Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

może być, ale to jest inna kwestia niż ta, do której się odnosiłem (Ely i jego twierdzenie, że on/off Joela nie ma żadnej wartości) i co ty zacytowałeś.

Ja twierdzę, tak samo jako ely3 przecież, że Joel zagrał za mało minut w NBA, żeby jego on/off traktować poważnie. Jak zagra po 24 minuty w każdym meczu w sezonie, wtedy nie będę miał się czego czepiać, ale jak widzisz Joel miał dużo łatwiejszy terminasz niż Sixers bez niego i ten nabity on/off może wynikać właśnie z tego. Podobnie jak to, że nie grał w końcówce sezonu, gdzie Sixers walczyli o jak najwyższy wybór w drafcie i przegrali osiem ostatnich spotkań średnio dwucyfrową liczbą punktów. 

 

Teraz w preseason też te małe próby wychodzą, bo mówi się, że Embiid odmienił Sixers, a Sixers byli na plusie w minutach bez Embiida i w meczu z Nets i w meczu z Heat

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę, tak samo jako ely3 przecież, że Joel zagrał za mało minut w NBA, żeby jego on/off traktować poważnie. 

 

zatem szkoda, bo twierdzenie, że to nie ma żadnej wartości, jest absurdalne. wydawało mi się, iż mówisz coś innego: on/off może być w tym przypadku zawyżony - co jest już do obrony i o tym można by podyskutować.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem szkoda, bo twierdzenie, że to nie ma żadnej wartości, jest absurdalne. wydawało mi się, iż mówisz coś innego: on/off może być w tym przypadku zawyżony - co jest już do obrony i o tym można by podyskutować.

No rzeczywiście, nie powiedziałbym jak ely, że nie ma żadnej wartości, ale to jest za mała próba, żeby wyciągać z tego wskaźnika jakiekolwiek wnioski., ten wskaźnik na pewno jest zawyżony. O ile? Nie wiem.

 

Natomiast małe próby mają do siebie to, że nie powinniśmy z nich za dużo wnioskować.

 

Boban Marjanović zagrał w NBA 801 minut i ma PER 36 22 punkty, 14 zbiórek i efG% 58%

Joel Embiid zagrał w NBA 786 minut i ma PER 36 28 punktów 11 zbiórek i eFG% 51%

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno chodzi tylko o kontuzję, potem niby ma startować, ale...

 

Jakoś słabo to wygląda, wielki hype, najlepszy prospect od Davisa, czy tam Duranta, pewniak do nr 1, generalnie mistrzostwo świata i okolic, a zaczyna z ławki w słabych 76, którzy nie mają nikogo przyzwoitego na PG.

A to Bagley juz jest w nba...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, nie powiedziałbym jak ely, że nie ma żadnej wartości, ale to jest za mała próba, żeby wyciągać z tego wskaźnika jakiekolwiek wnioski., ten wskaźnik na pewno jest zawyżony. O ile? Nie wiem.

 

Natomiast małe próby mają do siebie to, że nie powinniśmy z nich za dużo wnioskować.

 

Boban Marjanović zagrał w NBA 801 minut i ma PER 36 22 punkty, 14 zbiórek i efG% 58%

Joel Embiid zagrał w NBA 786 minut i ma PER 36 28 punktów 11 zbiórek i eFG% 51%

 

co ten przykład ma pokazać? na jakiej podstawie stwierdzasz, że coś jest "za małą próbą" a coś już "odpowiednią"?

 

BTW, zawodnicy którzy teraz rządzą ligą i ich RAPM (NPI) jako rookies:

 

Curry -0,14

LeBron -0,78

Durant -4,4

Griffin 0,84

Towns -0,55

Harden 1,25

Westbrook -0,33

CP 0,39

Kawhi -0,17

A. Davis -1,5

 

więc Embiid ze swoim 1,08 wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ten przykład ma pokazać? na jakiej podstawie stwierdzasz, że coś jest "za małą próbą" a coś już "odpowiednią"?

