Skocz do zawartości

Melo w OKC


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie napisałem że się równa?

Czasem człowiek w dyskusji zrobi dużego byka ortograficznego i już wtedy nie ważne co mówił, że moze mówił z sensem ważne ze byka zrobił, teraz też dałeś okazję do czepiania się używajac w porównaniu akurat Mcdermota, a jeśli Ci akurat o to chodzi że Melo jest totalnie nieefektywny to się z Tobą zgadzam, tylko nie jestem pewien czy "totalnie".

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem człowiek w dyskusji zrobi dużego byka ortograficznego i już wtedy nie ważne co mówił, że moze mówił z sensem ważne ze byka zrobił, teraz też dałeś okazję do czepiania się używajac w porównaniu akurat Mcdermota, a jeśli Ci akurat o to chodzi że Melo jest totalnie nieefektywny to się z Tobą zgadzam, tylko nie jestem pewien czy "totalnie".
Świadomie akurat tego McDermonta wstawiłem dla jaskrawości i pokazania że Melo brak kluczowych cech. Gdyby to był 10 kilo lżejszy Melo z Denver, to co innego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Was co takiego Melo będzie robił więcej/lepiej w OKC niż taki McDermont?

- czy będzie lepiej bronił? Hmmmm ;)

Grając na 4 nie musi być z tą obroną aż tak źle, od Douga znacząco gorzy nie bedzie.

 

- czy będzie lepiej rzucał za 3p? Nie sadzę... bo rzuca gorzej.

 Ja tam w końcówce meczu playoffs potrzebując 3pt, wole mieć na parkiecie doświadczonego Melo niż McDouga. W RS nie ma to znaczenia, to tylko RS.

 

-  czy będzie penetrował kosz? Melo rzuca mniej i gorzej blisko kosza. PS. A ktoś przy RW i PG jeszcze mógłby to robić?

McDermott nie potrafi robić skutecznych wjazdów w pomalowane, zapytaj kibiców drużyn w których grał. Melo jest w tym z pewnością lepszy a przy BIG2 bedzie miał wiecej swobody niż kiedykowiek w swojej karierze w NBA.

 

- catch and shoot, gra bez piłki i bez kozła - wygląda podobnie

Zgoda.

 

- czy większą masą zyska w grze tyłem do kosza vs PForwards na zachodzie?

Co to wogóle za pytanie? Czy w koszykówce lepiej mieć gośćia który potrafi ZARÓWNO grać tyłem do kosza jak i trafiać z obwodu czy jednowymiarowego shootera?

 

- usprawni ruch piłki i wizję?

Obaj tego nie zrobią ale obecność Anthon'ego na parkiecie da wiecej swobody Russowi i PG.

 

Melo ma swoje wady o których w wiekszości wszyscy tutaj wiedzą, z roku na rok jest coraz mniej efektywny ale bez przesady. Melo wciaż może pociągnąc gre z 2nd unitem czego McDermott nie potrafi, lepiej zbiera, wymusza faule, skupia na sobie w wiekszym stopniu obrone przeciwnika, ma 100x wiekszy arsenał zagrań w ataku. Jedyne co McD może zaoferować to rzut zza łuku ale jezeli wg ciebie to wszystko czego teraz potrzebują do szcześcia Russ i PG to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając na 4 nie musi być z tą obroną aż tak źle, od Douga znacząco gorzy nie bedzie.

 

Ja tam w końcówce meczu playoffs potrzebując 3pt, wole mieć na parkiecie doświadczonego Melo niż McDouga. W RS nie ma to znaczenia, to tylko RS.

 

McDermott nie potrafi robić skutecznych wjazdów w pomalowane, zapytaj kibiców drużyn w których grał. Melo jest w tym z pewnością lepszy a przy BIG2 bedzie miał wiecej swobody niż kiedykowiek w swojej karierze w NBA.

 

Zgoda.

 

Co to wogóle za pytanie? Czy w koszykówce lepiej mieć gośćia który potrafi ZARÓWNO grać tyłem do kosza jak i trafiać z obwodu czy jednowymiarowego shootera?

 

Obaj tego nie zrobią ale obecność Anthon'ego na parkiecie da wiecej swobody Russowi i PG.

