Skocz do zawartości

Loteria i draft 2008


marceli73

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj znowu typuje Chad Ford, na espn.com Mozna posluchac tez John Paxona...

 

http://sports.espn.go.com/nba/draft2008 ... aft-080527

 

Mnie troche zastanwai, ze Love jest tak wysoko na nbadraft.com Ja po cichu liczylem na szanse Sixers przy jego wyborze.

No cóż chyba zaczynają się poznawać na Love :wink:

Wystarczyło na espn pooglądać jego camp przygotowawczy na pokazanie się przed draftem, żeby zobaczyć że chłopak naprawdę ma możliwości a do tego jest pracowity, bo sporo schudł aby poprawić swoja motorykę na którą wielu narzekało, teraz jak go widziałem to naprawdę robi wrażenie gracza dynamicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja widzialem duzo jego meczow, i gdyby Sixers sie go udalo ukrasc w tym drafcie, bylbym przeszczesliwy.

nie da rady raczej Jmy!

 

mimo ze pamietam drafty Shaqa Duncana LeBrona no i ostatni z Odenem i Durantem i wiem że aż takich mocarzy w obecnym nie ma to poprzez fakt ze 2 picki ida do mocnych ekip które nie pragną wcale powolnego budowania składu a raczej albo szybkie wprowadzenie rookasów w system lub szybkie wymienienie ich na uznane marki (Wade) - to draft 2008 uważam za niesamowicie ciekawy bo moze zaowocować MASĄ wymian...

 

który z graczy ma wiekszą wartość w wymianie?

mimo wielu preferencji dla Rose ja uwazam że Beasley który mimo ze jest undersized jak na PF to jest pewniejszym wyborem...

 

ale przy ocenie danego gracza trzeba brac realia i potrzeby danej ekipy i tu rodzi sie problem...

 

z graczy dostępnych na rynku "FA/trade" obecnie mamy do dyspozycji w różnych konfiguracjach oczywiście: Eltona Branda Boozera Matrixa Josha Smitha Diawa Sheeda Jamisona Zacha, Lee , Kwame Odoma i J O'Neala co sprawia że jest łatwiej uzyskać silnego podkoszowca niż odpowiednika Rose'a (jedynie Billups Baron lub Kirk bo Barbosa, TJ Ford, Cassel, Ridnour, Watson to gracze innego typu ) stąd wyzszą wartość ma Rose choć graczem lepszym jest Beasley.

jedynkę posiada Bulls i mając Kirka ( zostawiłbym go) bardziej pasuje im siła podkoszowa dodatkowo mozna wtedy uwolnić Tyrusa i zatrudnić jakiegoś pewnego shootera typu Miller/Barry ale wybrać powinni Rose i najwyzej się zamieniać jednak kazdy kij ma 2 końce bo.....

gdyby jednak udało się Miami pozyskać Branda to albo zmuszeni czyszcząc salary pozbywaja się Wade'a i tu idealnie zastępuje go Rose lub nawet Mayo z nizszym kontraktem ( zakładając nieoddawanie Matrixa co jest mało realne zresztą) albo oddają Matrixa... zachowując pick i tu potrzebuja Rose'a ( który jest w Bulls, którzy bardziej potrzebuja Bisleya)

 

ciekaw jestem opinii Szaka o składzie Miami:

 

Wade (14mio) Matrix (17) Brand (16,5) nawet mimo oddania picku (Beasley) mało realne ale możliwe oddając przepłaconego Blounta (kto go chce?) i niepotrzebnego wtedy Haslema robi IMO mocniejsze trio niz zza miedzą... tym bardziej ze Elton w Miami chce grać i moze rozwazyc mniejsze pieniadze na wiecej lat (podobnie jak Matrix jakby ich powiazać i namówić pokazując koncepcje zespołu podpisujac na 5 lat).

czyli mamy kolejny element układanki czyli Clipers którzy przecież za rok mogą Branda starcić za darmo....

