Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższych 10 spotkaniach chyba 4 back2backi nas czekają, także troche nam sie może po dupie jeszcze dostać. 

 

Nie zmienia to faktu, że powoli nasza gra zaczyna trybić i wydaje mi się, że nawet z Okaforem, czy Noelem, jako starting C możemy coś powalczyć. Mam wrażenie, że coraz równiej gra Sarić - byłoby dobrze nie przepłacać latem Ilyasovy i dać więcej czasu Dario, który otwiera swoją grą sporo ciekawych lineupów.

 

 

Poszliśmy do góry szybciej niż przypuszczałem, czułbym się dużo spokojniej, gdybyśmy wylosowali jeszcze w tym roku top3 draftu - Fultz/Ball/Smith to byłoby idealne zabezpieczenie dla zdrowia Embiida, bo F/B/S z Simmonsem i Noelem/Okaforem to i tak fajny młody core, a z Embiidem gnieciemy system. 

 

Nie zmienia to faktu, że tak jak przypuszczałem - Heat już zatankowali na grubo, Nets są słabi, a do nich będą dołączać szybko kolejne zespoły - nie zdziwię się , jak Lakers wkrótce zaczną zaliczać długaśne losing streaki i połamią się wszyscy uzyteczni veci. No, ale takie są reali loterii, miejmy nadzieję, że Simmons wróci, ale na początek skomplikuje grę i rotację na tyle, żebysmy spokojnie w tym bottom5 jeszcze zostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy komuś jeszcze Saric przypomina Birda? trochę w sposobie poruszania, ale przede wszystkim czasem ma tak niesamowite podania i generalnie widać to cwaniactwo w jego grze.

karol, proszę, powiedz że Ci ktoś konto podjebał

do Birda to go w mechanice trojek można porównać, cała reszta jest wubem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy 76ers? To może Brownowi od razu COTY dać, a Bron niech przenosi talenty obok statuy Rockiego

 

Nie no oczywiscie troche zazartowalem sobie bezposrednio po meczu. 

 

Jestem tylko ciekawy, kiedy przyjezdzajace do phily zaczną ja traktowac na powaznie. Wydaje mi sie ze przez kilka lat wytworzyl sie w gowach zawodnikow taki obraz 76, ze tu sie wygrywa na pol gwizdka. Najwidoczniej te czasy powoli mijaja.

 

Co do meczu to fajne male rzeczy robił Sarić, szczególnie w 4q. To jest gracz, którego w przyszosci)role w contenderze wyobrazam sobie jak cos pomiedzy Iguodola a Odomem - no moze z ciut mniejszym impactem. 

 

No i kiedy ktos sie wkurzy na Embiida za to jego pajacowanie? jak sie ogląda mecz to bawi, jest showmanem, kibiców rozbudza wszyscy zadowoleni. Ale jak beda 76 grac przeciwko druzynie w ktorej szeregach gra ktos o stabilnosci psychicznej D Greena to ochraniacz na jaj obowiazkowy !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIXERS  powoli robią się legitni ;] 

 

A tak serio - grają na dobrym młodzieńczym flow, dużo jest zaangazowania, którym zawsze nadrabialiśmy brak umiejętności. Do tego dochodzi wreszcie zgranie, powoli formują się jakieś lineupy, no... i oczywiście mamy też Embiida. 

 

Drazni mnie nadal brak gry Noel-Joel, bo to idealny czas by stestować takie konfiguracje. 

 

Philly staje się powoli zespołem, na tyle dobrym, żeby wykorzystywac słabsze dni rywali , ich b2b, mniejsze zaangażowanie. Korzystamy z atmosfery w hali, łatwiejszego terminarza, a to jest sposób, którym w RS wygrywasz ponad 50%. Oczywiście wpadki na cieniasach zaraz i nam będą się przytrafiać, ale poki flow jest to jest. 

