Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

tylko kogo mam wystawic, mam grac w 6 ?

ja zrozumialem przed sezonem, ze osoby te beda normalnie oceniane, tylko nie ma jak ich sprawiedliwie ocenic, bo nie graja w nba. 

i tak powinno byc. jak mam ochote grac karnowskim to musicie go ocenic i juz, tak jak go widzicie, wyobrazacie sobie w nba, i tyle. 

wiadomo ze trace na tym, ale co mam poradzic jak jest taka a nie inna sytuacja, a w trakcie tych 28 meczów nie moglem przeciez dopisac sobie nikogo innego do skladu z FA, dopiero zrobic moge to przy okienku ??

brakuje tutaj wlasnie narzedzia pobierania z FA w trakcie trwania sezonu, nie mamy mozliwosci reagowac na to co sie dzieje.. i jak bedziecie liczyc ze gram w szostke to bede naprawde bardzo pokrzywdzony tylko przez kontuzje i to ze wybralem dwoch zlych grajkow. 

 

jak mozecie pomijac tych graczy a jednoczesnie nie pomijac okafora, ktory zagral dwa mecze w tym sezonie? przeciez to jest bez sensu. gramy w gre na wyobraznie i musicie potrafic sobie to wyobrazic, i tyle. to jest fantasy. logiczne ze nie pobiore jordana, ale kogos kto w zeszlym sezonie gral calkiem niezly basket, dlaczego nie ??

 

co to znaczy nie istnieja u nas, skoro moglem go zakontraktowac to chyba moze istniec w moim teamie?? 

usprawnijcie to bo to jest jakas parodia normalnie. nie moge nikogo pobrac ani jednoczesnie nie moge grac tym co zakontraktowalem. przeciez to sie kloci ze soba. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrowi i grajacy nadal w nba:

kilpatrick

shabazz

paul george

justin holiday

okafor (ale dwa mecze w sezonie rozegrane)

carter williams 

joe young

reszta:

turner 25 meczy na 33

milsap 16

teodosic 8

leuer 8

robinson 0 

poza nba

kuzminskas 

cole 

lee

 

skoro potraficie sobie k*a wyobrazic kim beda shabazz, kilpatrick i okafor w moim teamie przy mojej rotacji, to dlaczego nie potrafmy sobie wyobrazic davida lee? miejcie troche logiki i konsekwencji w waszej polityce. przeciez normalne ze sa kontuzje, i jedyne narzedzie reagowania to wystawianie rotacji z zakontraktowanych grajkow. gram czym mam i juz, jak chcecie to liczcie ze gralem w pieciu bo okafora i kilpatricka tez nie powinniscie prawie liczyc. moze sie na cos umowilismy ale to jest totalnie bez sensu i ten post powinien dac wam to do zrozumienia. 

mowie tylko ze oni sa u mnie w rotacji i beda, czy policzycie ich wplyw jako zerowy czy jako ujemny, to oni sa w rotacji. jak bede chcial bede gral skibniewskim, bo nie bedzie kim innym i tyle. jak wy to ocenicie to juz wasza sprawa, ale ocenijcie. rzetelnie, za pomoca wyobrazni i wiedzy na temat koszykowki ktora posiadacie. bo to mialabyc gra fantasy. 

 

skoro ja mam sie nauczyc oceniac kim bedzie harrison barnes z lawki w wolves, to wy sie musicie nauczyc oceniac kim bylby david lee gdyby nie wzial emerytury i przepracowal jedno lato wiecej. konsekwentnie i logicznie sie wydaje dla mnie..

 

 

pozdro i wiecej juz nie pisze, sa swieta i nie ta gra jest najwazniejsza ;)

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronnie ma rację. To nasze zespoły i wystawiamy kogo chcemy a jak będziecie to oceniać to oczywiście Wasza sprawa. Mogę sobie wyobrazić Lee grającego jeszcze jeden sezon, bo próbka jest wystarczająca minus kolejny krzyżyk na karku. Robimy FA i nie wiemy do końca kto załapie się do NBA a przy takim szpitalu w Indianie to kto ma grać? Ktoś musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jednakowe i jasne kryteria oceny. Taki format wymyślił January, takie zasady panują od początku i wedle takich ustaleń każdy dokonywał wyborów. Pech to pech, zwłaszcza jeśli dotyczy 2-3 najważniejszych graczy to każda drużyna jest w tyłu względem oczekiwań, ale zdarza się to w NBA i jest to normalne.