 

Melo ma swoje wady o których w wiekszości wszyscy tutaj wiedzą, z roku na rok jest coraz mniej efektywny ale bez przesady. Melo wciaż może pociągnąc gre z 2nd unitem czego McDermott nie potrafi, lepiej zbiera, wymusza faule, skupia na sobie w wiekszym stopniu obrone przeciwnika, ma 100x wiekszy arsenał zagrań w ataku. Jedyne co McD może zaoferować to rzut zza łuku ale jezeli wg ciebie to wszystko czego teraz potrzebują do szcześcia Russ i PG to ok.

Od Douga to on na 4 jest o wiele lepszy. Bo jeśli Melo chce, to umie cośtam pobronić (nie mówię, że wiele ale jednak). Doug nie jest obrońcą wcale. Na jakiejkolwiek pozycji.

Z resztą się zgadzam.

Doug w NYK walczy o xostanie w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój punkt widzenia Danny ale moim zdaniem źle do tego podchodzisz. Melo nie ma przede wszystkim zastąpić gościa siekajacego 3 na obwodzie w s5. Wg mnie największym problemem OKC było to że Russell musiał sam ciągnąć ten wózek bo miał takich Mcdermottow obok siebie. Teraz mając Melo i PG może być bardziej efektywny (czy zmieni swoją mentalność i będzie to inna sprawa). Najważniejsze jednak w przyjściu Melo jest to, że bez RW na parkiecie najczęściej na nim będzie Melo i PG. Można deprecjonowac Melo ile się chce ale stawianie znaku równości w takiej sytuacji z Mcdermottem jest przegięciem. Melo potrafi być go to guyem coraz mniej efektywnym to prawda, ale pokaż mi second unity gdzie on i PG nie będą robić miazgi, a teraz zamień Melo na Mcdermotta i powiedz, że byłoby tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, opluwanie gracza z top100 all-Time, to nie jest żadna walka z stereotypami, tylko ohydna propaganda. Posty, że Melo w Prime to poziom przeciętnego startera czy porównywanie go do McDermotta to określenie tego nie mieści się w słownictwie ludzi przyzwoitych.

 

Muszę chyba wieczorem jakąś rozprawkę w jego obronie napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, opluwanie gracza z top100 all-Time, to nie jest żadna walka z stereotypami, tylko ohydna propaganda. Posty, że Melo w Prime to poziom przeciętnego startera czy porównywanie go do McDermotta to określenie tego nie mieści się w słownictwie ludzi przyzwoitych.

 

Muszę chyba wieczorem jakąś rozprawkę w jego obronie napisać.

A jak go nazwać skoro przez większość kariery nie potrafił lub ledwo przekraczał 55TS? Nieustannie tworzące się mity o tym jaki to z niego elitarny scorer wydają się nie mieć końca choć non stop są obalene, tak jak jego kosmiczna gra w kadrze (via BMF). Na 15 sezonów w lidze może połowę miał bardziej lub mniej udaną, a przez ostatnie lata nie potrafił już nabijać dobrych cyferek nawet w c***owym teamie, pośrednio z winy wiecznych problemów z nadwagą. Nie wiem czy "solidny starter" to jest dla niego taka obelga, ale bardziej mi tutaj pasuje niż wszystko inne, patrząc na przekrój całej kariery. Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać znakomita wiekszość najlepszych zawodników i trenerów sie nie zna nazywając Melo graczem o elitarnych umiejetnościach, no tak bywa. Staty nie kłamią.

 

Jednym jest fakt, że Melo prowadzi sie średnio i obecnie jest przepłacony plus zwyczajnie wiek powoli robi swoje ale też nie róbmy z Melo Nico Batuma, Lu Denga czy (rozjebalo mnie to) Douga NoD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać znakomita wiekszość najlepszych zawodników i trenerów sie nie zna nazywając Melo graczem o elitarnych umiejetnościach, no tak bywa. Staty nie kłamią.

 

Jednym jest fakt, że Melo prowadzi sie średnio i obecnie jest przepłacony plus zwyczajnie wiek powoli robi swoje ale też nie róbmy z Melo Nico Batuma, Lu Denga czy (rozjebalo mnie to) Douga NoD.

Gracz o elitarnych umiejętnościach nie prowadzi drużyny do bilansu poniżej .450 przez 7 lat gry... na wschodzie. Zresztą myślałem, że opinie graczy/zawodników już dawno bierzemy z przymróżeniem oka, ale chyba nie do końca jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, opluwanie gracza z top100 all-Time, to nie jest żadna walka z stereotypami, tylko ohydna propaganda. Posty, że Melo w Prime to poziom przeciętnego startera czy porównywanie go do McDermotta to określenie tego nie mieści się w słownictwie ludzi przyzwoitych.

