Skocz do zawartości

Garnett do Bostonu!


adamac2

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tak się stanie jak wieść niesie:

http://www.realgm.com/src_wiretap_archi ... most_done/

to Boston będzie miał ekipę KG, Ray i Pierce. Jak myślicie jeżeli do tego by doszło czy to w ogóle by zafunkcjonowało? W takiej sytuacji potrzebny byłby bardzo mądry trener no a Doc nie wiem czy poradziłby sobie z ułożeniem gry.

Choć piątka :

Telfair - Allen - Pierce- Garnett - Perkins daje ogromne nadzieje dla kibiców Bostonu.

 

Cholera ale ekscytujący trade:). Mam nadzieje że dojdzie do skutku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update z innych żródeł nie Rondo a Telfair i Green opuściliby Boston więc. Garnet<--->Telfair, Green, Ratlif, Jeferson.

 

Równie interesujący co skład Bostonu będzie skład wilków:

 

Foye - Green - Brewer - Big Al - Blount

 

Na miejscu Gm-a minetki zaryzykowałbym za 3/4 lata staliby się realną siłą na zachodzi, w końcu takie diamenciki nie trafiają się zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics z KG, Allenem i Pierce'm mieliby spokojnie szanse na powrót do finałów po wielu latach, naprawdę imponująco by to wyglądało i teraz jak już w Bostonie jest jeszcze Allen KG chyba już by nie marudził, że nie chce tam iść chyba, że koniecznie zależy mu na zmianie na cieplejszy klimat.

 

Mogliby go wreszcie ci Wolves wytransferować bo to już się robi męczące i blokują inne potencjalne transfery klubów, dla których KG jest pierwszą opcją jak np. Lakers :wink: niech już idzie nawet do Bostonu żeby na tym wschodzie pojawił się jakiś naprawdę silny zespół bo lepszego pakietu niż ten od Celtics Wolves i tak nie dostaną a wtedy niektórzy będą mogli w koncu przestać marzyć o KG i wziąć się na poważnie za szukanie innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to ja bym na miejscu Bostonu na to poszedł. Składu, jaki by po takim trejdzie mieli, nie analizowałem, bo to jeszcze nie jest pewne, ale właściwie to obudować (bo np. na PG jakoś łyso) i na jakieś 2 sezony mamy drużynę, która na Wschodzie (a pewnie i na Zachodzie, gdyby tam byli) spokojnie będzie walczyć o finał, a tam już wszystko możliwe. Takie trio jak Pierce-Allen-Garnett niezmiernie rzadko się trafia. Każdy z nich by kręcił średnią po 20+ punktów. No, ale jest druga strona medalu. Panowie są drodzy i po (albo równo) trzydziestce. Po tych 2 latach już minie początkowy polot i entuzjazm, a na ich miejsce przyjdzie starość. Ale wtedy zawsze można kogoś spuścić za picki, samemu zaliczyć sezon loteryjny, łapnąć młodych, w międzyczasie zejść z salary i gotowe :wink: Bo Al Jefferson, choć obiecujący, czy kiedykolwiek osiągnie poziom obecnego KG? A nawet jeśli, to kiedy to będzie? Bo jak powiedziało się A: ściągając Allena do Pierce'a, to warto powiedzieć B: jak próbować tu i teraz, to na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Wolves na to pójdą to już w ogóle stracę orientację w tym, o co tak naprawdę chodzi Kevinowi :roll: kumpluje się blisko z Kobe, z Lakers jest łączony praktycznie od poczatku swojej kariery w NBA, oferta Lakers wydaje się być bardziej atrakcyjna od tego co dają Celtics

 

jak Minnesota na to pójdzie to jest czerwoną latarnią NBA i ma jak w banku czołówke przyszłorocznego draftu (a może nie tylko przyszłorocznego), salary załatwione raczej korzystnie (bo te duże kontrakty nie są chyba długotrwałe) więc można podpisać jakąś gwiazde po roku, do tego picki w drafcie i za półtora roku już Wolves mogą liczyć na bilans w okolicach 38-44 :roll:

 

 

co do Bostonu no to ich GM widać, że poważniej traktuje i bardziej boi się odejścia Pierce'a niż GM Lakers boi się odejścia Kobe, że o poważnym traktowaniu nie wspomne :roll: jak dojdzie do tej wymiany to Celtics z miejsca są kandydatem na "majstra" całej ligi, a o to w tym klubie zawsze chodziło

 

jeśli KG pójdzie do Bostonu to może Lakers zwrócą się w kierunku Indiany i Sacramento, wyciągając z tych ekip JO i Artesta, a wtedy jest już spora (a na pewno większa) szansa na wymarzony finał Celtics-Lakers, no ale to tylko marzenia ;) chociaż szczerze powiedziawszy marzeniem kibiców Lakers jest KG i może fakt, iż Boston jest wg tego typu donosów bliski podpisania umowy z Wolves, zmobilizuje działaczy z LA do jakiegoś działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Wolves na to pójdą to już w ogóle stracę orientację w tym, o co tak naprawdę chodzi Kevinowi :roll: kumpluje się blisko z Kobe, z Lakers jest łączony praktycznie od poczatku swojej kariery w NBA, oferta Lakers wydaje się być bardziej atrakcyjna od tego co dają Celtics

 

nie Maciek to oferta Bostonu jest bardziej atrakcyjna od naszej, Jefferson już wymiata, Green także się bardzo dobrze zaprezentował to jest dwóch bardzo obiecujących młodych graczy do tego jak McHale może przeżyć oddanie gdzieś KG to właśnie do swoich Celtics. Lakers nie mogą rywalizować z tą ofertą w sumie raczej nikt kto byłby zainteresowany nie może. Jak napisałem na forum Lakers jak KG pójdzie do Celtics za dwóch młodych prospectów i wygasające kontrakty to myślę, że jest szansa, że Pacers odczepią się od Lamara i wezmą Bynuma z Crittentonem i kończące się kontrakty tak czy inaczej niech ten KG już w końcu odejdzie gdziekolwiek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Maciek to oferta Bostonu jest bardziej atrakcyjna od naszej

mówimy o ofercie takiej jak za JO + Kwame? czy o innej? zresztą i tak to chyba nieistotne bo dalej piszesz, że Celtics mają takich zawodników na wymiane że nikt ich nie przebije

 

 

Jefferson nieźle grał (szczególnie pod koniec sezonu) ale miał wokół siebie niezłych zawodników, doświadczonych, a ta ekipa w Wolves wygląda na zbieraninę żółtodziobów i raczej będą razem powoli dojrzewać i zwiększać swoje umiejętności niż jeden drugiego wyciągnie na wyższy poziom w krótszym czasie i z lepszym skutkiem ;) zależy co Wolves chcą osiągnąć, jeśli chcą się powolutku rozwijać na przestrzeni lat to niech wezmą oferte z Bostonu, a jeśli woleliby od razu walczyć o PO to opcja z Odomem, Kwame czy Andrew jest chyba lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jefferson nieźle grał (szczególnie pod koniec sezonu) ale miał wokół siebie niezłych zawodników, doświadczonych, a ta ekipa w Wolves wygląda na zbieraninę żółtodziobów i raczej będą razem powoli dojrzewać i zwiększać swoje umiejętności niż jeden drugiego wyciągnie na wyższy poziom w krótszym czasie i z lepszym skutkiem

Kogo masz na myśli? Bo absolutnie żaden z tych graczy nie pasuje mi do twojego opisu. I przypominam, że pod koniec sezonu (cały ostatni miesiąc) w ogóle nie grał Pierce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo masz na myśli? Bo absolutnie żaden z tych graczy nie pasuje mi do twojego opisu. I przypominam, że pod koniec sezonu (cały ostatni miesiąc) w ogóle nie grał Pierce.

