Skocz do zawartości

Garnett do Bostonu!


adamac2

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to co najważniejsze napisał już Kfadracik ;) ale coś jeszcze dodam...

 

po pierwsze to przydaloby sie czytac dokladnie ;) napisalem ze gral niezle, a szczegolnie niezle gral w koncowce sezonu, co tu jest trudnego do zrozumienia? nigdzie nie pisalem ze przez 3/4 sezonu gral slabo albo ze tylko w koncowce gral dobrze

co jest trudnego do zrozumienia? Ty mi powiedz... może to, że napisałem że grał dobrze (a może nawet bardzo dobrze?) i to przez większość sezonu. Jest różnica między nieźla a dobrze i między końcówka a większość, nie sądzisz? miałem go akurat w fantasy, więc śledziłem w miarę pilnie jego rozwój w tym sezonie ;)

 

o ile Al moze na swojej pozycji byc kiedys w czolowce ligi, o tyle Green? bardzo w to watpie, chlopak ponad przyzwoitosc nie wyrosnie wg mnie... Wolves maja Foye'a i to z nim wieksze nadzieje bym wiazal

No to chyba niezbyt dokładnie śledziłeś chociażby samo przyjście GMoney do NBA. Już na uczelii był porównywany do McGrady'ego. Jeśli chodzi o talent był w samym czubie draftu, jedynie ze względu zdaje się na słabe workouty spadł trochę w drafcie, ale wszyscy zgodnie twierdzili, że to był steal Celtics. Przechodząc do sedna - talent i predyspozycje ma do bycia superstarem. Czy będzie? różnie to bywa, szczególnie jak się w takim wieku przychodzi do NBA. Także kilka lat mu na pewno potrzeba, ale jszcze zobaczysz co potrafi. Co do Foye, to mało go widziałem, czytałem sporo pochlebnych opinii o nim, ale mam wrażenie, że w najlepszym wypadku będzie tylko dobrym graczem, żadną gwiazdą.

 

A co do Odoma, to fajnie ominąłeś punkt 3ci, ale miło by było gdybyś mi wytłumaczył jak opcja II jest korzystniejsza od I bo jakoś nie widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van gratuluje posta :twisted:

 

co jest trudnego do zrozumienia? Ty mi powiedz... może to, że napisałem że grał dobrze (a może nawet bardzo dobrze?) i to przez większość sezonu. Jest różnica między nieźla a dobrze i między końcówka a większość, nie sądzisz?

napisalem ze szczegolnie dobrze gral w koncowce sezonu, szczegolnie, szczegolnie, szczegolnie, szczegolnie, szczegolnie dobrze/niezle, fersztejn? :)

 

 

Jefferson to jednak trochę bardziej sprawdzony gracz i nie ma się co dziwić, że OBECNIE jest wyżej ceniony niż środkowy LA. I żadne tasowanie statystykami tego nie zmieni

to akurat zgodnie z tym co sam napisales nie ma nic do rzeczy :twisted: bo rozmawialismy o tym co w przyszlosci jest lepsze do Wolves a w miedzy czasie wyszla dyskusja nad tym kto jest wiekszym prospektem - czy AB czy AJ.. mowimy o przyszlosci, bo terazniejszosc sam oceniles pozytywniej dla oferty LAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo jak faktycznie ten trejd dojdzie do skutku, Boston moze stac sie znaczaca sila na Wschodzie z takim trio. Pytanie tylko co z tym kontraktem KG, Boston chyba nie bedzie chcial ryzykowac "wypozyczenia" gracza oddajac tak duzy wygasajacy kontrakta Ratliffa i oddac pare dobrze zapowiadajacych sie mlodych gwiazdeczek. Choc z drugiej strony KG nigdzie nie dostanie ponad 20 baniek za sezon bez sign&trade i nie sadze zeby tak po prostu odszedl za rok z Celtow. Ja wiem ze my tak sobie patrzymy i mowimy, eee dostal w karierze juz ponad 100 mln usd samego salary, nie liczac reklam i innych pierdol, co mu z kolejnych 20, jakos dziwnie atleci/sportowcy chca zawsze wiecej wiecej, maja rodziny do wyzywienia i nne "problemy" na glowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat zgodnie z tym co sam napisales nie ma nic do rzeczy bo rozmawialismy o tym co w przyszlosci jest lepsze do Wolves a w miedzy czasie wyszla dyskusja nad tym kto jest wiekszym prospektem - czy AB czy AJ.. mowimy o przyszlosci, bo terazniejszosc sam oceniles pozytywniej dla oferty LAL

Po raz kolejny się zgadza, ale nigdzie też nie napisałem, że AB może być lepszy od AJ ;) . Rozchodzi się o to, że AJ już ten swój talent w jakiś tam sposób potwierdził, a AB niespecjalnie.

