Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, LONGER01 napisał:

Gdyby Spurs dawali sygnał "Jimmi chce Ciebie" to nawiązali by kontakt z Lakers i starali się pokazać graczowi wcześniej niż przy otwarciu kopert jak organizacji na nim zależy - tak właśnie zrobili Heat w realu i tak zrobili Raptors u nas.

 

Dobrze zdefiniowałeś problem tylko nie wiem czy wiesz ale to właśnie Spurs byli rekordzistami pod względem wymian w sezonie 18/19 robiąc ich 11!!! Handlując zawodnikami po dwa razy w ciągu jednego okna transferowego. Po podpisaniu JB i wyrównaniu Brogdona, Spurs będą wydawać na czterech graczy ponad 105mln + max dla J.Murraya i zacznie się kolejne kupczenie żeby schodzić z płac albo już się zaczęło tylko czeka na publikacje 🙂

Przecież ciężko aby no Trade clause dostał Delladenova którego sprzedawałem  zanim pozyskałem aby zejść z linii płac. 

To są inne kwestie a ten rekord wynikał z dziwnego i nieprzyjemnego splotu wydarzeń gdy poszedłem all in i w tym samym momencie dostałem nóż w plecy od Leonarda. 

Ta sytuacja gdzie zbudowany niesamowicie drogo atakując najwyższy cel który pokryłby koszty musiałem szybko zejść na ziemie. 

Nie pamietam takiej sytuacji w spurs a przyszło to od gracza cichego pracowitego w latach 2012-2017 stawianego jako wzorzec spurs-„Like „ 

nikt by tego nie przewidział wiec zmiany kursu nie były moim wyborem a przymusem. 

Wracając do ostatniego zdania organizacja cały rok była przezbrojona na przyjęcie lidera i tu korekty w składzie aby po roku była zmiana warty wraz z zapewnieniem finansowego zaplecza nie dziwi nikogo. 

Czasem los daje kopa i chyba wiesz o czym pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na ten moment:

Łorjorz - Durant odchodzi, nie ma Bledsoe

Lakers - nic, nawet przedłużenia Ingrama

Heat - Vucevic

Bucks - zostaje Kemba i robią ten S&t Middleton - Porter + młodzież

Wolves - dostają Middletona za Portera

Knicks - zostaje Irving, odchodzi Leonard

76ers - zostaje Klay

Kings - Leonard

Spurs - Butler

Raptors - Durant i Brogdon (a jak go wyrówna Ignaś to Gallo)

Wizards - pozyskują Hardena i Capelę

Rockets - pozyskują Porzingisa i Beala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, january napisał:

Max się zgadza, ale Porzingis smęci pod nosem "kurvajas szajsus" bo mu właśnie 40 baniek (5y max) przepada i według naszych źródeł klepnie innego maxa 😉

Porzingis dostaje tak naprawdę swój zespół razem z Bealem gdzie bardzo dobrze do siebie featują. Dodatkowo będzie grał w jednym z największych amerykańskich rynków, który cały czas się powiększa. Zaoszczędzi ponadto na podatkach, ponieważ w texasie są one najbardziej dogodne dla sportowców. No i oczywiście rozmowa na temat wymiany została przeprowadzona i zaaprobowana przez Kristapsa.

 

15 minut temu, karpik napisał:

Ja od razu uprzedzam, że nie będę głosował na kontrakty whales bez PO. Także to samo się tyczy @Tecu, @tangiers, @Alonzo i @Sylvinho. w sprawie KP.

Oczywiście będzie opcja PO dla Kristapsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, january napisał:

Irving - zostanie w NYK, jego miasto, tylko pokręci nosem o PO

Walker - brak 5 letniego maxa z opcja lub 4+1 to lekki policzek

Bledsoe - chłop się modli o to by GSW klepneli deal

Klay - bedzie chcial po

Brogdon - tutaj moze byc zacięta rywalizacja i Spurs beda musieli wyrównać 


Durant - szczerze to nie wiem co tu bedzie, bo kazda oferta w miare atrakcyjna

Butler - patrz wyzej

Middleton - najwiecej siana decyduje

Gallinari - tutaj Toronto raczej go ma o ile wiekszy gracz sie nie skusi na te ekipe

Porzingis - bedzie chcial 4+1

Towns - chyba dostal 4+1 to nie ma rozmowy

Vucevic - dostanie podobne siano co w real nba

+ extension Ingram - bez jaj policzek dla gracza, DLO patrzy i nadal nie wierzy co odjebal przed rokiem.. 

Leonard - tu mam faworyta do podpisu ale zobaczymy jak sie sprawa rozwinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karpik napisał:

@fluber Czemu Kawhi miałby zamienić Knicks na Kings?

