Skocz do zawartości

50W i poza, czyli najmocniejsze PO wszech czasow?


Jmy

Co najlepszym rozwiazaniem byc ci sie wydaje:  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co najlepszym rozwiazaniem byc ci sie wydaje:



Rekomendowane odpowiedzi

IMO PO powinny byc takie jakie są. To prawda ,że smieszna sprawa z tymi "mocarzami" ze wschodu którzy mają po 30 W i wchodzą do PO a na Zachodzie ciezko z 50 W wjesc;] Jednak o to w tym chodzi. Zawsze musi byc jakis contender oraz "czarne konie". Zakładając ,że GSW byłoby na zachodzie ( zakładając ) kto by miał pozniej pretensje do tego ,że weszli do PO skoro sensacyjnie wygraliby z Mavs ? Ale to tylko takie gdybanie więc przejde do rzeczy ;p

Play Offs są po to aby zaskakiwac. Jesliby się sprowadzci do toku myslenia a oni nie mają szans bo są słabi i mają kiepski bilans to pewnie NIGDY bysmy nie zobaczyli niespodzianek typu Mavs Warriors. Ludzie chcą sensacji a takich by NIE BYŁO jesli do PO wchodziły tylko najmocniejsze ekipy. Czemu ? No bo wygrana druzyny A byłaby tak samo prawdopobona jak wygrana druzyny B itd. ;] Ja osobiscie sam narzekam na ten "weak" wschód jednak to tradycja jest 8) Poza tym fani Lakers czy tez Spurs nie mogliby zobaczyc jak ich ukochana druzyna łoi słabych Suns :P:P lub innego zespołu :) ( to juz takie subiektywne zeby trochę naprzykrzyc Bastilonowi :P )

Sądze ,że tyle wystarczy co do mojej opinii na temat PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co trener Karl powinien zaczac sie martwic czy nie zostanie bez roboty, bo wlasnie Nyggets zanotowali kolejna porazke, tym razem z oslabionymi Rakietami i niedowno czytalem ze fani Denver zalozyli stronke firekarl.com czy jakos tak. Oczywiscie fani sobie moga a wlasciciel klubu i GM to inna bajka, ale niemniej jednak jesli Denver nie awansuje do PO majac dwoch tegorocznych startujacych allstarow, majac PF z max kontraktem i paru innych ciekawych graczy, to nie sadze by Karl mial przyszlosc w tym klubie.

ps-a jego pomysly sa tragiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje. Wiesz ale Rockets nawet bez Yao sa silni. Inspiruje Mutombo, Landry to jest rewelacja, glosno o nim juz jest druzyny sie nim interesuja, niezwykly pracocholik i talent. Nuggets nie istatnieja w ofensywie ostatnio. Jak role za zdobywanie punktow bierze na siebie Anthony Carter to cos jest nie w porzadku. Chcialbym, zeby jako nauczke i kare nie awansowali do playoffs. A i tak beda musieli bardzo ciezko zapracowac, na nie. Te nadchodzace mecze (suns, utah, spurs, raps, grizzlies) powieda wiele o tym czy zobaczymy ich w po czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Karla, widziałem parę meczów Nuggs w tym sezonie, i najbardziej zapamiętałem mecz z Lakers w LA, gdzie przegrali, 99-116 (tak nawiasem to kupon mi nie wszedł), i Karl zniszczył mnie swoim zachowaniem :lol: . Nie wymagam od coachów NBA żeby reagowali jak Griszczuk albo inny Urlep, ale Karl siadł sobie na krześle i wyglądało to tak jakby chciał powiedzieć "grajcie se, co mnie to" Nic nie reagował, nawet nie wiem czy jakikolwiek czas wziął :twisted: . Nie tylko ja mam chyba takie wrażenie że Karl nie daje rady poukładać teamu z Iversonem, Anthonym, K-Martem. Teoretycznie z takim rosterem powinni być w czołówce zachodu, a jak stoją wszyscy wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

top 16 jak najbardziej, bo to co jest teraz tylko faworyzuje cienkie druzyny ze wschodu ktore nie musza takich ciezkich meczow rozgrywac i w po tez maja ulatwione zadanie aby dostac sie do finalow, dopiero w tych ze finalach wychodzi co soba reprezentuja(patrz zeszly rok), no i rozgrywajac o wiel wiecej meczow z latwiejszymi rywalami o po sie spinac nie musza bo awansowac moga luzem z bilansem ok 38 zwyciestw, wiec tez teoretycznie gdy trafi sie mocna druzyna na wshodzie jak to miami z 2005 to maja wiecej sil na rywalizacje z przeciwnikiem z zachodu bo kto tam im w po stanie na drodze. ale wiadomo ze czegos takiego nie zrobia bo na wschodzie pewnie zainteresowanie nba wzielo by szlak, a i tak maja ostatnimi czasy problemy z frekwncja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za tym, aby zostać przy podziale na konferencje i po 8 teamów. Niby to faworyzje wschód, zgodzę się, ale gdyby było zamiast 8 teamów 4, albo ogólnie cała liga TOP16 to takie Charlotte albo Atlanta czy inna Indiana chyba nigdy już by w PO nie zagrali... W przerwie meczu Magic - Raptors zrobiłem małą tabelkę, uwzględniając TOP 16:

 

TOP 16:

1.BOS 46-12

2.DET 43-16

3.SA 41-17

4.LA 42-18

5.NOH 40-19

6.HOU 39-20

7.PHX 39-20

8.UTA 39-22

9.DAL 39-22

10.ORL 38-23

11.GS 36-22

12.DEN 35-24

13.CLE 34-26

14.TOR 32-26

15.POR 31-29

16.WAS 29-30

17.PHI 28-33

18.SAC 27-32

19.NJ 26-33

20.ATL 24-33

 

Tak więc na 16 teamów (zaokrągliłem do 20, żeby nie było) 10 jest z zachodu, a w najlepszej 20 dla porównania 11-WEST, 9-EAST. Więc jakby nie patrzeć moim zdaniem nie jest chyba AŻ tak źle z tym wschodem... Ja jednak zostałbym przy podziale na konferencje i TOP8 z każdej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na 16 teamów (zaokrągliłem do 20, żeby nie było) 10 jest z zachodu, a w najlepszej 20 dla porównania 11-WEST, 9-EAST. Więc jakby nie patrzeć moim zdaniem nie jest chyba AŻ tak źle z tym wschodem... Ja jednak zostałbym przy podziale na konferencje i TOP8 z każdej.

Przeslanki sluszne - wniosek nie do konca :P

 

Otoz bilans wiekszosci wskazanych przez Ciebie zespolow ze Wschodu wypracowala swoj bilans grajac przede wszystkimz zespolami ze swojej Konferencji, tym bardziej, ze na TOP 16 sie nie lapia, co uwidoczniles na dolaczonym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz bilans wiekszosci wskazanych przez Ciebie zespolow ze Wschodu wypracowala swoj bilans grajac przede wszystkimz zespolami ze swojej Konferencji, tym bardziej, ze na TOP 16 sie nie lapia, co uwidoczniles na dolaczonym obrazku.

Jako że nie chce mi się sprawdzać kalendarza każdej drużyny ze wschodu aby zobaczyć jak grali z zachodem to może i jest tak jak uważasz :wink: . Z innej beczki warto zauważyć że najlepszy bilans mają teamy ze wschodu. Ogólnie to ten podział na wschód i zachód jest delikatnie mówiąc niedorzeczny, bynajmniej nie chodzi o to że zachód taki mocny w porównaniu do wschodu, tylko o to, że konf. wschodnia kończy się na Tennesee (gdzie btw jest Memphis) a to jest zdecydowana wschodnia część USA :lol: Praktycznie wschód to jest tylko wschodnie wybrzeże, nie licząc centralnej dywizji. A teraz wyobraźmy sobie że granica konf. byłaby za zachód od Teksasu, a więc Dallas, Houston i Spurs na wschodzie. Memphis i Minnesota także. Wiem że to jest trochę z kategorii science fiction ale kto wie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak dla mnie to chwilowa tendencja :) za 10 lat to Wschód może być górą więc aż tak bym się nie podniecał. Podział na konferencje to coś oryginalnego i wspaniałego, ja n.p: uwielbiam to w NBA. I myślę, że system ten jest nie do ruszenia, to tkwi w amerykańskiej mentalności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tam jestem za tym, aby zostać przy podziale na konferencje i po 8 teamów. Niby to faworyzje wschód, zgodzę się, ale gdyby było zamiast 8 teamów 4, albo ogólnie cała liga TOP16 to takie Charlotte albo Atlanta czy inna Indiana chyba nigdy już by w PO nie zagrali... W przerwie meczu Magic - Raptors zrobiłem małą tabelkę, uwzględniając TOP 16:

 

TOP 16:

1.BOS 46-12

2.DET 43-16

3.SA 41-17

4.LA 42-18

5.NOH 40-19

6.HOU 39-20

7.PHX 39-20

8.UTA 39-22

9.DAL 39-22

10.ORL 38-23

11.GS 36-22

12.DEN 35-24

13.CLE 34-26

14.TOR 32-26

15.POR 31-29

16.WAS 29-30

17.PHI 28-33

18.SAC 27-32

19.NJ 26-33

20.ATL 24-33

 

