Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

To w jaki sposób mogę się dowiedzieć jaką maksymalną kwotę mogę przeznaczyć na zawodnika, tak by nie placic podatku?

Czy to będzie nazwane, że ktowa pochodzi z tax playera, mle, wtf etc ma mniejsze dla mnie znaczenie.

Teraz, Qcin_69 napisał:

to my mamy full mle? zajebiscie xd

a wiesz czym sie rozni mle od taxpayera? zajebiscie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mac napisał:

To w jaki sposób mogę się dowiedzieć jaką maksymalną kwotę mogę przeznaczyć na zawodnika, tak by nie placic podatku?

Czy to będzie nazwane, że ktowa pochodzi z tax playera, mle, wtf etc ma mniejsze dla mnie znaczenie.

a wiesz czym sie rozni mle od taxpayera? zajebiscie xd

NA ZAKUPY!! 

6 minut temu, fluber napisał:

Jak Reggie poszedł z full mle a nie z taxpayera to macie jeszcze 5,036 miliona

a ile możemy wydać jeśli resztę niezbędnych graczy podpiszemy za minimum aby nie wejść w podatek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mac napisał:

To w jaki sposób mogę się dowiedzieć jaką maksymalną kwotę mogę przeznaczyć na zawodnika, tak by nie placic podatku?

Najpierw musisz sprawdzić ile wynosi próg podatku. 

Jest to zawsze 120% SC

SC w tym roku wynosi 112,414,000 miliona

Próg podatku wynosi 134,896,800 miliona

Aktualnie Wolves wydają na 10 zawodników 127,629,665 miliona

Żeby zapełnić skład musicie mieć minimum 14 zawodników.

Czyli do dyspozycji macie 7,267,135 miliona na 4 zawodników.

Zwykły kontrakt minimalny liczy się jako 1,669,178 miliona ( choć zawodnicy dostają kasę zgodnie z tabelką)

https://www.hoopsrumors.com/2021/08/nba-minimum-salaries-for-2021-22.html

Doliczając 3 graczy za normalne minimum zostaje Wam 2,261,481 miliona

@Qcin_69

Czyli jeżeli będziecie startować po gracza, który ma więcej niż 7 sezonów w NBA to i tak stać Was tylko na minimum

A jeżeli po gracza z mniejszym doświadczeniem to 2,261,481 miliona to jest Wasza maksymalna oferta przy założeniu, że pozostałe 3 miejsca wypełnicie normalnymi imowami minimalnymi.

Ta kasa może się zwiększyć jak zatrudnicie kogoś kto jeszcze nie grał w NBA.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chyba mieliście tylko taxpayera ;) @ozzy110 pytajcie bo on zawiaduje kwestią moratorium - ale full mle to mało kto miał.

Także raczej zostało wam resztka z taxa (ale to tylko na jakiegoś rookiego) a reszta to vet min.

@Qcin_69 aktualnie mając 127 mln macie miejsce na 4x vet min zeby uzupełnić roster do 14 i być trochę poniżej luxury line

3 minuty temu, fluber napisał:

Najpierw musisz sprawdzić ile wynosi próg podatku. 

Jest to zawsze 120% SC

SC w tym roku wynosi 112,414,000 miliona

Próg podatku wynosi 134,896,800 miliona

 

To tutaj jakaś nieścisłość jest  bo NBA jako poziom luxury wpisało 136 606 000 mln - i taki też mamy w tabelce finansów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szulim napisał:

Ogólnie to chyba mieliście tylko taxpayera ;) @ozzy110 pytajcie bo on zawiaduje kwestią moratorium - ale full mle to mało kto miał.

Także raczej zostało wam resztka z taxa (ale to tylko na jakiegoś rookiego) a reszta to vet min.

@Qcin_69 aktualnie mając 127 mln macie miejsce na 4x vet min zeby uzupełnić roster do 14 i być trochę poniżej luxury line

Tax payer przysługuje drużynie, która po jego użyciu jest ponad Apron. Wolves tymczasem próbują się zmieścić poniżej luxury. Nie można być jednocześnie ponad Apron i poniżej luxury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szulim napisał:

Pytanie w takim razie jaki wyjątek mieli dając kontrakt Reggiemu? Tax czy full?

No odpowiedź na to pytanie znajduje się wyżej :) Czy Wolves razem ze wszystkimi cap holdami po podpisaniu Reggiego znaleźli się ponad Apron? No nie :) Więcej nie mogą mieć tax payera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szulim napisał:

Ogólnie to chyba mieliście tylko taxpayera ;) @ozzy110 pytajcie bo on zawiaduje kwestią moratorium - ale full mle to mało kto miał.

Także raczej zostało wam resztka z taxa (ale to tylko na jakiegoś rookiego) a reszta to vet min.

@Qcin_69 aktualnie mając 127 mln macie miejsce na 4x vet min zeby uzupełnić roster do 14 i być trochę poniżej luxury line

To tutaj jakaś nieścisłość jest  bo NBA jako poziom luxury wpisało 136 606 000 mln - i taki też mamy w tabelce finansów

W regulaminie mamy zapis że poziom luxury to 120 procent SC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 22:12, Eld napisał:

Komunikat 50:

---------------------------

Myślę, że Rada się nie obrazi jak to tutaj wrzucę. Sam szukałem tego swojego postu z 10 minut.

---------------------------

 

Oficjalne cyfry na ten sezon:

  • Salary cap: $112,414,000
  • Luxury tax line: $136,606,000
  • Apron: 143,096,000
  • Maksymalny cash możliwy do wysłania / przyjęcia: $5,785,510
  • Salary floor: $101,173,000

 

Wyjątki:

  • Non-taxpayer mid-level exception : ( Full MLE ) : $9,536,000
  • Taxpayer mid-level exception: ( Taxpayer MLE ) $5,890,000
  • Room exception: ( Room MLE ) : $4,910,000
  • Bi-Annual Exception ( BaE ) : $ 3,732,000
  • 1st year rookie in NBA: $ 925.000 ( not from draft )
  • Veteran minimum/minimum salary: $ 1.669.000

 

----------------------------------------

@fluber nie kombinuj, cyfry były oficjalnie podane, bez sensu gdyby miały one być u Nas inne niż w real NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, czy np nie dobrym pomysłem by było ustalić u nas salary cap pomnażająć razy współczynnik, gdzie współczynnik to:

1. X=(suma wszystkich kontraktów  real nba w sezonie poprzednim)/(suma wszystkich kontraktów w beGM w sezonie poprzednim).

2. Inny pomysł, ktory mi przyszedł do głowy, to kiedy podpisujemy gracza na umie 1+1PO, mieć możlwość zaproponowania mu w nastepnej turze takiego samego kontraktu rocznie, ale w formie 2+1PO?

Bo chyba tak wyglądają negocjacje w real nba, gdzie np klub moze zaproponowac grajkowi, wez 1+1PO, lub 2+1PO i to zawodnik ma te przewage wtedy ze moze wybrac opcje ktora woli. U nas chyba tego nie ma?

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

czy aby na pewno?

chodzi mi o to, ze jak juz zawodnik wybral klub to ten moze mu zaproponowac to samo tylko dluzej.

w reofertach nadal chyba rywalizacja z innymi ??

na tym polega extension ;) i nie słyszałem w NBA o sytuacji w której zawodnik podpisuje kontrakt na 1+1 a później nagle zespół daje mu 2+1 = te negocjacje raczej trwają przed podpisaniem i zawodnik zawsze może jeszcze wygrać inny klub

jeżeli się mylę to proszę o przykład, chętnie się z nim zapoznam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.