Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kolader napisał:

Nope, 1 sezon cris walczył o jak najlepszy wynik. Nie miał wyboru w drafcie, oparł drużynę na kontuzjogennych graczach i zostało to ocenione jako 4 najgorsza drużyna w NBA co dawało wtedy w bardzo mocnym drafcie 3 pick. W zajebiście mocnym drafcie gdzie u nas z 1 poszedł Ayton, z 2 Doncic a ja mając tamta #3 bralbym mocno chwalonego przez januarego Jarena Jacksona. Drugi sezon to 9 pick. Teraz masz c***owy draft.

Czylilepiej byłoby po roku jebnąć obraną drogą i wzmacniać się na win now. I chciałem ci przypomnieć jeszcze jedno. Pamiętasz początek poprzedniego sezonu? Ibaka, LeVert i Bjelica mieli bardzo dobry start sezonu i bylem na początku ( w mojej opinii) w walce o PO

zwolnienie jacksona oczywiscie mialo sens i tutaj tylko camby stoi w opozycji, zatem dalsza polemika pozbawiona jest sensu. 

niemniej faktem jest, że w swoim działaniu jesteś za mało aktywny.

lato z wolnym salary powinienes wykorzystywac na sciagniecie chocby 2/3 wolnych agentow rolesow, ktorych z czasem wymienialbys za assety. 

najgorszy scenariusz to tacy knicks w realu (podpisali wielu rolesow na zbyt c***owych umowach by je przehandlowac), gdzie wymienili morrisa za 1 runde, a to i tak wiecej niz zrobiles

 
  •  
Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lucas napisał:

No ale na FA to jesteśmy agentami graczy, więc z perspektywy agenta powinieneś takie zachowanie pro zawodnicze docenić. 

Jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś podniósł argument podczas FA, że on to w swoim klubie wywala weteranów, by przypadkiem nie wygrać za dużo meczów dać mu grać w lepszym zespole :)

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jakby się tak każdy słuchał Januarego, to Morant powinien iść poza top5 ;]

A Fox po za to TOP10, co w sumie było blisko, bo poszedł z 10 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ja byłem pierwszy, który to krytykował, dlatego głosowałem tak aby nie zrobił PO, nie wiem czy ktoś z założycieli pochwalał jego metody, bo to trochę wychodzi na to jakby były one gloryfikowane

nie było ok, ale gra raczkowała, my nie mieliśmy chętnych na to żeby zamknąć 30tke aktywnych graczy, pojawiły się multikonta i inne syfy, nie wiem w ogóle jakie to ma przełożenie na dzisiejsze czasy

Czyli teraz jak ktoś ma się wzmocnić to nie pozwólmy mu na to? Bo pójdzie do Spurs a to wg niektórych c***owa organizacja i zamiana z papcia na laczek? Serio chcesz dojść do tego że każdą wymianę mamy głosować czy przechodzi czy nie? Mamy okres początkowej opieki dla nowych userow gdy wymiany trafiają do rady. To ma nas chronić przed okradaniem nowicjuszy. 

Wczoraj poszly wzmocnienia 2 drużyn za bezcen. Dziś pojawia się plotka o możliwym PG13 w Spurs i pojawiaja się niezrozumiałe komentarze sugerujące zablokowanie takiego dealu. Dlaczego taki deal ma być zablokowany?

5 minut temu, karpik napisał:

Szanse będziecie mieć takie same. 

I mc próbuje insynuować coś czym się niby kieruje przy zwolnieniu RJa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jakby się tak każdy słuchał Januarego, to Morant powinien iść poza top5 ;]

Wtedy dołączyłem do gry bardzo późno i nie miałem wglądu w ncaa, zaufalbym komuś, kogo uważam za dobrego obserwatora ncaa. W drugim sezonie interesowałem się bardziej i nie miałem Ziona jako #1 draftu. Dalej go nie mam jako #1 tamtego draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kolader napisał:

ocnić to nie pozwólmy mu na to? Bo pójdzie do Spurs a to wg niektórych c***owa organizacja i zamiana z papcia na laczek?

