Skocz do zawartości

Skład Lakers / co zmienić / co z kim zrobić


Szak

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, pora w koncu powrocic do pisania na forum...

 

PG- Payton/Vujacic

Gary powinien sie w koncu przebudzic, ale to sie dopiero okaze w trakcie sezonu czy poprzedni rok byl dla niego slaby: z powodu taktyki narzuconej przez Phila, czy może po prostu byl zmierzchem jednego z najlepszych rozgrywajacych w historii NBA. Tomjanovich da mu napewno wiecej swobody w rozgrywaniu pilki, choc przyjscie Odoma moze budzic pewne niepewnosci. Bedziemy miec az trzech graczy w pierwszej piatce, ktorzy lubia miec pilke w rekach (Payton, Bryant, Odom), ale tu juz rola Rudy'ego zeby ich odpowiednio poustawiac, tak zeby kazdy znal swoje miejsce w szeregu.

Jezeli chodzi o Vujacica to jego wystepy w lidze letniej wskazuja na to, ze jest to dobry material na dobrego zawodnika. Liga letnia a sezon zasadniczy to jednak dwie rozne bajki, wiec nie mozna jeszcze nic prorokowac. Jesli Lakers nie sprowadza zadnego PG w zastepstwie dla Fishera to moze otrzymac sporo miejsca na pokazanie swoich umiejetnosci. Tomjanovich slynie z tego, ze daje grac duzo debiutantem, czego najlepszym przykladem jest Cuttino Mobley, ktory mimo iz zostal wybrany z 41 numerem w drafcie to w swoim pierwszym sezonie w lidze gral srednio prawie 30 minut na mecz.

 

SG- Bryant/Rush

Jezeli chodzi o Bryanta to nie ma specjalnie, co komentowac. Ma to, co chcial, czyli swoj zespol. Swoich umiejetnosci przywodczych jeszcze nie mial do konca okazji pokazac, ale mysle, ze bedzie z niego dobry lider. Po Rushu sie wiele nie spodziewam. Przy Kobem trudno byloby się komukolwiek wykazac, ale jesli ustabilizuje forme na poziomie 7-8 pkt. na mecz to bedzie bardzo dobrze.

 

SF- Butler/George/Walton

Poki co kontraktu nie ma Malone, wiec nie biore Odoma pod uwage przy obsadzie tej pozycji.

Butler pierwszy sezon w lidze miał znakomity. 15,4 pkt. i 5,4 zb. na mecz. W drugim z powodu kontuzji nie zagral w 14 spotkaniach. Loty zdecydowanie obniżył, ale już w Play-Off’s gral zdecydowanie lepiej. Powinniśmy mieć z niego wiele pożytku. George ku mojemu rozczarowaniu miał fatalna druga czesc poprzedniego sezonu, wiec niestety powinien się zadowolic rola rezerwowego (nie wiadomo jeszcze czy go gdzies nie wywala). Walton był troche zagubiony w Play-Off’s ale miał tez male przebłyski. Te 15-20 minut w meczu powinien jednak dostac. Jest jeszcze Fox ale on jeśli sam nie zakończy kariery to zostanie wytransferowany. Wbrew temu co się mowi, to jest on interesującym kaskiem na rynku ze względu na to, ze za rok konczy się mu kontrakt. Idealna opcja dla zespołów chcących wyczyścić salary-cup.

 

PF- Odom/Cook

No wlasnie. Wiele się mowi o tym, ze z Lamara żaden silny skrzydłowy na zachodzie nie będzie. Ze niby przy takim Duncanie sobie nie poradzi…ale ile jest tych Duncanow? Taki Nowitzki zdecydowanie lepiej sobie radzi na obwodzie niż pod koszem, Elton Brand jest zdecydowanie silniejszy, ale tez o kilka centymetrow nizszy. Webber po kontuzji to już nie ten sam zawodnik, choc kto wie czy się nie przebudzi. Jedyne kogo bym się obawial to Zach Randolph i Amare Stoudamire. No jest jeszcze Garnett, ale jemu to akurat malo kto może w tej chwili dac rade. Tak wiec od biedy Odom może grac jako PF i mysle, ze da sobie rade. Jeśli jednak kontrakt podpisze Malone to bym go przesunął na SF i z lawki wpuszczal Butlera jako SG/SF. Z Cooka może się cos jeszcze wykluje choc mowia o nim, ze dobrze to umie on tylko faulowac…zobaczymy.

