Skocz do zawartości

Sezon 2017/2018 w Orlando - nędzy ciąg dalszy?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo było, że wartość Paytona jest niska, ale żeby aż tak...

 

A pomyśleć, że dla niego w Orlando oddali Sarica, a nadto (podobno) pozbyli się Oladipo. Teraz jeszcze ten ruch z Phoenix. To nie wiem, czy nie lepiej było poczekać na lato i zobaczyć, co będzie z nim jako RFA. Bo na rezerwę naprawdę by się przydał, a może udałoby się go zatrzymać za jakieś rozsądne pieniądze.

Wygląda więc na to, że w drafcie idziemy na Younga. Tylko po co tyle wygrywamy???

I ciekawe co zrobimy z Hezonją, który gra od jakiegoś czasu naprawdę sensowną koszykówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, bo też średnio uśmiechało mi się oglądać Paytona w S5 i trzeba zakontraktowanie Paytona traktować jako jeden z gorszych ruchów Magic, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę, że na niego postawiano, pozbywając się Oladipo. Niemniej czy naprawdę trzeba było go oddać za darmo? Bo nie podejrzewam, aby tym pickiem Orlando pozyskało jakiegoś mega grajka, pewnie będzie to ktoś z półki Iwundu. A to nie ma większego sensu. A kto wie, co stałoby się latem? Może udałoby się go zatrzymać za jakąś niewielką kwotę. I dlatego nie rozumiem tego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe co zrobimy z Hezonją, który gra od jakiegoś czasu naprawdę sensowną koszykówkę.

Możemy mu zaoferować tylko tyle ile wynosiła opcja, z której zrezygnowaliśmy. To było chyba coś koło 5mln, więc nie będzie to trudne do przebicia. Jest to więc ewidentny błąd nowego managementu, który nie potrafił rzetelnie ocenić gracza. No i Vogelowi też powinno się oberwać, bo za szybko z niego rezygnował. Ale to też konsekwencja ruchów Hennigana sprzed 1,5 roku i niby-walki o PO, w której nie było miejsca dla popełniającego błędy młodego gracza.

 

Druga sprawa za którą Weltmanowi i Hammondowi należy się bura to draft 2017. O ile ocena Isaaca to melodia przyszłości, o tyle trzeba pamiętać, że mieliśmy picki 25, 33 i 35, gdzie z 27 poszedł Kuzma, a z 38 Bell, a Magic sprzedali 25 i 35, bo wg ich GMów "We felt that at a certain point that the draft flattened out, and once we got past that point, we had three more picks, and we didn't want to bring four rookies in".

 

I wreszcie nadal nie widać kierunku. Weterani przetrwali trade deadline i pewnie będą teraz dawać nam niepotrzebne zwycięstwa, co nie przełoży się na TOP3 bilans od końca. Już jesteśmy na 6 miejscu, a przed nami łatwy terminarz, gdzie prawie połowa meczów z drużynami silnie zainteresowanymi loterią. Patrząc na tabelę, to skończy się koło 8 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy mu zaoferować tylko tyle ile wynosiła opcja, z której zrezygnowaliśmy. To było chyba coś koło 5mln, więc nie będzie to trudne do przebicia. Jest to więc ewidentny błąd nowego managementu, który nie potrafił rzetelnie ocenić gracza. No i Vogelowi też powinno się oberwać, bo za szybko z niego rezygnował. Ale to też konsekwencja ruchów Hennigana sprzed 1,5 roku i niby-walki o PO, w której nie było miejsca dla popełniającego błędy młodego gracza.

 

Nie znam się, ale czy to nie jest tak, że te bodaj 5,2 mln dotyczy tylko pierwszego roku, czyli roku opcji, a w kolejnych latach możemy dać więcej i wyrównać każdą ofertę? Bo jeśli tak, to kto wie, co się wydarzy. Inna kwestia, czy gdyby ktoś dał Hezonji np. 30 mln/4 lata, to byłby sens mu dać 5 + 8,5 + 8,5 + 8,5? To oczywiście tylko dywagacje.

 

Oczywiście nie sposób oceniać teraz Isaac'a, tym bardziej, że gość jest praktycznie cały czas kontuzjowany. Niemniej cały czas się zastanawiam dlaczego nie wzięliśmy Smitha, a teraz byśmy zapolowali na Aytona i szkielet byłby naprawdę niezły. To oczywiście tylko teoretyzowanie, niemniej wydaje się, że Smith był wart naszego picka, co dawało teraz pole do wyboru niezłego wysokiego, ewentualnie Doncica, który jest bardzo chwalony. No chyba, że faktycznie wylądujemy coś około 6-8 miejsca w drafcie, czyli znów bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Orlando teraz zaczną wygrywać. Bo im wiecej ich oglądałem tym większe wrażenie odnosił że Payton to jest V kolumna. Facet był koszmarny w prowadzeniu piłki , koncepcji gry. I Magic chyba więcej meczó wygrało w tym sezonie bez niego niż z nim

 

Niemniej ja nie mogę pojąc sensu oddawania go teraz za drugorundowy wybór Memphis?

 

Niby lepiej drugorundowy wybór niż nic. Ale właściwie to oni oddają za darmo już Hezonje. Oddają Paytona.. Właściwie to jakby tak popatrzeć to logiki w tym wszystkim nie ma.

