Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Koelner napisał:

 

Użyłem "komuna" ponieważ pierwszym elementem wprowadzania komunizmu było zawładnięcie terminami, duszą oraz umysłami społeczeństwa. Komuniści jeszcze nie zdążyli wprowadzić swoich gospodarczych nowinek ale wiedzieli, że trzeba zmieniać nazwy miast, ulic czy stawiać pomniki.

Rozumiem, że w USA, gdzie zmieniają nazwy ulic i niszczą pomniki, także właśnie teraz wprowadzają komunizm?

3 minuty temu, Koelner napisał:

dlatego pod tym względem czyli zmienianiem nazw ulicy to PiS jest dużo bardziej "komuną" niż SLD.

Czyli partia demokratycznie to najbliższa partia PiSowi. Człowiek się uczy całe życie.

3 minuty temu, Koelner napisał:

Nie wiem dlaczego tak łatwo selekcjonujesz i grupujesz ludzi ale jest to w sumie dość naturalne dla prawdziwych Polaków ale nie odchodząc od tematu.

 

Bo generalnie w dużych grupach ludzie o podobnych cechach są do siebie podobni, nie ma co ukrywać. Nie jestem jakimś zwolennikiem teorii Hitlera o wyższości ras.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Nie wiem dlaczego tak łatwo selekcjonujesz i grupujesz ludzi ale jest to w sumie dość naturalne dla prawdziwych Polaków ale nie odchodząc od tematu.

Użyłem "komuna" ponieważ pierwszym elementem wprowadzania komunizmu było zawładnięcie terminami, duszą oraz umysłami społeczeństwa. Komuniści jeszcze nie zdążyli wprowadzić swoich gospodarczych nowinek ale wiedzieli, że trzeba zmieniać nazwy miast, ulic czy stawiać pomniki. PiS rozpoczął zabawę ze zmianami ulic ( pomimo sprzeciwu społeczeństwa ) czego nawet SLD nie robiło, dlatego pod tym względem czyli zmienianiem nazw ulicy to PiS jest dużo bardziej "komuną" niż SLD.

Jak wygląda liczba nazw ulic oraz miast zmienionych przez komunistów w stosunku do liczby nazw ulic i miast zmienionych przez PiS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Rozumiem, że w USA, gdzie zmieniają nazwy ulic i niszczą pomniki, także właśnie teraz wprowadzają komunizm?

Jeśli rozumiesz to nie wiem po co mam Ci pomóc w odpowiedzi na te pytanie.

 

1 minutę temu, RappaR napisał:

Czyli partia demokratycznie to najbliższa partia PiSowi. Człowiek się uczy całe życie.

Nie znam sytuacji w USA ale w Gdańsku samorząd jak i mieszkańcy byli przeciwni nazwy ulic a wprowadzono to administracyjnie przez wojewodę na podstawie ustawy - centralizm to też cecha komuny ( jawne zaprzeczenie idei komunizmu ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Jak wygląda liczba nazw ulic oraz miast zmienionych przez komunistów w stosunku do liczby nazw ulic i miast zmienionych przez PiS?

Nie ma o tym najmniejszego pojęcia, więc zamiast przyznać niewiedzę jak by to zrobił inteligentny człowiek, odeśle Ciebie do "źródeł" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Nie znam sytuacji w USA ale w Gdańsku samorząd jak i mieszkańcy byli przeciwni nazwy ulic a wprowadzono to administracyjnie przez wojewodę na podstawie ustawy - centralizm to też cecha komuny ( jawne zaprzeczenie idei komunizmu ).

 

Jak i monarchii. I republiki. I kilku innych ustrojów.

1 minutę temu, Koelner napisał:

Jeśli rozumiesz to nie wiem po co mam Ci pomóc w odpowiedzi na te pytanie.

 

Czy dobrze rozumuję, że każda partia, która stawia i obala pomniki jest komuną

Teraz, Koelner napisał:

Metody

Jesteś tak przewidywalny w odpowiedziach, że dałoby się bota wstawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

 

Użyłem "komuna" ponieważ pierwszym elementem wprowadzania komunizmu było zawładnięcie terminami, duszą oraz umysłami społeczeństwa. Komuniści jeszcze nie zdążyli wprowadzić swoich gospodarczych nowinek ale wiedzieli, że trzeba zmieniać nazwy miast, ulic czy stawiać pomniki. 