 

C- Grant/Medvedenko?/Douthit?

Cienko, cienko. Gdyby Grant byl troche mlodszy to bym az tak nie szlochal, ale ze latka leca to może być ciezko. Kiedys Brian nawet nie najgorzej przygrywal sobie przy Shaqu, ale cztery ostatnie lata spędził na wschodzie i nie wiadomo, czego się po nim spodziewac. Medvedenko na razie jest wolnym agentem, ale dobrze by było go podpisac. W obronie jest slaby, ale w ataku często się przydaje. Douthit gra bardzo dobrze w Summer Pro League i Lakersi powinni z nim podpisac kontrakt. Taki drugi Jamal Sampson, ale może Rudy-T da mu wiecej szansy do gry niż Phil dawal Sampsonowi.

 

Kogo pozyskac? Przedewszystkim centra. Nie bralbym Divaca bo to nie jest chyba ktos kogo nam potrzeba. Po za tym przybylby nam kolejny zawodnik, który lubi rozdzielac pilki…tego byloby już zawiele. Chciałbym Dampiera, ale on jest raczej po za naszym zasiegiem z powodu na kase. Ja bym bardziej przychylal się ku Ostertagowi (nie wieze ze to mowie…) lub w ostateczności Chrisowi Mihowi. Keon Clark tez niebylby taki zly, ale jego stan zdrowia to wielki znak zapytania. Jeżeli chodzi o wzmocnienia na pozostale pozycje to nie sa one tak potrzebne. Jeśli już to PG, ale to tylko gdy zostanie jakis hajs po zakontraktowaniu dobrego środkowego. Mimo wszystko licze na to, ze Vujacic przy Tomjanovichu pokaze się z bardzo dobrej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna mozliwosc - Chris Mihm. Jakis czas temu o tym czytalem. Podobno Lakers sie nim interesuja, moze nawet przed Divacem. Facet ma 2.13m, center, 120 kilo, 25 lat, jest wolnym agentem. Statsy nienajlepsze, tzn. 6.3p i 5.4zb, ale raporty wskazuja, ze ma duzy, jeszcze ukryty potencjal. Goscia bardzo mgliscie pamietam z sezonu, ale wydawal sie dynamiczny jak na duzego bialego goscia, nie jakas tyczka (ale musialbym jeszcze raz zobaczyc). Z tego co pisze na hoopshype, raczej ofensywnie zorientowany. Niestety blokuje cienko, a cos takiego jak asysta zna tylko ze slyszenia. Ostatnio jakby gral agresywniej (za Hoopshype), a do tego wedlug doniesien bardzo mocno w lecie (obecnie) pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy srodkowego (tego ktorego najmniej chcialem :evil: )

 

jeszcze nie oficjalnie, ale juz raczej w tej sprawie sie nic nie zmieni. jutro kontrakt podpisuje Vlade Divac i po osmioletniej przerwie powraca do Lakers...dziwny zbieg okolicznosci, jak w 96 do LA przyszedl Shaq to Divac odszedl...teraz mala zamiana miejsc :wink: .

