Skocz do zawartości

Kidd odchodzi z Nets


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

3. Coraz częściej zależy mu bardziej na TD (?)

Gdyby tak było nie żądałby wymiany, bo w Nets do trzepania TD ma idealne warunki, na pewno lepsze niż miałby w Dallas czy Cavs. Bo przecież wiadomo że to guard, najciężej więc o zbiórki a przy takiej strefie podkoszowej jak w New Jersey i to nie jest problemem z jego wyczuciem i częstą ułomnością kolegów z 4-5. zreszta sam fakt że najlepsi zbierający to

1. On z 8 zbiórkami na mecz!!

2. Boone z 6.7

3. Carter z 5.6

Mówi sam za siebie. Poza tym ma dużo okazji do rzutów i może to robić praktycznie zawsze gdy chce, ma piłke i czuje że trafi, w Dallas ani w Cavs nie byłoby to możliwe. A przy jego skuteczności i problemach z rzutem, wierz mi, do TD to ważny jak nie kluczowy aspekt.

 

A dlaczego teraz mu zależy na TD?To proste chce się przenieść jak najszybciej w jakieś inne miejsce, więc stara się pokazać wszystkim z jak najlepszej indywidualnej strony aby wzmocnić swoją pozycję, pokazać że jest atrakcyjnym i sprowadzić chętnych chcących go u siebie, których o dziwo jest mało więc się chłop stara. ;)

 

Swoja drogą po tym zatrzymaniu trade'u z Dallas ja ciągle wierze w jakiś cud że może Thorn pokaże jaja, skilka czy grom wie co i z niczego zrobi coś że on zostanie, w końcu JO jest ciągle do wzięcia, troche ryzyka i może się udać(tylko zanim coś zrobi dobrze byłoby ustalić czy wtedy jason zostanie bo jak nie to można się wprowadzić w jesze większe maliny )

 

EDIT

A sama sprawa Kidda? Jestem neutralny,bo niby robi z nas z miejsca kandydata na misia, zapełnia lukę na PG, ułatwia grę każdemu, ale z drugeij strony nie jest to dokłądnie to czego Cavs potrzebują najbardziej. No ale jeżeli mowa o strzelcu to się znowu nie zgodzę, dodając Kidda z pewnością nagle obudziłby się Damon Jones, a tę rolę mógłby też pełnić pośrednio Gibson(pośrednio=to +coś więcej), dodając niezłęgo Jamesa jakoś damy radę. Właściwie wszystko odbywa się o cenę za jaką NJN go odda, za jakieś mięso jak ostatnie 2 gwiazdy jak najbardizej tak. A Jason jest zdesperowany, okres z jego ultimatum się kończy więc kto wie na co(moze na największą lipę) Thorn pójdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego teraz mu zależy na TD?To proste chce się przenieść jak najszybciej w jakieś inne miejsce, więc stara się pokazać wszystkim z jak najlepszej indywidualnej strony aby wzmocnić swoją pozycję, pokazać że jest atrakcyjnym i sprowadzić chętnych chcących go u siebie, których o dziwo jest mało więc się chłop stara. ;)

Widac malo umie skoro z tych jego staran jest 11 ppg na 36% FG :lol: Jak to bylo top3 PG? Czy juz nawet wg niektorych najlepszy? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego teraz mu zależy na TD?To proste chce się przenieść jak najszybciej w jakieś inne miejsce, więc stara się pokazać wszystkim z jak najlepszej indywidualnej strony aby wzmocnić swoją pozycję, pokazać że jest atrakcyjnym i sprowadzić chętnych chcących go u siebie, których o dziwo jest mało więc się chłop stara. ;)

Widac malo umie skoro z tych jego staran jest 11 ppg na 36% FG :lol: Jak to bylo top3 PG? Czy juz nawet wg niektorych najlepszy? :mrgreen:

Obejrzyj kilka meczy Nets i dopiero się wypowiadaj, a jak tak bardzo Ci zależy na statystykach to pokaż mi PG który ma tak zbliżone do TD jak Jason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac malo umie skoro z tych jego staran jest 11 ppg na 36% FG :lol: Jak to bylo top3 PG? Czy juz nawet wg niektorych najlepszy? :mrgreen:

Rozumiem że to tak żartem był post? :mrgreen: Jak nie to nie pij więcej. ;)

 

Krótko i w skrócie bo zaraz zaczynają transmisję na C+. Właściwie to zgadzam się z Kraso, pooglądaj trochę Kidda, to ile on daje i jak pozytywnie wpływa na kolegów. Poza tym od zawsze jego problemem był rzut i skuteczność a w tym sezonie nie odbiega od poprzednich lat jak i całej kariery kiedy można było go uważać mimo mniejszej aktywności statystycnzej w zbiókach i asystach(a mam wrażenie tylko to cię interesuje..) Trudno żeby w tym wieku rozgrywał najlepszy sezon w karierze to raz a dwa niektórych niedoskonałości nie da się wyeliminować mimo starań, trudno żeby nagle stał się shooterem i trafiał trójki jak JK z Raptors.. Na koniec warto chyba zauważyć że Jason zawsze był ceniony za wszechstronność, do tego nie wiem jak można czepiać się tak marnych szczegółów u zawodnika który średnio robi prawie TD na mecz :? Jak mu się uda będize drugim w historii(a ty mi wyjeżdzasz żę mało umie :lol: nawet jak nie wyjdzei to pewnie osob z tak wszechstronnymi osiągmia w jednym seoznie i tak ze świeczką szukać, o tym kto tam byłblisko juz danych nie mam lae pewnie bardoz wąska elita) , a tak niewiele mi brakuje a ty mi z takimi rzeczami wyjeżdzasz.. :? trudno tego nie zauważać do tego mimo kłopotów z kolanami. Ale jak się nie ma do czego przypierd*lić to się szuka dziury w całym wlłąśnie takimi stwierdzeniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason Kidd might end up a Maverick after all. According to NBA front-office sources, the Nets and Mavericks are closing in on a reconfigured deal that could be finalized as soon as Monday.

The Nets have apparently consented to taking Trenton Hassell and retired Keith Van Horn instead of Jerry "30 days of rest" Stackhouse and Devean "Bird rights" George. The Nets give up Kidd and Malik Allen to get Devin Harris, DeSagana Diop, Maurice Ager, Hassell, Van Horn, two first-round draft picks and $3 million. As we know, things can still fall through, but it sounds like the teams found a way to get it done.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie:

Word came shortly after 9 p.m. that after six days and several revisions, the biggest deal in Nets’ history is done. Fred Kerber broke the news that Keith Van Horn agreed to a $4.3 million contract and agreed to join the Nets. KVH’s signature will eliminate the final obstacle in a trade that will send Jason Kidd, Malik Allen, Antoine Wright to Dallas for Van Horn, Devin Harris, Desagana Diop, Maurice Ager, Trenton Hassell, first round picks in 2008 and 2010, a second round pick and $3 million cash.

Zamiast Dywana i Stachhousa dostajemy KVH i Hassela, więc moim zdaniem wychodzimy na tym lepiej. Van Horn i tak będzie do wykupienia, a Hassel to lepsza opcja niż George. Na szczęście udało się coś konkretnego wyciągnąć za Kidda.

 

EDIT:

Panowie z ESPN przypuszczają, że następny do opuszczenia NJ może być Carter. Podobno Thorn rozmawia z Knicks i Pacers w tej sprawie. Podobno Knicks oferują nadal Randolpha, a co do Pacers: “The Nets have been trying to get the Pacers to take Carter for Jermaine O’Neal, but they’d have to find a third team willing to take Carter.” Zobaczymy, co z tego wyniknie, bo to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu :P Nets chyba nie dostaliby od nikogo lepszej oferty, bo Harris w tym sezonie gra świetnie i to w dorbym zespole, a do tego jest bardzo młody i na pewno się jeszcze rozwinie. Może jeśli Nets oddadzą Cartera za coś pożytecznego to za rok, dwa zrovi się tam fajna ekipa. Dobrze, że zdecydowali się na przebudowę (mam taką nadzieję, że oddanie Kidda to nie koniec) i to nie tak drastyczną jak w przypadku Memphis. Zobaczymy co z tego będzie.

