Skocz do zawartości

Gdzie NBA w sezonie 2017/2018


tivec

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno NBA nie chce sprzedać praw TV na Europę bo stawiają na League Pass, jeżeli C+ kupi prawa to w ostatniej chwili i tylko na 1 sezon.

 

Czy to oznacza, że gdy ktoś nie będąc super fanem NBA i chcąc pooglądać sobie mecz raz na jakiś czas (a na pewno wiele takich osób w Europie znajdziemy) to legalnie tego w żaden sposób od przyszłego roku nie zrobią, bo albo LP albo nic? :smile: To jest śmieszne..

 

Czy statystyki oglądalności są aż tak małe? A może sprzedaż LP jest niska i chcą to tym sposobem zwiększyć? Mam wrażenie, że może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.. Dużo ludzi przerzuci się na streamy i tyle z tego będzie. ;) Nie zmienia to faktu, że to jest swego rodzaju dyskryminacja jak to ujął montana.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że gdy ktoś nie będąc super fanem NBA i chcąc pooglądać sobie mecz raz na jakiś czas (a na pewno wiele takich osób w Europie znajdziemy) to legalnie tego w żaden sposób od przyszłego roku nie zrobią, bo albo LP albo nic? :smile: To jest śmieszne..

 

Czy statystyki oglądalności są aż tak małe? A może sprzedaż LP jest niska i chcą to tym sposobem zwiększyć? Mam wrażenie, że może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.. Dużo ludzi przerzuci się na streamy i tyle z tego będzie. ;) Nie zmienia to faktu, że to jest swego rodzaju dyskryminacja jak to ujął montana.

Ta oferta 8 meczów za 25 zł może być skierowana do takich kibiców z doskoku ale dopóki LP nie będzie działać na telewizorze przez smart aplikację to nie wróżę jakiś wielkich sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta 8 meczów za 25 zł może być skierowana do takich kibiców z doskoku ale dopóki LP nie będzie działać na telewizorze przez smart aplikację to nie wróżę jakiś wielkich sukcesów.
Dokładnie.. Z PS4 też apkę zdjęli.. Nie rozumiem ich zagrywek.. Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą więcej zarabiać na LP to raczej powinni zdecydować się na sprzedaż pakietu, który zawierałby np. 1 mecz tygodniowo, ale do otwartej telewizji. W ramach pakietu telewizja oferowałaby czas antenowy na reklamę LP. Reklamy takie leciały na canalu.

 

Brak NBA w TV to brak popularyzacji dyscypliny i brak dopływu nowych fanów. Krótkowzroczne działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak NBA w TV to brak popularyzacji dyscypliny i brak dopływu nowych fanów. Krótkowzroczne działanie.

Pytanie jak wielu nowych fanów zdobywasz w tych czasach dzięki TV... telewizja jest w odwrocie, rządzi net. Powoli mi się zbliża kryzys wieku średniego a w telewizji oglądam tylko to, czego nie ma w necie. Moim marzeniem jest żeby Liga Mistrzów i Premier League miały swoje odpowiedniki League Passa. Wtedy mogę pozbyć się TV :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie jest to samo, w porównaniu do League Passa to ubogi krewny, w dodatku karzełek. Wciąż jestem zdany na ich ofertę i nie mogę sam sobie wybrać meczu. Kumpel to ma i np. niektóre rzeczy są tylko retransmisji, podobno z obaw o hakerstwo. Bardzo podobnie działa Horizon od UPC czy apka TVP Sport (na której fajnie oglądało się Eurobasket).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie jest to samo, w porównaniu do League Passa to ubogi krewny, w dodatku karzełek. Wciąż jestem zdany na ich ofertę i nie mogę sam sobie wybrać meczu. Kumpel to ma i np. niektóre rzeczy są tylko retransmisji, podobno z obaw o hakerstwo. Bardzo podobnie działa Horizon od UPC czy apka TVP Sport (na której fajnie oglądało się Eurobasket).