 

Divac dostanie najprawdopodobniej cale MLE czyli cos ok. 4,9 mln dolarow za sezon. Czyli to samo co rok temy oitrzymal Payton. O dziwno nie musimy sie martwic o to czy nie zabraknie przypadkiem kasy dla Malone'a. Jak wyczytalem na ESPN Karl byl barzo za tym, zeby Kupchak sciagnal do zespolu Vlade i jest gotow grac za minimum. Tak, wiec modlmy sie aby Mailmanowi dopisalo zdrowi i w pazdzierniku byl gotow do gry na 100%. teraz pozostaje jeszcze medvedenke zatrzymac, podpisac piatego obronce i mamy calkiem nie glupi sklad. przy dobrych wiatrach moze byc WCF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no. Nie spodziewalem sie tak szybkiego rozwiazania tej sprawy. Jesli rzeczywiscie sie nic nie zmieni, to bylby to koniec poszukiwan centra. Jednak liczylem na wiecej spekulacji i powazniejszego rozgladania sie tez za kims mlodszym. Divac jest ok, ale wiadomo, tylko na rok lub dwa lata (choc trzyma sie dobrze, w zadnych z ostatnich 5 sezonow nie rozegral mniej niz 80 gier). W tym wieku cierpia najbardziej jego umiejetnosci defensywne + walka na tablicach, sily tez juz nie te. Ale wlasciwie jest tak jak chcialem, czyli bardziej ofensywny center. Potrafi asystowac, jest mobilny, czuje gre i w jakims stopniu bedzie angazowal obrone.

 

Bardzo podoba mi sie postawa Malone'a. Oby wyzdrowial, bo z nim na pokladzie bedzie razniej. Jednak zapowiadaja sie zupelnie inni Lakers niz to, co bylo dotychczas. Gdyby pierwsza piatka byla taka: Divac, Malone, Odom, Bryant, Payton, to moglby to byc interesujacy do ogladania sklad. Sami goscie z umiejetnoscia dobrego podawania. Co prawda ktos musialby konczyc te akcje, ale ktos tam sie znajdzie. Zakladajac, ze nikt nie zmonopolizuje pilki, to... jak pisalem - bedzie ciekawie.

 

Co do szans... Trudno powiedziec. Sam sklad (zakladajac, ze nie bedzie kontuzji, odpukac, ale licze, ze limit na jakis czas wyczerpal zeszly sezon), to moglbym nawet powiedziec, ze jest to spokojnie personel zdolny walczyc o tytul. Jednak tyle nowych, waznych twarzy (wlacznie z trenerem) potrzebuje czasu na zgranie i poznanie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy C, tylko czy najlepszego z możliwyh dostępnych? :roll:

Nie jest on rewelacyjnym obrońcą, ale mam nadzieję, że zrekompensuje to swoją grą w ataku.

Nie jestem natomiast przekonany co do Twojej S5 Szak. Ja jednak bym spróbował z Odomem na PF i Butlerem na SF. Wiem, że Odom jest słaby i chuderlawy, ale Malone'owi trzeba dać odpocząć (no chyba, że będzie grał mniej, ale wychodził w S5, to ok), a i talentu Butlera nie można zmarnować. Jak koleś wrzuci swoje 15 ppg to było by ok. Ale raczej nie z rezerwy..heh..no będziemiał Rudy T o czym myśleć, ale pod koszem jako tako się prezentujemy - Divac, Grant, Cook, Odom i jeśli podpiszemy Medke i Malone'a, to już będzie ok.

Aha - no i jeśli Odom będzieśmigał na SF, to Butler będzie na SF/SG i Rush sobie nie pogra, ale to już mniejszy problem. Może jakaś wymiana. Wszystko zależy od inwencji twórczej Rudy'ego i tego jak widzi skład. Nie jest na szczęście najgorzej :)

 