Z wielu powodów:

1) zdobycie mistrzostwa nie przekonało go do pozostania w swoim klubie w RL NBA

2) w RL NBA chciał grać w Kalifornii

3) w RL NBA na decyzji zaważył agresywny trade po gwiazdę z 1 tieru 

4) w RL NBA Leonard chciał mieć co-star na zbliżonym poziomie, a nie tworzyć BIG 3 ( Irving i Gobert to nie są gracze z poziomu Davisa lub Georga)

5) Kings dali mu PO i ustawili ofertę jako 1 priorytet, jako jedyna drużyna z tych, które mogły mu dać 4-letniego maxa

6) Łatwiejsza droga do finału

 

Wracamy do pytania o markety. Gdyby Sacramento Kings nazywaliby się Los Angeles Clippers to w głosowaniu byłoby 28-0 na przejście do Clippers.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Łorjorz - Durant odchodzi, nie ma Bledsoe

probuje zrozumieć jak KD może wybrać tankujaca kulture organizacji (mimo fantastycznie dobieranych młodych) i grę bez drugiej gwiazdy

zamiast:

Powrotu do domu

Marketingu narracji i legacy jakie się z tym wiąże 

Kultury organizacyjnej Wizards u nas

Gry z druga gwiazda którą w przeszłości bardzo chwalił

Łatwego dostępu do krajowych elit

...

Tu nie ma argumentu za Toronto przecież (Ani Heat IMO).

(I tu i tu ma swoją dużynę - Harden przychodzi razem z nim do jego domu, to zawsze będzie postrzegane jako team KD, a gdyby się bał że przez rok rehabilitacji James mu zabierze drużynę to z identycznego powodu by do RL Nets nie poszedł...)

Zresztą nasi Wizards to tacy dwa razy lepsi RL Nets - IMO kandydatura bez konkurencji - dlatego Warriors wspólnie z graczem wybrali taki kierunek snt dla niego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wooden napisał:

 

(I tu i tu ma swoją dużynę - Harden przychodzi razem z nim do jego domu, to zawsze będzie postrzegane jako team KD, a gdyby się bał że przez rok rehabilitacji James mu zabierze drużynę to z identycznego powodu by do RL Nets nie poszedł...)

 

 

Czy Ty właśnie porównałeś Hardena do Irvinga?:)

7 minut temu, Wooden napisał:

probuje zrozumieć jak KD może wybrać tankujaca kulture organizacji (mimo fantastycznie dobieranych młodych) i grę bez drugiej gwiazdy

zamiast:

Powrotu do domu

Marketingu narracji i legacy jakie się z tym wiąże 

Kultury organizacyjnej Wizards u nas

Warriors z uwagi na to co się działo w RL NBA nie są w ogóle opcją. W Wizards byłby numerem 2 po Hardenie, a po 3 latach w Warriors wiemy, że to ostatnia rzecz, jakiej by chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Z wielu powodów:

1) zdobycie mistrzostwa nie przekonało go do pozostania w swoim klubie w RL NBA

2) w RL NBA chciał grać w Kalifornii

3) w RL NBA na decyzji zaważył agresywny trade po gwiazdę z 1 tieru 

4) w RL NBA Leonard chciał mieć co-star na zbliżonym poziomie, a nie tworzyć BIG 3 ( Irving i Gobert to nie są gracze z poziomu Davisa lub Georga)

5) Kings dali mu PO i ustawili ofertę jako 1 priorytet, jako jedyna drużyna z tych, które mogły mu dać 4-letniego maxa

6) Łatwiejsza droga do finału

 

Wracamy do pytania o markety. Gdyby Sacramento Kings nazywaliby się Los Angeles Clippers to w głosowaniu byłoby 28-0 na przejście do Clippers.

1. Zgoda

2. Chciał grać w LA, Sacramento jest jakieś 600 km od LA, w sensie na tyle daleko, że nie jest to żadna przewaga.

3. Nie zaważył, po prostu Kawhi chciał grać w LA z PG, a PG akurat przed trejdem tam nie było. Zwróć uwagę, że Geroge był też oferowany Raptors co świadczy o tym, że bardziej Kawhi zależało na tym, żeby grać z PG niż żeby grać w LA.

4. Tego nie wiemy, bo gdyby nie udało się Clippers pozyskać George'a, to Kawhi zdecydowałby się na Lakers, gdzie zrobiłby BIG3. No i z Gobertem to jednak nie jest BIG3, tylko BIG2,5, bo Rudy jest superstarem tylko po jednej stronie parkietu.