 

Muszę chyba wieczorem jakąś rozprawkę w jego obronie napisać.

Melo bez wątpienia miał umiejętności które mało kto posiada w nba. Umiał kreować sobie rzut, miał iso game itd. W tym wzlędzie rzeczywiście na pewno był top100 all time. Ale to jak wykorzystywał ten talent ofensywny i jak słaby był w obronie sprawia, że koło top100 on nie stał. Melo to średniak, przydatny w pewnych okolicznościach przyrody, cancerujący w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz o elitarnych umiejętnościach nie prowadzi drużyny do bilansu poniżej .450 przez 7 lat gry... na wschodzie. Zresztą myślałem, że opinie graczy/zawodników już dawno bierzemy z przymróżeniem oka, ale chyba nie do końca jednak.

Oczywiscie, jeśli ta opinie wyrazilby jeden czy 2 jego kumpli to okej - nie ma co sie podniecać. Ale jeśli praktycznie wiekszość weteranów tak go nazywa, porównuje topowych prospectów do Melo pokazujac, że to może być ich sufit to coś w tym chyba jest. Melo nie jest wielkim liderem jak Bron, jego umiejętności tracą powoli na znaczeniu im bardziej koszykowka sie zmienia etc, ale to nie zmienia faktu, że tak - Melo jest graczem unikalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, ale na próbce 15 lat i tysięcy spotkań jest najbardziej rozsądnym punktem wyjścia.

 

TS to po prostu efektywność twoich rzutów. Znacznie wyżej nie stoją akcje procentowe Kobe Bryanta czy Paula Pierce, a nie oszukujmy się. Melo nigdy nie miał takiego wsparcia w ofensywie jak ta dwójka. Korelacji tego tłumaczyć chyba nie muszę.

 

Allen Iverson ( tak wiem, kolejny forumowy ulubieniec. ) ten to ma dopiero TS. Mimo to widzę, że jest przymierzany na szacownym forum realGM do top50. Czekam gdzie znajdzie się Melo. Mogę wejść w jakiś forumowy zakład, że TOP100 zaliczy.

 

Swoją drogą, skoro już dorośliście, by docenić Irvinga, to i Melo powinien doczekać się rzetelnej oceny. Nie mam wątpliwości, że Melo jest/był graczem lepszym niż Irving.

 

Melo w najlepszych latach, gdzieś tam był w TOP10 ligi, czyli można nazwać go przeciętnym franchise playerem, ale przeciętny starter to już obraza.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęć do Melo i kwestionowanie jego osiągnięć, jest owocem kampanii czarnego PR jaka była przez dłuższy czas przeciw niemu  prowadzona .,Prawda jest taka ,że Carmelo zmarnował swój prime ,gdyż grał w patologicznej organizacji.,W pewnym sensie poświęcił swoją karierę dla komfortu rodziny.,W OKC pierwszy raz będzie miał obok siebie dwóch graczy kalibru All Star 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyson spokojnie był takim graczem, podobnie Billups choć post prime też dawał radę.

Tylko Billups zagrał niewiele ponad 20 meczy w NYK,a Chandlera wymienili na Calderona.,Zawsze kiedy w Knicks pojawiał się jakiś promyk nadziei, zarząd szybko reagował i w drużynie pojawiał się jakiś Bargnani żeby ten promyk zgasić.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęć do Melo i kwestionowanie jego osiągnięć, jest owocem kampanii czarnego PR jaka była przez dłuższy czas przeciw niemu  prowadzona .,Prawda jest taka ,że Carmelo zmarnował swój prime ,gdyż grał w patologicznej organizacji.,W pewnym sensie poświęcił swoją karierę dla komfortu rodziny.,W OKC pierwszy raz będzie miał obok siebie dwóch graczy kalibru All Star 

 

Ym jak grał w Denver to miał kilku kumpli kalibru all star. 

 

Zmarnowanie prajmu w NYK to największa bzdura jaką słyszałem. To Melo przez całą karierę marnował ludziom prajmy a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ym jak grał w Denver to miał kilku kumpli kalibru all star. 

 

Zmarnowanie prajmu w NYK to największa bzdura jaką słyszałem. To Melo przez całą karierę marnował ludziom prajmy a nie odwrotnie.

 

Konkretnie komu Melo zmarnował prime twoim zdaniem, jak wszyscy najlepsi gracze jakich dostawał w karierze byli już bardziej po drugiej stronie rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.