Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Część głosujących bierze światłe tezy z BeGM  :

1. Grant Williams nie może grać jako center - mimo że to gracz pokroju PJ Tuckera, który grał jako center;

2. Sam Hauser "wyprzedził" Granta Williamsa w rotacji;

..jako pewnik, zatem warto obejrzeć końcówkę meczu z dzisiejszej nocy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, january napisał:

Oj Alonzo, Alonzo, nie mogłeś się powstrzymać i popłynąłeś w swoim stylu :P 

Co prawda masz rację co do punktu 2 - pospieszyłem się z optymistyczną dla siebie tezą (ale nie tylko ja, writerzy Cs też rzucali, że będzie taka opcja docelowo) i Hauser raczej będzie tym 9, a nie 8 graczem w full skład Cs, ale co do Granta Williamsa na centrze - mylisz się grubo, nawet w filmiku co wrzucasz taka ameba ofensywna jak Gobert dostaje z marszu 2ft, bo krył go w 1 akcji  najgorszy statystycznie (bodajże 1.5 ppp allowed) postup defensor w lidze, czyli Grant Williams. Ty chciałeś zrobić z niego (brak rimprotection, brak postupD, Cs woleli grać nim na SG niż na C) full-time s5 centra w 2T.

No nie, nie kupiłem tego;) 

[choć chyba do mojej oceny Magic nie miałeś zastrzeżeń akurat].

Bardzo dobry deal po Gafforda zrobiłeś przed 3T - a na wschodzie się od mojej nie tak dawnej analizy zrobiło znacznie goręcej w czołówce przy takich problemach Pistons (Morant, Adams) i Heat (Durant, Doncić). Fajną tam będziecie mieć rzeźnię w walce o HCA <zaciera łapki>

Sam Hauser to jest bardzo fajny gracz tak nawiasem mówiąc - trzeba Tobie oddać, że jesteś jednym z kilku GMów w naszej grze, który dość regularnie wynajduje bardzo dobre steale. Tak samo było chociażby z Hartensteinem - żeby daleko nie szukać. ja takie rzeczy bardzo cenię, bo sam uwielbiam wyszukiwać tego rodzaju graczy. I ogólnie takie rzeczy cenię przy ocenie poszczególnych teamów. 

Odnośnie Granta - tylko dla niego oglądam Celtics od momentu jak tam trafił - przy okazji będąc świadkiem rozwoju tego bardzo dobrego teamu. Oglądam go tunelowo, czytam różne artykuły pod jego kątem (zresztą tak samo jak z innymi moimi graczami z BeGM na których stawiam). Grant jest graczem pokroju PJ Tuckera. Różne advanced stats często nie oddają tego co widzę na boisku. Grant nie jest graczem, który będzie miał mecze na double double, czy który będzie zdobywał regularnie po kilkanaście punktów. To gracz drużynowy, który tak naprawdę dobrzez zastawi przeciwnika, żeby np taki Tatum mógł zebrać, czy dobić. On właściwie może grać na prawie każdej pozycji od shooting guarda po centra. Może bronić Trae Younga by w kolejnym meczu bronić Embiida.To taki joker, którego używasz jako dowolnej karty. Znamienne jest, że po tej dziwnej dla mnie nagonce na to, że ustawiłem go w 2T jako centra oglądałem akurat mecz z 76ers gdzie grał przeciwko Embiidowi i ostanawiałem się o co Wam chodzi z tą nagonką Czy ktoś, kto go tak krytykuje w ogole go ogląda, czy patrzy tylko na jakieś statsy? 

Zresztą w połowie meczy 2T pozycja centra nie była żadnym problemem z powodów kadrowych przeciwnika z którym akurat grałem.. a ja nim rotowałem przecież z Gordonem, Boucherem i Birchem, mając do tego przewanie na sf świetnego Mana lub Martina lub świetnie broniącego Highsmitha.

W tym sezonie Celtics grają nim sporo jako small forwardem, gdzie broni bardzo dużo na obwodzie, ale jak oddelegowaliby go jako smallballowego centra, to grałby jako center i z pewnością by nie zaniżał jakiejś średniej. Jednak jako center broni okazyjnie, bo czasami jest Robert Williams i prawie zawsze jest Horford (jak akurat nie dostaje load managment) i w rl rola Granta jest nieco inna. 

Warto się jednak cofnąć do ostatnich playoffs, gdzie bronił przecież z powodzeniem przeciwko Embiidowi, czy Giannisowi. Sądziłem, że to widzieliście i nie będzie problemu z Grantem jako chwilowym centrem. Wariant z Birchem który mogłem zastosować już przerabialiśmy w poprzednim sezonie - gdzie wysmiewany był Mann jako pg - a on chwile później został backupem pg w rl Clippers, czy teraz wygryzł Walla, czy Reggie Jacksona i Westbrooka tez już wygryza - bo w 4qw Clippers wola grać nim niż Westym. Podobnie też było w moim 1 czy 2 sezonie, gdzie dawałem minuty McGruderowi - ale były opinie, że jak nie gra to jest słaby - a teraz innym liczy się nawet graczy, których nie ma w NBA.. 

W tym filmiku chodziło mi przede wszystkim o tą kluczową dla losów meczu zbiórkę i wygranie (pomimo, że jest dużo niższy, ma wysokie bbll IQ) przy rzucie sędziowskim z Gobertem. 

Zawsze w minusach pisałem, że nie mam rim protectora - dlatego mam nadzieję, że w końcu z Gaffordem trafiłem. Oczywiście od g57 (gracze po wymianach w ich pierwszych meczach w nowych teamach nie liczę) do powrotu KATa gra u mnie w s5.