o wpływie doświadczonych zawodników nie mówiłem tylko w kontekście ostatniej części sezonu tylko ogólnie ich wpływu na rozwój Ala co zaowocowało taką końcówką sezonu ;) więc Pierce czy Wally pasują do tego opisu raczej

 

 

a co do postępów w końcówce sezonu no to oczywiste chyba, Jefferson poprawił w kilkudziesięciu ostatnich meczach swoje statystyki praktycznie w każdym aspekcie (oprócz zbiórek co można tłumaczyć niejako brakiem Paula or sth) gry - szczególnie punktowo nieźle wyglądał, zdobywał grubo ponad średnią sezonową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o ofercie takiej jak za JO + Kwame? czy o innej? zresztą i tak to chyba nieistotne bo dalej piszesz, że Celtics mają takich zawodników na wymiane że nikt ich nie przebije

Boston wysyła spadający kontrakt Ratliffa (my odpowiednio Kwame), do tego talent w postaci Al'a i Green'a (my Bynuma) i pomijając już dyskusje kto jest bardziej perspektywiczny - Al czy Bynum, to w pakiecie z Greenem, Al bije Bynuma, a my dokładamy jeszcze wysoki nie spadający kontrakt Odoma.

 

Jefferson nieźle grał (szczególnie pod koniec sezonu) ale miał wokół siebie niezłych zawodników, doświadczonych, a ta ekipa w Wolves wygląda na zbieraninę żółtodziobów i raczej będą razem powoli dojrzewać i zwiększać swoje umiejętności niż jeden drugiego wyciągnie na wyższy poziom w krótszym czasie i z lepszym skutkiem ;) zależy co Wolves chcą osiągnąć, jeśli chcą się powolutku rozwijać na przestrzeni lat to niech wezmą oferte z Bostonu, a jeśli woleliby od razu walczyć o PO to opcja z Odomem, Kwame czy Andrew jest chyba lepsza

po 1 Jefferson grał dobrze jakieś 3/4 sezonu, więc nie końcówkę.

2 pisząc, że miał wokół siebie doświadczonych graczy, a potem wymieniając 2 na 15 z rosteru to raczej chybiony argument. Ze 2 to i w Wolves znajdziesz. Pozatym wątpię, żeby w jego rozzwoju miał jakiś duży udział Pierce, a już wogóle nie wiem jaki miał mieć Wally.

 

3

może zacznę od krótszej opcji, czyli drogi, którą wybrali jakiś czas temu np. Bulls czy Bobcats, ostatnio Blazers, a w to lato Sonics czyli stawianie na młodzież. Sprawa wydaje mi się oczywista. Zbierasz młodzież, ogrywasz ją, w tym czasie przegrywasz (to ma akurat lekki negatywny wpływ), zbierasz picki aż do czasu jak złowisz potencjalnego superstara (jak Blazers) czy poprostu nałowisz tych młodych tyle, że drużyna poprostu zaskoczy (jak Bulls). Droga prosta i dosyć popularna.

 

Ty jednak rozważasz drugą opcję jakby była równożędna... napisz mi proszę jakie korzyści mieliby Wolves z pozyskania Odoma i grania na jakieś 25 - 30 zwycięstw? Nie mieli by picków, salary by im się później wyczyściło... Co ważne najbliższy draft zapowiada się także bardzo ciekawie, więc jakiś potencjalny cel jest. Jedyny plus Lakers to to, że łyknęliby ew. Hudsona i Wolves nie musieliby go cut'ować.

 

PS. Nie napisałem w końcu co ja o tym sądzę :roll:

Dla Bostonu świetny trade. Oddają Greena, który męczyłby się na ławce (za Allenem i Piercem, a jest jeszcze Tony Allen) i Al'a, którego w sumie zamieniają na KG, więc wychodzą na plus - w rozumieniu - nie odczują strat, za to odczują KG ;) Al jest bardziej perspektywiczny niż KG, ale nie wiadomo czy kiedykolwiek osiągnie obecny poziom KG, a nawet jeśli, to i tak już trade Allena ustawił Celtics 'na teraz'.

a Minny? Dostaje całkiem fajny pakiet za KG, który za rok mógłby odejść za free, albo za gorszy pakiet. Al + Gerald pasują do reszty wiekiem, mają czas na rozwój talentu, mają czas się wybić, a Al już jest dobrym podkoszowcem, który może robić nawet 20-10 w przyszłym sezonie.