 

Dallas natomiast widać, że nie będą na nic czekać i chcą zdobyć tytuł w tym lub następnym sezonie. Zauważyli jak mocni zrobili się Lakers, jak mocni są NOH i SAS i suns i jak bardzo mocny jesty cały zachód i że ze składem, który mieli nie byłoby zbyt łatwe. W tym momencie na pewno będą dużą lepszą ekipą, bo wiadomo co Kidd robi dla całej ekipy w której gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie jestem ciekaw jak to dla Mavs się teraz potoczy

 

mam wątpliwości czy pozyskanie Kidda przy stracie Harrisa i Diopa pozwoli im pokonać drużyny tak silnie obsadzone pod koszem jak Lakers, Spurs, Suns czt innych. Nie mają nikogo kto starałby się dostarczać punkty z pomalowanego, wszyscy lubią za bardzo jumperki co w PO może i prawdopodobnie okaże się ich zgubą po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO cóż, prawde mówiąc patrząc na to za jaką cene idą gwiazdy, jakie było zainteresowanie Kiddem, ultimatum jego agenta to nieźle że udało się tyle pozyskać choć wiadomo że Kidd jest wart, wiele, wiele wiele, wieele wiele i wiele wiele więcej, ale nie w obecnej sytuacji na ostrzu noża, wtedy nie ma co czekać na obiektywne oferty.

 

Pierwsza mysl - przy ewentualnej serii Mavs-Suns sie okaze kto tak naprawde jest lepszym rozgrywajacym :)

Nie ma szans. ;-] Po pierwsze mało kto kwestionuje klase Nasha i to że teraz jest pożyteczniejszy(celowo użyte takie a nie inne słowo :> ) dla zespołu niż Kidd( obecnie), stąd celowo pisałem o pierwszej trójce,(pierwsza czwórka jeszcez moze wchodzić w grę, mówienie że niżej to śmiech na sali.. ) a dla niektórych bo sporo też przemawia za nim no i jak wiadomo lepszy to pojęcie względne często podchodzące pod zespół który się ocenia i w którym chce sie widzieć kogoś tam, troche prywatności czy też różne wycznu sportowe które w jednym miejscu się trafiają łatwiej w innym trudniej czy nawet nie mialby miejsca.

A poza tym pierwszy kilka miesięcy w Dallas, w systemie nagle z dobrą obroną po defensywnej sielance w Nets to nie któryś tam rok z rzedu w PHX Steve'a N..

 

mam wątpliwości czy pozyskanie Kidda przy stracie Harrisa i Diopa pozwoli im pokonać drużyny tak silnie obsadzone pod koszem jak Lakers, Spurs, Suns czt innych. Nie mają nikogo kto starałby się dostarczać punkty z pomalowanego,

Oj Van nie przesadzaj. Generlanie co do całej tezy to się zgadzam i raczej na Mavs bym nie postawił w żadnej z tych serii, tym bardziej patrząc jakim liderem i jak słaby w Po jest Nowitzki ale jednak ten trade przewrotu kopernikańskiego u nich nie robi. Diop to może z 2 pkt na oko, dalej został lepszy w tym Dampier a Harris to niepodkoszowiec więc nie ma o czym gadać. Czy ten jeden rzut/jeden punkt IYO tak wiele zmienia? Jedynie to skzoda jego obrony ale ta tez jest lekko przereklamowana i moim zdaniem az za mocno wychwalana i pobłazliwie patrzona po finałach i powstrzymaniu Shaqa :roll:

No i najwazniejsze ze tez pozyskali podkoszowca Malika Allena, żaden to geniusz ale w ataku zroib tyle samo albo i więcej niż diop na bank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp jak grasz przeciwko drużynom mającym takich wysokich jak rywale Mavs to dobrze mieć przeciwko nim kogoś kto będzie dobrze bronił, sam potrafił najlepiej jeszcze też dołożyć trochę punktów. Mavs nie mieli nikogo dającego punkty z pomalowanego, ale mieli dwóch defensywnych wysokich z czego został im jeden a jak już mieć tylko takie defensywne klocki to lepiej by było ich więcej niż jeden. Harris to rozgrywający, ale z całej tej druzyny gracz najczęściej szukający w ataku strefy podkoszowej, nie mieli wysokich mogących Duncana, Bynuma czy Shaqa specjalnie narażać na faule to zawsze w jakimś stopniu robił to mały i szybki PG teraz została zbieranina jump-shooterów. Nie ma grającego pod koszem wysokiego, nie ma niskich grożących penetracją, Dirk jest PF, na którego można SF wystawić i to może w zupełności wystarczyć by znikł w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp jak grasz przeciwko drużynom mającym takich wysokich jak rywale Mavs to dobrze mieć przeciwko nim kogoś kto będzie dobrze bronił, sam potrafił najlepiej jeszcze też dołożyć trochę punktów.

Jasne, z tym że w tamtym zdaniu pisałeś tylko i wyłącznie o ich ataku i pkt z pomalowanego a nic o defensywie bo tutaj zgadzam się z Twoim podejściem, będzie im ciężej, nie ma wątpliwości.

No i nie poniżaj tak tego jeden kloca co im został. Dampier jest zawodnikiem z całkiem sporym potencjałem podkoszowym nawet w ataku. Co prawda każdy kolejny sezon od jakiegoś czasu jest gorszy ale miał już całe RS w których prezentował się na prawdę solidnie(uściślając po sprawdzeniu to drugi sezon w karierze, ostatnio w GSW i pierwszy w Dallas, one szczególnie pokazują że jest coś wart) , więc coś tam jednak w nim siedzi i ine jest 'klocem' tylko do bronienia, umiejętności się nie wyzbywa. A kto miałby go ponownie obudzić jak nie ktoś taki właśnie jak Jason Kidd? :) To idealna osoba do tego zadania :P;)

 

Kwestia fauli jest niby też po twojej stronie ale Kidd jak wiesz z NJN ma szanse tchnąć w ten zespół ducha, odejście od schematów, Terry nie do końca sobie z tym radził. Novik,Stack,Howad,czy wspomniany Jason T, kazdy z nich u mnie wjeżdżać w pomalowane, więc nie musiałoby być tak z tym źle. Ale tutaj cię przekonywał nie będe bo prawdę mówiąc nie wiem jak to będize, tak tylko zakreślam lekko drugą stronę medalu, ale ty możesz szybko przekonać mnie ;) Mogę twoje zdanieod ręki przyjąc jak napiszesz coś jeszcze 'twardego' jak wyżej ( :P ) a w takiej upartej i nieustępliwej osobie jak ja to na prawdę rzadkość- tak BTW ;-]

 

no i zauważyłem jeszcze jeden pozytyw Dallas. Otóż teraz mają kogoś kto poprowadzi ich grę w crunch time, wcześniej robił to Terry, będac na tyle kiepskiemu że kozłował sam i na koniec rzucał z nieprzygotowanej kozycji. Nie wierzę że tak samo będzie z Kiddem, to niemożliwe a wtedy i Dirk może znaleźć statyczną pozycję, troche miejsca, to dorzuci swoje Howard czy otworzą strzelca Stacka. Będzie się coś działo a nie wszyscy stoją, jeden z piłką, 20 sek biegania jednego grajka i rzut. ;P To też może być kluczowy czynnik bo tego im zabrakło do pierścieni w pamiętnym finale i rok temu z GSW był ten sam -moim zdaniem właśnie ich największy kłopot. Co nie zmienia faktu że dalej nie widze ich ani w WCF, ani w Finale, ani tym bardizej przy pierścienach. Ani w tym ani w następnym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu za bardzo odpisywac i w sumie dalej nie mam, ale chwilke moge poswiecic. Nie zebym umniejszal wielkosc Kidda, tamto to byla tylko taka zaczepka, zlosliwosc, no wiesz :P W kazdym razie az za dobrze mi to wyszlo :)

 

Chodzilo mi w kazdym razie o to, ze te twoje zdanie "staral sie grac to co najlepiej umie indywidualnie" czy jakos tak jest moim zdaniem zwyczajna bzdura. Gdyby gral indywidualnie, to co najlepiej umie, to by NJ nie mialo 23-30. Wsparcie jak wsparcie, ale to chyba glownie zawodzil lider, bo chyba wiecej sie po nim powinno spodziewac? On gral moim zdaniem dla statow i dlatego wyszlo jak wyszlo.

