Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka pytan:

 

Czy Krol zostanie? Jezeli Krol zostanie to bedzie walka na maxa na Wschodzie a jak nie to powolne czyszczenie salary i schodzenie z kontraktow i budowanie czegos na nowo.

 

Czy IT jest wart sporej wyplaty? Nie.

 

Czy IT oczekuje sporej wyplaty? Tak.

 

Czy koledzy lubia grac z IT? Chodza sluchy ze nie.

 

Czy Hill to nadwyzka nad Shumpem i Frye? Raczej nie, ale moze grajac o cos to przypomni sobie najlepsze lata i wtedy nadwyzka juz bedzie.

 

Czy Hill moze grac obok IT? Moze, tutaj widze wymiane pod przesuniecie Smitha na lawe.

 

Czy te zmiany Cavs cos dadza? W starciu z GSW nie. Pozostaje im sie modlic za Houston.

 

Gilbert raczej nie bedzie placil ogromnego podatku, takze sciagniecie Hilla to moze byc pstryczek w nos IT i postawienie go pod sciana w trakcie negocjacji. Na razie wyglada na to ze Cavs robia wszystko z wyxzekaniem LBJ. Nie ruszaja picku, nie ruszaja jego kumpli, wzmacniaja watpliwie ale jednak zespol. Krolu zloty robimy co mozemy i na tyle, na ile nam pozwalasz ;-)

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Hill to nadwyzka nad Shumpem i Frye? Raczej nie

Nie osłabiaj. 

 

Hill jeszcze przed tym sezonem lux grał w Jazz, a z jego oceną na podstawie Kings bym się wstrzymał. To idealny fit pod LeBrona. k****, ja Hilla parowałem z Jamesem w kilku ATF nawet, bo od zawsze mi do siebie pasują. 

 

Cavs brakuje obrony na obwodzie, Hill to daje. Dodatkowo oddają w zamian... nic nie oddają, a dojdzie ważny gracz do rotacji. Jasne, ma konkretną umowę, ale taki jest warunek wzięcia go za półdarmo.

 

Dużym problemem wydaje mi się IT i tutaj obie strony (Cavs i on) się mogą przejechać na tej wymianie z Bostonem. W moim odczuciu wychodzi na to, że Cavs oddali Irvinga głownie za ten pick Nets, bo Thomasa pożegnają w lato. A IT po tym transferze mocno zjedzie z wartością jako FA. Idealne z obu stron byłoby pchnięcie Thomasa dalej już teraz, jak już uda im się pozyskać Hilla. W s5 piłkę zabiera mu James, z ławy może jakoś by to wyglądało, ale tam zadomowił się już Wade. Transferem Cavs może jakoś wyszliby na nim chociaż trochę do przodu. 

 

Pomijam, że nigdy wysoko nie ceniłem IT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilbert zrobi na pewno wszystko aby nie płacić podatku. Ma co chciał czyli tytuł dla drużyny. Teraz pewnie jego żądza osiągnięć została zaspokojona i chętnie potraktuje Cavs w najbliższych latach jako maszynkę do zarabiania kapusty. 40 baniek na minusie to naprawdę nie jest mało i każdy by chciał to odrobić. Jeśli ( a raczej na pewno ) LBJ odejdzie to on zrobi wszystko aby uciec z podatku. 

 

Cała sytuacja Cavs to przede wszystkim jak wielu pisało, wypadkową tego jak LBJ załatwiał kontrakty kumplom. TT za 16 baniek rocznie jeszcze do pewnego momentu się bronił, ale teraz to jest poziom G-Legaue. Smith miał contract year więc grał jak na jego talent przystało. Słynny twit LBJ "get this done" i parę dni później klepnięte 14 baniek dla Smitha. 

 

W tamtym czasie obstawiałem któregoś z dwójk Hassan/Smith że jak dostanie $$$ to się wypnie na grę. Ostatecznie gdzie nawet w którymś poście pisałem, stwierdziłem że to będzie Hassan bo Smithem się stosownie LBJ zajmie. O jakże ja się myliłem...

 

Później łomot w finale, Kyrie odchodzi i teraz idzie 40 baniek na trójkę TT, Smith, Shump, czyli 40% salary...

 

Ruchu sensownego nie da się żadnego zrobić bo to by oznaczało oddanie Smitha i TT a Ci sobie marki nie robią. Kasa się zgadza to po co się starać? Po to aby opóźnić sobie wyjazd na wakacje po 4:0/4:1 od GSW w finale? 