Co do przewidywań, to myślę, że zatrzymamy się na ekipie w stylu MIN, SAC, SAS, bo musimy się przede wszystkim zgrać. A już w następnym sezonie..... :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy wiedzą Divać podpisał 2 letni kontrakt z LAL, jest dobrze cieszmy sie.. nie rozumięt też czemu na 2 lata? Ja bym podpisywał na rok.. nie wiadomo co się może przez ten rok stać.. no ale cóż jest podpisanykontrakt, nie jest źle mamy klasowego C, wielką klase jak dla mnie pokazuje znowu mailman, sam namawia do podpisania kontraktu z Vlade.. wiec chyba wszystko przesądzone, ze jażeli wróci do tylko do LAL.. i zagra za minimum.. klasa jak dla mnie widać ze nie są do niego ważne dolary lecz to by miec ten upragniony tytuł, doprowadzić naszych LAL do mistrzostwa.. jak dla mnie skład jest spoko.. szkoda ze bez shaqa ale nie jest źle.. trzeba być optymistą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, roster Lakers wygląda całkiem ciekawie. Z jednej strony duuużo doświadczenia: Payton, Divac, Malone (oby), Grantowie, Fox, Bryant (tak tak, to już 8 lat :wink: ), z drugiej atak młodości i talentu: Odom, Butler, Cook, Walton, Medka, Rush, Bryant (tak, tak, ma dopiero 26 lat :wink: ). W lidze letniej nieźle prezentuje się też Vujacic, dobre występy notuje Douthit... Co prawda pewnie długo jeszcze będziemy wspominać lata, które w Lakers spędził Shaq, ale przyszłość też prezentuje się dość pozytywnie. Czy to już jest ekipa zdolna walczyć o najwyższe trofea, to się dopiero okaże, ale zadatki są. Ważne teraz, aby nowy coach pozbierał te wszystkie kawałki i stworzył z nich sensowną całość. Rudy T. nowicjuszem nie jest, ma się czym pochwalić w swojej karierze trenerskiej i wie o co chodzi w NBA. Poczekajmy na początek sezonu i trzymajmy kciuki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było , nie popadam w samo zachwyt..

Chyba we "Vlado-zachwyt" :wink:

 

Podobno ciagle jest szansa na wyciagniecie Mihma z Bostonu. Facet jest zastrzezonym wolnym agentem. Jesli nie chcieliby go w Celtics zatrzymac, to mozna zrobic sign 'n trade i poslac im troche naszego balastu na small forward.

 

Co do Divaca. Po tym, ze Kings zatrudnili za wiecej kasy Ostertaga widac, ze po prostu w Sacramento go nie chcieli z jakichs innych powodow niz tylko placenie luxury tax. Ale kij z tym. Teraz jest nasz. Jak na goscia w wieku 36 lat trzyma sie dobrze i jara szlugi nawet, no no.

 

Swietne zdjecie znalazlem na clublakers.com. :lol: Kluczowe elementy:

- mina Divaca

- zdjecie na ktore patrzy (to najbardziej po prawej)

http://images.sportsline.com/u/ap/photos/CADD112072021_800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: rozgrywać chyba ma kto, jak Payton zacznie normalnie grać a nie tylko narzekać to bedzie dobrze. SG to oczywiście bryant i myśle ze Rush nie ma tu nic do powiedzenia. SF tu akurat nie wiem. PF myśle że Malone jest troche za stary, a nowy nabydek Odom jest według mnie całkiem niezły poweim nawet że chyba najleprzy z nabytej trojki (w wymianie). C No za dużego wybory to chyba nie ma ale transfer Divacia do LA byl chyba złym posunięcie. ten gosciu jest poprostu troche za stary. Nawet dobrze się złozylo ze odszedł i trener i shaq bo bez o'Neila taktyki byłego trenera były by poprostu do dupy. Może nowy trener będzie potrafił coś sklepać z troche starym składem. Werze w LA i wierze że wszystko co się w tej chwili dzieje w klubie będzie na jego korzyść, wierze ze lakers jak co roku bedzie walczyć do upadłości o zwycięstwo i nie przegra!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co bedzie z Douthitem. Na facecie ciaza oskarzenia o wymuszenia szmalu z ubezpieczalni. Pewnie nie grozi za to pudlo, tym bardziej koszykarzowi ( :wink: ), ale kto wie. Lakers chcieli dosc niespodziewanie dac mu gwarantowany kontrakt, cos, co ponoc robi sie bardzo rzadko wobec gosci wybranych w 2 rundzie draftu. Jeszcze troche, a LAL beda druzyna podejrzanych typow. Kobe - wiadomo, teraz Douthit, Butler - Loqsh1 pisal, ze ten gosc tez ma kartoteke, Odom za jaranie trawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja SZAK nie mam nic przeciwko, może dzięki temu zaczną porządnie grać, wszyscy wiem y co wyprawia się w portland i też jakos nikt nie narzeka (po za Rahimem, podobno mam dlugi u dealerów i przezto chce sie wynieś..) tam wszyscy palą trawe, pija i się bawią a ze w LAL do tego dojrzie zabawa z panięnkami to ludzka rzecz :wink: jak nie odbije sie to na wynikach drużyny do nie mam nic przeciw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, kolejna duza wymiana. Nie ma juz Paytona i Foxa (dzieki Rick za te lata swietnej defensywy :cry: ), ale w zamian sa Chris Mihm, Chucky Atkins i Marcus Banks. Goscie ci maja odpowiednio 25, 30 i 23 lata. Czyli mlodosc zawiatala w miejsce weteranow.