po pierwsze ja niczego nie będę vetować, wyrażam tylko swój pogląd na sprawę, jakieś 2-3 tygodnie temu Ignazz napisał, że odchodzi bo nie ma pomysłu na dalszy rozwój drużyny, nie wiem jak to traktować, ale widzę, że jednak dalej gra i ostro atakuje rynek

dla mnie posiadanie w składzie wiekowego LMA, Wigga i dość drogiego Brogdona to nie są wymarzone warunki dla kogoś takiego jak PG i tylko o to mi chodzi, chyba mogę mieć swoje zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MarcusCamby napisał:

Dla mnie kultura organizacji to walka o wynik i chęć wzmacniania się. Jak ktoś wyprzedaje wszystko co się rusza, byle tylko być niżej w drafcie, to ma c***, a nie kulturę organizacji.

Niestety u Nas wciąż teamy środka są najbardziej niedoceniane w lidze. System finansowy miał tu pomóc, ale utworzenie trade request to kolejny strzał w pysk dla klubów ceniących sobie inną drogę do sukcesu niż hard tank.

+1

Sam bym tego lepiej nie ujął :) 

35 minut temu, BMF napisał:

Przede wszystkim, to jak zwykle kwestia definiowania, czym jest ta ,,kultura organizacji''.

Clippers są przykładem kultury organizacji w realu, a oddali swojego franchise playera tuż po podpisaniu extension, a potem przed playoffami oddali 20ppg scorera w CY za assety, bo wiedzieli, że go nie przedłużą (nawet nie mieli pewnego miejsca w PO wtedy), Nets zrobili historycznie złą wymianę, zaorali się na lata, przez lata grali gówno, zrobili raz playoffy z 8. seeda na Wschodzie - i pozyskali dwie gwiazdy. Clippers wzięli Kawhiego i George'a. 

Kultura organizacji to po prostu dobrze zarządzane organizacje - wszyscy w realu cmokają nad Westem czy Nets, a oni nie łapią się do begmowskiej definicji ,,kultury organizacji''. Wtedy sobie zawodnik myśli, że idzie do ogarniętej ekipy, zbudują tam coś wokół niego, nie trafi na Isiaha Thomasa, i tak dalej. To, że Clippers wystawili swojego franchise playera, albo to, że Nets szorowali po dnie - nie miało znaczenia, bo to są dobrze zarządzane organizacje, dokładnie taką mają reputację - i oddanie Blake'a było zajebistym ruchem, a Nets w czasie bycia na dnie świetnie się przebudowali. Ktoś pisze ,,dobre ruchy robił ten Marks, ale c***, nie liczy się, Nets byli słabi''?

U nas np. Spurs niby grają non stop o wynik, ale czy są dobrze zarządzaną organizacją, to mam duże wątpliwości (bez obrazy, ale ignazz najpierw wjebał się w podatki, a potem musiał robic słabe ruchy, żeby z nich uciekać, np. oddając najlepszego prospekta).

Dla mnie ważniejsze u nas od mistrzostwa (mam nadzieję, że gra będzie ewoluowała i nasza działalność jako GMów będzie bardziej doceniana, a nie bo to James/Leonard/czy Harden to se mogą nawet z Hrycaniukami grać) będzie utrzymanie tej drużyny którą dostałem w prezencie od Dnc i Rady ( z Marcusem i Tomkiem - jak kogoś pominąłem, to przepraszam) przez długie sezony razem. I do głowy mi przyszedł jeszcze jeden argument odnośnie Oubre, który ostatnio zapomniałem napisać, jak Tobie odpowiadałem - Oubre obiecałem na FA grę. w s5, dlatego nie mogę go posadzić na ławce. mogę za to go szybciej ściągać z boiska i dać pograć z ławką - co robiłem. Przez 2 sezony mojej gry tutaj nie zmieniłem pierwszej piątki - miło by mi było, gdyby to się u nas zaczęło mi w końcu na coś przekładać. :) 

Cody Zeller jako mój backup na centrze, gdzie czasami był potrzebny w ważniejszej roli (jak w 2T) się u nas nie sprawdził, gdyż akurat gra sezon w o nic nie grających Charlotte. Był to zatem ruch niepopularny, ale niezbędny. Oczywiście mam już plany na przyszły sezon - to konsekwencja ruchu po Noela - jak teraz jestem w podatku, to w przyszłym sezonie pod żadnym pozorem nie mogę w nim być. 