 

Brakuje mi jeszcze tylko pewności w kończeniu u Luwawu bo gość juz robi duzo dobrego w obronie, potrafi znaleźć się na dobrych pozycjach, a tle te rzuty nawet nie tyle mu nie wpadają... co wypadają wręcz z obręczy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy 76ers? To może Brownowi od razu COTY dać, a Bron niech przenosi talenty obok statuy Rockiego

być może to kwestia tego, że są ''hot', ale Sixers w styczniu jak najbardziej wyglądają jak playoffowa drużyna.

 

Embiid w styczniu robi 23-9-2-2 w 27 minut. w zasadzie prawie każdy rookie w drugiej części sezonu gra lepiej niż w pierwszej, i chyba to samo widzimy u Jojo. per36 to daje prawie 31 punktów na mecz.

 

swoją drogą, najlepszy sezon Hakeema jeżeli chodzi o efektywność - 57,7%ts (per36 23.8ppg), najlepszy sezon Duncana - 57,9%ts (per36 - 21.1ppg), rookie Embiid - 58.2%ts (28.2ppg)... Embiid rzuca w styczniu ... >11ft/mecz (per36 - 15 ft) ... oczywiście to trochę manipulacja, bo Embiid dalej traci za dużo piłek, ale chyba jednak tutaj poprawa jest też widoczna, odkąd zwiększyła mu się liczba minut, traci per36 4.5 piłek na mecz, przez pierwsze kilkanaście meczów to było 6,7tov/per36, co chyba już jest normą biorąc pod uwagę jego usage i małe ogranie.

 

szkoda, że Joel opuszca te b2b, bo byłby głównym kandydatem do gracza miesiąca, jakby to nie brzmiało.

 

co do Ilyasovy, to przecież jest drugi najlepszy zawodnik Sixers w tym sezonie, tylko, że nie ma sensu go przedłużać w momencie gdy i tak będzie brakować minut Sariciowi i Noelowi.

 

porównanie Saricia do Odoma chyba nie jest trafione, ale faktycznie może okazać się naprawdę dobry, i to nie tylko w ofensywie. pisałem już, i jak dla mnie na ten moment on jest strasznie surowy (te jego straty, błędy w defensywie, to jak streaky jest na obwodzie), ale i tak wygląda jeżeli chodzi o potencjał lepiej niż myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

myślę, ze Noel poleci, ale nie w tym sezonie. dla pozostania Ilyasovy przede wszystkim znaczenie mają Simmons i Saric, trzech dobrych zawodników na jednej pozycji to już będzie przesada.

 

Ale wczoraj pokazały się najnowsze dane RPM które idealne nie są ale to co wspominałem wcześniej Noel jest w tej chwili ujemnym graczem dla 76ers - nawet wczoraj jako jedyny miał minus i to gruby

 

W obronie jest 39 spośród wszystkich PF-ów.

Ostatnio o dziwo oglądam 76ers głównie pod jego kątem bo na początku mnie zaskoczyło to że on jest ciagle na minus. I raz że ta jego obrona pomalowanego nie jest najlepsza a co do ofensywy hmm to mam wrażenie ze jest trochę poza tym co grają szóstki.

Sarić całoroczne statystyki ma fatalne ale w czasie tej serii już znacznie lepsze. Ma wiecej wigoru . Nawet zasłony stawia chętniej

 

Naprawdę nie chce wychodzić na anty Noelowca ale naprawdę mam wrażenie że on jest myślami poza drużyną, poza flow ofensywnym i defensywnym

Ale Ilyasova dużo daje tymi trójkami. Wejście Simmonsa w jego miejsce zabije rzuty dystansowe albo dystansowość ofensywy Philadelfii

 

Myślę że na początku Ben będzie grał obok Ersana i Joela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel słabo zagrał z Raptors i Wizards, do tego nie trzeba RPM.

 

też tak sądzę (Simmons-Ilyasova/Saric-Embiid), ale w przyszłym sezonie przy (zapewne) wzmocnionym obwodzie spodziewam się Simmons-Embiid, Saric bliżej roli 6th mana i Noel jako backup niekiedy grający razem z Embiidem. lepszej rotacji w obecnej konfiguracji rosteru nie jestem w stanie wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.