Porzućmy już wszystkie przynależności klubowe sympatie itd. Kogo byś wolał bardzo dobrze rokującego gracza X który już teraz pokazał, że ma zadatki na czołówkę ligi jeśli chodzi o swoją pozycję i już w tym momencie jest bardzo dobry, czy też gracza Z który nadzieje rokuje podobne ale za wiele jeszcze nie pokazał i nie wiadomo czy kiedykolwiek pokaże?

Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć ;) .

 

Zresztą w sumie cały czas się zastanawiam czemu LAL tak się uprali na tego Bynuma. Patrząc wstecz gołym okiem widać, że wszyscy wysocy gracze którzy dawali LA tytuły byli sprowadzani już jako uznani dominatorzy na swojej pozycji. Dlaczego akurat teraz miało by im wyjść "wychowanie" Bynuma? Ot taka luźna myśl ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wole Ala:P. Zobaczymy czy Bynum zrobi aż takie postępy w tym sezonie jak Al w ubiegłym:). Szczerze w to wątpię ale życzę mu jak najlepiej.

weź również pod uwagę, że Al zrobił te postępy grając w drużynie, której już zwłaszcza w drugiej części sezonu kiedy on grał najlepiej zależało głównie na wygraniu w loterii. W ogóle zastanawia mnie czy jedynym powodem, dla którego tak wiele osób ciągle wątpi w to, że on może być naprawdę dobry i dalej się prawidłowo rozwijać nie jest fakt, że nosi koszulkę z napisem Lakers :? jak dotąd nie dał za bardzo podstaw by wątpić w jego dalszy rozwój a tymczasem grom osób pisze jak to nawet jak się rozwinie to i tak nic specjalnego z niego nie będzie itp zobaczcie jak wyglądało wielu wysokich po high school w jego wieku Chandler, Curry, Jefferson taki Amare jak był debiutantem miał 20 lat tyle lat ile Bynum będzie miał w następnym sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chandler

dygresja mode/on: lepiej niech Bynum podda sie eutanazji jesli ma dojsc tak "daleko" jak Tyson Chandler, poprzeczke nalezy mu stawiac wyzej niz bycie wiecznym niespelnionym talentem

dygresja mode/off

 

Kogo byś wolał bardzo dobrze rokującego gracza X który już teraz pokazał, że ma zadatki na czołówkę ligi jeśli chodzi o swoją pozycję i już w tym momencie jest bardzo dobry, czy też gracza Z który nadzieje rokuje podobne ale za wiele jeszcze nie pokazał i nie wiadomo czy kiedykolwiek pokaże?

nie ma co gdybac i zastepowac nazwiska literkami z konca alfabetu :) mowiac wprost gdyby ktos mi przedstawil te statystyki i te dane ktore ja i Van przedstawilismy, to gdybym mial "target" ze to ma byc ekipa mistrzowska za kilka ladnych lat to wybralbym Bynuma ;)

 

dygresja mode/on

w ogole skoro AB jest tak beznadziejny, a AJ taki super i pewny, to po co wymieniac AJ za KG? skoro chlopak jest w stanie juz w nastepnym sezonie wykrecac statsy na poziomie 18,6ppg/11,4rb/1,7bl (skoro goni Howarda to cos kolo tego powinien zdobywac - praktycznie rok mlodszego Howarda) to czemu wymieniac go na KG i to jeszcze w tak wieloosobowym pakiecie z m.in. Green'em? moze nie ma sensu robic takiego ruchu za taka cene

dygresja mode/off

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem transfer KG jest juz przesadzony, zgoda Minny jest na 110%, jedynie Boston chce miec pewnosc, ze Kevin nie ucieknie z Bostonu po roku. Jesli tylko Garnek zapewni, ze zostanie do konca kontraktu w Celtics to dzis lub jutro oficjalnie bedzie on Celtem ;).

 

Naprawde fajny zespol nam sie szykuje w Bostonie, ktory moze te 3-4 lata sporo namieszac na wschodzie. Z checia ich poogladam w nowym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"One involved source said the final package will have the Celts sending Al Jefferson, Ryan Gomes, Gerald Green, Sebastian Telfair, Theo Ratliff and a No. 1 pick to Minnesota to acquire Garnett."