 

#3 kolejny elementem układanki jest Mayo bezsprzecznie 3 który jednak najmniej potrzebny jest Minny (#3) bo maja Foyla Jarica Mccanta Telfera i obiecujacego Brewera co chyba załatwia obsadę niskich :?:

wiec mozliwe kolejne przesunięcie w drabince....choc powinno sie go wybrać i handlować

 

#4 SSS także majac 2 rywalizujacych PG w zespole i grajac szybkim Durantem potrzebują raczej beton pod koszem aby nie obijać Duranta niz Mayo który fajna pare by stanowił ale majac do stracenia Wilcoxa (CY) i miękkiego Collisona raczej skuszą się na Lopeza...lub Love'a

 

#5 Memphis

 

nie wiem co napisac o zespole który sobie wyczyscił salary kosztem Gasola ( choc i Gasola będą mieli) którego klasy mozna w paru draftach raczej nie spotkac... oprócz Rudy'ego potrzeba na kazdej pozycji i to właśnie oni mieli tego niesamowitego pecha w losowaniu bo to ekipa której opłacaloby się mieć 2-3 wysokie picki w drafcie i za oddanie #1 moznaby wybrać np. 5 i 9 np. z opcja spokojnego zbudowania na drafcie zespołu biorac w 2009/2010 z FA jakiegoś gwiazdora

ewentualnie moznaby zrobic psikusa NYK ktorzy #6 pragną wziąć PG aby ostatecznie pożegnac się z Marbem i zabrać im Baylessa lub Westbrooka ale fakt że jest ich właśnie 2 mozliwych do wziecia(co razem z Rose'm i Mayo robi dla NY 4 szanse z 6 na niskiego!) sprawia to mało sensowne ale ciekawe bo moze wymusi na NY przesunięcia w górę!!!

 

i tu uwaga bo walcząc o ROTY i to z wracajacym pewnie Odenem gracz który trafi do miasta Elvisa bedzie miał najwięcej czasu gry!

 

#6 NY

jw. PG potrzebny i tu Bayless ciekawą opcją bo maszynka do rzucania jest fantastyczna ale czy tego potrzeba odpalającym NYK?

 

#7-8-9 wielka niewiadoma bo zarowno clips jak i bobki są nieżle obsadzone na wszystkich pozycjach a sezon zmarnowali poprzez kontuzje a w Milwaukee ewidentnie brakuje PG ale jeśli chca ruszyć Redda to powinni spróbować przesunąć sie wyzej (Mayo?) albo pohandlować z bulls ( Redd za pick1 plus wyrównujacy salary Gordon i dodatki? typu Tyrus lub Gooden albo bardziej jednostronny trejd z wzięciem Larrego H).

 

przebudowa Bucks byłaby nastepujaca:

 

#1 Rose aby oddać go za Beasleya #2 plus dodatek np. pick w nastepnych latach ( stosunkowo wysoki bo Miami raczej kichy nie zagrają) wiec podstawą BEASLEY z Bogutem fajna para uzupełniona np. Gordonem i Simmonsem z schodzącym za 2 lata 14.000.000 w salary (LH) 5.000.000 Masonem i moze ponownie Gordonem (6.000.000) mając wysoki wybór 2009 a może i 2 (Miami) i bedąc co najwazniejsze pod salary aby najpierw upolować gwiazdora a dopiero potem musiec dawać maxa conajmniej 2 gwiazdorom z draftów 2008 i 2009!

 

IMO lepsze to niz dokładać do Redda młodego PG....

 

a Bulls zamiast sie znów rozwijać powoli (Rose) zrzucają kosztem picku Larrego i dostają prawdziwego shootera (Redda) jakby opcja z Wade'm (może i lepsza

) była niemozliwa!

 

reszta draftu choc głęboka nie ma wpływu na zasadnicze wzmocnienia ekip i tu upatruję aktywności dziadkowatych ekip typu SAS Pistons z dobraniem sobie głebi Celts i pewnie ciekawym wyborem Jazz od paru dobrych lat? Roy? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak niektórzy mogą wierzyć w te brednie o oddaniu Wade'a. Jeszcze piszesz, że Rose idealnie by go zastąpił ...:lol: Bankowo Riles wymieni prawdopodobnie najlepszego gracza w całej historii Miami za prospect i Larry'ego z malutkim kontraktem.

 

Brand może przyjąć paycut grając na Florydzie ale myślę, że przyjdzie dopiero za rok. Miami zejdzie Marion i Brand podpiszę dłuższą umowę z Heat. Chyba, że pójdzie jakiś s'n't ale obecnie nie widzę na to szans.

 

Co do wyboru to Rose powinien pójść z nr1. Podobno Chicago są pod wrażeniem jego workoutu, na dodatek Paxon (podobno :wink: ) nie ma jaj aby nie wybrać 'home playera' mimo, że Beasley wydaje się pewniejszą opcją.

