Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Balla chwilowo nie bardzo trzeba zamykać

Jak to nie potrafi? Pierwszy napisałem, że totalnie źle oceniłem wybór Kuzmy.

 

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że na całym forum ocenił dobrze ten wybór jedynie jeden user - dawiss, a Kyle był w tej grupie której obszernie nie analizowałem( czyli ok. 20-25 nazwisk) przed draftem 2k18.

 

Nie, najpierw tłumaczyłeś się tym, że Kuzma był po prostu hot z dystansu. Dopiero potem zmieniłeś zdanie, tyle że sam z siebie, bo pod czyjąś presją zawsze idziesz w zaparte.

 

W czasie draftu z kolei uważałeś go za zmarnowany pick, mimo, że jak teraz przyznajesz, obszernie go nie analizowałeś.

 

Dobra eot, z nas dwóch krzyczysz i rzucasz Ty, chciałem zaproponować zakładzik dot. analizy o jakieś procenty, ale nie ma co.

 

No fajne podejście: ogłoszę koniec zabawy, ale wcześniej jeszcze sypnę piaskiem w oczy. Klasyka tematu. :)

 

Oczywiście, ja krzyczę. Ty nie. Ty jesteś grzeczny, kulturalny, rzeczowy, honorowy i na poziomie. I wszystko popierasz konkretnymi argumentami. Jak zawsze. Przepraszam, że chciałem ustalać fakty, zamiast uprawiać walki kogutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balla chwilowo nie bardzo trzeba zamykać

Jak to nie potrafi? Pierwszy napisałem, że totalnie źle oceniłem wybór Kuzmy.

 

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że na całym forum ocenił dobrze ten wybór jedynie jeden user - dawiss, a Kyle był w tej grupie której obszernie nie analizowałem( czyli ok. 20-25 nazwisk) przed draftem 2k18.

 

Dobra eot, z nas dwóch krzyczysz i rzucasz Ty, chciałem zaproponować zakładzik dot. analizy o jakieś procenty, ale nie ma co.

 

Wow, nie sądziłem, że to zapamiętasz ;)

 

Co do Kuzmy to on zrobił niesamowity progres pod koniec swojej kariery w NCAA, dlatego jego % z całego sezonu nie oddawały tego jak przyzwoitym graczem się stał, mimo to, że w niego wierzyłem podczas draftu to chyba nie ma na świecie człowieka, który przewidział, że będzie aż tak dobry.

 

Odnośnie Lonzo to in plus na pewno defensywa bo w SL oprócz steali wyglądał dużo słabiej. Dodatkowo wygląda dużo lepiej na pickach niż oczekiwano przed draftem. Nie widać po nim też problemów z dostawaniem się pod kosz, mimo że nie trafia z dystansu. W NCAA często rzucał z dystansu NBA, nie ma też problemu ze stwarzaniem sobie dystansu do rzutu, release też jest szybki, z tego co pamiętam to tylko minimalnie wolniejszy od Klaya. Pewnie w połowie sezonu będzie już wiadomo czy to chwilowy brak formy rzutowej czy rzeczywiście konieczna jest zmiana techniki rzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Balla chwilowo nie bardzo trzeba zamykać

Jak to nie potrafi? Pierwszy napisałem, że totalnie źle oceniłem wybór Kuzmy.

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że na całym forum ocenił dobrze ten wybór jedynie jeden user - dawiss.

Eee ja oceniałem go (szczególnie ofensywę) od razu bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balla chwilowo nie bardzo trzeba zamykać

Jak to nie potrafi? Pierwszy napisałem, że totalnie źle oceniłem wybór Kuzmy.

 

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że na całym forum ocenił dobrze ten wybór jedynie jeden user - dawiss, a Kyle był w tej grupie której obszernie nie analizowałem( czyli ok. 20-25 nazwisk) przed draftem 2k18.

.

Hejo dorzuć mnie do tej grupy.

Patrz nasze PW i wybór w BeGm przed real draft ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak w przeciwieństwie do Ciebie potrafię tak? btw napisałeś już kiedyś, że sam pomysł dawania tak wysokich umów Mozgovowi i Dengowi na 4y był debilizmem, które dziecko potrafiłoby od razu ocenić?

 

Kuzma nie jest odpuszczany za 3, a closeuty atakuje na poziomie najlepszych w lidze, więc rzut (sam fakt, ze go nie odpuszczają od SL) całkiem mocno zmienił jego ocenę (choć i tak myliłem się gigantycznie przy skali talentu).

I nie ja jeden byłem zły, bo branie PFa z 30% c&s przy tak obładowanym frontcourcie wydawało się złym ruchem, gdy źle się jego talent oceniło.

 

Podejście takie jak Twoje?

Oczywiście,ze zawsze jedziesz ad personam i stawiasz się na pozycji wszechwiedzącego, gdy nie masz racji - nawet w tym temacie Ci to ładnych kilka osób wytknęło.