 

Ale Boston się wystrzela z potencjału:). Jeszcze dołożyli Gomesa. Wyjdzie na to, że Mc Hale jest geniuszem :P hehe. Coraz bardziej korzystniejsza umowa dla Wilków. Powiedziałbym mega okazja:). Z KG już i tak nie było szans nic ugrać szczególnie na zachodzie więc lepiej będzie jak Wilki zamkną ten rozdział historii:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to już jest lekka przesada.. o ile wcześniejsze były naprawdę świetnymi, tak ta jest gorsza. Gorsza oczywiście dla Bostonu, bo niepotrzebnie oddają tylu zawodników, tak młodych i chyba ten pick w dodatku. I coś czuję, że McHale chyba czuję, że się coś święci i ciągnie jak najwięcej od Celtów. Czyżby pierwszy raz? :wink:

 

Aha i tak jak Lucasso czuję, że jest to transfer (chodzi o samą wymianę pomiędzy tymi klubami) przesądzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie trejd "na teraz", maja wtedy 3 all starow/super starow po 30, przy czym powiedzialbym ze R.Allen jest juz poza szczytem swojej kariery, do tego kontuzjogenny. Ale co z rezerwami, praktycznie wszystkie ciekawe, mlode elementy ukladanki zegnaja. Czas bedzie im szybko uciekal i nie wiem czy "wlasciwie" we trojke i z takim coachem jak Rivers od razu wygraja Wschod. No bo chyba "specjalnie" przegrywac jak w poprzednim sezonie zeby dostac jedynke w drafcie to juz im nie bedzie wypadalo. Poki co to jeszcze nie ma tego trejdu wiec mozemy sobie gadac :)

ps-wiedzialem ze sie gdzies zagalopowalem z tym wiekiem graczy, Pierce ma 29 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Boston na lawce zostaje z wielkim nic. Zostali przynajmniej z Rondo, chcieli go zatrzymac to musieli dolozyc pewnie Gomesa do Telfaira aby to przeszlo. W kazdym razie zostalo im jeszcze MLE i lepiej aby wykorzystali je madrze bo procz Allena, Pierca, Garnetta i Rondo nie ma tam nikogo. W zasadzie sie zastanawiam ile Bostonowi ostalo sie graczy, bo aby pozyskac Raya i Garnka wytransferowali chyba z 8 zawodnikow co stanowi ponad polowe rosteru NBA ;). Jak oni teraz uzupelnia te luki to nie mam pojecia.

 

edit: Gomes chyba jednak zostaje, wiec tak fatalnie jeszcze nie jest ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie taki trade jest korzystny dla obu zespolow. Min nic by juz z KG nie osiagnela a tak dostaje mlodych, zdolnych graczy. boston z kolei na rok badz dwa staje sie kandydatem na misia. patrzac "dlugoterminowo" zyskuje Min ale ani Doc ani Ainge nie maja czasu bo moga stracic posadki. Ciekawa tylko jestem jak wielu pojawi sie nagle KIBICOW bostonu??? chlopaki powylaza pewnie z nikad jak to zwykle bywa (patrz inne zespoly :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tylko jestem jak wielu pojawi sie nagle KIBICOW bostonu??? chlopaki powylaza pewnie z nikad jak to zwykle bywa (patrz inne zespoly :twisted: )

Ja już lubie Boston :wink: Hehe nie no mówiąc serio zatanawia mnie mimo wszystko czym oni będą łatać tą ławke? MLE wystarczy na podpisanie dwóch zawodników a oni potrzebują z 4/5. To może teraz by zabawa była lepsza transferujemy PP za backupy? :lol: Może mi ktoś wytłymaczyć czemu wywalili oni (Boston) pare dni tego Allana Ray'a? Tani, dobry może pograc z ławki.. Czyżby tylko jedna tabliczka Ray A. była w szatni celtów? Wogole fajnie by to wyglądało Ray Allen do Alllana Raya itd itd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja gdziekolwiek napisalem ze LO+AB za KG to lepsza oferta dla Wolves niz ta czworka ktora wymieniles? nie napisalem

oferta Lakers wydaje się być bardziej atrakcyjna od tego co dają Celtics

;-) Nie wiem tylko czy mowiac o ofercie miales wlasnie na mysli Bynum, Odm plus mięcho, Kwame dla rownania salary. Ale podejrzewam ze tak bo to sie tolkuje dluzszy czas.