Rok temu miałem trojkę graczy - Oubre/Kuzma/Lamb. Oczywiste było, że w dłuższej perspektywie mogę postawić tylko na jednego z nich. Teraz jestem przekonany, ze podjąłem tu właściwą decyzję pomimo krytyki. 

 

26 minut temu, kolader napisał:

Zwalniając grajka który w niczym mi nie pomoże (vide Reggie Jackson) a może komuś pomóc (kontuzje/słabsza rotacja na tej pozycji) to nazywasz to osłabieniem kultury organizacji? Bo ja to odbieram jako umożliwienie pokazania się RJowi w drużynie grającej w wysokie cele i dzięki temu możliwość uzyskania wyższego kontraktu. Sądzisz że przez to zawodnik uzna moja organizacje za słabą!

Draft? Jebie mnie on. Ten, następny. Kolejny także.

Wiem, obejmując Nets 2 lata temu bez assetow w postaci rookasow mogących zaskoczyć (LeVert wyjątek) bez wyboru draftowego miałem dalej budować drużynę wokół mocno kontuzjowanego wtedy duetu Gallinari-Reggie Jackson + kontuzjogenny LeVert, poświęcać kolejne wybory na wzmocnienia na już. I jak myślisz, gdzie byłbym teraz? Jeden Gallinari ma ostatnie 2 sezony zdrowe ale on nie dalby mi PO. Byłbym bez assetow, bez wyników, określany jako c***owa organizacja właśnie

Pierwszy etap Twojej przebudowy mnie ominął, ale szanuję, ze za przejęcie Dirka Nowitzkiego jeszcze dopłacałeś 2nd pickiem Tecu. Zwolniłeś tez inne leszcze, a Joe Johnson cały czas w składzie. GM Magic widzi takie rzeczy :) 

Plus też za pozwolenie Reggiemu Jacksonowi powalczyć w playoffs/ o mistrza. 

No minusem jest u nas to, że najciekawsi tacy gracze idą w głosowaniu tylko do kilu konkretnych organizacji.. 

14 minut temu, kolader napisał:

No właśnie, jeden rzuca zawodnikami na lewo i prawo i jest git ale jak drugi to robi to jest mu to wypominane. To się hipokryzja nazywa. Nie każdy rzuca ale zdecydowana większość tak robi

Mi sie oberwało za Codiego Zellera, gdzie moja kultura organizacji została wyśmiana, a to jedyny gracz z rotacji, którego oddałem w tym sezonie, bo u nas Codiego niestety większośc nie kupowała.. co pokazały bilanse 2T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kolader napisał:

Wtedy dołączyłem do gry bardzo późno i nie miałem wglądu w ncaa, zaufalbym komuś, kogo uważam za dobrego obserwatora ncaa. W drugim sezonie interesowałem się bardziej i nie miałem Ziona jako #1 draftu. Dalej go nie mam jako #1 tamtego draftu

spoko, BMF też uchodził za znawcę NCAA, ale chyba teraz niezbyt się dobrze z tym czuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, człowiek...morza napisał:

jakby było tak jak mowisz, to wiekszy sens miałoby kwiczenie na temat przyjscia do lepszych druzyn, jak wspomniani nuggets, raptros, mavs.

zatem teza z dupy

Ale to ty rzuciłes że tylko tam powinien trafić i to twoje zdanie z którym kategorycznie się nie zgadzam. Więc napisanie że sensowne jest dołączenie tylko do tych 3 drużyn to jest teza z dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolader napisał:

Ale to ty rzuciłes że tylko tam powinien trafić i to twoje zdanie z którym kategorycznie się nie zgadzam. Więc napisanie że sensowne jest dołączenie tylko do tych 3 drużyn to jest teza z dupy

problem w tym, ze zarowno spurs jak i okc tak czy siak niedolaczyliby do czolowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, człowiek...morza napisał:

zwolnienie jacksona oczywiscie mialo sens i tutaj tylko camby stoi w opozycji, zatem dalsza polemika pozbawiona jest sensu. 

niemniej faktem jest, że w swoim działaniu jesteś za mało aktywny.

