Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

KCP, Tim Hardaway

 

 

Lol, to kto ma brać QO jak nie grube ryby które dostają kiepskie kontrakty? Sam byłeś najgłośniejszym orędownikiem by Joel wziął QO, a teraz rozumiem skłaniasz się, że weźmie byle co?

 

Zresztą nie jestem na bieżąco, ale jeszcze wczoraj wygrywała opcja 1+1, coś się zmieniło?

Ludzie w tej grze mają zbyt dobre serce.

 

Mając na uwadze to, że emblid zdrowie ma jakie ma, to zagłosowałbym nad najkrótszą umową z możliwych, która gwarantuje mu jakieś wyższe zarobki (nie wiem czy to jest 1+1 czy 2+1 ).

 

Ale ogolnie to tecu zachpwując się honorowo powinien z nim  zrobić sign-and-trade i tyle 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zbierając do kupy i podsumowując krótko i treściwie

 

Poczynione zostały 2 niedopatrzenia/błędy/niejasności.

Jeden z nich dotyczył braku jasnej informacji o obecności QO.

Drugi natomiast polegał na tym, że nikt nie wiedział o braku możliwości składania 1+1 dla RFA.

 

I o ile w pierwszy momencie postanowiliśmy przymknąć oko na to niedopatrzenie i nie mieszać, o tyle to nie mogło przejść w połączeniu z drugim punktem gdyż cały mechanizm RFA jest rozpiany przez ludzi mądrzejszych od nas i ma się balansować. Balansem tym jest to, że gracz nie może dostać oferty 1+1 (najszybsza droga do ucieczki i bez ryzyka $) ale za to może wziąć QO (ekspresowo szybka droga, ale z dużym ryzykiem $). Stąd zachowanie jednego a pozbycie się drugiego byłoby najgorszą możliwą decyzją i zabetonowaniem procesu.

 

Mieliśmy do wyboru

A) zostawić brak QO i utrzymać oferty 1+1

B ) oficjalnie dodać QO i zabronić ofert 1+1

 

Wybraliśmy opcję B, która jest w 100% zgodna z CBA, nie pozostawia pola do interpretacji i nie zmusza nas do tego żeby za chwilę tę opcję zmieniać, bo byłaby niezgodna z zasadami ligowymi.

 

To tyle na temat QO i RFA. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że Rada KURESKO CHĘTNIE przyjmuje wszelakie zgłoszenia dotyczące błędów w regulaminie i niejasności.

To ja mam pytanie techniczne odnośnie tego zapisu

 

 

 

 W pierwszych dwóch turach oferty mogą składać ekipy mające min. 50% cap space potrzebnego do podpisu gracza. Np składając LeBronowi 70/2 trzeba mieć minimum 17.5 mln cap space w momencie złożenia oferty

 

Czy mając 17,5 mln cap space mogę złożyć dwie niewarunkowe oferty 70/2 dla 2 różnych graczy (czyli jak wygram głosowanie to obu podpisuję?), czy nie?

 

Btw. czy Suns mogli złożyć ofertę za PG?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cap hold to kwota za mniejsze lub większe prawa do zawodników. Za niemal bezwartościowego non-birda klub ma zamrożone 120% jego poprzedniej pensji, a za pełnego może dochodzić do nawet 300%.

 

Taki cap hold można zrzucić w dowolnym momencie, część z Was już to zrobiła, najgłośniejszą sprawą był Kyle Anderson tego lata. Wartościowy zawodnik do którego Knicks stracili całkowite prawa Birda oraz bycie zastrzeżonym wolnym agentem. Część czeka z tym do najbardziej komfortowego czasu czyli momentu, gdy będzie już do tego zmuszona po pozyskaniu jakiegoś gracza.

