Skocz do zawartości

Melo w OKC


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było tak

 

Wtedy zaproponowali umowę Hardenowi i Ibace. Chcieli by każdy podpisał poniżej maxa. Z Ibaką się udało a Harden się uparł na maxa . I nie dyskutował. Poza tym Harden wtedy chciał być liderem mieć większa rolę w zespole. To by się nie dało pożenić

 

Poza tym nie wiem jakim cudem ktoś sobie wyobraża skład RW-Harden-Durant i bez podkoszowych jako zwycięski tzn o wiele lepszy od tego co mieli potem

Bo by nie mieli ani Kantera ani Adamsa ani Ibaki

 

Była opcja z amnestią na Perkinsa tylko że nowego właściela nie było stać na coś takiego

 

Ely, Thunder złożyli Hardenowi ofertę 55,5/4, a więc 4,5 miliony poniżej maksa. Poszło zatem o milion z hakiem rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, Thunder złożyli Hardenowi ofertę 55,5/4, a więc 4,5 miliony poniżej maksa. Poszło zatem o milion z hakiem rocznie.

 

 

Tylko ze long term bycie 1 opcja przeklada sie na duzo wieksze pieniadze niz bycie trzecia opcja, to po pierwsze, a po drugie max byl chyba wtedy na 5 lat [tylko ze Okla miala juz dwoch designated players, wiec nie mogla dac 3. maxa 5-letniego], a nie na 4

 

nie udawaj Jendras glupszego niz jestes ! : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, między Perksinsem a Hardenem

 

 

w pipie, zobacz co napisałem. W ogóle prawdopodobne jest, że nawet jakby mieli kasę na podpisanie Hardena za maxa [a nie mogli mieć nawet nie ze względu na to czy mieli faktycznie te pieniądze czy nie, tylko formalnie było to niemożliwe - patrz mój poprzedni post], to Harden i tak by nie podpisał, albo Westbrook wymusił by transfer czy coś.

 

Naprawdę nie wiem jak wy widzicie Westbrooka i Hardena w jednym zespole i zarzucacie Prestiemu że ich nie utrzymał razem. Przecież to totalne science fiction.

LeBron & Wade to przy nich dwóch perfect fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, między Perksinsem a Hardenem

tutaj się zgodzę tak naprawdę mógł amnestiować Perka i zostawic Jamesa ale to nie miałoby sensu to Perk był weteranem potrezbnym tak młdoej ekipie 

a James nigdy by się nie rozwinął przy RW i KD jak w Rox

 

jedyne co to z perpektywy czasu mozna gadać że mógł wiecej wyjąc za niego

tylko że wtedy pamietam że to był chyba wrzesień i było mało czasu a dwa mało kto (z Gmów) tak wysoko cenił Hardena (tylko fani statystyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze long term bycie 1 opcja przeklada sie na duzo wieksze pieniadze niz bycie trzecia opcja, to po pierwsze, a po drugie max byl chyba wtedy na 5 lat [tylko ze Okla miala juz dwoch designated players, wiec nie mogla dac 3. maxa 5-letniego], a nie na 4

 

nie udawaj Jendras glupszego niz jestes ! : )

 

Ja odnoszę się do tego, że Thunder nie było na Hardena stać. Tymczasem oni oferowali 4,5 miliona mniej niż wynosił maks, a pełnej kwoty już dać nie chcieli.

 

Co do fitu, gdyby gwiazdy się ze sobą gryzły, to zawsze można by jedną sprzedać później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci mówię że nawet to nie był max, bo max to jest max kasa na max czas, a oni, nawet jeśli formalnie mogli dać max kasę [choć nie wiem czy mogli, ale mniejsza o to ], to nie mogli dać max długości, więc to nie max

 

gwiazdy mają niegłupich  agentów i nie muszą podpisywać jeśli wiedzą że się będą gryzły , nie muszą też czekać aż ktoś ich sprzeda, mogą się sami sprzedać, lepiej i tam gdzie będą chcieli a nie czekać aż ktoś ich wyjebie na zbity pysk do minnesoty.