Odnośnie bilansów - ja naprawdę robiłem tam spokojnie 16-11 w 2T - ale to by trzeba dokładnej analizy na co raczej mało kto ma czas i chęci. Pewnie z uśrednienia - czy to po terminarzu meczy , czy to po głosach innych którzy wcześniej zagłosowali, czy też po przejrzeniu składów - a u Alonzo KAT nie gra i gra Grantem Williamsem na centrze - to tyle i tyle dostanie.. - wychodzić mogło te 14-13, czy 15-12, ale jakbym był oceniany jak co poniektórzy zawsze przez różowe okulary to dostałbym 18-9.  Ogólnie 1-2 W/L nie są problemem, bo to jest naturalny rozstrzał. Problemem jest jak Qcin mi daje 8-19 i nikt na to nie reaguje - a to jest jawne oszustwo. Mam nadzieję, że nie zabraknie mi tych 6W do jakiegoś wyższego miejsca.. bo wtedy przez oszustwo Qcina będzie zaburzona kolejność w rozstawieniu playoffs i przy okazji w drafcie.. 

ja np jestem właśnie w trakcie robienia bilansów na mecze 56-65 i już mi się krystalizuje kolejność na playoffs i play in. (bardziej wnikliwie będę musiał w pozostałych meczach przyjrzeć się teamom 9-11 u mnie w obu Konferencjach). Jeszcze jest po te kilkanaście meczy - zatem coś nadal może się zmienić, bo jest bardzo duży ścisk podobnie jak w rl. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Lonzo Ball wypada nie tylko do końca tego sezonu ale również do końca przyszłego :) Super deal z tym Giddeyem :)

gm przyszedl, szulim wykorzystał, gm odszedl xd

i suns z teamu z perspektywami nadaja sie do przerobki i na tank jedynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

gm przyszedl, szulim wykorzystał, gm odszedl xd

i suns z teamu z perspektywami nadaja sie do przerobki i na tank jedynie 

nie tylko Szulim ma tu krew na rękach, deal przechodził przez Radę Mentorów zdane się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Qcin_69 napisał:

nie tylko Szulim ma tu krew na rękach, deal przechodził przez Radę Mentorów zdane się ;)

Dzięki Radzie Mentorów to udało się choć w lekkim stopniu poprawić ten deal z perspektywy Suns. A wymiana poszła pod głosowanie całej społeczności i większość klepnęła, można sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Qcin_69 napisał:

umiałbyś wymienić wiekszę wały?

deal Januarego z bratem Shevca i Dinwiddie sciagniety przez jasia w trakcie sezonu z wolnej agentury na bezsensownym kontrakcie i potem od razu wyjebany za picki,

przy okazji pamietajmy na czym lakers zostali zbudowani.

brudna organizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

deal Januarego z bratem Shevca i Dinwiddie sciagniety przez jasia w trakcie sezonu z wolnej agentury na bezsensownym kontrakcie i potem od razu wyjebany za picki,

przy okazji pamietajmy na czym lakers zostali zbudowani.

brudna organizacja

Bytomskiej mafii nie liczę, tam to od zawsze tylko płacz, propaganda, manipulacje i kłamstwa, taka Kultura Organizacji, trzeba to zaakceptować bo walczyć się nie opłaca.

14 minut temu, Braveheart22 napisał:

Dzięki Radzie Mentorów to udało się choć w lekkim stopniu poprawić ten deal z perspektywy Suns. A wymiana poszła pod głosowanie całej społeczności i większość klepnęła, można sprawdzić. 

Ciężko żeby większość nie zaakceptowała jak Jazz na starcie dysponują 6 głosami a Ostatni Sprawiedliwy akurat miał chwilowa przerwę w beGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktów:

- nie ja zgłosiłem się po Giddeya tylko Eryko po Lonzo

- Deal został zaproponowany przez niego - nie brałem udziału ani w głosowaniu w Radzie, anie tym bardziej w głosowaniu Rady Mentorów 

- zgodziłem się na to co było zaproponowane po licznych zmianach, negocjacjach gdzie nadal Eryko był stroną bardziej zdeterminowaną

- Deal i tak był wrzucony pod głosowanie beGM 

wiec pisanie o robieniu wałów czy krwi na rękach jest trochę nietrafione, ale każdy ma prawo do swojej opinii 

a to ze @Eryko nagle zniknął jest akurat przykre bo jeszcze do stycznia dość aktywnie uczestniczył w forum, odpisywal na priv i nie mam pojecia co się nagle wydarzyło :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Braveheart22 napisał:

@Szulim o czym tu Qcin pisze? 

 

Dobre pytanie - nie wiem bo po pierwsze mam Qcina na ignorze (poza priv żeby mógł wysyłać oferty na FA czy coś) wiec jestem zdrowszy o dziwne komentarze ;) 

Ale wielokrotnie zarzucał mi ze stworzyłem własna „spółdzielnie” która głosuje jak ja chce albo wręcz ze głosuje za kogoś np @evitacre aczkolwiek szczerze mowiac mam daleko te komentarze bo świadczą tylko o bólu D.. ;) 

jednocześnie widząc czasami cytowania co pisze Qcin muszę go pochwalić za to że jest spokojniejszym człowiekiem i pisze najbardziej merytorycznie odkąd jestem w beGM - oby tak dalej - przynajmniej tyle ile widziałem ;) 

A komentarz o głosach może wynikać tez z tytułu tego, ze ostatnio to ja byłem odpowiedzialny za przyprowadzanie nowych GMów co już było zarzutem w moja stronę, że garne ludzi dla siebie - choć nie wiem czy taki @kuba2419 czy @Reikai nie poczuliby się obrażeni za takie stwierdzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.