Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, january napisał:

Jak się skończyła to nieważne;). 

Słabiutki deal dla Jazz.

ach, uwielbiam ocenę deali zanim cokolwiek się zrobi ;) 

jeżeli uważasz ze pick DET będzie lepszy niż okolice 15-20 za te parę lat to widzę że bardzo mocno nie doceniasz @ozzy110 w kontekście obudowy Moranta ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Szulim napisał:

ach, uwielbiam ocenę deali zanim cokolwiek się zrobi ;) 

jeżeli uważasz ze pick DET będzie lepszy niż okolice 15-20 za te parę lat to widzę że bardzo mocno nie doceniasz @ozzy110 w kontekście obudowy Moranta ;) 

Spoko Szulim, na PM dostałem dwie wiadomości, że słaby deal zrobiłem i powinienem był zaczekać do draftu to bym wyciągnął więcej :D Więc jak zwykle jeden Rabin powie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, january napisał:

Jak zerknalem wczoraj na tematy to będę miał kilka uwag...

Niemniej na szybko 1 pytanie - ten deal Jazz Cavs jeszcze szedł przez akceptację rady, czy już ochrona Jazz się skończyła?

Ochronka dla Jazz się skończyła i dodam więcej. Widząc ten deal "po fakcie" chciałem przywrócić Szulimowi ochronkę ale wybłagał żeby tego nie robić i że będzie się konsultował ze mną, a ja z resztą Rady, acz bez możliwości weta z naszej strony w ocenie jego ruchów.

Poza tym deal i tak im póki co nie przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie GM nie rozumiem całej tej krytyki i dyskusji co do powyższej wymiany.

po pierwsze nie jest to jakaś skrajna NIEKORZYSTNA wymiana jak Curry za Ingram ( jeżeli będzie bez picków) aby tu już ocenić to jako błąd GM.

Argument za za: dzisiejszy draft ma fajne nazwiska a został podlany dodatkowo dwoma drugorunderami w tym jednym wysoki, którego niektórzy zupełnie słusznie oceniają na ekwiwalent late 1st . Stąd GM po prostu wymienił 1st totalnie losowego ( nie mylić z lotto) za 2 wybory gdzie oba mogą przynieść dosyć ciekawego prospekta

Argument przeciw: pick unprotected to zawsze jest ogromne ryzyko utraty kogoś rewelacyjnego przy którym trzy uzyskane inne wybory bledną ale..

mało kiedy pick zamieni się na top lotto gdy nie ma go drużyna tankująca więc top #4 przed loterią należy wykluczyć z marszu bo naszymi głosami załatwimy że gorsze będą te ekipy co chcą być gorsze, po drugie w Pistons jest gracz kotwica więc istnieje szansa patrząc na młodzież, że nie będzie tak źle 

matematycznie to #15-16 wybór mocno uśredniając w zamian za 21 plus 2x2rd gdzie w bonusie jest ta iskierka nadziei że los sprawi że będzie to top 4 

i za ten szczęśliwy traf został wydany dosyć ciekawy pick 2021 2 rundy.

łatwo krzyczeć że należało dodać protekcję typu top 10 ale wtedy średnio drugiej stronie opłaca się  zrzucać konkret asset a takim są mimo wszystko wysoki pick drugorundowy w ciekawym drafcie

reszta to gdybanie.. jedna strona marzy aby za #1 oddać tylko #21 32 i 55 a drugiej się marzy że za assety 21 32 35 (gdybologia) oddano 23-25  pick jakby Morant dostał wsparcie

moim zdaniem drogo kupione wybory ale mimo wszystko w granicy błędu szacowania ryzyka 

jak ktoś ma mieć mega farta do go dostanie

albo jedna strona dostając w 25 lotto pick albo druga dostając z #21 swietne wsparcie Moaranta

to że niektórzy w żadnym wypadku by tego nie zrobili nie należy mylić z chęcią blokowania wymiany i bicia w tarabany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

protekcja by się przydała ale wtedy totalnie niezrozumiały byłby ruch po drugiej stronie

3 minuty temu, Eld napisał:

To chyba tylko dobrze o mnie świadczy jako radnym, że nie dbam tylko o własne dupsko, a o los nowych GMów i ogólnie każdej drużyny?

no dlatego jesteś Radnym i masz nasze zaufanie

4 godziny temu, cvbe napisał:

Spoko Szulim, na PM dostałem dwie wiadomości, że słaby deal zrobiłem i powinienem był zaczekać do draftu to bym wyciągnął więcej :D Więc jak zwykle jeden Rabin powie tak...

mamy trzech Rabinów

jeżeli z jakiś powodów Jalen Johnson by się obsunął do #21 to miałbyś chyba lepszą cenę

ale kto to wie? co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego każdy ocenia ruchy wedle swojej miary - ja buduję utah wedle pewnych założenie i jeśli do 3 lat nie będę w 2 rundzie PO to postawię się jako GM w stanie gotowości do odejścia ;) 

póki co - będę robić ruchy które uznam za słuszne w kontekście przyszłości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając szczescie Gm Detroit to Morant się posypie w tym sezonie bez picku xd 

Ale te przyszłe picki to i tak z grubsza kwestia wiary, w określonego Gm-a. Bo watpie, aby taki Gm Clippers mógł przewidywać, ze tegoroczny pick Golden będzie taki c***owy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMM2121 napisał:

Znając szczescie Gm Detroit to Morant się posypie w tym sezonie bez picku xd 

Ale te przyszłe picki to i tak z grubsza kwestia wiary, w określonego Gm-a. Bo watpie, aby taki Gm Clippers mógł przewidywać, ze tegoroczny pick Golden będzie taki c***owy. 

u nas mimo wszystko to bardziej randomowa gra

nie mamy wielu aspektów z NBA jak wpływ big market (podobno) ciągłości i uwiazania do niektórych raczy przez wzajemne relacje GM np z ich rodzinami lub wglądu do raportów medycznych przez co bardziej ślepo budujemy składy z większą ilością zmian... u nas mocny lotto pick ( pozdrawiam @fluber ) może się zmienić w taki sobie po zmianie GM w pół roku 

o bezkarny tank dużo łatwiej bo ani nie spadnie liczba kibiców ani nie wywiozą na taczkach za oddanie Lillarda

mamy dużo krótsze cykle co pokazują świetnie kluby PTB i MINNY

stąd pick są trudniejsze do pzrewidzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cvbe napisał:

No ja po prostu uznałem, że wezmę sobie przyszłość jednej z drużyn w swoje ręce i zobaczymy co się stanie :D Bo mam Det 23 unprotected i Det 25 unprotected :)

Ewidentnie widać tu podwaliny pod deal za Moranta 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szulim napisał:

dlatego każdy ocenia ruchy wedle swojej miary - ja buduję utah wedle pewnych założenie i jeśli do 3 lat nie będę w 2 rundzie PO to postawię się jako GM w stanie gotowości do odejścia ;) 

póki co - będę robić ruchy które uznam za słuszne w kontekście przyszłości 

Postawisz się, ale w stanie gotowości do ogolenia brody, a nie odejścia z beGM.

 

20 minut temu, ignazz napisał:

u nas mimo wszystko to bardziej randomowa gra

 

Kto by przewidział przed sezonem, że gracze RL Suns tak wypalą, a ja zrobię jeden z lepszych dealów ever ( LMA <----> Randle, Rose ).

 

14 minut temu, cvbe napisał:

No ja po prostu uznałem, że wezmę sobie przyszłość jednej z drużyn w swoje ręce i zobaczymy co się stanie :D Bo mam Det 23 unprotected i Det 25 unprotected :)

Wyciągnij jeszcze od Jaśka 1st DET'27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szulim napisał:

Prędzej odejdę z beGM niż ogolę brodę ;) 

ostatni raz na zero byłem chyba z 10lat temu XD

A wiesz ilu chłopaków z e-nba jest z Krk? Jak Cię dorwiemy w kilku z maszynką to radzę się nie szarpać bo krzywo wyjdzie.

A i tym razem to Ty teraz zrobisz live. Z golenia brody :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.