 

BTW, zawodnicy którzy teraz rządzą ligą i ich RAPM (NPI) jako rookies:

 

Curry -0,14

LeBron -0,78

Durant -4,4

Griffin 0,84

Towns -0,55

Harden 1,25

Westbrook -0,33

CP 0,39

Kawhi -0,17

A. Davis -1,5

 

więc Embiid ze swoim 1,08 wygląda bardzo dobrze.

A Malcolm Brogdon miał 1,65 za zeszły rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ten przykład ma pokazać? na jakiej podstawie stwierdzasz, że coś jest "za małą próbą" a coś już "odpowiednią"?

 

BTW, zawodnicy którzy teraz rządzą ligą i ich RAPM (NPI) jako rookies:

 

Curry -0,14

LeBron -0,78

Durant -4,4

Griffin 0,84

Towns -0,55

Harden 1,25

Westbrook -0,33

CP 0,39

Kawhi -0,17

A. Davis -1,5

 

więc Embiid ze swoim 1,08 wygląda bardzo dobrze.

Spośród graczy, którzy przyszli do NBA w sezonie 14/15 lub później, Embiid ma 17 RAPM. Jak odliczę Pierre'a Jacksona i Malika Beasley, którzy grali około 100 minut w sezonie, to i tak zostaje 14 graczy, którzy grają w NBA co najwyżej 3 sezony i mają RAPM lepszy od niego.

 

Nawet traktując Embiida, jako rookie, to i tak 4 innych rookies ma ten RAPM lepszy: Brogdon, Derrick Jones, Okaro White i Tomas Satoransky. RAPM 1,08 to nie jest jakiś historyczny poziom.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród graczy, którzy przyszli do NBA w sezonie 14/15 lub później, Embiid ma 17 RAPM. Jak odliczę Pierre'a Jacksona i Malika Beasley, którzy grali około 100 minut w sezonie, to i tak zostaje 14 graczy, którzy grają w NBA co najwyżej 3 sezony i mają RAPM lepszy od niego.

 

Nawet traktując Embiida, jako rookie, to i tak 4 innych rookies ma ten RAPM lepszy: Brogdon, Derrick Jones, Okaro White i Tomas Satoransky. RAPM 1,08 to nie jest jakiś historyczny poziom.

 

jest dla rookiego, który miał ponad 20 MPG. poza tym nie odpowiedziałeś na kluczowe pytania o "wielkość próby"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dla rookiego, który miał ponad 20 MPG. poza tym nie odpowiedziałeś na kluczowe pytania o "wielkość próby"...

 

Jest historyczny , bo grał tak dużo, czy jest historyczny, bo grał tak mało? No bo w takim razie Brogdon go bije na głowę.

 

Nie wiem, jaka jest odpowiednia wielkość próby, ale 700 minut przez 3 lata to na pewno za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest historyczny , bo grał tak dużo, czy jest historyczny, bo grał tak mało? No bo w takim razie Brogdon go bije na głowę.

 

Nie wiem, jaka jest odpowiednia wielkość próby, ale 700 minut przez 3 lata to na pewno za mało. 

 

nie wiesz, ale stwierdzasz, że na pewno za mało. ładnie to tak? ;]

 

poza tym wyrażenie "700 minut przez 3 lata" jest manipulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz, ale stwierdzasz, że na pewno za mało. ładnie to tak? ;]

 

poza tym wyrażenie "700 minut przez 3 lata" jest manipulacją.

 

Nie wiem, bo skąd mam wiedzieć. Nie widziałem nigdzie poradnika, w którym by to napisano. Tak sobie jednak stwierdzam, że zagranie większości minut w większości meczów to dobry trop. Embiid zagrał 20% minut w sezonie. To tak jakbyś miał ocenić, czy pracownik nadaje się do roboty po tym, jak przychodził do pracy przez cały rok tylko w środy. 

 

Dokładnie taką samą manipulacją, jak porównywanie RAPM 18-letniego LeBrona i 23-letniego Embiida:) (tak, to też manipulacja)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.