Tak więc na 16 teamów (zaokrągliłem do 20, żeby nie było) 10 jest z zachodu, a w najlepszej 20 dla porównania 11-WEST, 9-EAST. Więc jakby nie patrzeć moim zdaniem nie jest chyba AŻ tak źle z tym wschodem... Ja jednak zostałbym przy podziale na konferencje i TOP8 z każdej.

ale spójrz na coś innego co może być niejako lepszym wskażnikiem mocy a mianowicie najdluzsze winning streak w sezonie i tu mamy odpowiednio:

 

houston 22w W

portland 13w W

sa 11w W

celts 11w East

pists 10w E

jazz 10 W

lal 10 W

noh 9 W

suns 8 W

mavs 7 W

 

i dopiero 3 druzyna z East Wash z 6W razem z GSW i Denver czyli 10;3

 

i dochodzi tu do tego że zachód z zachodem gra dwa razy więcej więc jest o wiele trudniej

 

kolejnym elementem jest wskaznik GB czyli straty do liderów i tak na zachodzie 1 z 8 ma 5,5 GB a na Wschodzie 24,5 i tylko częściowo usprawiedliwieniem jest dobry wynik Bostonu w Lidze

dziesiaty PTB z 12GB jest niedaleko trzeciego na Wschodzie Orlando z 10GB!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

The most newsworthy item for the East all season didn't even come out of the East. When NBA commissioner David Stern was at Staples Center last month, he opened the door to changing the league's postseason format by taking down the geographic boundaries that dictate the NBA Finals being East vs. West. This is an issue that Stern has previously swatted away with a waggling finger a la Dikembe Mutombo, who plays in the West for Houston.

 

Now, though, Stern is backing down. He still said the league doesn't want to change its regular-season format because of the current unbalanced schedule and the regular-season rivalries. But he brought up the notion of seeding the teams 1-16 — regardless of conference affiliation, once they qualify — which would make for a fresh and exciting approach to the postseason. It would be a real tournament format and even sweeter than the NCAA's 16.

 

"It's fair to say there's been enough discussion about this that we're going to study it with the competition committee," said Stern, who even suggested a change could be official via owner vote in October.

no byłoby z pewnością ciekawie :) problemem z pewnością mogłyby być odległości, może dobrze byłoby zmniejszyć liczbę spotkań pierwszej rundy ponownie do 5. Na pewno temat powróci kiedy już jedna z zachodnich drużyn mimo ok 50 wygranych zakończy sezon już w kwietniu podczas gdy cztery wschodnie drużyny awansują z bilansem ok 50% albo i gorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Now, though, Stern is backing down. He still said the league doesn't want to change its regular-season format because of the current unbalanced schedule and the regular-season rivalries. But he brought up the notion of seeding the teams 1-16 — regardless of conference affiliation, once they qualify — which would make for a fresh and exciting approach to the postseason. It would be a real tournament format and even sweeter than the NCAA's 16.

mi sie to zdecydowanie nie podoba. teraz przynajmniej mozemy sie poekscytowac, jak silne druzyny pokroju denver czy mavs walcza o PO i dzieki temu bardzo duzo meczy na zachodzie ma playoffs intensity. a tak to po prostu wejdzie duzo mniej teamow ze wschodu i ta niby dysproporcja bedzie zmniejszona, ale kosztem emocji. po co robic zmiane czegos, co juz tak dlugo dobrze dziala? :roll: poza tym to tez jakby tradycja NBA i chyba i reszty sportow amerykanskich, ze jest ten podzial na konferencje i w playoffs tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy się poekscytować, ale postaw się za dwa tygodnie w sytuacji kibica jednej z tych drużyn, która może mieć bilans gorszy tylko od dwóch wschodnich zespołów a nie zagra w PO, do tego jeszcze w drafcie dostanie jakiś 14 numer z takim bilansem więc i to marne pocieszenie. Za rok na zachodzie może być jeszcze większa masakra, Blazers powinni być silniejsi i poważnie powalczyć o awans, podobnie Clippers jeśli będą zdrowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Blazers z Odenem to na bank poprawia sie nawet o kilkanascie meczow, Clippers tez na pewno takiego sezonu jak ten nie powtorza. Ale bardziej niz na ich progres stawialbym na takich Sonics, ktorzy znowu beda mieli sporo pickow w drafcie, w tym jeden bardzo wysoki, do tego obecny sklad na pewno ewoluuje co jest normalne przy ekipie mlodych zdolnych. To samo czeka Minnesote choc Wolves na swoja kolej jeszcze jakis czas poczekaja, ale tez maja fajne perspektywy.

