Skocz do zawartości

Eurobasket 2017


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Minuta do końca, +8 na tablicy i nasza piłka. Cztery kolejne akcje w ataku: zdziwiony Kulig nie łapie prostej piłki, Gielo przez kilka sekund kręci bączki 10 metrów od kosza, Koszarek wyprowadza kontrę Finów i na koniec Ponitka kozłuje sobie w stopę.

 

Przegraliśmy mecz który mieliśmy wygrany, to najbardziej boli i myślę, że dlatego na emocjach poleciało tutaj trochę grubych tekstów.

 

 

Jeszcze taka ciekawostka. Kilka lat temu weszła ustawa która nakazuje pokazywanie największych imprez sportowych w ogólnodostępnych programach. 

 

• letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;
• półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;
• inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek • mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA
• mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym mecze eliminacyjne;
• zawody Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce;
• półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;
• Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym;
• zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich;
• zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet;
• Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce

 

 

Czego tutaj nie znajdziemy? Koszykówki.

 

Chcesz obejrzeć pchnięcie kulą kobiet na MŚ? TVP 2 zaprasza, chcesz zobaczyć jak 5 Norweżek wygrywa bieg gdzieś w lesie? TVP 2 już nadaje. Czekasz już na 1000 różnych meczów w siatkę? Polsat na posterunku. A ME w kosza? TVP Sport i kombinuj jak nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na piłkarskim profilu się śmieją z tego co zrobiła reprezentacja w kosza.Meczu nie oglądałem ale jakim cudem można było w minutę stracić 8 pkt?

Wcześniej przez 9 minut stracili 6 punktów, a w ostatniej minucie przestali grac w kosza,  zaczęli grać w dziada, zamiast grac swoje starali sie grac długo i przetrzymywac piłkę, ot taka głupia gra na czas w której przeciwnik próbeje zdobywac punkty a my liczymy na to ze nie rzuci 8 punktów do syreny końcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra co oni zrobili w końcówce. Aż mi ręce z nerwów drżały. Taki jest sport niestety, czasami ktoś musi przegrać wygrany mecz i teraz jesteśmy to my. Szkoda, szkoda, ale mimo wszystko po pierwszej kwarcie wyglądało, że nas zmasakrują :/

 

Mimo wszystko fajna walka ze strony naszej Reprezentacji, oby się nie podłamali...

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie raz i nie dwa o wiele większe przewagi niż 8 punktów w ok. 1min były tracone i ostatecznie mecze były przegrane. Jednak zawsze ma to związek z tym samym a mianowicie ogromną ilością błędów po stronie drużyny prowadzącej. Głupie podania kończące się przechwytem, wyrzuty na aut, gra bez jakiejkolwiek taktyki (może poza tą: podaj do kogoś i niech ten rzuci...) to wszystko miało miejsce wczoraj.. Jestem przygotowany mentalnie i psychicznie na coś takiego (w końcu jestem fanem Lakers) ale moment w którym po 1Q uświadamiasz sobie jaki wpierdziel zaliczymy a na minutę przed końcem prowadzimy wysoko a ostatecznie przegrywamy to swego rodzaju sinusoida.. Raz brak jest nadziei, później się ona pojawia a następnie w tak okrutny sposób znika..

 

Reasumując mecz był do wygrania i to wszystko na własne życzenia, że go przegraliśmy i najprawdopodobniej pożegnamy się z turniejem. Grecja również ma 1/2 i jutro grają z Finlandią. Dla nas dobrym byłoby zwycięstwo Finlandii i jeżeli my przegramy z Francją to zakładając, że Islandia przegrywa swoje wszystkie mecze ostatni mecz będzie meczem o awans. Czy mamy szanse? Ogólnie gra Polski mi się podobała gdyby nie masa błędów..

 

P.S. Jeśli Grecja wygra z Finlandią a my wygramy z Grecją to przy wyniku 2/3 obu drużyn my wychodzimy z 4 miejsca? Bezpośredni mecz jest zawsze najważniejszy?

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie cały mecz oni średnio wyprowadzali piłki z autu. Jakoś na przełomie 1 i 2 polowy była akcja gdzie zostalo nam kilka(2/3) sekund do końca i piłke dostał za linią rzutów za 3... Karnowski. Oczywiście nie trafił. Nad tym trzeba popracować.

Ale zebrał Ponitka i trafił spod kosza ;)

 

Wstyd i żenada ta końcówka, myśleli, że samo się wygra. Już mi się nawet nie chce o tym myśleć. Resztę meczów myślę, że przegrają gładko, po czymś takim chyba nie wstaną psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbujmy to przeanalizować na spokojnie.

 

0:59 – pod względem rozrysowania wygląda ok: pierwsza opcja została odcięta, więc piłka poszła do drugiej. pytanie czy to było złe podanie Waczyńskiego (IMO nie), czy też dobra obrona finów (trochę na pewno, bo jakąś tam presję wywarli) lub błąd Kuliga (IMO to główna przyczyna, on już chyba myślał co z tą piłką zrobić zanim ją jeszcze złapał, chyba każdy to zna z boiska ;/).