To jest o SLD?

1 minutę temu, Koelner napisał:

piszemy o PiSi oraz SLD więc bez fluberingu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Czy dobrze rozumuję, że każda partia, która stawia i obala pomniki jest komuną

Porównuje do metod, które są znane w naszym najbliższym otoczeniu oraz czasie więc tworzyć znowu worek dyskusji przechodząc z tematu to nie dla mnie, baw się w to ze swoim kolegą.

 

 

2 minuty temu, RappaR napisał:

Jesteś tak przewidywalny w odpowiedziach, że dałoby się bota wstawić :D

jak masz dane, że SLD zmieniło więcej nazw ulic niż PiS to przyznam Ci rację, że wyolbrzymiłem ten problem i obraziłem PiS wyzywając ich od komuny w tym wypadku.

przyznam się, że jestem dość krytycznie nastawiony akurat do tego tematu ponieważ dotyczy to mojej okolicy i takie zjawisko jak zmiana ulic nie miało miejsca od czasów transformacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

jak masz dane, że SLD zmieniło więcej nazw ulic niż PiS to przyznam Ci rację, że wyolbrzymiłem ten problem i obraziłem PiS wyzywając ich od komuny w tym wypadku.

przyznam się, że jestem dość krytycznie nastawiony akurat do tego tematu ponieważ dotyczy to mojej okolicy i takie zjawisko jak zmiana ulic nie miało miejsca od czasów transformacji.

A masz dane, że bliżej PiS w tej liczbie do PRL, niż do SLD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

A masz dane, że bliżej PiS w tej liczbie do PRL, niż do SLD? 

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Czyli Ty ich nie masz?

Proponuje abyście pisali z jednego konta wtedy będzie większy porządek.

Odpowiadając na Wasze pytania:

W Gdańsku SLD praktycznie nigdy nie rządziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

 

Proponuje abyście pisali z jednego konta wtedy będzie większy porządek.

Proponuję żebyś nie pouczał nas jak prowadzić dyskusję, nie wyciągał tez z dupy, a potem nie przerzucał na innych ciężaru szukania danych do tych tez z dupy.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Koelner napisał:

Nie wiem dlaczego tak łatwo selekcjonujesz i grupujesz ludzi ale jest to w sumie dość naturalne dla prawdziwych Polaków ale nie odchodząc od tematu.

Użyłem "komuna" ponieważ pierwszym elementem wprowadzania komunizmu było zawładnięcie terminami, duszą oraz umysłami społeczeństwa. Komuniści jeszcze nie zdążyli wprowadzić swoich gospodarczych nowinek ale wiedzieli, że trzeba zmieniać nazwy miast, ulic czy stawiać pomniki. PiS rozpoczął zabawę ze zmianami ulic ( pomimo sprzeciwu społeczeństwa ) czego nawet SLD nie robiło, dlatego pod tym względem czyli zmienianiem nazw ulicy to PiS jest dużo bardziej "komuną" niż SLD.

Nie masz racji.,Twoje porównanie PiS do SLD jest krzywdzące dla tej drugiej partii., PiS jest bliżej do komuny w wydaniu PZPR i to z epoki Gomułki, ale możliwe że z powodu młodego wieku nie masz doświadczeń z tego okresu.,Zresztą sam Kaczyński był wykarmiony przy czerwonym korycie przez tatusia aparatczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RappaR napisał:

A masz dane, że bliżej PiS w tej liczbie do PRL, niż do SLD? 

41 minut temu, fluber napisał:

Jak wygląda liczba nazw ulic oraz miast zmienionych przez komunistów w stosunku do liczby nazw ulic i miast zmienionych przez PiS?

 

35 minut temu, Koelner napisał:

jak masz dane, że SLD zmieniło więcej nazw ulic niż PiS to przyznam Ci rację, że wyolbrzymiłem ten problem i obraziłem PiS wyzywając ich od komuny w tym wypadku.