 

dygresja mode/on: lepiej niech Bynum podda sie eutanazji jesli ma dojsc tak "daleko" jak Tyson Chandler, poprzeczke nalezy mu stawiac wyzej niz bycie wiecznym niespelnionym talentem

dygresja mode/off

Juz przelknałem jak wypisywales jak to Walton moze grac na dwojce, a Pippen nigdy nie rozgrywal (chyba nic nie pokrecilem? ;-) ). Ale tego raczej przelknac sie nie da.

 

Wieczny niespelniony talent? ZGROZA. Facet, nigdy chyba nie przygladales sie Chandlerowi. Gosc gral lekko chimerycznie (zwlaszcza w ofensywie) pod skrzydlami Skitelsa, ale u łysego to ciezko jest grac dobrze gdy HGW jaka taktyka. A jeszcze ciezej jest wysokim (patrz: Sweetney czy Edek). Ale i tak nie bylo tak fatalnie, zwlaszcza ze z roku na rok widac bylo postepy. Gdy przyszedl sezon kroku w tyl, Tyson poszedl do Hornetsow, a ze tak jak wspomniane, wysokim gra sie w NBA wszedzie lepiej tylko nie w Bulls to gosciu zaczal wymiatac.

 

Chandler to drugi zbierajacy ligi, czolowy obronca, do teog niesamowity energizer. Sopko, ma tendencje do idiotycznych fauli ale w Nowym Orleanie juz jakos sobie z tym radzi. Za to straszy ciagle tymi swoimi dlugimi lapami, niesamowicie do tego zbiera pilki ofensywne, no i w koncu lepiej mu idzie w ataku. Ten sezon to bez mała srednie na double-double.

 

A Ty mowisz o wiecznym niespelnieni. Nie zrozum mnie zle i nie odbierz tego jako inwektywy ale Tragedia to czytac, zreszta tak samo jak tlumaczenia nt. Jeffersona i tego trade'u... Ale w koncu kazdy ma prawo mowic co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nba.com/nba_news/Garnett_Celtics_070730.html

 

Powiem krótko. Jeśli Boston nie zdobędzie w ciągu 2 lat mistrzostwa, jego trójka gwiazdorów już nie wyzbędzie się etykietki losera. A z Riversem na ławce wcale takie łatwe to nie będzie i każdy z tej trójki ma co udowadniać (a właściwie czwórki, bo Doc ma idealną okazję pokazać, że nie jest beznadziejnym coachem). Pod względem talentu to ich najlepsze trio w historii, nawet lepsze od Bird-McHale-Parish, tylko jak to zafunkcjonuje? Poza tym uważam, że przy użyciu MLE powinni przede wszystkim poszukać wzmocnienia na centrze, a nie na PG. Rondo mający minuty będzie o wiele lepszy niż przeciętny fan sądzi.

 

Swoją drogą ciekawią mnie trzy kwestie. Jaki numer weźmie KG, bo jego 21 jest zastrzeżone w Bostonie? Allen wziął 20, bo 34 miał już Pierce. Druga sprawa - był kiedyś przypadek, aby drużyna z samego dna w przeciągu jednego sezonu weszła na sam szczyt (z ostatniego miejsca w lidze do mistrzostwa)? No i kto tam będzie tym pierwszym?

 

A Bynumowi życzę, aby osiągnął choćby poziom tego "niespełnionego" Chandlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, o to, że w tym wieku prezentuje się lepiej niż większość centrów w jego wieku, to się zgadzam jak najbardziej ;) Na resztę w sumie nie wiem co odpowiedzieć, bo ja jestem daleki od wątpienia w to, że all starem będzie, ale moja opinia równie daleka jest od 100% przeświadczenia że tak będzie :) Czekajmy i zobaczymy cóż z niego wyrośnie :)

 

No jeśli już umowa sfinalizowana no to ... :D Fanem Bostonu nigdy nie byłem, poza Larrym Birdem i jego dream teamem nigdy nizcego specjalnego w nich nie widziałem, Pierce'a nie lubię ani trochę, ale trzeba jednak przyznać, że zespół zrobił się naprawdę interesujący. Fakt, że na ławce niewielu będzie dobrych zmienników (a nawet tych innych także niewielu), jednak siła s5 zdaje się to w jakiś sposób rekompensować :D Chłopaki najmłodsi już nie są - jeśli chcą coś ugrać w tej lidze, to to jest ich naprawdę ostatnia szansa. Max. 3 lata przy dobrych wiatrach - a później systematyczna obniżka poziomu.