 

Nie można nazwać sensownym ruchem ściągnięcie Hilla. On ma jeszcze dwa, w pełni gwarantowane lata kontraktu. Odpowiedni 19 baniek w następnym i 18 w 2019/2020. Założywszy że w zamian pójdą Shum, Frye i jakiś pick a na TT i Smitha nikt się nie nabierze + Love bierze w 2019/2020 player option to mamy na najbliższe 2,5 roku zabukowane w Cavs salary na poziomie ~93 baniek ( TT, Smith, Korver, Jae, Hill, Love ). W 2018/2019 salary ma być 108M. Zostaje 9 baniek.

 

Poza tym co Hill pokazał w tym sezonie? Prawie nic. Ja wiem, że Sacto no ale jednak. Druga rzecz to jego zdrowie. Rose, IT z biodrem ( nie wiadomo nadal czy się nie skończy operacją ), Wade stary to rzeczywiście dobrane towarzystwo. 

 

I myślicie że LBJ tego nie widzi? Jak go kumple wyciulali? Ten im czeki załatwił w nadziei że mu pomogą w legacy a Ci laga na to wszystko. 

 

Stąd po raz kolejny co napisałem wczoraj w jednym zdaniu, za co wylądowałem w łapu-capu, a co teraz rozwijam: po sezonie pozostaną zgliszcza. Gilbert nie sypnie ciężarówką kasy dla IT bo będzie miał pod kontraktami w/w graczy a w wypadku ściągnięcia Hilla tym bardziej dolców braknie dla IT. 

 

LBJ odejdzie. Cavs wystartują piątką w nowym RS: Hill-Smith-Jae-Love-TT ( zakładając że się nikt nie pokusi na Smitha i TT ). Dwa lata temu 75% forumowiczów wskazało by tutaj pewniaka do SECF. Teraz widzę pewniaka do loterii. 

 

Tym bardziej z poniższym Panem w roli trenera:

 

c6GcU3I.jpg

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osłabiaj. 

 

Hill jeszcze przed tym sezonem lux grał w Jazz, a z jego oceną na podstawie Kings bym się wstrzymał. To idealny fit pod LeBrona. k****, ja Hilla parowałem z Jamesem w kilku ATF nawet, bo od zawsze mi do siebie pasują. 

 

Cavs brakuje obrony na obwodzie, Hill to daje. Dodatkowo oddają w zamian... nic nie oddają, a dojdzie ważny gracz do rotacji. Jasne, ma konkretną umowę, ale taki jest warunek wzięcia go za półdarmo.

 

Dużym problemem wydaje mi się IT i tutaj obie strony (Cavs i on) się mogą przejechać na tej wymianie z Bostonem. W moim odczuciu wychodzi na to, że Cavs oddali Irvinga głownie za ten pick Nets, bo Thomasa pożegnają w lato. A IT po tym transferze mocno zjedzie z wartością jako FA. Idealne z obu stron byłoby pchnięcie Thomasa dalej już teraz, jak już uda im się pozyskać Hilla. W s5 piłkę zabiera mu James, z ławy może jakoś by to wyglądało, ale tam zadomowił się już Wade. Transferem Cavs może jakoś wyszliby na nim chociaż trochę do przodu. 

 

Pomijam, że nigdy wysoko nie ceniłem IT. 

czyli najlepiej by było szukać defensywnego dobrego wysokiego za IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny jest Karakan Thomas. Warto zobaczyć, że Cleveland fatalnie zaczęli grać gdzieś od jego powrotu. Wcześniej grał sobie Żul Calderon, który dwa razy pomyślał zanim wykonał ruch i gra była bardziej poukładana. Karakan leci na hurra bez myślenia i najpierw robi, a potem myśli. W ataku gra strasznie chaotycznie i w dużej mierze indywidualnie. Partnerzy są mu tylko potrzebni do stawiania zasłon. W obronie? Tutaj już jest w ogóle żenada. Parker dzisiaj zagrał jeden z lepszych meczów sezonu, a Dejounte Murray zrobił 19 punktów, 10 zbiórek i 7 przechwytów. Rozgrywający Spurs byli po LMA główną opcją w wygranej nad Cleveland. Przy takim burdelu defensywnym Karakan nie ma miejsca bytu. 