 

Jak na moj gust, to LAL zyskuja na tym i to niezle. Atkins jest ok, a jesli z Banksa cos bedzie, to razem z Vujacicem spoko zapelnia pozycje PG. Na SG bedzie Kobe, Rush i okazjonalnie Butler. Small Forward mamy pelne z Georgem, Waltonem i czesciowo Odomem. Na centrze Mihm z Divacem, na PF Grant, Medvedenko i ktos do przesuwania z pozycji SF i C, no i tez Cook i ten duzy gosc z draftu - Douthit.

 

Calkiem calkiem. Jest wzrost pod koszem, mlodosc przemieszana troche ze staroscia i doswiadczeniem. Jesli potencjal nie zostanie zmarnowany i kolesie sie rozwina, to zapowiada sie fajnie. Niestety troche miekko, ale coz lepszego mozna miec? Problemem bedzie zgranie przy az tylu nowych twarzach.

 

A czemu Boston wzial Paytona i Foxa? Chyba tylko po to, by za rok zwolnic 10 baniek w placach. Payton troche im pogra jeszcze, bedzie mial na pewno duzo swobody. Foxa pewnie odpuszcza, ale kto wie, cos tam jeszcze z siebie moze wykrzesa, a potem emerytura.

 

No i jest jeszcze Malone. Po tym trejdzie presja na jego pozostanie jest mniejsza. Jednak to i tak pozyteczny zawodnik i wbrew pozorom bardzo by sie przydal jako ktos, kto zapewni sile, nieustepliwosc i twarda gre podkoszowa. Jednak ilosc minut dla niego moze spasc. Ciekawe co zrobi. Jesli mialby gdzies zagrac, a nie byliby to Lakers, to widzialbym go w Miami. On cos mysli o Spurs, ale lepiej, zeby nie wzmacial rywala (choc, czy LAL beda sie od razu liczyc w walce o tytul?), choc jakby co, to nie bede mial mu tego za zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dziwna wymiana, szkoda mi Garego, ale moze jeszcze dobrze z Pirce-em pograc, moga stworzyc udany duet, Rick na pewno juz nie pogra, nie ma szans na odzyskanie formy.. a skład LAL wyglada bardzo fajnie, moze w tym sezonie się nie uda ale jak sie zespoł zgra to w nastpnym sezonie możemy nieźle powymiatać.. Młody fajny , ciekawy skład i wreście 2ch zawodnikow na Centrze.. mamy 10 równych zawodników wielkie pole manerwu... a ja czekam na dalsze ruchy transferowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jak kiedyś Fox przechodził z Bostonu do LA to powiedział, że chciał zmienić otoczenie, bo jego krew zrobiła się zielona :). Teraz po 7 latach pewnie maksymalnie zżółkła :P .

 

Payton kombinował, przedłużył kontrakt i wyleciał do ekipy, która nie ma żadnych szans na mistrza. Niezły kubeł zimnej wody na głowę.

