Skocz do zawartości

Loteria i draft 2008


marceli73

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku ze zblizajaca sie loteria chcialbym poruszyc temat czy ta loteria jest aby sprawiedliwa. Uwazam ze nie! Dlaczego? Wprawdzie liga w ten sposob zabezpiecza pewien poziom niedopuszczajac do zbytniego obnizenia lotow przez druzyny i przegrywania meczyna potege ale uwazam ze nie stwarza czy inaczej nie jest proporcjonalna do poziomu druzyn. Chodzi tu o roznice poziomow wschodu i zachodu. Teraz wytworzyla nam sie sytuacja ze najgorszymi druzynami sa wg rostera kolejno:

1. Miami Heat 15-67

2. Seattle SuperSonics 20-62

3. Minnesota Timberwolves 22-60

4. Memphis Grizzlies 22-60

5. New York Knicks 23-59

6. L.A. Clippers 23-59

 

4 druzyn z zachodu w 6tce z najwiekszymi szansami. Wg mnie w tym i kolejnych latach przynajmniej zawsze 2 druzyny z zachodu wylosuja seedy w 1szej trojce mimo ze sa lepsze (wg rostera gorsze) od tych ze wschodu. Dleczego? Bo przegrywaja z duzo lepszymi druzynami (2x wiecej meczow z zespolami z wlasnej konferencji czyli zachodniej). Druzyny wschodu graja wiecej meczy ze slabymi z konferencji wschodniej ciut wiecej wygrywaja meczy a nic soba nie reprezentuja. Generalnie te najslabsze na zachodzie to zwyciestwa z tymi ze wschodu notuja i zwykle sa lepsze od przecietnych ze wschodu.

Dojdzie do tego ze jak wszystkie druzyny na zachodzie beda wygrywac 40meczy to wtedy dopiero te ze wschodu dostana jakis draft lepszy :)

Zanosi sie na to ze loteria i generalne klasyfikowanie z rosteru miejsc od 4go w dol spowoduje ze zachod bedzie coraz mocnijszy a wschod coraz slabszy. Dopuki liga cos z tym nie zrobi.

ja uwazam ze z druzyn tych co biora udzial w losowaniu powinno sie stworzyc klasyfikacje draftowa uwzgledniajaca tylko mecze miedzy tymi druzynami. wtedy by sie mogla okazac ze pierwsze 3 - 4 druzyny z najgorszym bilansem i z najwiekszymi szansami na 1 szy seed pochodz ze wschodu i wtedy by bylo sprawiedliwiej.

Co o tym myslicie?

 

Dodam jeszcze ze mam nadzieje ze Memphis nie wylosuje wysokiego picku. Po tym jak sie pozbyli Gasola to widocznie nie potrzebuja dobrych zawodników i powinni swoja potege budowac na Kwame i Darko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat ciekawy tylko twoja teza bledna bo sama loteria w miare sprawiedliwa tylko konferencje nie bardzo...

Idac twoim tropem rozumowania to mocniejsze ale przegrywajace ptb i sss majace pecha że sa na zachodzie nigdy nie maja szansy na duranta i odena bo maja lepszy sklad niż wschodnie ekipy? To bylaby niesprawiedliwosc!!!

 

Ja wrecz przeciwnie uwielbiam ta niewiadoma i mozliwosc wylosowania po nr1 shaq piku nr1 webb mimo najlepszego bilansu wsrod losowanych...

Matematycznie jest ok....a i ciekawie....

Gwarancji jak przyjmiesz na dupe 70 L nie masz ale zabezpieczenie ewentualnej 4 już tak co jest sprawiedliwe

To już losowanie w pilce noznej jest gorsze!

Dla mnie system dziala a za nierownoscia konferencji odpowiadaja trejdy co dziwne bo takie kluby jak 76 ny czy washington maja swoja marke i prestiz a na florydzie rownie cieplo jak w kalifornii wiec wcale nie trudniej zwerbowac gwiazdy

Raczej za sila zachodu przemawia chyba spokojniejsza konsekwencja budowy skladow i dopiero dodanie gwiazdora!

Oby wade bosh i lbj nie wybrali niedlugo zachodnich ekip bo wtedy po beda tylko 3 rundowe!