 

Nie wiem o co chodzi z tymi retransmisjami, ja z tego korzystam i mam dostępne 95% kanałów takich jak w satelitarnym pakiecie, dlatego zasugerowałem, że dzięki temu będziesz mógł wyjebać TV, bo wszystko będzie tak samo jak na nim.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś aplikacja na androida żeby mecze na reddicie pooglądać ale nie przez przeglądarkę bo jest masakra z wyskakujacymi oknami i reklamami

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Przecież przy większości linków masz opis czy jest mobile friendly czy nie i zazwyczaj jest tam oddzielny link dla telefonów :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy większości linków masz opis czy jest mobile friendly czy nie i zazwyczaj jest tam oddzielny link dla telefonów :] 

No tak ale jak otwierałem te właśnie linki przez przeglądarkę w telefonie to wyskakiwały same reklamy jakieś wirusy itp pobrałem ze sklepy play ace palyer na telefon ale jakieś to dziwne jest chcą jakieś opłaty i nie kumam za bardzo tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z wami moją opinią co wiadomo do tej pory bez domysłów tylko fakty.

Prawa na Europę są do kupienia - prawda

Prawa na Europę na transmisję TV nie kolidują z League Pass bo to prawa do transmisji internetowe (dwa odzielne pakiety i mogą zawierać te same mecze tylko te TV mają ograniczenia na ilość transmisji na żywo i powtórek) - prawda

Prawa na Europę zostały wykupione przez wszytkich partnerów z Europy poza Hiszpanią i Polską - prawda

Canal plus to telewizja pochodzenia Francuskiego działa na rynkach: Francuskim, Polskim i Afrykańskim. (Dodam że kiedyś byli w Hiszpanii)

Zyski mają największe z rynków 1) Afrykański 2) Polski 3) Francuski (dodam że dzięki Polsce zasilali rynek Francuski)

Eleven Sport to TV Włoskich udziałowców działają na ryku praw sportowych jej właściciele kiedyś sprzedawali prawa na rynki np. Europę jako pośrednicy praw jak Sport Five Ekstraklasę na Polskę a nie PZPN.

Eleven Sport to kanały sportowe nie dostawca telewizyjny (platform czy usług) działa na rynkach: Belgia, Singapur, Polska (dodam że mają jakieś układy w Holandii)

Teraz o prawach NBA na Europę 2018

Eleven Sport prawa na wyłączność w Belgii i Singapurze oraz sublicencja w Belgii dla Play Sports

Canal Plus uzyskało sublicencję w Afryce dla własnego kanału Canal+Afrique

Jak wiadomo Canal Plus w Francji staracił prawa do NBA a kupił beIN SPORTS i co ciekawe to Canal płaci dla beIN SPORTS  miliony za wyłączność tych kanałów na ich platformie.

Eleven Sports jest znany że kupuje prawa nie na jeden kraj a Canal Plus ma inną strategie czyli negocjuje oddzielnie. Brak praw na polskim rynku jest o tyle ciekawy że League Pass nie wnosi w tym temacie nic. Prawa droże niż NHL ale i dyscyplina ciekawsza globalnie.

Brak praw na Polskę trzy powody:

Sprawa przetargu nie rozstrzygnięta: Eleven czy Canal; Polsat czy TVP odpada zdecydowanie pewnie w przetargu nie brali udziału poza zainteresowaniem. Jak wiadomo propozycje się słada a nie dowiaduje.

Drugi powód zbyt duże wymagania NBA co do ceny sprzedaży a za małe propozycje od operatorów telewizyjnych.

Trzeci powód czas. Wiadomo prawa można kupić w trakcie sezonu czy play-off a było już tak na polskim rynku np. NHL play-off w Polsacie. NBA nie ma parcia bo ma na Polskę League Pass. Nie traci nic a umowa dwuletnia to byłaby stratna w porównaniu z innymi krajami Europy. Według ratingu Polska obecnie figuruje jako kraj rozwinięty, ostatni ale jest w gronie 25-ciu.

Dane zdobyte na bazie internetu i zainteresowaniu tematem. Nic poufnego i nic szczególnie trudnego do przeczytania czy znalezienia w internecie na przestrzeni lat, autorami różne źródła mediów internetowych. Podsumowanie własne.

Edytowane przez Rekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.