 

Seattle i Minny bardzo chcą 2 pick Miami jednak Wilcox i OJ Mayo raczej nie przekonają Pata do oddania Beasleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak niektórzy mogą wierzyć w te brednie o oddaniu Wade'a.

wątpię by do tego doszło, ale jednak nie byłbym tego taki pewny jak Ty

 

na takim clublakers ludzie piszą jak to Riley w tej wymianie okradałby Bulls chociaż tam Wade nie jest zbyt wysoko ceniony :wink: mimo wszystko VeGi to nie wygląda faktycznie tak źle dla Heat jak piszesz, Hughes ma kontrakt tylko na dwa lata co znaczy, że po roku będzie można już coś fajnego za niego wyciągnąć, nie interesowałem się specjalnie młodymi, którzy mają przyjść do ligi, ale Beasley i Rose w jednej ekipie to chyba nie taka zła perspektywa.

 

Nie wiadomo pewnie też jak ze zdrowiem Wade'a dla mnie to od początku nie był gość na długą karierę i jeśli Riley myśli o takiej wymianie to może mieć podobne zdanie, ostatnie dwa lata dla Heat nie udane, Wade opuszcza w nich po 30 spotkań, kto wie co z niego zostanie jak te kontuzje ograniczą jego dynamikę, szybkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Van - Ty patrzysz na to przez inny pryzmat. Jak poprzedniego lata Kobe publicznie żądał trejdu i Chicago oferowało Gordona, Nocionego i jakiś tam pick to też nie wierzyłeś, że Kupchak puści KB za taki pakiecik (tylko, że tutaj Kobe wyraźnie nie był zadowolony z sytuacji kadrowej i wręcz krzyczał o trejd). Dla mnie, jako kibica Heat i w dużej mierze Wade'a nie wyobrażam sobie by Dwyane został oddany do Chicago. Wszyscy mówimy o Beasley'em i Rose jako superstarach ale trzeba pamiętać, że to są jak na razie talenty. A wiadomo ile talentów zmarnowało się. Z resztą Wade na ostatniej konferencji wszystko uciął i jestem w 99% pewny, że nie dojdzie do takiej wymiany. Prędzej bym się spodziewał sprzedaży picku niż trejdu Dwyane. No ale to jest NBA, wielkie pieniądze, wielki prestiż więc tutaj niczego nie można być pewnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mozna nie doceniac wade'a zeby go porownywac do jakichs pionasow w dodatku z jednym przeplaconym pionasem ;]...

 

ignazz masz strasznie dziwne rozumowanie :shock:

ta twoja argumentacja odnosnie wyzszosci beasleya na rosem...

 

miami wezmie najprawdopodobniej beasleya i nie zrobi zadnych zmian. jesli to zrobia to juz w ogole watpie w przyjscie tam branda, bardziej przydalby sie w tej sytuacji baron/billups/hinrich. tylko co z C?

 

czolowe druzyny ligi maja conajmniej przyzwoitych centrow, ktorzy sprawdzaja sie conajmniej po jednej stronie parkietu - perk, bynum, okur, shaq, howard, sheed, chandler. kogo ma miami :?: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Van - Ty patrzysz na to przez inny pryzmat. Jak poprzedniego lata Kobe publicznie żądał trejdu i Chicago oferowało Gordona, Nocionego i jakiś tam pick to też nie wierzyłeś, że Kupchak puści KB za taki pakiecik (tylko, że tutaj Kobe wyraźnie nie był zadowolony z sytuacji kadrowej i wręcz krzyczał o trejd). Dla mnie, jako kibica Heat i w dużej mierze Wade'a nie wyobrażam sobie by Dwyane został oddany do Chicago. Wszyscy mówimy o Beasley'em i Rose jako superstarach ale trzeba pamiętać, że to są jak na razie talenty. A wiadomo ile talentów zmarnowało się. Z resztą Wade na ostatniej konferencji wszystko uciął i jestem w 99% pewny, że nie dojdzie do takiej wymiany. Prędzej bym się spodziewał sprzedaży picku niż trejdu Dwyane. No ale to jest NBA, wielkie pieniądze, wielki prestiż więc tutaj niczego nie można być pewnym :wink:

wiesz gdyby rok temu Bulls mieli w ofercie za Bryanta taki talent jak Rose Kobe pewnie miałby za sobą rok grania w Chicago.

 

Nie doceniasz chyba tego jak talent, potencjał i tego typu pierdoły są w tej lidze cenione, nawet przeceniane, kiedy ostatnio ktoś oddał pierwszy numer w drafcie ? jest ryzyko, ale równie dobrze Rose może być lepszy niż Wade, który po tych kontuzjach równie dobrze najlepsze lata może mieć już za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego ma teraz mieć te słabsze lata? Skoro w ostatnim sezonie na jednej nodze mimo wszystko dawał te 25/7 na mecz co jest przyzwoitym osiągnięciem. Teraz ma być już na 100% gotowy i myślę, że już występy w Pekinie pokażą, że jest w optymalnej dyspozycji.