Fajnie że gwiazdorzy nie kombinuja i nie przechodza masowo na wschod bo latwiej

Mi silny zachod odpowiada bo i tak najlepsze ekipy w finale zachodu!

Z memphis zgoda nie zasluguja na wysoki pick

Ani miami

Ja bym biednym kuzynom lakers dal jedynke aby po powrocie branda derby la nabraly kolorytu bo albo wybrali by rose'a albo beasleya ktorym kto wie moze sprobowali pograc troche na sf?

Wysoki nr z reszta to nie wszystko bo trzeba go dobrze wykorzystac a przykladow gorszych od browna czy olowokandiego sporo....

 

Btw o ktorej losuja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beasley do Clippers? Żeby hamował Thorntona? No chyba, że LAC nie chcą Branda - wtedy duecik Thornton-Beasley z Kamanem i Coreyem mogliby powalczyć o PO. Ale bardziej widzę u nich Derricka jako pierwszy pick.

 

Miami mogliby się poważnie wzmocnić dostając 1 lub 2 pick. Wybierając Michaela, Haslem wylatuję (podobno sporo chętnych jest na niego, w tym Orlando). Jest szansa na extension dla Mariona. Myślę, że razem z Beasleyem w składzie byliby zabójczą parą forwardów. Tylko pozostaję problem jedynki, niestety Heat zostaliby bez PG bo ani Banks ani Wade nie są rozgrywającymi.

 

Biorąc Rose'a mamy świetny prospekt i wreszcie załataną dziurę na PG. Jeśli Marion wpasowałby się jako SF to pozostałaby tylko pozycja C do obsadzenia.

 

Beasley to fullpackage więc mimo zapchania na pozycjach SF-PF Miami powinni go wziąć. Z drugiej strony, patrząc na to jak wiele może zdziałać szybki i atletyczny PG (CP3) Rose wydaje się lepszym wyborem dla Miami.

 

Dostając 3-4 pick Heat powinni go wytrejdować, tak jak zrobił to Boston rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pisza (na terminarzu), ze Loteria o 8.00 a o 8.30 juz mecz... Czekam z niecierpliwoscia na losowanie i na mecz... Wlasnie wrocilem z roboty, dostalem sowity czek, przyszykowalem kubel lodow, siadm wygodnie w fotelu i ogladam. Life is good.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jednak Byki, wow to im sie przyfarcilo. Ciekawi mnie czy wezma Rose'a i pozegnaja sie z Hinrichem czy raczej Beasleya zeby wzmocnic strefe podkoszowa. Knicksi z 6, rowniez ciekawe czy zostawia sobie ten pick czy go przehandluja wraz z ktoryms z wysokich kontraktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami również miało trochę farta. Beasley/Rose na Florydzie w następnym sezonie :wink:

Ladny fart Rose na florydzie i najlepszy obok sas duet guardow jeśli wade bedzie zdrowy

 

Kirk hanrich jest na tyle dobrym graczem że pozegnalbym się z Nocim i bral z jedynka Beasleya wiec raczej Rose w miami

 

Ale mu się trafilo bo to zadecyduje że Matrix zostanie w heat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Riley ma bol glowy z glowy :). Bedzie bral co mu zostanie z Beaseleya / Rosa. Tak jak Seatle w ubieglym roku ktore jak narazie lepiej na tym wtyszlo niz Portland. Swoja drogą wielki fart Bullsów. Oni swoimi dzialaniami nie zasluzyli na takiego picka znowu wezmo wysokiego i go niewykorzystaja badz nie podpisza jak Branda. Z drugiej strony dobry trener i to co maja teraz to zadatki na swietny team. Zeby tylko trener jakis porzadny przyszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy seattle lepiej wyszlo na tym niz portland to du bym dyskutowal:) kontuzji odena nikt nie mogl przewidziec, a sss sa w dupie jeszcze glebiej niz byli przed rokiem. i predzej przeniosa sie do oklahoma city niz zaczna wygrywac.

 

bulls wezmie chyba wysokiego. zawsze duzo trudniej wyrwac kogos fajnego pod kosz. byki maja podkoszowcow ale thomas i noah nadaja sie max na pf. beasleyowi chyba blizej do c niz tym 2.