 

Generalnie na zachodzie niemal wszystkie zespoly maja przyszlosc z jakimis tam nadziejami. W dupie sa tylko Grizzlies no i Queens, ktorzy nawet bardzo chcac tego lata nie dadza rady odmienic oblicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuggets wlasnie przegrali ze Seattle... Tymi samymi Seattle, ktyorym wladowali 168 ostatnim razem. Slodki rewanz ze strony Sonics. Po dwoch dogrywkach. I teraz, kto mi powie, jak to jest mozliwe, zeby pozwolic dwom debiutantom w jednym meczu nastukac rekordy zyciowe punktowe (Durant 37, Green 35), kiedy walczysz o ostatnie miejsce w playoffs i idziesz leb w leb z Golden State? Powiem tyle jak oni przegrywaja z Sonics to w playoffs nie maja czego szukac. DEFENCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chciałem napisać o tej porażce Nuggets. jak widac ostatnio chyba ani Nuggets ani Warriors nie specjalnie chcą awansować do PO. :wink: Nuggets przegrali poprzednio z Kings, teraz z Sonics, czyli dwa mecze z drużynami, których nie będzie w PO i które o nic konkretnego nie walczą.

Warriors też nie lepiej, bo w ostatnich czterech meczach przegrali trzy razy. W prawdzie trzy porażki to mecze ze Spurs, Mavs i Hornets, do tego wszystko na wyjeździe, ale tak czy inaczej to są porażki.

 

Teraz jedni i drudzy mają 46-31, czyli te 50 wygranych potrzebnych do PO na Zachodzie nie jest już takie pewne, bo jak łatwo policzyć któraś z tych drużyn musi zrobić 4-1 lub 5-0.

Poza tym grają jeszcze mecz ze sobą, w Oakland. Zobaczymy jak to się ułozy.

 

 

Mnie teraz bardziej interesuje walka o pierwsze miejsce na zachodzie.

Przed nami bardzo ciekawy tydzień, który będzie decydujący.

 

Hornets grają z Jazz u siebie, z Lakers na wyjeździe, do tego back2back w Sacramento, także łatwego terminarzu nie mają.

Lakers grają z Blazers wyjazd i trzy w domu: Clippers, Hornets i Spurs. Jeśli wygramy wszystko to bardzo prawdopodobne, że obejmiemy prowadzenie w Konferencji lub będziemy pół meczu za Hornets.

Trudno tu coś przewidywać, ale mam nadzieję, że wszystko ułoży się dobrze dla Lakers. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele tak sie ciekawie kalendarz ułozył, że o roizstawieniu będa decydowały bezposrednie pojedynki miedzy zespołami!!! Dodaje to jeszcze smaku tej jakze niezwykłej rywalizacji. W tym tylko tygodniu przed nami przynajmniej trzy nieziemsko wazne mecze. Kiedy ja sie wyspie przed PO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka o 5 miejsce czyli BARDZO WAZNA SPRAWA odbedzie sie w meczu rockets - suns. Oba zespoly maja porownywalne raczej terminarze, takze zwyciezca tego meczu gra z utah, a przegrany najprawdopodobniej ze spurs.

 

Walka o 1 miejsce imo rozstrzygnieta. Hornets maja jednak 2 mecze przewagi, co w obecnej sytuacji jakby nie bylo jest duzo. Watpie, ze to roztrwonia. Zdziwie sie jak przegraja cos wiecej niz z lakers, bo tam oczywiscie sa an to spore szanse. Utah na wyjezdzie za dobrze nie gra, clippers i wolves to nie sa tej klasy przeciwnicy, a dallas i kings(mimo ze w sacramento) chyba jednak nie sa w formie powstrzymac hornets...

 

2 i 3 miejsce to bardzo ciekawa sprawa(tu zalezy bardzo wiele od pojedynku suns-rox) bo najprawdopodobniej mimo wszystko rockets beda na 6 miejscu, a dallas na 7 i chyba kazdy zespol wolalby trafic wlasnie na houston, a nie na nieobliczalnych mavs. Ciekawie...

 

imo rozstawienie przed PO bedzie wygladalo tak:

1.hornets

2.lakers

3.spurs

4.utah

5.suns

6.rockets

7.dallas

8.who cares? i tak na ryby w pierwszej rundzie :D wszystko rozstrzygnie sie w bezposrednim pojedynku w tym tygodniu na TNT thursday :)

 

chociaz w zasadzie tabela w kazdej chwili moze sie wywalic do gory nogami :) i ktos jeszcze chce zmian w tym systemie, jakies reformy do tych konferencji? przeciez to piekne, ze nawet RS potrafi byc emocjonujacy :D tak to bysmy sie zastanawiali czy z 16 miejsca awansuje toronto czy wizz albo cos w tym stylu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.