Dla mnie trade korzystny dla obu ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym luźniutko na miejscu Minesoty szedł na trade z Bostonem. Co prawda od Lakers dostają więcej na "ten moment" ale co im po tym skoro i tak w takim wypadku pierwsza runda PO to maks co mogą ugrać, nic więcej. Al i Gerald dają im jakieś tam fundamenty pod budowę większych sukcesów może nie teraz ale za jakieś 2-3 lata i myślę, że ten kierunek będzie o wiele korzystniejszy.

 

A i gdybym był na miejscu Garnetta dużo chętniej leciał bym do Bostonu niż do LA ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co chyba mogłoby w tej chwili przeszkodzić w zrobieniu tej wymiany to KG ponownie mówiący, że do Bostonu on nie chce iść jak wcześniej, ale teraz jest tam też Allen więc pewnie i zdanie zmienił.

 

na lakersground ktoś to fajnie podsumował:

Paul Pierce demands help around him and gets...Ray Allen and Kevin Garnett?

 

Kobe Bryant demands help around him and gets.. Derek Fisher and Javaris Crittenton.

:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tez panu adminowi sie nie nudzi to kasanie, kasanie i jeszcze troche kasania :) no ale trudno, kasaj sobie dalej

 

Al czy Bynum, to w pakiecie z Greenem, Al bije Bynuma, a my dokładamy jeszcze wysoki nie spadający kontrakt Odoma.

a co Odom to Brian Grant sprzed paru lat? wielki konrakt i zero praktycznie pozytku? nie uwazam, zeby Odom byl ciezarem i zeby Wolves odliczali dni do czasu gdy jego kontrakt im spadnie z salary

 

po 1 Jefferson grał dobrze jakieś 3/4 sezonu, więc nie końcówkę.

po pierwsze to przydaloby sie czytac dokladnie ;) napisalem ze gral niezle, a szczegolnie niezle gral w koncowce sezonu, co tu jest trudnego do zrozumienia? nigdzie nie pisalem ze przez 3/4 sezonu gral slabo albo ze tylko w koncowce gral dobrze

 

Al i Gerald dają im jakieś tam fundamenty pod budowę większych sukcesów może nie teraz ale za jakieś 2-3 lata

o ile Al moze na swojej pozycji byc kiedys w czolowce ligi, o tyle Green? bardzo w to watpie, chlopak ponad przyzwoitosc nie wyrosnie wg mnie... Wolves maja Foye'a i to z nim wieksze nadzieje bym wiazal

 

 

a co do tego trejdu to KG juz raczej przejdzie do Bostonu... zbyt konkretnie i realnie to wyglada, po dniach ciszy nagle pojawia sie info o "trade almost done" wiec cos w tym byc musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odom + Bynum <<<<<<<< Green, Big All, Telfair, Ratliff

 

Maciek jednak jest przykładowym fanem Lakers który bardzo ale to bardzo wierzy w Bynuma. Gdzie mu do Ala? Przecież Al powoli goni na wschodzie Howarda. W tym sezonie chłopak jak już ktoś napisał jest w stanie wykręcić 20/10.

 

A co do otoczenia doświadczonymi graczami no to chyba gracze Lakers przeważali doświadczeniem w ubiegłym sezonie nad graczami Celtcs(Szczerbiak i Pierce stracili większość sezonu).