lato z wolnym salary powinienes wykorzystywac na sciagniecie chocby 2/3 wolnych agentow rolesow, ktorych z czasem wymienialbys za assety. 

najgorszy scenariusz to tacy knicks w realu (podpisali wielu rolesow na zbyt c***owych umowach by je przehandlowac), gdzie wymienili morrisa za 1 runde, a to i tak wiecej niz zrobiles

 
  •  

Jestem mało aktywny bo wierzę w moich zawodników? Czy to jest złe? Wiara we własnych zawodników jest zła? Być bardziej aktywnym to np nic mi nie dające wymiany z tobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kolader napisał:

Jestem mało aktywny bo wierzę w moich zawodników? Czy to jest złe? Wiara we własnych zawodników jest zła? Być bardziej aktywnym to np nic mi nie dające wymiany z tobą?

napisalem co jest zlego w twojej malej aktywnosci. 

 

i bynajmniej nie pisalem o wymianach ze mna, tylko o konkretnym zaniechaniu w lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nets mieli na przełomie twojego przejęcie @kolader - Reggie Jacksona, Joe Harrisa, Carisa Leverta, Dwight Powella, Danilo Gallinari, Josh Okogie, Nemancja Bjelicę, Serge Ibakę, Monte Morrisa i Dwight Howarda.

Nie chce mi się sprawdzać, ale z tego co pamiętam wszystko zostało sprzedane za assety. Jedynie na Carisa odrzucałeś dobre oferty.

Tak czy siak w oparciu o ten skład spokojnie można było zrobić PO team. Poszedłeś inną drogą, której ja nie doceniam. Wybacz.

Znaczy doceniam twoje dobre małe deale, ale nie uważam, że masz kulturę organizacji na wysokim poziomie. To są dla mnie naczynia połączone.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

spoko, BMF też uchodził za znawcę NCAA, ale chyba teraz niezbyt się dobrze z tym czuje :D

Śledziłem NCAA naprawdę mocno tylko gdy Sixers walczyli o picki, rok temu byłoby inaczej, ale pojawił się ten otyły fenomen, teraz bardzo niewiele oglądam, nigdy o żadne NCAA-opinie za bardzo się nie zabijałem (w porównaniu np. do tyrad z januarym o tym, że LeBron jednak nie jest kasztanem). Znawca srawca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

po pierwsze ja niczego nie będę vetować, wyrażam tylko swój pogląd na sprawę, jakieś 2-3 tygodnie temu Ignazz napisał, że odchodzi bo nie ma pomysłu na dalszy rozwój drużyny, nie wiem jak to traktować, ale widzę, że jednak dalej gra i ostro atakuje rynek

dla mnie posiadanie w składzie wiekowego LMA, Wigga i dość drogiego Brogdona to nie są wymarzone warunki dla kogoś takiego jak PG i tylko o to mi chodzi, chyba mogę mieć swoje zdanie?

 A czy ja ci gdziekolwiek zabroniłem mieć własne zdanie? Oburzam się tylko komentarzami pewnych osób które twierdzą że wymiana powinna być blokowana i zawodnik ma trafić tylko we wskazane miejsce. Przecież to jest śmieszne.

A skąd masz pewność że PG13 trafiając do Spurs będzie mieć w składzie tych zawodników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Reggie Jacksona, Joe Harrisa, Carisa Leverta, Dwight Powella, Danilo Gallinari, Josh Okogie, Nemancja Bjelicę, Serge Ibakę, Monte Morrisa i Dwight Howarda.

przynajmniej połowa tych nazwisk miała mocne redflagi, taki Howard wydawał się skończony, a Ibaka wyglądał często jak petunio, Monte nie grał w ogóle a Bjelica nie za bardzo mógł sobie miejsce w lidze znaleźć, o RJu to nawet nie będę pisał, bo to że miałby impact na zrobienie PO to chyba żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, człowiek...morza napisał:

problem w tym, ze zarowno spurs jak i okc tak czy siak niedolaczyliby do czolowki

Bo na dalsze wzmocnienie nie zostanie wyrażona zgoda? Skąd wiesz jak będzie wyglądać drużyna Spurs w następnym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.