 

Przy okazji przypominam, że razem z głosowaniem bilansów będziemy decydować o przedłużeniu dla Covingtona z 76ers. 

Prawdziwi 76 przedstawili ofertę przedłużenia po którymś tam listopada, bo RoCo był podpisany przez nich właśnie w listopadzie 2014r. i wtedy minęły 3 lata wymagane do takiego przedłużenia. Nikt o tym nie pomyślał, ale w takiej sytuacji RoCo wyglądał jak zwyczajny gracz będący 3 rok w jednym teamie, który może podpisać extension, którego mu Tecu nie zaproponował. 

Dlatego głosować można w dwojaki sposób:

 

Oferta: Robert Covington - Philadelphia 76ers 66/4 (z czego 16 mln już w tym sezonie będzie liczone, a w kolejnych 3 latach dostanie 50 mln) 

 

Opcje:

Tak, Covington przyjmuje ofertę

Nie, Covington odrzuca ofertę lub uważam, że 76ers utracili swoją szansę nie proponując extension w normalnym terminie

 

Żeby nie mieszać dorzucimy to do bilansów. Niezależnie od formy (pw czy temat) będę prosił o dopisek krótkiej informacji: "Covington - Tak/Nie"

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jednakowe i jasne kryteria oceny. Taki format wymyślił January, takie zasady panują od początku i wedle takich ustaleń każdy dokonywał wyborów. Pech to pech, zwłaszcza jeśli dotyczy 2-3 najważniejszych graczy to każda drużyna jest w tyłu względem oczekiwań, ale zdarza się to w NBA i jest to normalne.

No to ja będę oceniał według własnych kryteriów, bo powyższe są bzdurne. Ta gra przy ocenie danej drużyny polega głównie na wyobraźni, więc i w tym wypadku trzeba sobie samemu wyobrazić jak kto się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja będę oceniał według własnych kryteriów, bo powyższe są bzdurne. Ta gra przy ocenie danej drużyny polega głównie na wyobraźni, więc i w tym wypadku trzeba sobie samemu wyobrazić jak kto się prezentuje.

 

To ja ocenię Twoją wypowiedź jako bzdurną. Wyobrażać sobie możesz Kaley Cuoco i Jessice Albe pod choinką u siebie, ale masz do tego takie same podstawy jak do oceny 38 letniego gracza który zakończył karierę. 

Ja sobie wyobrażałem, że David West w ostatnim sezonie będzie grał po 5 minut w meczu i będzie to bardziej pożegnanie z parkietami przy okazji blowoutów, a tymczasem on jest jednym z lepszych graczy w Warriors i wygląda jakby miał 25 lat.

Wyobrażałem sobie, że Crowder przy Jamesie spokojnie utrzyma tendencją wzrostową rzutów, która trwa od 3 lat. I z 40% zrobiło się 33 bodajże. 

 

Takie były założenia zabawy od początku i nie rozumiem zdziwienia, skoro nic tu nigdy nie uległo zmianie i wielokrotnie każdy to podkreślał. No co, połamała się drużyna to trudno, Utah z poziomu +/- drugiej rundy polecieli w czołówkę draftu i co z tego? Shit happens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ocenię Twoją wypowiedź jako bzdurną. Wyobrażać sobie możesz Kaley Cuoco i Jessice Albe pod choinką u siebie, ale masz do tego takie same podstawy jak do oceny 38 letniego gracza który zakończył karierę. 

Ja sobie wyobrażałem, że David West w ostatnim sezonie będzie grał po 5 minut w meczu i będzie to bardziej pożegnanie z parkietami przy okazji blowoutów, a tymczasem on jest jednym z lepszych graczy w Warriors i wygląda jakby miał 25 lat.