 

Ponownie powtarzam, że według mnie to oba zespoły niesamowicie zyskują na tym transferze. Celtics potężne Trio otoczone naprawdę solidnymi młodymi zawodnikami (Rondo, Perkins, Gomes, Allen), natomiast Minetka ogrom talentu i nadzieje na przyszłość:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Odom to Brian Grant sprzed paru lat? wielki konrakt i zero praktycznie pozytku? nie uwazam, zeby Odom byl ciezarem i zeby Wolves odliczali dni do czasu gdy jego kontrakt im spadnie z salary

Na pewno by im nie ciążył za specjalnie ale też wiele by nie pomgół. Lamar to kawał koszykarza ale sukcesów raczej nie zapewni (przynajmniej w roli tego pierwszego gwiazdora) ot właśnie te kilka(naście) zwycięstw więcej w RS ale nic ponadto. Wolves widać jak na dłoni chcą się konkretnie przebudować tak dosłownie od podstaw i w tym ten chociażby przyszłoroczny draft może im sporo pomóc. Z Odomem stają się poprostu średnią drużyną bez specjalnych widoków na poprawę ale też z nikłymi szansami na dobry numer w draftach. Z Geraldem, Alem i zchodzącym Theo + to młode co mają teraz można sobie wychować naprawde niezłą drużynkę, oczywiscie przy odpowiednim szafowaniu kolejnymi wymianami.

 

Green? bardzo w to watpie, chlopak ponad przyzwoitosc nie wyrosnie wg mnie... Wolves maja Foye'a i to z nim wieksze nadzieje bym wiazal

Nie no wiadomo, że głównym elementem tej wymiany jeśli chodzi o korzyści dla Wolves jest Al, ale Green to również nie żaden ochłap. Dużo bardziej wolał bym sobie spróbować "wychować" Geralda niż męczyć się z Davisem. Co do Foye'a to obecnie wcale bym go wyżej niż Greena nie stawiał i spokojnie sobie poczekał z kogo coś więcej wyrośnie tym bardziej, że spokojnie obaj mogą przebywać na parkiecie bez jakiegokolwiek zabierania minut drugiemu. Aha no i Green jest bodaj 2 czy 3 lata młodszy od Randy'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Boston Globe -

According to reports, the Celtics and Timberwolves could complete a deal that would send Kevin Garnett to Boston as early as this afternoon.

 

"There are serious discussions in place," the agent for Garnett, Andy Miller, said about his own negotiations with Danny Ainge and the Celtics concerning Garnett's contract status.

 

One major issue for both sides to hash out is the $24 million player option Garnett holds for the 2008-2009 season. The Celtics do not want to give up a young talent like Al Jefferson if Garnett leaves after one season.

Więc jeśli KG zgodzi się tylko przedłużyć kontrakt na sezon 08/09 to deal zostanie dokonany. Fajnie jakby KG zawitał na wschodzie, na który przyszło kilka gwiazdeczek więc East będzie mocniejszy niż rok temu. Wracjąc do Celtics fajne trio PP/KG/Allen, z tego co się nie mylę to Celtics mają jeszcze MLE to mogą podpiusać jakiegoś pg i mogą walczyć o coś więcej niż PO, jeszcze lepiej jakby zwolnili Doca a w jego miejsce dali Carlise'a czy Larry'ego Browna to się stają do pretendenta do majstra na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja gdziekolwiek napisalem ze LO+AB za KG to lepsza oferta dla Wolves niz ta czworka ktora wymieniles? nie napisalem wiec nie wiem o czym mowisz

 

Maciek jednak jest przykładowym fanem Lakers który bardzo ale to bardzo wierzy w Bynuma.

taaa jeszcze co... widac ze w ogole na podforum Lakers nie zagladasz albo wyciagasz wnioski zupelnie z sufitu i przypisujesz je komu popadnie

 

 

tak drwisz z Bynuma.. gdzie mu do Ala? na te chwile pewnie dosc mu brakuje, ale on jest dwa lata mlodszy od Jeffersona ;) Al dopiero w tym sezonie zaczal grac powiedzmy ze dobrze, w trzecim swoim sezonie, a Bynum gral teraz dopiero swoj drugi sezon, a jak nie patrze to mi wychodzi ze Bynum az tak daleko za AJ wcale byc nie musi ;)

 