 

W ogóle szkoda, że za nic dostał wiele czasu gry i pierwszy skład, bo w zasadzie po jego powrocie z miejsca skasowano Żula Calderona, a Derrick Rose gra ochłapy. Tutaj jest ogromny problem, że Lue zabetonował się z minutami dla niektórych - Wycieraczka Crowder, Narkotykowiec Smith i Karakan Thomas. Wszyscy trzej grają tragicznie, a mimo wszystko dostają wiele minut. Narkotykowiec Smith już drugi raz w przeciągu trzech meczy rzucając z rogu trafia w kant tablicy. Jest oblatywany w defensywie. Nie gra nic w defensywie, ani ofensywie. Wycieraczka Crowder też mózg defensywy. Dejounte Murray stoi czysty za trzy (3/16 za 3 w 49 meczach) a Wycieraczka leci na niego jak Usain Bolt i skacze, jakby to był Ray Allen czy Klay Thompson. Dejounte zrobił spokojnie zwód i mógł sobie tylko wyczyścić buty Wycieraczką Crowderem - to tylko jedna z historii opisująca "świetną" defensywę Cleveland i myślenie graczy Cavs, ale w końcu ksywa "Wycieraczka" nie wzięła się znikąd.

 

Obecnie największy problem Cavs - Karakan i Narkotykowiec. Trzymam kciuki, że włodarze Cavs spakują ich dwóch w jakąś wymianę, bo Karakan jest chyba najbardziej przeceniany w NBA i jego najlepszy czas to był Celtics i lepiej już nie będzie, a zdecydowanie gorzej i spotka go droga Rajona Rondo, który po odejściu z Celtics odbija się od ścian po innych zespołach.

 

https://twitter.com/Bottlegate/status/956001047603970048 - tutaj jeszcze defensywne zagranie Karakana z tego meczu.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że dla Cavs lepiej jest przehandlować IT, brać Hilla schodząc przynajmniej z kontraktu Shumperta. 

 

W dalszej kolejności patrzeć co można dostać za IT, picki, czy można gdzieś TT upchnąć. 

 

Jakby udało się sensownie pozyskać pakiet DAJ, Lou Williams za pick i TT to by była niezła opcja. Wtedy zejście z kontraktów TT i Shumperta i w lato jest kilka opcji bo jest Love, można przedłużyć DAJ, IT i spokojnie robić PO. 

 

Chociaż ja bym IT puszczał tylko pytanie gdzie i za kogo/za co ? 

 

Wiadomo, że na GSW to pewnie mało ale Cavs nie mają ruchów żeby konkurować z GSW, i tak najlepszą opcją byłby line-up 

Hill-xxxxx-Lebron-Crowder-Love 

 

xxxxx- jakiś 3+D sg, ewentualnie JR Smith jak się ogarnie ale w to wątpię. 

Edytowane przez Dante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało się sensownie pozyskać pakiet DAJ, Lou Williams za pick i TT to by była niezła opcja. Wtedy zejście z kontraktów TT i Shumperta i w lato jest kilka opcji bo jest Love, można przedłużyć DAJ, IT i spokojnie robić PO.

 

Chociaż ja bym IT puszczał tylko pytanie gdzie i za kogo/za co ?

Po co Clippers mieliby brać pick skoro mają spore szanse na PO? Nie mówiąc o tym, że mieliby w tej wymianie wciągnąć TT co jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co gra w tym sezonie Thomas najlepiej skomentowałby rozjuszony Zbigniew Stonoga. Nawet fragment o karakanie by się zgadzał ^^

 

Cleveland dopięło swego i obecnie ma najgorszą obronę w lidze. Akcja, którą wrzucił Wyparło to majstersztyk, ale w niczym nie ustępuje sytuacji, w której Thomas dotrzymał kroku rywalowi, zrobił przekazanie po zasłonie, a Love... został przy swoim zawodniku na 5/6 metrze. Dzięki tak błyskotliwemu switchowaniu mogli stanąć pod rękę i podziwiać jak Murray znowu robi z nich idiotów. Dawno nie widziałem tak fatalnie zorganizowanej defensywy jak to co prezentują w tym sezonie Cavaliers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kontraktu Frye'a, bo to spadajacy, ale inaczej chyba nie zbuduja dealu z Kings.