 

w miami rice. wystarczy podpisac eltona branda i maja sklad marzenie by walczyc o cos faajnego. tak czy siak fajnie sie stalo, ze wzmocnia sie 2 wschodnie ekipy.

pytanie tylko jak reszta sie wzmocni. ale jesli mam byc szczery to ciesze sie ze heat nei wylosowali 1. nie zasluzyli po tym co robili ze skladem i szkoda, ze jakiejs 5 nie wylosowali. oduczyliby raz na zawsze przegrywania inne ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy seattle lepiej wyszlo na tym niz portland to du bym dyskutowal:) kontuzji odena nikt nie mogl przewidziec, a sss sa w dupie jeszcze glebiej niz byli przed rokiem. i predzej przeniosa sie do oklahoma city niz zaczna wygrywac.

Jak narazie lepiej wyszlo bo Durant gra i sie rozwija. To ze rozpieprzyli sklad pod drugiego Lebrona jak im sie wydawalo to wina transakcji a nie wyboru w drafcie. Zreszta z duranta nie bedzie jemsa bo za slaby fizycznie jest. Wyobrazacie sobie te wszystkie faule na Durancie ktore Bronek musial zaliczyc W PO na wschodzie.

 

Co do Odena to juz na jakims forum pisalem ze on moze miec chroniczne problemy ze stawami bo poprostu chorowity jest i ma marny styl zycie. Dla mnie on wyglada na 40 lat. Jak tego nie zmieni to nigdy do niczego nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przegięcie mieć 1,7% szans i mieć ten 1 pick. :D Ciekawe naprawdę kogo wybiorą z jedynką. Niby Beasley jest wyżej oceniany i tak naprawdę tylko Heat przed draftem zapowiedzieli, że jeżeli trafi im się jedynka to biorą Rose'a, ale z drugiej strony Rose wydaje mi się lepszą opcją dla Bulls. Beasleyowi, wbrew temu co pisze BB2, absolutnie nie jest mu bliżej do centra niż Noah. Beasley jest dla mnie zbyt podobny do bardzo perspektywicznego Tyrusa, by to na niego liczyć kosztem Rose'a. Na centra i tak się nie nadaje, a jak dla mnie niekorzystanie z duetu Deng-Thomas (a jest jeszcze Gooden czy Nocioni) na skrzydłach byłoby dużym marnotrawstwem. Zdecydowanie lepiej IMO zrezygnować z Kirka, który od dawna stoi w miejscu i podobno już jest dostępny na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy seattle lepiej wyszlo na tym niz portland to du bym dyskutowal:) kontuzji odena nikt nie mogl przewidziec, a sss sa w dupie jeszcze glebiej niz byli przed rokiem. i predzej przeniosa sie do oklahoma city niz zaczna wygrywac.

Nie przesadzaj. To, że władze miasta Seattle niechętnie chcą sypnąć groszem na nową halę, to już nie jest wina organizacji pod szyldem Supersonics.

 

Wcale przyszłość nie jest dla nich zła, mają dwóch liderów w osobach Duranta i Greena. Ten pierwszy powinien trochę przypakować, stać się twardszy i już w tym sezonie będzie gościem na 25/5/5, drugi bardzo dobrze się komponuje z Kevinem, bo on umie i lubi bronić, do tego dobrze zbiera i zawsze coś od siebie dorzuci w ataku. W tym sezonie grał według mnie trochę za mało, ale teraz powinien dostawać już dużo więcej minut i będzie naprawdę solidnym graczem.

 

Do tego teraz mają czwórkę w drafcie, więc też chyba jakiegoś dobrego gościa da się wyciągnąć z tym numerem. Jest też Wilcox, Ridnour i Watson. Sonics postawili na przyszłość i według mnie to niedługo zacznie procentować, powinni jeszcze tylko wymienić jednego ze swoich dwóch rozgrywających, bo pomiędzy chłopakami nie od dziś panuje niezdrowa rywalizacja, co dla żadnego z nich jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie na Memphis - zawsze są w dupie i nigdy nie dostają za to 'nagrody' :wink: :lol:

 

Dobrze, że Miami zatankowali ten sezon. Najlepiej by było wziąć Derricka. Brand jeszcze rok pograłby na Zachodzie a później wraz z Wadem i Rosem stworzyli dobre podwaliny pod budowę mistrzowskiej( :?: ) drużyny.

