie czolowka graczy w T3 u nas. Od poczatku T3 29.6/4.4/3.2 na 66.8 TS%.

@karpik Davis nie gra jak allstar, Davis gra jak super k**** star i czolowka ligi.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Curry też wrócił przed samymi PO, nie ma co wyrokować, pierwszą rundę powinni przejść bez KD jeśli zrobią hca

Nooo risky teza trochę, nie postawiłbym na zdrowie i formę CP3 w 7 meczowej serii vs kilka zespołów na zachodzie.

Ale na 1 rundę to chyba wróci KD?Nie ma jeszcze wyników MRI chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.