 

Ale Boston ma szanse wrócić po wielu latach do ściśłej czołówki ligi i to powinno się na chwilę obecną najbardziej liczyć ;) Jak będzie pokaże sezon ... Aczkolwiek fajnie przyglądać się jak historia Celtów powoli zatacza koło i z dna mogą ponownie znaleźć się na szczycie ;) Strach tylko pomyśleć, jak ten zespół będzie wyglądał za 5 lat :D Całkowita przebudowa będzie ich czekała niewątpliwie ;)

 

EDIT

 

Nie, nie Maciek :P Ja akurat do LAL nic nie mam :P Także spokojnie ;) Staples Center jeszcze jakiś czas postoi :twisted: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, o to, że w tym wieku prezentuje się lepiej niż większość centrów w jego wieku, to się zgadzam jak najbardziej ;) Na resztę w sumie nie wiem co odpowiedzieć, bo ja jestem daleki od wątpienia w to, że all starem będzie, ale moja opinia równie daleka jest od 100% przeświadczenia że tak będzie :) Czekajmy i zobaczymy cóż z niego wyrośnie :)

 

tego kim kto na pewno będzie czy nie będzie rzadko można być pewnym załóżmy, że Bynum jednak wyląduje w Pacers a Al trafił teraz na zachód gdzie jest masa skrzydłowych, przeciwko, ktorym będzie musiał grywać częściej a Bynum na wschód gdzie wysokich jest już niewielu, który ma większe szanse na zostanie All-Starem :?: :) Zawsze mogą jakieś kontuzje czy inne sprawy stanąć na drodze, których się nie przewidzi, ale póki co wątpliwości co do Bynuma nie ma czym argumentować ma warunki fizyczne, ma już niezłe umiejętności i jest pracowity wiec na tym etapie wszystko czego potrzeba.

 

Jeżeli chodzi o Celtics i brak głębi składu u nich specjalnie bym się tym nie przejmował mają wciąż MLE i właśnie stali się pewnie jedną z najbardziej atrakcyjnych drużyn dla wolnych agentów, dadzą sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Van jakis czas temu niezle to ujal. Mianowicie Pierce poprosil o pomoc i dostal Allena i Garnetta. Kobe mimo, ze wygrazal ze juz wiecej w Lakers nie zagra, prosil o pomoc i dostal Crittenona, Fishera, Gasola (Marca ;D), Coby Karla i jakiegos chinczyka. Jest niezla roznica trzeba przyznac ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z wakacji i jest blockbuster :). Z perspektywy osoby która kibicuje Bostonowi (jestem jedną z trzech osób na świecie którzy kibicują LA i Bostonowi ;)) i nie od tego momentu ( temat o preferencjach co do klubów itp na dowód :) ) jestem niby zadowolony, ale jednak pewien niedosyt pozostaje.

Nie zrozumcie mnie źle, za takiego gracza, przyszłego członka HOF warto oddać nawet tyle, ale czuje lekki żal. Śledziłem Celtów dość uważnie w zeszłym seoznie i strasznie mi się ten skład podobał. Żałuje przede wszystkim Jeffersona, który będzie gwiazdą tej ligi (no i grał zajebiscie w zasadzie od grudnia, więc dłuzej niż 3/4 sezonu ) i Greena, który ma wielki potencjał, ale faktycznie nie miałby szans na duzo minut w tym sezonie. Jest jeszcze Gomes i paradoksalnie to może być największa strata, ponieważ tego czego teraz trzeba Celtom to porządnych role playerów a Ryan Gomes pokazał to i nawet trochę więcej.

Niemniej mówimy tu o KG, więc należało to zrobić. W sumie ciesze się, że jeśli nie do LA to Garnett trafił właśnie do Bostonu.

 

P.S. W Minnesocie też się robi ciekawie. Wiadomo - przebudowa, ale trzon Randy Foye, Gerlad Green, Corey Brewer i Al Jefferson...to naprawdę coś. Na ten moment więcej tu gdybania niż suchych faktów ale wydaje mi się że Foye jeśli nie eksploduje, to naprawdę mocno się wybiję w tym sezonie a Big Al już może zaliczyć sezon pokroju 20/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddając Gomesa Boston spowodował że Tony Allen staje się ich najlepszym rezerwowym. W przypadku kontuzji któregoś z trójki All Starów Boston będzie w bardzo trudnej sytuacji.

 

Pierwsza piątka imponująca lecz z ławką będzie bardzo ciężka. Więc należy liczyć że PP, KG oraz RA będą średnio grali więcej niż 35 minut na mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.