 

Dallas wiele moze zyskac dzieki Kiddowi, ale ogolnie to na taki transfer bym nie poszedl. Mieli wciaz przyszlosciowy sklad z Harrisem swietnie sie rozwijajacym i akurat by wyczekali do konca ery Celtow, Suns, Spurs, Lakers moze by cos wygrali :D Wybrac taki moment, kiedy rywalizacja moze byc jedna z najwiekszych z historii, gdzie jest tyle mocnych teamow - moim zdaniem to wielki blad Mavs.

 

Nets fajny transfer zrobili. Teraz bedzie swiezosci, szkoda tylko, ze Carter z Jeffersonem sie o pilki pozabijaja :D Ogolnie mysle, ze moze im to dac kopa. Maja teraz PG i SFa, ja bym wyprzedal Cartera za whateva i rozwijal Seana z Boonem i teraz troche z draftu, troche moze z FA i mamy team :) Jest szansa, ze cos z tego bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu za bardzo odpisywac i w sumie dalej nie mam, ale chwilke moge poswiecic. Nie zebym umniejszal wielkosc Kidda, tamto to byla tylko taka zaczepka, zlosliwosc, no wiesz :P W kazdym razie az za dobrze mi to wyszlo :)

Cenisz sie. Zawiode cię bo po pierwsze wyszło ci bardzo slabo a po drugie nie czytasz dokładnie ...

 

To:

hodzilo mi w kazdym razie o to, ze te twoje zdanie "staral sie grac to co najlepiej umie indywidualnie" czy jakos tak jest moim zdaniem zwyczajna bzdura.

to:

On gral moim zdaniem dla statow i dlatego wyszlo jak wyszlo.

i to:

A dlaczego teraz mu zależy na TD?To proste chce się przenieść jak najszybciej w jakieś inne miejsce, więc stara się pokazać wszystkim z jak najlepszej indywidualnej strony

jest mniej więcej synonimem :roll:

 

Grał dla statsów,załeżało mu na najlepszej prezentacji indywidualnej a nie zespołowej wiec nie zawsze dla potrzeb drużyny( bo tez nie zawsze da się to pogodzić w sposób zadowalający) a dla siebie, swoich statystyk i tego z czego słynie czyli TD..- wszystko to samo, nie wiem o czym chcesz tutaj dyskutować..

a i sprawa lidera Kidda i jego odpowiedzialnośc za 23-30? To kolejna kiepskiej jakości 'zaczepka, zlosliwosc, no wiesz :P '?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry transfer Nets, przyszlosciowy, dostali mieso pod koszem (dobre, swieze mieso :)), dostali naprawde ladnie rozwijajacego sie mlodego pg, kaske, dwa niskie pierwszorundowe picki w drafcie (z ktorych mozna ustrzelic drugiego Arenasa, czy innego Josha Howarda).

Dallas transfer na teraz i przypuszczam ze jak w nie wyjdzie Mistrz w tym sezonie czy w nastepnym (max) to druzyna zostanie przebudowana a Avery moze poleciec na buzke. A czemu moze poleciec, bo watpie zeby Cuban byl az tak cierpliwy i jestem pewien ze wciaz pamieta sensacyjna porazke z zeszlego roku. Oczywiscie nie prorokuje tu ze Avery na 100% wyleci z roboty, ale ma noz na gardle, szczegolnie po tym transferze. Niemniej jednak i George i Stack zostali w Dallas, i teraz wychodzi na to ze sa bohaterami, bo Mavs stracili mniej przez ich wypowiedzi i foszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.