Wyobrażałem sobie, że Crowder przy Jamesie spokojnie utrzyma tendencją wzrostową rzutów, która trwa od 3 lat. I z 40% zrobiło się 33 bodajże. 

 

Takie były założenia zabawy od początku i nie rozumiem zdziwienia, skoro nic tu nigdy nie uległo zmianie i wielokrotnie każdy to podkreślał. No co, połamała się drużyna to trudno, Utah z poziomu +/- drugiej rundy polecieli w czołówkę draftu i co z tego? Shit happens. 

Skoro chcesz utrudniać Ronniemu grę, twój wybór :)

 

Bardzo logicznym jest, że przy tych kontuzjach Okafora należy traktować jako nieistniejący byt. Pewnie Brett Brown też by z niego nie skorzystał jakby kontuzji doznali Emblid, Saric, Holmes, Covington, Johnson itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu ci gracze nie moga brac udzialu w rotacji, skoro sa na kontrakcie u mnie? 

system jest do dupy i to tylko probujemy ci uzmyslowic. dlatego ze przy tej blokadzie musza byc jakies narzedzia reagowania na kontuzje, a ich nie ma. nie moglem wyjebac lee i nie moge az do stycznia, wiec gram nim i kropka. ocen go sobie na 0pts i 0 reb jak tak go oceniasz ale to jest nie realne przy 30 minutach na mecz, a tyle dostanie u mnie, bo nie mam nikogo innego i nie dajecie mozliwosci nikogo pozyskac w trakcie sezonu. kropka. 

i nie chodzi o utrudnianie mi bo to sie moglo stac kazdemu, a faktyczny problem to brak mozliwosci reagowania na kontuzje. ani trade ani pozyskac nikogo nie mozna. no to graja ci co sa, dla mnie to jest proste.

woz albo przewoz.

 

 

wesolych swiat. 

ps. glosowanie jawne bo jestem ciekaw jak kto oceni moj szescioosobowy sklad. 

no i ja chyba nie bede glosowal, bo skoro wy nie potraficie to ja tez nie potrafie sobie wyobrazic jak bedzie gral barnes w wolves, sorry. za duzo skladami namieszaliscie.. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nic nie utrudniam, bo po co i z jakiej racji?

Jedynie zwracam uwagę jakie ustalenia kierują zabawą od samego początku i że na każdym kroku praktycznie to podkreślano, zwłaszcza podczas FA były dyskusje i zastanawianie, czy gracz X faktycznie znajdzie gdzieś angaż. Tutaj np. Camby wykazał się dobrą antycypacją i gdybym go posłuchał to Warriors wyglądaliby ciut mocniej jeszcze ;) ale się bałem i wolałem wziąć na pewnika Tonego Allena niż ryzykować innymi, bardziej uniwersalnymi opcjami. 

 

I tak wiadomo, że każdy zrobi jak będzie mu się widziało i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słowo po powrocie z pasterki i w trakcie popijania piwka...

 

Zaczynają do mnie trafiać argumentacje, że w sumie my tu grę opieramy na wyobraźni. 90% teamów ma trzon składu zupełnie inny niż rzeczywistości - jak to może zafunckjonować nikt nie wie, pojęcia nie mamy, czy zestaw gwiazd w Portland zdałby egzamin czy też nie. W Bulls mieli Rondo, Wade'a i Butlera, w OKC szykowali się na podbój zachodu z Brookiem, PG13, Melo i bardzo solidnym Adamsem na środku. W Bulls nie wyszło, w OKC też nie zdaje egzaminu. Czyż nie łatwiej ocenić drużyny jakie jak GSW, Wizards, czy moją, gdzie doszło do przemeblowań głównie na backupach? Czy dalej wysoko mamy oceniać duet Lebron-Irving, w którym aż iskrzyło w przerwie międzysezonowej? Czy mentalny aspekt teamu nie ma wpływu na jakość drużyny? Proponowałbym wziąć to pod wzgląd. 