 

A skoro Rose jest taki super to dlaczego w ogóle Chicago miałoby się pakować w kontuzjogennego Wade'a z dużym kontraktem, mogącego za 2 lata opuścić Wietrzne Miasto :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same cyferki niewiele tu znaczą jak spojrzeć na liczbę W i postawę Wade w IV kwartach... :roll:

 

No był wykończony w 4 kwartach, nie ma co się dziwić - wszedł w sezon bez drużyny, nie przygotowywał się tak jak inni. Do tego kontuzja. Pewnie oglądałeś te mecze, bodajże, ze 4 czy 5 było przegrane przez jedną zbiórkę ale co tam, trzeba na Wade'a zwalić wszystko :wink: Nie twierdzę, że grał dobrze - grał co najwyżej poprawnie ale totalny zjazd po nim za maksymalnie nieudany sezon dla Heat jest chyba lekko na wyrost.

 

BTW A co powiesz o Pierce :?: Pamiętasz sezony jak Boston miał mało winów a Pierce wykręcał dobre numerki? Wątpiłeś w to, że jest bdb playerem, superstarem :?:

 

Staracie się maksymalnie oczerniać Wade'a jednak w opinii większości ludzi nie patrzących tylko przez pryzmat Lakers Wade nadal będzie gwiazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie plotka ze Knikcsi moga wytrejdowac Malika Rose'a i Davida Lee do Memphis w zamian za pick#5 tegorocznego draftu i Briana Cardinala. Widac kombinuja jak tu zrobic by wyciagnac pg w drafcie i do tego jeszcze tego makaroniarza ktoremu wrozy sie bardzo dobra kariere (po tym co wyczytalem w opiniach roznych skautow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że draft będzie cholernie ciekawy i to nie tylko ze względu na samych młodziaków - myslę że GMowi widząc co da się osiągnąć poprzez parę szalonych ruchów w trakcie draftu, wezmą przykład z "zeszłorocznego" Ainge'a ... Do paru ciekawych wymian może dojść ;)

 

Co do samego draftu - Rose jest raczej na 100% numerem 1 ... I bardzo dobrze, bo myślę że chłopak da radę rozruszać Bulls ... A gdyby jeszcze udało się tam jakoś pozbyć Hughesa i pozyskać solidnego podkoszowca (raczej nierealne, ale kto wie ... Jak pohandlują także Hinrichem, to to drugie może się spełnić) to już w tym roku mogliby powalczyć o 4 seed na Wschodzie ... Tak czy siak, do PO powinni się załapać z Rose'm, któremu będę szczerze kibicował - miło by było zobaczyć znowu Bulls w tej górnej części tabeli (byleby nie kosztem Cavaliers :P)

 

Drugi Beasley ... Po tym jak z Miami odszedł Shaq, wypadł Alonzo, nie mają tak naprawdę nikogo pod koszem ... Marion, to nie to czego potrzebowali, choć kiedy pójdzie na SF, to z Beasley'em i Wade'm stworzą pewnie całkiem cieawe trio ... Gdyby Cook jeszcze sie rozwinął jakoś, to Miami w PO pewnie też bez problemów zagoszczą ... Mówi się, że biorą pod uwagę także OJ'a ale ja tego nie widzę kompletni e...

 

Mayo zapewne pójdzie trzeci ... Wolves są młodzi, cudów więc nie ma co oczekiwać, pewnie będą wyglądali jak SSS w tamtym sezonie ... No i niech się ogrywają, zobaczymy co będzie dalej z nimi ... Coś tam niby NYK też się koło niego kręci, ale Walsh raczej nie da rady go tu ściągnąć ... Zresztą nie wiem czy byłby to dobry ruch dla NYK - i tak mają tam za dużo porąbańców pokroju Randolph czy Curry i jak OJ trafi w takie towarzystwo, to ten jego kapryśny charakterek może zmienić się na jeszcze gorsze i NYK dalej będą w dupie ...

 

A reszta? Tak naprawdę niewiadomo :) Jest paru ciekawych graczy pokroju tego Bayless'a, Love czy choćby Augustin ... Ale kto kiedy pójdzie naprawdę ciężko przewidzieć - mam przeczucie, że sporo wymian dzisiaj pójdzie i nie miałbym nic przeciwko, gdyby te moje przeczucie by się sprawdziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.