Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie czekał, większy fun będzie i zobaczymy kto przepłaci vs real. W zeszłym roku ostateczna kwota od tej podanej wcześniej różniła się o 143tys. O taką śmieciową sume chyba nie ma co psuć zabawy. Chociaż pierwszą ture przed 1 lipca zróbmy

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pierwsza tura w poniedzialek. 3 lipca startuje druga, trzecia idzie od 10 a ochlapy od 17. Czy jak to widzicie.

 

Ile mamy czasu na wyrownanie rfa. W kazdej kolejnej turze go wyrownujemy. Np. Porter dostaje maxa w pierwszej turze i w czasie drugiej Wizards musza podjac decyzje czy go wyrownac czy nie?

 

Do kogo mialy leciec oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na razie to jeszcze głosowanie z opcjami trzeba zakończyć i uzupełnić rostery i salary, co zrobiło kilka osób w tej tabelce, nie patrzyłem tu w tematach na forum, ale lepiej by było mieć to w jednym miejscu. Z tego co wiem nie wszyscy są obecni teraz więc na razie raczej nie ruszymy.

 

Wstępnie bym proponował dać jeszcze tydzień na uporządkowanie zaległych tematów tak żeby do 29 czerwca złożyć 1sze oferty i je otworzyć 30 czerwca i od razu zagłosować i mieć 1 lipca załatwioną 1szą turę

 

w takim układzie zaokrąglamy jakoś te 99 mln i mówimy trudno - przynajmniej będzie więcej emocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zakończyć sprawę player option, zostało 7 ludzi, wśród nich również ci, którzy tradycyjnie opóźniają. Proponuję, aby january jako komisz wysłał im PM, żeby sprawę PO załatwić do końca tygodnia, wtedy można najwyżej rozpocząć FA we wtorek albo środę, bo na jedną turę potrzeba przynajmniej 3-4 dni (nie, nie uda się tego zrobić w jeden, ludzie mają swoje życie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się oczywiste, ale może napiszę, jak już wszyscy piszą.

Jeśli zakładamy, że runda ma trwać tydzień to nie wyobrażam sobie innego układu, niż 3-5 dni na składanie ofert i pozostałe 2-4 na ich przegłosowanie. Wydaje mi się, że na składanie ofert możemy poświęcić nawet 3 dni, bo każdy swoją jakąś listę ma i pewnie przegłosowanie zajmie więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien na kazda runde to imo obowiazek. W dzien lub dwa tego sie nie ogarnie. A potem beda chore pretensje.

 

No tak, ale runda to złożenie ofert i głosowanie chyba. Mamy tylko 3 sloty na każdą rundę więc ile zajmie wysłanie tych 3 nazwisk? Myślę, że każdy z nas jakąś wizję zespołu ma od jakiegoś czasu. Więcej zajmie przegłosowanie rzetelne, bo ofert zapewne będzie dużo i nie każda sytuacja będzie oczywista. Więc podział 3 dni na oferty i 4 na głosy to chyba nie jest mało czasu.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale runda to złożenie ofert i głosowanie chyba. Mamy tylko 3 sloty na każdą rundę więc ile zajmie wysłanie tych 3 nazwisk? Myślę, że każdy z nas jakąś wizję zespołu ma od jakiegoś czasu pewną wizję zespołu. Więcej zajmie przegłosowanie rzetelne, bo ofert zapewne będzie dużo i nie każda sytuacja będzie oczywista. Więc podział 3 dni na oferty i 4 na głosy to chyba nie jest mało czasu.

No wlasnie o to chodzi. Skladanie ofert plus glosowanie. Trzeba to podzielic, mi podzial 3+4 pasuje. Wszedlbym jednak w to w lipcu by kazdy mial czas sie przygotowac na spokojnie. Nawet bycie na urlopie to nie jest tragedia bo imo wyslanie ofert to 5 minut roboty. Glosowanie trudniejsza opcja ale da sie ogarnac. Realne nba nie bedzie wplywac jakos na skladanie ofert. U nas nie byloby oszoloma ktory Mozgowa wycenilby na 64/4 a Noah na 72/4. Spokojnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak w kwestii formalnej, to zamiast:

1. runda oferty 20 mln+

2. runda oferty 10 mln+

3. runda reszta,

 

proponuję:

 

1. runda oferty 20% salary cap+

2. runda oferty 10% salary cap+

3. runda reszta.

 

Liczyć się tu powinna średnia kasa przez całą umowę.

 

Zmiana kosmetyczna, ale przynajmniej nie ma problemu z wahaniem salary cap w przyszłych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecim dalej. Coś tak banalnego jak oferta i jej forma.

 

Dając maxa CP3 wrzucam "1. Chris Paul 153/4" czy mamy to rozpisywać? 

 

moim zdaniem nie trzeba rozpisywać - ew. frontloadowanie i backloadowanie kontraktu to już sobie samemu robisz

Jeszcze tak w kwestii formalnej, to zamiast:

1. runda oferty 20 mln+

2. runda oferty 10 mln+

3. runda reszta,

 

proponuję:

 

1. runda oferty 20% salary cap+

2. runda oferty 10% salary cap+

3. runda reszta.

 

 

 

dobry pomysł, ale czy w tym roku trochę to nie będzie przesada i dodatkowa robota? może zostawmy jak jest i zobaczymy najwyżej za rok jak salary skoczy np do 110 mln to podniesiemy progi do 22 i 11

Podbijam plus kiedy moge wyrownac oferte za rfa. W kolejnej turze czy jak bontego troche nie ogarniam.

 

Z tego co ja pamiętam w każdej turze najpierw rozstrzygamy RFA a dopiero później UFA, czyli wyrównujesz ofertę niejako w próźni zanim dojdzie do jej podpisania - taki układ premiuje agresywne oferty, bo ci co składają oferty RFA nie tracą slotów w danej turze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecim dalej. Coś tak banalnego jak oferta i jej forma.

 

Dając maxa CP3 wrzucam "1. Chris Paul 153/4" czy mamy to rozpisywać?

Moim zdaniem nie trzeba. Z tym, że taką ofertę jak wyżej powinno się traktować jako w pełni gwarantowaną z maksymalnymi możliwymi podwyżkami co roku. Rozpisywałbym tylko wtedy, gdy chcesz pokombinować, np co roku ta sama kasa, niegwarantowane lata, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to czekamy do lipca - a co z tym komiszem spoza gry który będzie pilnował tajności ofert?

julekstep się kiedyś chyba zgłosił tak mi się zdawało, można by do niego napisać bo pewnie tutaj nie wchodzi

 

a wyrównanie RFA pod koniec każdej rundy czy po wszystkich rundach dodatkowe jakieś 2-3 dni na to będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.