 

No właśnie je pokazałeś. Demagogię sobie uprawiaj, mnie nie rusza. Filmiki, a nie myślniki i tyle jak chcesz dalej dyskutować, bo najpierw zarzucasz mi wrzucenie lediwe dwóch akcji, a sam ani 1 nie wrzucasz, tylko sobie wesoło bzdury wypisujesz w myślnikach.

 

Przecież miałeś już kończyć, a dalej piszesz. To kończysz czy nie kończysz? Zdecyduj się. :D

 

bla bla bla bajki, bla bla bla bzdury, bla bla bla manipulacje, bla bla bla ego. Teraz widzę dodałeś do repertuaru zarzut o ad personam i powoływanie się na opinie innych użytkowników. No ale w sumie dobrze, próba wyprowadzenia z równowagi oraz podważanie wiarygodności to jedyne co Ci zostało.

 

Z mojej strony krótko:

 

http://www.e-nba.pl/topic/5395-los-angeles-lakers-201718/page-152?do=findComment&comment=545206

 

A Ty sobie krzycz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

62-54 do przerwy. Ingram sieje spustoszenie swoimi wjazdami w pomalowanym Grizzlies. Świetny jego mecz do przerwy.

 

Nie mniej imponująco wyglądali Clarkson i Randle - pierwszy znów zapewnia scoring, nie zapominając o kreowaniu partnerów, drugi, mimo gorszych warunków radził sobie z Gasolem (Lopez ma z tym problem), kilkukrotnie powstrzymał blokiem, no i dał mnóstwo energii po atakowanej stronie.

 

Świetna 3 kwarta (3 trójki z rzędu), 22 pkt przewagi i w czwartej kwarcie stanęli. Nie wiem, czy Walton dobrze robił trzymając Lonzo na boisko zamiast skutecznego dzisiaj Clarksona. Tak czy inaczej, KCP i Lopez w decydujących momentach się spisali i przed wycieczką na wschód jest całkiem przyjemny bilans 5-5.

Edytowane przez Geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się stało, że Grizzlies tak ich dojechali i prawie wyrwali im tą wygraną, przynajmniej ani Walton ani zawodnicy nie będą czuli się zbyt pewnie przed wycieczką na wschód.

 

Randle znowu poniżej 20 minut... naprawdę nie rozumiem tego dlaczego zawodnik, który do tej pory był prawie wyłącznie PF i granie nim na centrze wydawało się w ogóle kiepskim pomysłem po tym jak przepracował lato i mocno podciągnął się nagle jak jest w drużynie taki center jak Lopez nagle nie może na swojej naturalnej pozycji zagrać nawet minuty ?? przecież nawet jak Kuzma gra 38minut jak dzisiaj to oznacza, że jest jeszcze tutaj 10minut.

 

Jest 5-5 więc pozytywnie, w zasadzie Lakers nie byli w grze jedynie w meczach z Clippers i Jazz i to wszystki przy beznadziejnej skuteczności z dystansu w większości meczów, tragicznej skuteczności Lonzo i nie najlepszych rotacjach Waltona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry mecz, chyba jeden z lepszych LAL w tym sezonie (obok meczu z Pistons). Ten skład jest bardzo wyrównany, rotacja jest w miarę ok, aczkolwiek mała ilość minut dla Randla jest zaskakująca. Mimo tragicznej skuteczności Ball gra końcówki, ale myślę że to zaprocentuje w przyszłości. Tak wybiegając bardzo do przodu, to tak naprawdę ten skład nie potrzebuje aż takich wymian.. Jeśli przyjdzie PG13 i przedłuży się Lopeza (marzeniem byłby Gasol) biorąc pod uwagę że młodzi będą się rozwijać to myślę, że PO jest bardzo realne. Nie mówię, że w tym sezonie to nie jest niemożliwe, tylko boję się jak ktoś wyleci na dłużej z rotacji wtedy będą schody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet jeśli utrzymali by ten poziom gry to na zachodzie wejście do PO jest w c*** ciężkie, może na wschodzie by się udało.

 

O tym właśnie pisałem.. Chu***a dysproporcja między zachodem a wschodem.. 35W? 40W to już luźne PO na wschodzie.. W przypadku zachodu bilans 0.500 zazwyczaj nie wystarcza..

 

Najważniejsze jest, że naprawdę widać progress i jeśli nic się *odpukać* nie spieprzy i Lakers poczynią fajne trejdy w wakacje to na przyszły sezon możemy w końcu realnie walczyć o PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisałem.. Chu***a dysproporcja między zachodem a wschodem.. 35W? 40W to już luźne PO na wschodzie.. W przypadku zachodu bilans 0.500 zazwyczaj nie wystarcza..

 

Wybacz, ale to bezsensowne gdybanie. 10 spotkań, z czego 7 było w domu. 1 wyjazdowy win był przeciwko Watson Suns, więc też nie bardzo można przywiązywać do tego wielką wagę.

 

 

Najważniejsze jest, że naprawdę widać progress i jeśli nic się *odpukać* nie spieprzy i Lakers poczynią fajne trejdy w wakacje to na przyszły sezon możemy w końcu realnie walczyć o PO.