 

0:50 – wyraźny błąd Waczyńskiego, który został skarcony za gapienie się na piłkę. Kulig mu nawet sygnalizował przejście, ale zrobił to za późno. sam nasz center dobrze się zachował, bo musiał asekurować środek przed wejściem kozłującego lub ścięciem stawiającego zasłonę.

 

0:28 – to bardzo dziwna akcja, bo nie wyszło im podanie na postup i w tym momencie dosłownie wszyscy się pogubili, nie było żadnej zasłony (bo to, co zrobił Slaughter trudno tak nazwać) aby uwolnić kogoś do piłki. IMO to pierwsza i jedyna sytuacja w tej końcówce, która może być oznaką paniki.

 

0:16 – przez większość czasu dobrze bronili, nawet prawie przechwycili piłkę, ale ten faul Gielo dość pechowy (nawet nie contestował jakoś agresywnie) i nie jestem na 100% pewien czy tam było przewinienie. tzn. z tego jednego ujęcia tak wygląda, ale to może być złudzenie spowodowane perspektywą.

 

0:13 – udało się wyprowadzić piłkę  ;] oraz wymusić faul.

 

0:13 – ten sam set jak wyżej, ale tym razem fin nie broni over i Zajmojski nie ścina lecz sam idzie górą, co sprawia że wszystkie linie podań są odcięte i po tej pierwszej opcji brak pomysłu na coś innego. wina trenera?

 

0:09 – tu nic nie mogli zrobić, dobrze że dodatkowo go nie sfaulowali.

 

0:00 – nie sądzę, aby Ponitka był tak słaby w kozłowaniu, aby taki błąd uznać za coś innego niż zwykły pech. Markkanen też nie trafił game winnera mecz wcześniej, bywa. co najwyżej można się przyczepić do postawienia na Mateusza. z jednej strony to najlepszy scorer polski, ale z drugiej AJ w takich sytuacjach jest zwyczajnie lepszy.

 

suma summarum uważam, że tu nie było jakiegoś załamania psychicznego polaków, paniki itp. zabrakło po prostu trochę szczęścia i lepszego przygotowania  „stałych fragmentów”, bo takie błędy jak Waczyńskiego w D, czy akcja Mateusza to po prostu część gry.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0:16 – przez większość czasu dobrze bronili, nawet prawie przechwycili piłkę, ale ten faul Gielo dość pechowy (nawet nie contestował jakoś agresywnie) i nie jestem na 100% pewien czy tam było przewinienie. tzn. z tego jednego ujęcia tak wygląda, ale to może być złudzenie spowodowane perspektywą.

 

Ewidentny błąd Gielo, który przysnął, a powinien być przyklejony do Markkanena. Faul był konsekwencją spóźnienia w obronie.

 

0:00 – nie sądzę, aby Ponitka był tak słaby w kozłowaniu, aby taki błąd uznać za coś innego niż zwykły pech. Markkanen też nie trafił game winnera mecz wcześniej, bywa. co najwyżej można się przyczepić do postawienia na Mateusza. z jednej strony to najlepszy scorer polski, ale z drugiej AJ w takich sytuacjach jest zwyczajnie lepszy.

 

 

Ponitka cały mecz się gubił w koźle.

 

Ogólnie dodałbym jeszcze jedną sytuację, o której się nie mówi - uderzenie kolanem w udo Slaughtera przez fińskiego kutasiarza. To była rozrysowana akcja po czasie, straciliśmy na końcówkę jedynego w gruncie rzeczy w miarę pewnego ballhandlera i jeszcze rywal mógł zobaczyć, co będziemy grać. Według mnie takie coś to powinien być faul, obojętnie czy przypadek czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0;59 to jest klucz calej koncowki, reszta jest mniej istotna, bo mieli tu 14 sek + posiadanie i byc moze 2 pkt i po meczu. a nawet jakby nie trafili to zrobilo by sie 45 sek i ciagle 8 przewagi. z ft powinni utrzymac.

 

zle nie podal, zle sie uwolnil nasz murzyn a wlasciwie w ogole sie nie uwolnil, podal tez troche za szybko, bo gdzies po 2 sek jak dostal pilke od sedziego, mogl czekac na czarnego az w koncu sie porzadnie ruszy, takie podania do chlop co dobiega do lini sa zawsze niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnikiem przy piłce był Murphy, który do tej pory rzuca średnio niecałe 7 punktów na słabej skuteczności, a od Markkanena dzieliło go jedno proste podanie. Nie pomaga się w takiej sytuacji, a tym bardziej od tego jednego gracza, którego nie można zostawić niepilnowanego. Zresztą, tam bliżej był jeszcze Slaughter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znamienna akcja 0:44 gdy przez chwilę jest 4 PL vs 2 FIN a Slaughter woli pali czas zamiast wziąć 2 pkt. Karma w czystej postaci. Jako kibic nigdy nie mogę zrozumieć tego, że zawodnik woli kombinować zamiast zdobyć swoje pkt i niech przeciwnik się martwi o swoje punkty, pokrętna logika zawodowców.

Z jednej strony dobrze że wygrała wola walki a nie kunktatorstwo. 

Edytowane przez Stratosfear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.