 

I tak Suns zachowując prawa Birda do Jabari Parkera i McCawa ma koło 13mln środków do wykorzystania, ale gdyby wygrali Paul George to siłą rzeczy tracą prawa do obu swoich wolnych agentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już mamy praktycznie pełny obraz FA. Co się może jeszcze zmienić:

 

KD: Warriors mogliby zaoferować wyższą umowę gdyby nie byli dogadani z zawodnikiem na takie rozwiązanie :)

 

Lebron: Fluber może zaoferować 5 letni kontrakt 

 

Embiid: Tecu może, a nawet musi, podnieść ofertę z tych 100 mln

 

Capela: no tutaj może jeszcze January podbić z tych biednych 36 mln, ale pewnie tego nie zrobi bo cel już niejako osiągnął

 

Aldridge: tu może się faktycznie sporo wydarzyć. Spurs zaczęli z ofertą na zapewnienie możliwości reoferty i już widać, że będzie potrzebna. Jeśli Lakers chcą faktycznie traktować LMA jako opcję rezerwową, a w sumie to jako 2giego gościa tutaj tak naprawdę, to też muszą się postarać. Możliwość podniesienia mają jeszcze Rockets i w zasadzie też ich to czeka pewnie, a wszystko przez SlaKB, który poszedł mocno w Lamarccusa. On już swojej oferty podnieść nie może. 

A gdyby nie ten trade to jeszcze Boston by tu był.

 

Kto by pomyślał patrząc na to, w jakim miejscu poprzedni sezon zakończyć Aldridge :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zbliża się głosowanie to ja tylko przypomnę, że oddałem w dniu draftu swój własny pick po to, żeby pozyskać DeAndre Jordana, którego LeBron bardzo chciał mieć w swojej drużynie i był bardzo rozczarowany, że Cavaliers nie udało się go pozyskać:

https://www.cbssports.com/nba/news/tyronn-lue-lebron-james-reportedly-wanted-cavaliers-to-trade-for-deandre-jordan-at-deadline/

 

I to nie są moje wymysły, tylko fragment tekstu, który podlinkowałem wyżej:

Such as, what if the Cavaliers traded for DeAndre Jordan instead? According to a report from The Athletic's Jason Lloyd, both LeBron and Cavaliers coach Tyronn Lue wanted to trade for the Clippers big man. (...) Now, however, they can no longer say they're "All-In." They cannot say they did whatever they could to keep LeBron here this time. Doing whatever they could to keep him would've meant dealing for DeAndre Jordan

 

Ja zrobiłem wszystko, by LeBron pozostał, sprowadziłem jego numer 1 na liście życzeń. Skoro George ma zostać w Celtics, bo Eld mu ściągnął Westbrooka, to czemu LeBron ma nie zostać w Cavs, skoro ściągnąłem mu Jordana?

 

LeBron James on unconsummated DeAndre Jordan trade: “It would have gave us a boost”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest pod wrażeniem Ingrama :smile:

 

PS nie jest to ironia. Ja do Ingrama nigdy nic nie miałem :P Jak przeczytałem ten "potężny" argument to po prostu zrozumiałem, że sytuacja Cavs względem Lakers a nawet Bucks i Rockets jest taka, no niezbyt ciekawa. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chętnie przeczytam argumenty za i przeciw, bo u mnie Lebron w LAL to żaden pewniak w głosowaniu.

Ja tam chętnie przeczytam argumenty za i przeciw, bo u mnie Lebron w LAL to żaden pewniak w głosowaniu.

 

Mogliśmy zrobić osobne tematy na tych topowych wolnych agentów, bo potem się wszystko miesza, przypomnienie z mojej strony, dlaczego uważam, że LeBron podpisałby z Cavs:

 

A więc, dlaczego dałem Lebronowi maxa w postaci 1+1? Parę słów na ten temat. Ten max wynika z dwóch powodów. Po pierwsze, uważam osobiście, że jest to kontrakt który LeBron najchętniej by wziął ( dlaczego, o tym zaraz), po drugie, zapewnia mi największą elastyczności, gdyż w ramach reoferty mogę mu złożyć każdego wyższego maxa, co w drugą stronę według naszych zasad po prostu nie działa.