Bynum - 7,8ppg, 1,8 bl, 5,9rb, fg 55/8%

AJ - 7,9 ppg, 0,8bl, 5,1rb, fg 49,9%

przy czym Andrew jest o 34 miesiace mlodszy ;) porownujac te drugie sezony obu zawodnikow, trudno mi dojsc do wniosku ze AJ bije na glowe Drew pod kazdym wzgledem i w ogole jest tak wielkim prospektem w porownaniu do Bynuma, ze tylko glupi fan Lakers moze uznawac Bynuma za gracza z talentem i to sporym

 

jak chcesz mozemy wejsc w prywatny taki mini zakladzik bez sensu - ja bede zdania ze (bede z tym slabszym na dzien dzisiejszy) Bynum osiagnie wiecej w NBA niz AJ a ty na odwrot ;) jak ktos jeszcze chce wejsc w zaklad to prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek jednak jest przykładowym fanem Lakers który bardzo ale to bardzo wierzy w Bynuma. Gdzie mu do Ala? Przecież Al powoli goni na wschodzie Howarda. W tym sezonie chłopak jak już ktoś napisał jest w stanie wykręcić 20/10.

 

dla mnie co już powiedziałem zdecydowanie lepszy jest pakiet Celtics, ale nie szalał bym jeszcze z pisaniem gdzie Bynumowi do Ala zobaczmy chociażby jak wypadał rok temu Al po swoim drugim sezonie w porównaniu do Bynuma po drugim sezonie a do tego jeszcze Al zaczynał będąc starszym od Drew. Raz pobronię trochę Andrew :wink:

 

Więc drugi sezon Jeffersona, który w momencie jego startu miał 20 lat i 10 miesięcy i drugi sezon Bynuma, który w momencie jego startu miał 19 lat i parę dni:

 

Jefferson: 18 MPG, FG% 49.9%, 7.9 PPG, 5.1 RPG, 0.8 BPG, 0.5 APG

Bynum: 22.9 MPG, FG% 55.8%, 7.8 PPG, 5.9 RPG, 1.6 BPG, 1.1 APG

 

także oszałamiającej różnicy nie ma prawda :?: i to blisko dwa lata różnicy ich dzieliły a to naprawdę sporo w przypadku młodych wysokich.

 

Niektórzy fani Lakers może i przeceniają Bynuma, ale za to kibice innych drużyn lubią nie doceniać tego co już pokazał i co pokazywać może dalej. Większość młodych wysokich trafiała do gównianych drużyn gdzie dawano im z miejsca sporo piłek, czasu gry itd Bynum trafił do Lakers z Bryantem, któremu w głowie było wygrywanie nie ogrywanie młodzieży i Philem, który w ogóle nie przepada za stawianiem na młodych graczy.

 

hehe widzę, że Maciek podobnego posta napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale jak przeliczymy to na 48 minut to mamy:

 

Al ---> 21,07 - 13,6 - 2,13 - 1,33

Bynum-> 16,28 - 12,3 - 3,34 - 2,3

 

Więc wole Ala:P. Zobaczymy czy Bynum zrobi aż takie postępy w tym sezonie jak Al w ubiegłym:). Szczerze w to wątpię ale życzę mu jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zestawienie statystyk z obu sezonów, oczywiście widać że obaj grali na mniej więcej podobnym poziomie. Różnica polega na tym, że Al zdążył JUŻ pokazać, kawałek bardzo dobrej gry notując jak by nie było 16/11 co jest wynikiem jakiego większość prospectow przez całą karierę nie osiąga, natomiast Bynum cały czas MOŻE dojść do takich liczb (a nawet je przeskoczyć). Nie żebym Andrew nie doceniał bo codziennie modlę się o transfer Odom + AB <-> JO ale nie zmienia to faktu, że Jefferson to jednak trochę bardziej sprawdzony gracz i nie ma się co dziwić, że OBECNIE jest wyżej ceniony niż środkowy LA. I żadne tasowanie statystykami tego nie zmieni ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.