Skocz do zawartości

Toronto Raptors 2018/19


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem lekko w szoku, bez Kawhi przeciwko tercetowi czy nawet kwartetowi Green, Durex, Kura i Klay wygrać 20pkt na terenie rywala to nie lada wyczyn. Świetnie KLow, który drugi mecz z rzędu potwierdza, że ostatnio było małe nieporozumienie że skutecznością. Niski skład, Jonas i Greg tylko po 7min, a i tak gra pod kontrolą. Nie wiem czy to kwestia słabej gry Warriors czy bardzo dobrej gry z naszej strony, ale jest zajebiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle Lowry against teams with fewer than 10 losses this season:

 

MIL: 9pts on 3/14 shooting

PHI: 20pts on 7/14 shooting

GSW: 10pts on 4/14 shooting

DEN: 5pts on 1/7 shooting

PHI: 7pts on 2/8 shooting

MIL: 0pts on 0/5 shooting

 

AVG: 8.5ppg on 27% shooting

Ja czytałem, że to problemy z plecami, ale..

 

dziś z Golden State bez Leonarda dodatkowo: 23pkt (9/18) 2 trójki, 12as. 5zb. 3prz. 

Myślę, że nie ma sensu już dyskutować o tym, że nie daje rady w meczach z najlepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptors mają już 7-1 bez Leonarda. i bynajmniej nie pokonywali tylko cieniasów pokroju hawks oraz bulls.

Czy ten mecz nie pokazują że Warriors w ew. Finale nie mieliby z nimi szans? :D

 

A tak serio to patrząc na to jak grają bez Kawhiego utwierdzają tylko w przekonaniu że w poprzednich latach byliby bez DDR lepsi i te on/offy tutaj nie kłamały

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten mecz nie pokazują że Warriors w ew. Finale nie mieliby z nimi szans? :grin:

 

A tak serio to patrząc na to jak grają bez Kawhiego utwierdzają tylko w przekonaniu że w poprzednich latach byliby bez DDR lepsi i te on/offy tutaj nie kłamały

 

Czyli, że Leonard jest tak samo overrated jak DeRozan?

 

Bo tak zabrzmiało.

 

Przy czym dla mnie DeRozan ostatni sezon miał najlepszy w karierze, a i w Spurs wygląda bardzo dobrze ciągnąć ten zespół często w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors są z Kawhim jeszcze mocniejsi więc to nie pasuje w porównaniu z Derozanem i u niego raczej nie ma zastrzeżeń do tego ze może być negatywnym graczem

 

On niczego nie ciągnie tam. Nie cierpię tych durnych narracji ze ktoś coś ciągnie tylko dlatego ze dostarcza punkty

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors są z Kawhim jeszcze mocniejsi więc to nie pasuje w porównaniu z Derozanem i u niego raczej nie ma zastrzeżeń do tego ze może być negatywnym graczem

 

On niczego nie ciągnie tam. Nie cierpię tych durnych narracji ze ktoś coś ciągnie tylko dlatego ze dostarcza punkty

 

Jak nie ciągnie, jak tam cały atak idzie przez Niego? On w zdecydowanie za dużych kapciach robi więcej niż można było się tego spodziewać.

 

Kto jest przepraszam twoim zdaniem najlepszym graczem Spurs, którzy jakby nie patrzeć mają bilans 14-14 na mocnym Zachodzie?

 

Do tego ten on/off chyba nietrafiony przykład, bo chyba Lowry był jeszcze bardziej minusowy rok temu. Przy czym śmieszność tego statu już wyjaśniałem na przykładzie LeBrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowry nigdy nie był bardziej minusowy niż DDR w Toronto

 

To że ktoś jest najlepszym graczem danej ekipy nie musi od razu oznaczać ze ich ''ciągnie''

 

Nie pisze że suchy on/off jest idealny bo czasem to kwestia tego że ktoś gra niemal tylko przeciwko starterom lub gra duże minuty z jakimiś kasztanami tylko w przypadku DDR'a to wyglądało w ten sposób że te same lineupy które z nim były powiedzmy przeciętne nagle wyglądały dobrze gdy go się z nich wyjmowało, więc to nie była kwestia lineupów a tego że on miał po prostu negatywny wpływ na drużynę co potem te wszystkie adv staty pokazywały [w których również można wyglądać bdb nawet mimo słabego on/of]

 

np DDR w tym roku jest lepszy niż jego on/off wskazuje bo Aldridge  ale co do jego kariery w Raptors to nie mam wątpliwości że oni bez niego byliby lepsi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś jest najlepszym graczem danej ekipy nie musi od razu oznaczać ze ich ''ciągnie''

 

Jeśli mówimy o wyrównanym rosterze z kilkoma mocnymi punktami to tak.