 

Po pierwsze, co się wydarzyło w prawdziwej NBA? LeBron poszedł do Lakers - fakt niezaprzeczalny i bardzo korzystny dla januarego. Czy LeBron poszedł tam ze względu na poziom sportowy? Nie i to jest kolejny korzystny fakt dla Januarego, bo z grona drużyn Bucks, Cavs i Rockets ma na ten moment najsłabszy roster. Czy LeBron ma jakiekolwiek szanse w RL NBA na finał/mistrzostwo? Bądźmy szczerzy, nie ma żadnych. Wyłania się nam z tego obraz, w którym LeBron poszedł do Lakers, bo są Lakers. Ale czy to rzeczywiście takie proste?

 

Żeby to rozważyć potrzebna jest odpowiedź na następujące pytanie:

1. Gdzie miał dołączyć LeBron, żeby mieć w RL NBA szanse na mistrzostwo?

Drużyną o najlepszym rosterze, która mogła mu zaproponować maxa była Philadelphia 76ers z Simmonsem i Embiidem. Ale czy ten zespół miał realne szanse na wygranie mistrzostw z Warriors z RL NBA nawet z LeBronem? Moim zdaniem nie miał i o ile LeBron w RL NBA miał szanse trafić do lepszego sportowo zespołu niż Lakers, to i tak nie miał szans na zdobycie mistrzostwa NBA, a zatem powstaje kolejne pytanie, jeszcze ważniejsze.

2. Czy LeBron James nie podpisałby maksymalnego kontraktu z drużyną, jeżeli ta drużyna po jego podpisaniu byłaby faworytem do mistrzostwa NBA?

Wszystko to, co ja i Wy wiemy o Jamesie to fakt, że jest sportowcem, który chce osiągać sukcesy. Ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że LeBron mając bardzo dużą szansę na wygranie ligi, nie skorzystałby z niej. Po prostu nie znam takiego LeBrona. A w tej chwili są tylko 2 drużyny, które dają LeBronowi taką możliwość i są to Houston Rockets oraz Cleveland Cavaliers. Po dołączeniu do każdej z tych drużyn LeBron jest automatycznym faworytem do wygrania mistrzostwa NBA. I wreszcie dochodzimy do pytania najważniejszego.

3. Czy LeBron grający w Cleveland Cavaliers po przegranej 3-4 w finale NBA, wzmocnieniu składu i możliwości bycia faworytem do wygrania mistrzostwa NBA w barwach drużyny, do której ma tak duży sentyment, odszedłby z niej?  \

Moim zdaniem nie zrobiłby tego, nie po przegranej w 7 meczach, nie wtedy, kiedy miałby tak ogromną szansę na wzięcie rewanżu. Nie wtedy, kiedy miałby szansę opuścić Cavs jak prawdziwy Król, zdobywając kolejny pierścień dla tej drużyny.

4. A dlaczego jednoroczny kontrakt, a nie pięcioletni?

Dlatego, że mimo wszystko myślę iż LeBron chce spędzić końcówkę kariery w Konferencji Zachodniej w dużym mieście i dbać o interesy, a na pewno muszę brać to pod uwagę. Oczywiście pięcioletnia umowa to pewne pieniądze i możliwość wymuszenia wymiany na GM-ie, ale jednak wtedy zawsze to nie on miałby ostatnie słowo tylko ja. A LeBron w ostatnich latach pokazał, że chce mieć kontrolę nad sytuacją. Ponadto za rok również będzie mógł podpisać ( już po raz ostatni) 4-letni maksymalny kontrakt z każdym zespołem, który mu to zaoferuje. I na pewno go dostanie. Jak teraz weźmie 4 lata od kogoś, to w 2022 nikt mu blisko 50 milionów za rok gry nie zaoferuje. 

 

Oczywiście jeśli uznacie, że mój tok rozumowania jest idiotyczny, to jak najbardziej zaoferuję LeBronowi 5-letnie maximum. Natomiast jako, że nie mogę go zapytać o to, co woli, chcę poznać Wasze zdanie na temat tej właśnie oferty:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.