 

A LAL zyskali na tym tradzie. Przyglądajcie się Banksowi, bo może być naprawdę niezły. Jest silny, dynamiczny i dobrze broni. Powinien moim zdaniem już w tym sezonie dostawać sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane uczucia co do tego trade'u. z jednej strony oddalismy paytona, ktory nie dawal rzadnej gwarancji, ze powroci do dawnej formy, a raczej po tym, co pokazal w Play-Off's latwiej bylo sadzic, ze raczej nie i foxa, z ktorego nie mielibysmy rzadnych korzysci i boston tez miec raczej nie bedzie poza spuszczeniem z salary pieciu baniek po nastepnym sezonie.

 

w zamian otrzymalismy mihma: ludzie sie nim zachwycaja, ja go nigdy w akcji nie widzialem, a statystyk tez nie ma oszalamiajacych. mysle, ze jako zmiennik na divaca moze byc niezly, a po za tym ma dopiero 25 lat, wiec moze sie jeszcze rozwinac. Atkins: jak bedzie gral tak jak w poprzednim sezonie w Celtics, a nastepnie w Play-Off's to bedzie naprawde b. dobrze (12 pkt. 5 as.). Chlopak tez gra w NBA dopiero od piecu lat (choc ma 29 na karku) i nie powiedzial ostatniego slowa, wiec moze sie okazac, ze dla niego samego warto bylo oddac GP. No i jest jeszcze Banks. Mlody, utalentowany, jak mowi kupchak: wspaniala kariera przed nim.

 

jest jednak jeszcze druga strona medalu. oddanie gary'ego oznacza niemal 100% strate Karla Malona. ze skladu z ubieglego roku zostali juz tylko: bryant, george, walton, cook, rush i medvedenko, czyli sama mlodziez. praktycznie nie ma do kogo wracac, shaqa nie ma, jacksona nie ma, gary'ego tez nie ma. jest co prawda divac na ktorego sciagniecie nalegal ale w takim przypadku moze szybko o tym zapomniec.

 

wracajac jeszcze do paytona, to mysle ze Lakers postapili z nim wyjatkowo nie fair. zgodzil sie zostac na jeszcze jeden sezon, pozniej cos gadal, ze chce wykupic kontrakt, ale ostatecznie odszedl od tego zamiaru. i czym mu sie jeziorowcy odplacili?...transferem. cos w stylu tego co Carlos Boozer zrobil z Cleveland.

 

w Lakers zostalo jedno wolne miejsce w rosterze. narazie sytuacja przedstawia sie w ten sposob:

 

PG- Atkins/Banks/Vujacic

SG- Bryant/Rush

SF- Odom/Butler/George/Walton

PF- Grant/Medvedenko/Cook

C- Divac/Mihm

 

najprawdopodobniej beda teraz czekac na decyzje karla malona. jesli ten zdecyduje sie zakonczyc kariere badz odejsc do San Antonio/Miami Lakers podpisza kontrakt z Marcusem Douthitem. tak to widze ja, ale kto wie czy Kupchak nie urzadzi jeszcze jednego transferu. na SF mamy zdecydowanie za duzy tlok...

 

EDIT

wlasnie wyczytalem, ze Gary jest zszokowany tym transferem. byl w trakcie kupowania chaty w Los Angeles, a jego corka wybierala sie do high school, co moze oznaczac ze chcial tam grac do samego konca swojej kariery...szkoda mi go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Payton to niepewny interes. Szkoda mi tego, bo bardzo chcialem, by zamiast klapac jadaczka, mogl pokazac, czy rzeczywiscie cos w nim zostalo. Nie byloby trojkatow, to nie byloby wymowek, zobaczylibysmy Paytona takim, jaki jest.

 

Z drugiej strony w playoffs dal ciala. To do trenera nalezy dopasowanie zawodnika do taktyki, w czym Jax zawiodl, ale tez zawodnik powinien umiec wywiazac ze swojej roli, cos wniesc. Payton pokazal, ze tego nie potrafi. Zamiast tego narzekal, ze nie po to podpisywal kontrakt i IMO zenujaco tlumaczyl sie z tego, ze nie umie trafiac z otwartych pozycji. Niestety wyszlo z niego siano.