 

Mieć ciastko zjeść ciasto. Na chwile obecną Lakers mają miejsce na 1,5 maxa. A biorąc pod uwagę, że celują w 2 to może się okazać, że zawodnicy, który robią ten "progress" nie będzie ich w drużynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO to oni nie zrobią - nie ma się co oszukiwać. By o tym myśleć Ingram musiałby grać częściej tak jak w pierwszej połowie (najlepsza jego połówka jaką pamiętam, choć faktem jest, że bardzo jednowymiarowa jeśli idzie o atak), a Ball odnaleźć rzut.

 

Nie wiem jak u innych to wygląda, ale w porównaniu z początkiem ubiegłego sezonu, mnie lepiej patrzy się jednak na ten bardziej defensywny wizerunek Lakers (wciąż 10 defensywa ligi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonzo co? Odnaleźć rzut? Hę? Jak się pytam?! Tu jest cała technika do zmiany + jego staruszek winien zniknąć z mediów na długi długi czas co by mu trochę więcej tlenu obrońcy dali bo tak to każdy się spina na niego niemiłosiernie.

 

Gorszej dwójki draftu dawno nie widziałem.

 

Cyfry:

 

29,9% FG

23,4% 3PT

53,8% FT

 

giphy.gif

 

 

Wy się cieszcie że macie tego Kuzme bo kolo wygląda na o wiele lepszego niż Gonzo without Balls. 

 

I nie chrzańcie o tym że to jakieś 10 meczy dopiero, bla bla bla. Popatrzcie co inni robią z tego draftu ( poza Fultzem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonzo co? Odnaleźć rzut? Hę? Jak się pytam?! Tu jest cała technika do zmiany + jego staruszek winien zniknąć z mediów na długi długi czas co by mu trochę więcej tlenu obrońcy dali bo tak to każdy się spina na niego niemiłosiernie.

 

Gorszej dwójki draftu dawno nie widziałem.

 

Cyfry:

 

29,9% FG

23,4% 3PT

53,8% FT

 

giphy.gif

 

 

Wy się cieszcie że macie tego Kuzme bo kolo wygląda na o wiele lepszego niż Gonzo without Balls. 

 

I nie chrzańcie o tym że to jakieś 10 meczy dopiero, bla bla bla. Popatrzcie co inni robią z tego draftu ( poza Fultzem ).

 

 

A ja widziałem, może nie gorszą ale równie słabą w tych pierwszych dziesięciu meczach - gościu zwał się Brandon Ingram. Zobaczymy po sezonie kto będzie miał rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorszej dwójki draftu dawno nie widziałem.

 

Cyfry:

 

29,9% FG

23,4% 3PT

53,8% FT

Jak to dobrze, że jedynka tego samego draftu:

 

33.3% FG

nie rzuciła ani jednej trójki

50% FT

 

Ja na tym etapie to jestem ciekawy tylko jednego - ile byłoby gadki o Ballu, gdyby trafił do takich Suns, nawet z tym samy chlapiącym jęzorem ojcem. A że trafił do Lakers, na których 2/3 forum ma dziwną alergię... 

 

5-5 cieszy, a mogło być jeszcze lepiej. Cieszy też pobudka Lopeza, podoba mi się KCP. Tylko o Randle mam pretensje. c*** wie, co za plany wobec niego mają. Jeśli chcą sprzedać, powinni pompować wartość, a jeśli zostawić, to może też warto zainwestować minuty? Najgorsze, jeśli nie mają żadnego pomysłu i spuszczą go do kibla za free po sezonie. Szkoda i jego i ewentualnej szansy na otrzymanie czegoś w zamian. Nie mówiąc o tym, że sam JR może w końcu zacząć słabo działać na szatnię, kto wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja narazie nie widzę żadnej dysproporcji między wschodem a zachodem. Być może jeszcze za mała liczba spotkań.

Operacja OKC narazie niewypał, Houston zainwestowali w kalekę, Clipsy mocna pierwsza piątka ale brak ławki.

 

2. Chyba można już kupić koszulkę Ingrama bo zanosi się że wyrośnie z Niego coś lepszego niż kulfon.

Z Kuzmą się jeszcze wstrzymam. Może to tylko taki chwilowy wybuch jak kiedyś Linsanity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem, może nie gorszą ale równie słabą w tych pierwszych dziesięciu meczach - gościu zwał się Brandon Ingram. Zobaczymy po sezonie kto będzie miał rację. 

 

O dzięki :D. Zapomniałem o nim! Ale ekipa ;)

 

Jak to dobrze, że jedynka tego samego draftu:

 

33.3% FG

nie rzuciła ani jednej trójki

50% FT

 

 

Jedynka tego draftu jest kontuzjowana. Dwójka ciśnie po 35 mpg. Ależ porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topic Lakers to jedyny temat, gdzie fani innych ekip dziwią się, że młodzi się rozwijają, zaiste coś niebywałego ;)

 

Topic Lakers to jedyny temat, gdzie fani Lakers dziwią się, że inni wytykają ich młodym kiepski rozwój w odniesieniu do innych młodych.

 

Zaiste, jak śmiemy!

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.