Oddali wcześniej Harrisa i Oladipo i ani w jednym ani drugim przypadku trudno było poszukać uzasadnienia

Nie wiem - zwłaszcza że przecież oddanie Paytona nie zwolniło im miejsca na to by jakiś inny młodziak nauczył się prowadzić grę.

 

Coraz śmieszniej wygląda to jak ich widziałem jako czarnego konia Wschodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale czy to nie jest tak, że te bodaj 5,2 mln dotyczy tylko pierwszego roku, czyli roku opcji, a w kolejnych latach możemy dać więcej i wyrównać każdą ofertę? Bo jeśli tak, to kto wie, co się wydarzy. Inna kwestia, czy gdyby ktoś dał Hezonji np. 30 mln/4 lata, to byłby sens mu dać 5 + 8,5 + 8,5 + 8,5? To oczywiście tylko dywagacje.

On jest unrestricted więc wydaje mi się, że nie ma takiej opcji. W grę wchodzi tylko podwyżka procentowa. Nie znam się też na tyle, żeby powiedzieć czy mamy prawo zaproponować 8% czy tylko 5% w stosunku do płacy w pierwszym roku, ale to już naprawdę grosze różnicy. Przy takiej grze ktoś spokojnie zaproponuje Hezonji pieniądze w okolicach MLE (około 8,5 mln). Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: teraz po prostu ogrywamy chłopaka dla innych... Nie widzę szans, żeby go zatrzymać.

Co ciekawe w trade deadline nikt nie chciał go kupić, bo te restrykcje odnośnie kontraktu przeszłyby na nowy klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko napisze co moj brat powiedzial 2 lata temu wiedzac ze kibicuje Orlando

 

Czego te barany nie ogrywaja Hezonji a daja minuty zawodnikom typu CJ Watson..

 

Mial racje

Chciałbym Hezonje w Jazz . Idealnie by uzupełniał skład zwłaszcza że Snyder lubi takich graczy pomiędzy pozycjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Payton zanotowal niezly start w PHX. 19 pkt i 29 przeciwko GS. Za dwa sezony dorzuci trojke i bedzie heca

 

W sumie to wszystkie picki Henningana sprawuje sie dobrze albo bardzo dobrze

Sprowadzil Vuca, Harrisa i Fourniera.

Potem seria glupich ruchow i po 5 krokach do przodu i potencjale porownywalnym z 76ers cofnelismy sie o 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnicy 23 czy 24 letni mogą się jeszcze sporo rozwinąć. Mam wrażenie, że się o tym zapomina i za wzór bierze się Lebrona i Duranta, którzy w tym wieku byli już multi all-starami, a nie np. Butlera.

 

W Magic rzeczywiście zabrakło cierpliwości. Za wcześnie padło hasło PO. Ale czy zabrakło cierpliwości do Paytona to nie wiem. 65% z osobistych na tym etapie kariery nie wróży dobrze jeśli chodzi o możliwy postęp rzutowy, a bez tego w ataku pozycyjnym Payton jest mało użyteczny. Dodatkowo wiele mówiło się (i o zgrozo nadal mówi) o jego potencjale w defensywie, którego oglądając mecze ja osobiście nie dostrzegam. W przypadku obrony pick'n'rolli to można chyba stawiać go za antywzór. Oczywiście ma chłopak też i zalety, świetny w kontrach, niezła wizja gry, całkiem nieźle wbija się pod kosz. Idealny backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ujrzymy Magic w play-offach.   :smug:

 

 

Akurat walka o playoffy na Wschodzie może być fajna, Cavs, Celtics, Bucks, Raptors, Wizzards to mimo wszystko pewniaki, potem Orlando, Detroit, Miami, Sixers, Hornets i może (nie sądzę) Pacers.

 

 

 

niech ktoś zmieni nazwę tematu, bo aż się niesmacznie robi człowiekowi

 

 

Nawet nie wiecie jak się cieszę że Orlando zaczyna wyglądać jak drużyna NBA. Jeszcze 1,5 roku temu prowadziłem hejt że jedyne co kojarzę po tym mieście to to że trener zwiał i jakiś kolo odstrzelił 50 ludzi w gejowskim klubie a tu się jaram na ich wyniki.

 

 

Nieskromnie powiem ,że podawałem ich jako czarnego konia Wschodu za co kilku wysyłało mnie do łapu-capu

 

Tym, że Orlando siądzie, bo za 3 grają aż za dobrze. W obronie graja przeciętnie. Vogel dużo zmienił ale to Magic gra mało Vogelowo

Szybko , dużo za 3... Simmons dużo wniósł w Olrando. Speights z ławki też daje fajny rzut.. Martwi to ,że Ross czy Afflalo są bardzo nijacy

 

Widzę ich w PO z 8 miejsca , ale wyżej chyba będzie im ciężko się wspiąć

 

No i na Gordona muszą szykować sporą wypłatę

 

LoL. Znafcy ( włącznie ze mną ). Który to już raz daliśmy się nabrać? 

 

I gratki dla tych co przewidzieli że zjazd do boksu będzie w listopadzie lub najpóźniej w styczniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.