 

I najważniejsza moja myśl : nie wiem czemu wszyscy to widzicie tak że 'Presti gdyby tylko chciał to by Hardena zatrzymał, ale był gópi i nie zatrzymał', tak jakby Harden i jego agent byli uczniami szkoły specjalnej i nie wiedzieli co mogą a co nie mogą i gdzie mogą zarobić większą kasę, i to nie koniecznie w pierwszym roku kontraktu czy w 3, ale na przestrzeni 10 czy 15 lat, bo to jest taki relevant span dla zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odbiegajac od maxow

 

Melo przylecial do OKC

https://twitter.com/FredKatz/status/912078423413190657

 

no i takie reakcje to ja rozumiem, duzo ostatnio nie pisalem, ale wydaje mi sie ze staralem sie zaznaczyc, ze uwazam ze Melo byl ostatnio bardzo mocno niedoceniany. Nie chce robic z niego boga koszykowki i jakas czolowa postac, ale to jak jego nazwisko bylo wymienianie niemal jak byle jaki trade-chip mnie mocno dziwilo. mam nadzieje ze jeszcze z 2 dobre lata w nim sa, a jesli tak bedzie to fani w Oklahomie beda nosic go na rekach (jak kazdego zawodnika grajacego na dobrym poziomie, bo oni tam za wiele innych powodow do dumy nie maja)

 

cieszy mnie ten trade mimo ze chcialem w glebi duszy zobaczyc Melo albo w Houston albo w Cavs obok swoich kumpli LeBrona i CP3, u ktorych boku na pewno gralby bardziej zespolowo i sie staral bardziej, ale i w OKC mam nadzieje ze to wypali

 

obecnie trzymam bardziej kciuki za eksperyment w OKC niz za ten w Houston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to ma znaczenie, czy mogli, czy nie mogli dać Hardenowi pięciu lat?

 

Powtarzam: odnoszę się do argumentu, że klubu nie było stać na maxa z powodu konieczności płacenia podatku i dlatego go wymienili. Skoro tak, to poszło o milion rocznie z hakiem.

 

 

spoko, to Twoja opinia  i wolno Ci tak myslec, choc logika absolutnie temu przeczy. 

 

IMHO po prostu uparłeś się przy swoim i tyle, nie będę już kontunuował dyskusji

 

jakie znaczenie czy mogli czy nie mogli? a takie że w moim rozumieniu [i myslalem ze takie jest powszechne rozumienie pojecia 'max kontrakt' - poprawcie mnie jesli sie myle] max to kontrakt o maxymalnej wartości na maxymalny okres czasu. Czy wg Ciebie jeśli kontrakt jest jednoroczny choć na maxymalną sumę pieniędzy, to ciągle określa się go mianem maxa? 

 

 

 

 

Presti pomyślał, że i tak nie będzie ich stać na 3 maxy więc ddali najgorszego zawodnika według ich mniemania na tamten moment tyle I aż tyle

 
z grubsza tak,  przy czym Presti nie musial wtedy nic myśleć. Na tamtym CBA zasady były takie że można mieć w składzie dwóch [albo nawet jednego, + ew jednego ze starego CBA, tak chyba zreszt bylo w OKC w owym czasie] zawodnikow, i trzeciemu po prostu nie mozna bylo dac maxa. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melo nie chce zrezygnować z rzucania, bo to jego rola, on jest strzelcem. Jeżeli tak ma to wyglądać no to nie. Bardziej rolę Melo wyobrażałem sobie w ten sposób. Pierwszą opcja jest RW, który ma zapierdalać wszędzie, a pierwszą osobą do której ma podać, tudzież drugą opcją ma być PG. Wcześniej wymienieni gracze mieliby rozciągać gierę, i Melo bardziej rzucały by z czystych pozycji.

 

Edit: Ale jednocześnie będzie robił to co potrzebne, jak będzie miał grać na 4, a będzie to potrzebne, to będzie grał na 4. Niech się Melo zdecyduje.

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melo nie chce zrezygnować z rzucania, bo to jego rola, on jest strzelcem. Jeżeli tak ma to wyglądać no to nie. Bardziej rolę Melo wyobrażałem sobie w ten sposób. Pierwszą opcja jest RW, który ma zapierdalać wszędzie, a pierwszą osobą do której ma podać, tudzież drugą opcją ma być PG. Wcześniej wymienieni gracze mieliby rozciągać gierę, i Melo bardziej rzucały by z czystych pozycji.