5. To się jeszcze może zmienić.

6. W RL Kawhi raczej na to nie patrzył, bo w innym wypadku wybrałby grę na wschodzie.

Nie do końca z marketami. Moim zdaniem Kawhi przede wszystkim chciał grać z Georgem, a w drugiej kolejności w LA z inną gwiazdą. Jakbyś nie przystroił Sacramento czy innego Toronto, to nie będzie ono wyglądało jak Los Angeles czy New York, a widocznie murzyni z NBA w takich miejscach chcą grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do przejścia Leonarda do Kings to byłby całkiem niezły mindfuck. Opuszczenie największej organizacji w lidze, w której generuje największe zyski i staje się jednym z lepszych, którzy kiedykolwiek biegali po parkiecie, dla organizacji, która w ostatnich piętnastu latach nie ma żadnego sukcesu i z której jest dużo większe prawdopodobieństwo, że Davis odejdzie aniżeli zostanie (i to nawet jeśli kawhi przyjdzie). No i jaką markę u nas mają Kings? Gm'em jest gość, który miał fake konto (no offense, nie mogłem się powstrzymać :D )

Jestem w stanie zrozumieć głosy na lakers, choć to też będzie mały policzek dla tego co zrobiłem (argument dla tych, co nie biorą pod uwagę marketu) i wykazanie się raczej małą wyobraźnią (rynek, knicks też rok temu przewijali się w destynacjach do których chce isc Leonard. to ze wujek ma tu interesy i ze ma na niego spory wpływ jest faktem).

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
3 minuty temu, fluber napisał:

Warriors z uwagi na to co się działo w RL NBA nie są w ogóle opcją. W Wizards byłby numerem 2 po Hardenie, a po 3 latach w Warriors wiemy, że to ostatnia rzecz, jakiej by chciał

Hmmm... Z tego co się wydaje... To za rok Durant też będzie numerem 2 w RL Nets, więc na moje oko lekko nietrafiony argument. Wizzards dla Duranta w beGM to najlepsza opcja z dostępnych na stole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wooden napisał:

probuje zrozumieć jak KD może wybrać tankujaca kulture organizacji (mimo fantastycznie dobieranych młodych) i grę bez drugiej gwiazdy

zamiast:

Powrotu do domu

...

Tu nie ma argumentu za Toronto przecież (Ani Heat IMO).

Przecież Durant powtarzał ze 100 razy że nie chce grać "w domu".

https://bleacherreport.com/articles/2695268-kevin-durant-didnt-join-wizards-because-he-didnt-want-to-play-at-home

Po drugie jak Toronto nie ma drugiej gwiazdy? Ja mu właśnie załatwiłem SnT Butlera tylko wystarczy że na nią zagłosujecie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karpik napisał:

 

3. Nie zaważył, po prostu Kawhi chciał grać w LA z PG, a PG akurat przed trejdem tam nie było. Zwróć uwagę, że Geroge był też oferowany Raptors co świadczy o tym, że bardziej Kawhi zależało na tym, żeby grać z PG niż żeby grać w LA.

4. Tego nie wiemy, bo gdyby nie udało się Clippers pozyskać George'a, to Kawhi zdecydowałby się na Lakers, gdzie zrobiłby BIG3. No i z Gobertem to jednak nie jest BIG3, tylko BIG2,5, bo Rudy jest superstarem tylko po jednej stronie parkietu.

Ja pamiętam twitta Woja, w którym wprost było napisane, że nie chciał tworzyć BIG 3 w Lakers, tylko chciał "co-star". Davis nie był dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Czy Ty właśnie porównałeś Hardena do Irvinga?:)

Warriors z uwagi na to co się działo w RL NBA nie są w ogóle opcją. W Wizards byłby numerem 2 po Hardenie, a po 3 latach w Warriors wiemy, że to ostatnia rzecz, jakiej by chciał

Irving ma podobna siłę marketingową i narracyjna - ma duzo wiekszy wplyw na mlodych fanow.

Na boisku KD chwalił tez bardzo Hardena a James to gwarancja lepszej druzyny dla niego - a wciaz wizerunkowo to bedzie team KD. (Tak samo jeśli w RL Lakers lepszym graczem za rok dwa będzie AD to wizerunkowo to będzie wciąż team LeBrona - a narracja to wszystko w NBA, to ona zarabia na graczy poza boiskiem).

I jakie pozaboiskowe legacy buduje Durant w Toronto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, karpik napisał:

Ja od razu uprzedzam, że nie będę głosował na kontrakty whales bez PO. Także to samo się tyczy @Tecu, @tangiers, @Alonzo i @Sylvinho. w sprawie KP.

Rozumiem. Tak dla jasności -Klay dostał od Warriors PO? Nie jest to dla mnie problem, choć na razie odezwała się tylko 1/28 jego agenta to nie wykluczam PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.