 

Natomiast co do Ronniego. Mogę sobie wyobrazić u niego minutyu dla Kuzminskasa czy Lee i to na pewno nie będzie 0/0/0/0/0 bo to niemożliwe. Natomiast ich wpływ na jakość drużyny będzie tak niski, że nie powinni przyczynić się do jakiejkolwiek wygranej. Okafora jak najbardziej trzeba liczyć, bo po prostu w 76-ers był już celowo pomijany, niekoniecznie ze względów sportowych, ale jeśli Kuzmin był zbyt słaby by utrzymać się w NBA, a Lee jest emerytem, no to obaj są zapchaj-dziurami. Równie dobrze można odświeżyć Yao Minga i wyobrazić sobie jego coming-back ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo łapię RA, o co się ciskasz - zasady pod tym względem były dobrze znane, powtarzane wielokroć i niezmienne. Nie gra w NBA = nie ma gracza.

Ja też nakurwiałemm Butlerem jak trza było po 40+mpg, bo podpisałem złych graczy (np M. Ellisa). inni się połamali (DLO i Exum czyli moi obaj PGs) i dawać musiałem kapkę minut takiemu Caruso.

 

Zwiększ minuty dla PG, Sapa (wcześniej), Turnera i z bólem serca dla reszty bolków typu OK4 (na starcie sezonu grasz nim 24mpg, po kontuzjach Sapa i Leuera ledwie 13), MCW i J.Young (oni w NBA grają więcej niż u Ciebie!) po wylocie Sapa to zastąpisz Lee i ostro powalcz teraz na rynku wymian/FA.

 

Niemniej słusznie zwróciłeś uwagę na przyszłość, iż zamknięte okienko transferowe od startu sezonu do 1 okresu transferowego jest zbyt długie i coś trzeba z tym zrobić w przyszłości.

 

 

//

 

Dobra, poczytałem i przeanalizowałem te opisy, do kilku ekip mam pytania (staram się przykładać). Jak kogoś nie wymieniłem to opis uważam za dobry ;)

 

1. Bulls - te minuty rozpisane tak są na pewno? Na obwodzie. Bo, że tak powiem po nich bilans muszę obniżyć.

+ proszę o info nt minut wysokich przy a1) braku Hassana a2) braku Portisa. Bo i jeden i drugi opuścili dużo.

 

2. Pelicans - Davis opuścił 6 spotkań (no w 1 grał 5 min), jak to wygląda bez niego? Co dzieje się na początku sezonu, gdy obwód (Holiday, Hield) grał katastrofę? Tam spacing leżał i płakał z takim rosterem wtedy.

 

3. Jazz - właściwie tylko orientacyjnie - kto tu gra pierwsze skrzypce w ataku?

 

4. Nets - szału nie ma, ale trochę wiary, przy tylu tankerach Jackson, młodzi i solidny frountcourt (RHJ, Len, Powell i Monroe - ovr mimo wszystko łącznie powyżej oczekiwań) kilka W zapewnią.

 

5. Clippers - koniecznie proszę o rozpiskę minut na obwodzie zarówno, gdy gra CP3 jak i pod jego nieobecność. Bo ja tam widzę jedynie R. 7/2/2 na 50%TS Feltona i totalną beznadzieję Afflalo i Macka. Pod nieobecność CP3 przy braku jakiegoś tu ADJ/opisu skłaniam się więc do bilansu w granicach 0-X.

 

6. Celtics - Ile minut gra Calderon? Ile minut gra na boisku razem z Redickiem?

 

7. Magic - Mitchell tylko 30, a Kuzma 20 mpg? Jak wygląda rotacja na C pod nieobecność Noela?

 

8. Wolves - Co dzieje się na pozycjach PG-SG pod nieobecność Rubio lub KCP?

 

9. Knicks - rozumiem, że HCO to głównie iso, czy ktoś tu gra picki jako ballhandler z Porzim? Co z spacingiem s5?

 

10. GSW - co się dzieje pod koniec, gdy wypadają Curry i Bradley (Draymonda zostawimy na 2 okres)?

 

11. DENVER I OKC, GDZIE OPISY??

 

 

//

 

Ps, postanowiłem opisać taktykę LAL, bo mało temu czasu poświęciłem, a teraz akurat ów posiadam.

W temacie z opisami.

Trochę upatowałem i minuty i dodałem absencje Hassana i Portisa tak jak chciałeś :) rotację bez nich też Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.