 

Chcialem go, ale jesli spojrzec na to, co dostajemy, to taka wymiane robi sie w ciemno. Foxa nawet nie warto brac pod uwage, czyli dostaje sie trzech gosci w zamian za jednego, ktory i tak stanowi znak zapytania. Jak takie cos lezy na stole, to sie bierze. Moze jest to wredne, ale jego marudzenie tez bylo. Jest niesmak, ale stalo sie.

 

Lakers zdecydowali sie isc na calego. Wladze zebraly baty od komentatorow i ludzi za to, ze pozbyli sie Shaqa. No to mozna bylo pojsc dalej i juz porzadnie przemodelowac sklad. To jest ruch przyszlosciowy. Ale zostal jeszcze Malone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były obrońca University of Cincinnati- Tony Bobbitt stał się wczoraj zawodnikiem Los Angeles Lakers. Bobbit podpisał niegwarantowany kontrakt, co oznacza, że nie może być pewny występów w barwach Lakers w sezonie 2004/05. O swoich umiejętnościach będzie miał okazję przekonać trenerów podczas obozu przygotowawczego, który rozpocznie się z dniem 4 października. 24-letni Bobbitt osiągał w ostatnim sezonie w UC średnio 13,4 pkt. na mecz, wchodząc do gry jako pierwszy zawodnik z ławki.

 

Tony nie znalazł się w drafcie, ale Lakers postanowili go zaprosić do występów w swojej drużynie podczas ligi letniej w Long Beach, gdzie zdobywał średnio 16 pkt. na mecz (najwięcej w zespole). „Zagrał wystarczająco dobrze, aby podpisać kontrakt z klubem NBA. Nie sądzę, aby Lakers chcieli go wziąć tylko na camp.”- powiedział agent zawodnika, Richard Katz.

 

Mierzący 190 cm Bobbitt w ostatnim sezonie w college’u rzucał z bardzo dobrą skuteczność rzutów za trzy punkty- 40,1%. Zawodnik przyznał, że był bardzo zawiedziony, że nikt nie wybrał go w drafcie, ale nie zrezygnował z prób dostania się do NBA. „Każdy wiedział, że chciałem być w drafcie. Ale nie ułożyło się to po mojej myśli i musiałem obrać inną drogę. Nie odpuściłem, tylko szedłem dalej i troszczyłem się o swój interes”- powiedział.

 

Source: Lakers.e-nba.pl

 

Tak wiec Lakers maja kolejnego guarda. Moze on grac zarowno jak PG jak i SG, podobnie zreszta jak Vujacic. W lidze letniej byl naszym najlepszym graczem mimo iz wchodzil do gry w wiekszosci spotkan z lawki. Narazie nie ma gwarantowanego kontraktu i trudno mu bedzie go dostac. Jesli Malone zostanie to automatycznie odpada. Jesli Malone odejdzie to zostaje jeszcze Douthit. Z dwojki Bobbitt/Douthit bralbym zdecydowanie tego drugiego. Pozcyje PG/SG mamy juz dobrze obsadzone, a pod koszem zawsze sie przyda jakies miecho. Douthit moze nie bedzie blyszczal, ale w college'u byl specjalista od czarnej roboty. Bloki to jego specjalnosc, co po odejsciu Shaqa moze byc znaczace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bobbit to raczej mieso na trening, ale kto wie. Moze cos z niego bedzie, ale lepiej nie robic sobie nadziei. Obecny sklad Lakers jest dosc napakowany graczami, nie bedzie miejsca dla ludzi znikad. Choc takimi byli tez Sampson czy Maurice Carter. Tez ostatni z ostatnich, ale dostali szanse i teraz maja kontrakty, tzn. Carter gdzies dostal caly w zeszlym sezonie, a na przyszly to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.