 

Jeśli mówimy o tegorocznym Spurs, gdzie większość daje dupy, a zwłaszcza druga opcja. To w momencie kiedy DeRozan gra bardzo dobrze i idą za tym wyniki to dla mnie najlepszy przykład "ciągnięcia zespołu"

 

Lowry był minimalnie mniej na minusie niż DeRozan, ale jednak 82games wyżej cenił DeRozana i na tym się oparłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowry nigdy nie był bardziej minusowy niż DDR w Toronto

 

To że ktoś jest najlepszym graczem danej ekipy nie musi od razu oznaczać ze ich ''ciągnie''

 

Nie pisze że suchy on/off jest idealny bo czasem to kwestia tego że ktoś gra niemal tylko przeciwko starterom lub gra duże minuty z jakimiś kasztanami tylko w przypadku DDR'a to wyglądało w ten sposób że te same lineupy które z nim były powiedzmy przeciętne nagle wyglądały dobrze gdy go się z nich wyjmowało, więc to nie była kwestia lineupów a tego że on miał po prostu negatywny wpływ na drużynę co potem te wszystkie adv staty pokazywały [w których również można wyglądać bdb nawet mimo słabego on/of]

 

np DDR w tym roku jest lepszy niż jego on/off wskazuje bo Aldridge  ale co do jego kariery w Raptors to nie mam wątpliwości że oni bez niego byliby lepsi 

 

tylko, ze wlasnie to troche na tym tez polegalo, ze DeRozan gral "niemal tylko przeciwko starterom" i jak sie go wyjmowalo i lineupy "robily lepsze cyferki" to dlatego TEŻ, ze graly na 2 unity

 

nie chce jakos mocno bronic DDRa, czy tez go jechac, bo jako gwiazda w obecnej koszykowce ma sporo wad, ale gosc tak czy siak w kazdym kolejnym roku byl lepszy i swoje w ataku robil, a bez niego nie byliby lepsi bo wlasnie nie mieli kogos kto te 25 punktow zasadzi w momencie kiedy trzeba, kogos kto wezmie to na swoje barki. Zobacz sklad z 16/17 czy 15/16 i powiedz mi kto tam realnie bylby w stanie zastapic go w ataku? Trzeba zrozumiec, ze obecna druzyna Toronto jest zupelnie inna niz ta sprzed 2, 3 lat (a nawet i z tamtego sezonu, bo taki Siakam zrobil ogromny postep, Ibaka wyglada jak 5 lat mlodszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nikt nie robiłby 25 punktów tylko że wielu dawałoby po kilkanaście

 

Nawet mimo znaczącego progresu Siakama to przecież i tak strasznie działa na wyobraźnie jak w tych meczach bez Kawhiego to są praktycznie  Raptors w tym samym składzie gdzie zastępują Derozana Greenem i ten ''wyrzutek ze Spurs'' robi jakieś kosmiczne impact statsy [nie jestem pewien czy ktoś robił takiego on/offa ever] gdzie Derozan raz w karierze zrobił tak że jego zespoł był z nim lepszy na parkiecie a gra 10 sezon w lidze

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba również wziąć po uwagę zmianę trenera i stylu gry Raptors. Zmiana pozycji dla Ibaki, na której spisuje się o niebo lepiej, rozwój Siakama jak zostało wspomniane i inną role Lowrego. Podejrzewam, że z Derozanem i Nursem na ławce Raps byliby groźni, ale nie na PO. Demar zabierał grę, przeciągał akcje. wymuszał faule i nie było płynności w grze. Kawhi gra zupełnie inaczej, moim zdaniem dużo lepiej od DDR, ma lepszy wpływ na drużynę. Jak będzie w PO, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ten on/off chyba nietrafiony przykład, bo chyba Lowry był jeszcze bardziej minusowy rok temu. Przy czym śmieszność tego statu już wyjaśniałem na przykładzie LeBrona.

 

przy LJ było wiadomo, że to kwestia początku sezonu/lineupów. ale on/off ma pewną wartość, szczególnie na większych próbkach. to nie przypadek, że najlepsze wyniki mają tacy gracze jak LeBron, Nash, KG, Jordan, Duncan czy Shaq. a DeRozan w całej karierze raz miał dodatni on/off:

 

SEZON	RS	PO
2019	-3,7	---
2018	-2,7	-18,1
2017	-4,7	-13
2016	-6,1	-4,8
2015	-0,9	-5,3
2014	-0,3	-6,6
2013	-1,9	---
2012	3,9	---
2011	-3,3	---
2010	-7,1	---

tego nie da się wytłumaczyć częstszym graniem przeciw starterom, czy generalnie małą próbką. tu widać bowiem wyraźny trend, co w cale nie powinno nas zaskakiwać biorąc pod uwagę skillset DeMara, który przecież nie bardzo nadaje się do dzisiejszej NBA. bo produktywnym opierając się na midrangu oraz słabo broniąc, to można było być w 90s i 80s, ale nie teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety dla spurs jest dużo racji i cały zespół musi pracować na ukrycie tych mankamentów.

W obecnych spurs tak pechowo się składa ze tych wyrobników po prostu nie ma w składzie i gramy wesoła koszykówkę rodem z Hawks Wilkinsa.

 

Drobne sukcesy i zwycięstwa u siebie nie mogą przesłonić całości.

Z drugiej strony mimo wszystko gra Ddr jest lepsza niż jego statystyki.

 

A ten sezon w rpm i orpm to top5 SG w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Spurs robili lepsze wyniki z Dannym.

Nie da rady tego porównać bo był Parker Manu Anderson i zdrowy Murray

 

Gdyby dziś Green był zamiast DDR to spurs przegraliby wszystkie close Games

Rozumiem ze kochamy statystyki ale każdy zespół musi mieć dystrybutora i volume scorera

 

Green nim nie jest i nie byłoby kim go zastąpić.

 

Forbesowi dałbyś piłkę i 25 rzutów?

Green to idealna 5 opcja.

Spurs bez DDR to dziura na 1-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.