 

Znając życie, pewnie dostaniemy Beasleya i pozostanie czekać na kolejny offseason. Będzie kasa więc Pat pewnie coś wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulls wezmie chyba wysokiego. zawsze duzo trudniej wyrwac kogos fajnego pod kosz. byki maja podkoszowcow ale thomas i noah nadaja sie max na pf. beasleyowi chyba blizej do c niz tym 2.

no tak beasley jako SF/PF, ktoremu blizej jednak do SFa to faktycznie klasyczny center w porownaniu do thomasa/noaha.

 

ja mysle, ze bardziej chicago sie przyda jednak beasley, bo hinrich to mimo wszystko przyzwoity rozgrywajacy i nie jest tez jakos mocno przeplacony, a jego kontrakt jest malejacy. dostaliby pewnie za niego koszyk jablek, wiec watpie, zeby im sie to oplacalo.

 

rose/wade wow

 

ciekawe kogo wybiora portland z ta 13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hinrich za pick#2, gordon i noc trade za kogos na sg (lub c), noah, duhon s'n't + np. Gooden za obiecujacego centra (lub sg :) ) i sprawic aby Hughes nie przeszkadzal, nawet wykupic jego kontrakt albo poczekac rok i opchnac spadajacy kontrakt za jakiegos niezadowolonego grajka, moze nie all stara ale kogos solidnego. troche marzenia na wyrost ale pomarzyc mozna ;-)

 

uwazam ze obecni Bulls potrzebuja malej przebudowy, nie konkretnego rebuildingu ale 'podmiany' mlodych na mlodych + dwoch-trzech doswiadczonych.

 

przykladowo rose-redd-deng-beasley-bogut?/kaman?(taki strzal na slepo) to imo fajniej wygladajaca piatka (z centrem moze troche przesada bo malo prawdopodobne ale nic to) niz hinrich-gordon-deng-thomas-noah, zwlaszcza ze ten przedostatni w skladzie by zostal.

 

a, no i na coacha avery :)

 

to mi sie rozmarzylo... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no niezłe marzenia :roll: :roll: :wink:

I nie bardzo to już mały rebulding, jak dla mnie to full przebudowa i IMHO zgadzając sie z Tobą mogło by wyjść na dobre.

Ciekawe czy Pax pokombinowałby tak żeby z 1 zabrać Miami Rose, wtedy bardziej skorzy będą do wymiany 2picku na Kirka a resztę upychać przez lato, mając w składzie już 2 największe gwiazdy tegorocznego draftu, dobrego coacha i dobre perspektywy na przyszłość...

ale znając życie Pax weźmie Beasleya i na tym się skończy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Pax moglby zagrac skur*iela, troche by sie odkupil za to jak dal dupy np. z Tysonem. Ale nie wiem czy nie sa z niego za miekkie kluchy na takie cos.

 

A co do przebudowy to nie jest rebuilding, bo rebuilding to ma Memphis, mieli Lakers po odejsciu Shaqa, Malone'a i Paytona, mieli Bulls po erze MJ, Pippena itd itp. To tylko lifting bo nie wymieniamy gwiazd na picki i spadajace kontrakty tylko zamieniamy mlodych zdolnych nie umiejacych wygrywac na mlodych byc moze zdolniejszych byc moze umiejacych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to taka kuracja mniej drastyczna ale jednak :wink:

Mam nadzieję, że Pax zauważył to co chyba wszyscy po tym RS, że z tą ekipą już więcej się nie ugra i przyszedł czas, jak to dobrze napisałeś na "odkupienie" win i błędów.

Zachowanie wobec Miami wcale nie skur!@$ bo to Bulls mają pierwszy pick i mają prawo zagrać jak chcą, a myśl o posiadaniu nr.1 i 2 w tegorocznym drafcie myślę, że musi i działać na Paxa, chociaż tak jak piszesz, może być tak że miękka dupa z niego i niczego nie zaryzykuje, weźmie pewniaka a Bulls dalej w dupie będą z przeładowanymi SF/PF bez solidnego centra, PG z prawdziwego zdarzenia i jakiegoś sensownego SG, ale obym się mylił :lol:

 

EDIT: I jeszcze bez sensownego coacha, bo to także priorytet po tym jak już większość sensownych ludzi pouciekała, może AJ to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.