 

19 minut temu, fluber napisał:

Czyli Ty ich nie masz?

 

13 minut temu, fluber napisał:

Proponuję żebyś nie pouczał nas jak prowadzić dyskusję, nie wyciągał tez z dupy, a potem nie przerzucał na innych ciężaru szukania danych do tych tez z dupy.

Problem jest z prowadzeniem dyskusji.

Odnoszę się do przypadku pojedynczego w Gdańsku ( zmiany nazwy z Marchlewskiego na Dmowskiego a następnie z Dąbrowszczaków na Kaczyńskiego )a Wy chcecie jakieś ogólnopolskie dane a następnie @fluber owi puszczają nerwy, że ich nie ma. :) Zabawne.

Powtarzam: W Gdańsku SLD nie zmieniało nazw ulic a PiS niczym komuna administracyjnie z centrali wymusiła zmianę mimo sprzeciw społeczeństwa oraz lokalnego samorządu. Co jest w tym trudnego do zrozumienia?

9 minut temu, mayor napisał:

Nie masz racji.,Twoje porównanie PiS do SLD jest krzywdzące dla tej drugiej partii., PiS jest bliżej do komuny w wydaniu PZPR i to z epoki Gomułki, ale możliwe że z powodu młodego wieku nie masz doświadczeń z tego okresu.,Zresztą sam Kaczyński był wykarmiony przy czerwonym korycie przez tatusia aparatczyka

Pamiętam tylko czasy, że jak w Śródmieściu przy Zieleniaku napieprzali gazem w protestujących to dolatywało aż do Wrzeszcza. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Ciiiiii, Ty po prostu nie wiesz na czym polega aparat naukowy, właśnie Koelner pokazał w praktyce jaki on stosuje i jakie ma kompetencje w tej dziedzinie :D 

Ja bym się nie czepiał jakby się wcześniej z tym aparatem nie zaczął madrowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

@Koelner

Problem polega na tym że porownujesz PiS do komunistów bo zmienili nazwy 2 ulic.

Kobe mają 19 lat zrobił fadeawaya i porównywano go do Jordana. To jest problem?

5 minut temu, RappaR napisał:

Ciiiiii, Ty po prostu nie wiesz na czym polega aparat naukowy, właśnie Koelner pokazał w praktyce jaki on stosuje i jakie ma kompetencje w tej dziedzinie :D 

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Ja bym się nie czepiał jakby się wcześniej z tym aparatem nie zaczął madrowac 

Jakie potrzebujecie źródła aby zrozumieć zmianę nazwy jednej ulicy czy dwóch? Od jednej ulicy wychodzicie do problemu ogólnokrajowego i następnie wymagacie od drugiej osoby danych. Nie mam takiej potrzeby szukać danych aby obronić tezę, że w tym wypadku PiS działał jak komuna a jeśli uważacie inaczej to spróbujcie znaleźć inny przykład.

 

p.s. Załóżcie jedno konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Ja bym się nie czepiał jakby się wcześniej z tym aparatem nie zaczął madrowac 

Bo Ty po prostu nie rozumiesz, on się nie wymądrza, on jest level wyżej :D 

Teraz, Koelner napisał:

Kobe mają 19 lat zrobił fadeawaya i porównywano go do Jordana. To jest problem?

No jak kogokolwiek za zrobienie fade away porównano do Jordana, to faktycznie jest problem u tej osoby co robi te porównania. 

 

1 minutę temu, Koelner napisał:

Jakie potrzebujecie źródła aby zrozumieć zmianę nazwy jednej ulicy czy dwóch? Od jednej ulicy wychodzicie do problemu ogólnokrajowego i następnie wymagacie od drugiej osoby danych. Nie mam takiej potrzeby szukać danych aby obronić tezę, że w tym wypadku PiS działał jak komuna a jeśli uważacie inaczej to spróbujcie znaleźć inny przykład.

 

Dokładnie. A od jarania marihuany się przechodzi do mordowania ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.