 

Edit: Ale jednocześnie będzie robił to co potrzebne, jak będzie miał grać na 4, a będzie to potrzebne, to będzie grał na 4. Niech się Melo zdecyduje.

Sprowadza go do roli z team USA. Przeciez to jest jasne. Jezeli myslisz, ze kolo bedacy alpha dogiem powie wprost, ze teraz jest tym trzecim, to jestes w bledzie. On musi byc swiadom swoich ograniczen i juz. A co gada to gada. Jest trzecia opcja w ataku i bedzie gral tak jak gra w kadrze. Donovan, Westbrook i George go do tego zmusza. Licze ze bedzie gral tez sporo z rezerwowymi. Pierwszy bedzie schodzil z parkietu ale potem z tymi rezerwowymi troche pogra. Tylko taka rola moze w pelni go wykorzystsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadza go do roli z team USA. Przeciez to jest jasne. Jezeli myslisz, ze kolo bedacy alpha dogiem powie wprost, ze teraz jest tym trzecim, to jestes w bledzie. On musi byc swiadom swoich ograniczen i juz. A co gada to gada. Jest trzecia opcja w ataku i bedzie gral tak jak gra w kadrze. Donovan, Westbrook i George go do tego zmusza. Licze ze bedzie gral tez sporo z rezerwowymi. Pierwszy bedzie schodzil z parkietu ale potem z tymi rezerwowymi troche pogra. Tylko taka rola moze w pelni go wykorzystsc.

Mam tego pełną świadomość, tylko mam wrażenie że Melo jest w stanie się zapominać i być myślami i grą jeszcze w NYK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, to Twoja opinia  i wolno Ci tak myslec, choc logika absolutnie temu przeczy. 

 

IMHO po prostu uparłeś się przy swoim i tyle, nie będę już kontunuował dyskusji

 

jakie znaczenie czy mogli czy nie mogli? a takie że w moim rozumieniu [i myslalem ze takie jest powszechne rozumienie pojecia 'max kontrakt' - poprawcie mnie jesli sie myle] max to kontrakt o maxymalnej wartości na maxymalny okres czasu. Czy wg Ciebie jeśli kontrakt jest jednoroczny choć na maxymalną sumę pieniędzy, to ciągle określa się go mianem maxa?

 

Stary ale o czym Ty gadasz? Jaka moja opinia i przy czym się uparłem?

 

Podaję suche fakty na podstawie tego, co zostało podane opinii publicznej (bodaj przez Zacha Lowe'a, nie pamiętam już dokładnie).

 

4-letni maks dla Hardena wynosił 60 milionów.

Thunder zaoferowali 55,5 i dalej nie chcieli pójść.

 

Poszło zatem o milion z hakiem rocznie.

 

Czy można więc powiedzieć, że Thunder wymienili Hardena, bo nie było ich na niego stać, skoro byli gotowi zapłacić milion dolarów rocznie mniej niż wynosiła maksymalna kwota?

 

Jeszcze raz, podsumowując: Harden po sezonie zostałby RFA. Thunder mogli więc dać mu maksa od razu, albo wyrównać wszelkie oferty. Ale nie chcieli mu dać 60/4, tylko nie więcej niż 55,5/4. Nie rozumiem, co do tematu ma Twoje pytanie.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne pytanie:

 

zalozmy dla uproszczenia ze w kazdym roku kontraktu placi sie taka sama sume pieniedzy [np dla kontraktu 30 mln / 3 lata - 10 rocznie]

 

przy tym zalozeniu, czy, jesli Thunder zaproponowali by Hardenowi kontrakt na 1 rok za 15 mln to bylby to Twoim zdaniem max kontrakt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ale co to ma w ogóle do tematu?

Będziemy tracić czas na dyskusję, co nazywa się maksem a co nie?

Thunder dawali 4-lata, nie rok, ale to jest bez znaczenia, bo tematem są możliwości finansowe klubu i kwestia podatku od luksusu, a nie długość kontraktu.

 

Serio, byłoby prościej jakbyś wyjaśnił o co Ci chodzi, zamiast zadawać abstrakcyjne pytania, bo mam wrażenie, że mówisz o czymś kompletnie innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.