 

Zebrac Hilla, Howarda i Kembe + jakies smieszki wypelniacze moze ? nie bardzo widze deal z DAJem i Lou,chyba ze wysla TT do Kim i IT + costam i swoj pick? Traktowac IT jako spadajacy kontrakt do Charlotte? Jordan mowil, ze jak Kemba to tylko za allstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osłabiaj.

 

Hill jeszcze przed tym sezonem lux grał w Jazz, a z jego oceną na podstawie Kings bym się wstrzymał. To idealny fit pod LeBrona. k****, ja Hilla parowałem z Jamesem w kilku ATF nawet, bo od zawsze mi do siebie pasują.

 

Cavs brakuje obrony na obwodzie, Hill to daje. Dodatkowo oddają w zamian... nic nie oddają, a dojdzie ważny gracz do rotacji. Jasne, ma konkretną umowę, ale taki jest warunek wzięcia go za półdarmo.

 

Dużym problemem wydaje mi się IT i tutaj obie strony (Cavs i on) się mogą przejechać na tej wymianie z Bostonem. W moim odczuciu wychodzi na to, że Cavs oddali Irvinga głownie za ten pick Nets, bo Thomasa pożegnają w lato. A IT po tym transferze mocno zjedzie z wartością jako FA. Idealne z obu stron byłoby pchnięcie Thomasa dalej już teraz, jak już uda im się pozyskać Hilla. W s5 piłkę zabiera mu James, z ławy może jakoś by to wyglądało, ale tam zadomowił się już Wade. Transferem Cavs może jakoś wyszliby na nim chociaż trochę do przodu.

 

Pomijam, że nigdy wysoko nie ceniłem IT.

Na razie o Hillu mowimy wspominajac jego gre w Indianie i contract year w Utah. W Kings nie pokazal nic, poza dwoma dobrymi spotkaniami. Do tego ta wypowiedz, ze liczyl, iz Sacto bedzie o cos grac...serio tak myslal...?!?!?! Nie wiem, co uwazac po gosciu, ktory cos takiego jebnal i odrzucil lepszy kontrakt w Utah, bo z agentem wyliczyli cos co bylo niemozliwe w to FA... Chyba jednak przeceniamy Hilla i jest mniej intelifentnym graczem niz nam sie wszystkim powszechnie wydawalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej by było szukać defensywnego dobrego wysokiego za IT

Moim zdaniem powinni startować po Favorsa. Nie jakieś mokre sny z Jordanem i Lou. LAC biją się o PO, a ja czytam ciągle o tym, żeby wyciągnąć od nich dwóch z podstawowych zawodników. 

 

Hill+Favors to już byłby spory upgrade nad to, co Cavs mają w tej chwili. I być może nie jakimś dużym kosztem. O pakiecie za Hilla już się mówi, a na takiego Fava myślę że mógłby wystarczyć pick Cavs (+coś na wyrównanie kontraktu). To nie jest duża cena. 

IT, TT i pick za Favorsa i Burksa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mobile.twitter.com/ClevisMurray/status/956239454846574593

 

Jeśli to prawda to mam pytanie, a w sumie dwa.

 

Czy LeBron mógłby być być graczem i właścicielem Cavs jednocześnie? Dobre pytanie z komenta.

 

Durant ostatnio twierdził, że chce kupić kiedyś drużynę. Niech teraz bierze Cavs :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mobile.twitter.com/ClevisMurray/status/956239454846574593

Jeśli to prawda to mam pytanie, a w sumie dwa.

Czy LeBron mógłby być być graczem i właścicielem Cavs jednocześnie? Dobre pytanie z komenta.

Durant ostatnio twierdził, że chce kupić kiedyś drużynę. Niech teraz bierze Cavs :D

Aktywni gracze nie mogą mieć udziałów w drużynie.

 

Durant jest za biedny by kupić drużynę, jakiś tam udział % mógłby nabyć (no chyba że zainwestował w Bitcoin-a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywni gracze nie mogą mieć udziałów w drużynie.

 

Durant jest za biedny by kupić drużynę, jakiś tam udział % mógłby nabyć (no chyba że zainwestował w Bitcoin-a)

Szkoda, bodaj w hokeju można było tak mieć.

 

Ale tak na marginesie, to bardzo ciekawe. Ciekawe czy chodzi o to, że mu się znudziło, a może portfel nie jest z gumy? Ciekawe czy to ma cokolwiek z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.