Skocz do zawartości

Kompendium wiedzy


MuM

W sumie to tutaj ankieta się przyda  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W sumie to tutaj ankieta się przyda



Rekomendowane odpowiedzi

Klocicie sie o dwie zupelnie inne sprawy.

 

Przem ma racje ze nie mozna zajebac specjalnie z calej sily w obrecz zeby pozniej ja zlapac i rzucic. Wiem bo kiedys na turnieju kumpel chcial mi tak zagrac zebym trojke rzucil, ale sedzie odgwizdal blad.

 

Kiedy zawodnik rzuca wolnego w normalny sposob i nie trafi, to oczywiscie moze po sobie zebrac i dobic, ale tak jak pisaliscie wczesniej moze przekroczyc linie dopiero gdy pilka odbije sie od obreczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można specjalnie walić o tablicę aby samemu zebrać

Można, tylko że piłka musi jeszcze odbic się od obręczy, a za nim to wszystko nastąpi nie można przekroczyć linii osobistych.

Jestem przekonany ,że niemożna

To niestety jesteś w błędzie. Można zrobić tak jak napisałem, ale sęk w tym by sędział uznał to za próbę zdobycia kosza, a nie próbę podania do siebie samego czy coś w tym stylu (czyli by nie było takiej sytuacji jaką podał Qpa) .

 

Podobnie zresztą ma się rzecz według przepisów FIBowskich co do rzutów z gry. Tutaj też jeżeli nawet rzucisz, a piłka zatańczy na obręczy, odbije się od niej normalnie czy cokolwiek innego i rzucający zawodnik ja następnie złapie to może być zawsze odgwizdana podwójna. Wszystko zalezy od decyzji sędziego i jeżeli on uzna, że nie była to próba zdobycia punktów tylko celowo chybiony rzut by zdobyć czas, zbiórkę czy z jakiejś innej przyczyny to powinien odgwizdać właśnie błąd podwójnego kozłowania. Ale to wszytsko w Europie bo w NBA z tego co mi wiadomo taki przepis nie funkcjonuje (co np. pokazał w zeszłym roku Sura samemu rzucając sobie o tablicę by zaliczyć zbiórkę).[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co np. pokazał w zeszłym roku Sura samemu rzucając sobie o tablicę by zaliczyć zbiórkę

Mogę się mylic, ale czytałem, ze mu tę zbiórkę zabrali, tzn nieuznali (i to chyba dopiero po meczu), wiec nie zaliczył trzeciego T-D z rzędu :wink:

podobnie było z Ricky Davisem w Cavs, który w meczu z Jazz bodajże pod koniec wygrywanego coś ok 15-20pts meczu popędził na swój kosz i odbił piłke od deski (swojej), żeby zaliczyć 10tą zbiórkę. Wtedy ktoś go faulował ( :lol: ), i zbiórki formalnie nie było, ale czytałem, że i tak by niezaliczyli, bo nie było próby oddania rzutu do kosza czyli nie było również możliwości zebrania piłki po niecelnym rzucie, ale dzięki temu zawsze mam polewę z Davisa jak sobie to przypomnę. Ten koleś jest zdrowo pierdzielnięty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylic, ale czytałem, ze mu tę zbiórkę zabrali, tzn nieuznali (i to chyba dopiero po meczu), wiec nie zaliczył trzeciego T-D z rzędu :wink:

A i owszem, też czytałem że mu tą zbiórkę 2 dni później odjeli, ale jednak w trakcie meczu nie odgwizdali podwójnej i dlatego myślę, że jednak tu jest róznica między FIBą i NBA, bo nie wierzę, żeby w tamtym meczu sędzia dał ciała i pomimo istnienia takiego przepisu puścił grę (choć z drugiej strony ludzie tworzący statsy popełnili jednak błąd skoro później tą zbiórkę mu odjęto).

 

podobnie było z Ricky Davisem w Cavs, który w meczu z Jazz bodajże pod koniec wygrywanego coś ok 15-20pts meczu popędził na swój kosz i odbił piłke od deski (swojej), żeby zaliczyć 10tą zbiórkę. Wtedy ktoś go faulował ( :lol: ), i zbiórki formalnie nie było, ale czytałem, że i tak by niezaliczyli, bo nie było próby oddania rzutu do kosza czyli nie było również możliwości zebrania piłki po niecelnym rzucie, ale dzięki temu zawsze mam polewę z Davisa jak sobie to przypomnę. Ten koleś jest zdrowo pierdzielnięty :lol:

Zdaje się, że to nie spodobało się Stevensonowi i nawet go tam ostro specjalnie faulował, a przez to nawet chyba jakaś przepychanka z tej okazji była :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Surą to było tak, że mu w meczu zaliczyli zbiórkę, bo widocznie ci od statystyk uznali, że jednak rzucał na kosz...po meczu zaczęli tą sytuację analizować i stwierdzili (szczególnie wziąwszy pod uwagę fakt, że miał wtedy 9 zbiórek na koncie), że jednak specjalnie nie trafił i odjęli mu tą zbiórkę....a Sura potem przepraszał wszystkich mówiąc, że nie chciał nikogo oszukać, czy coś takiego, w domyśle przyznając się tym samym do zagrania nie fair...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci żółw chodzi?

czyż ja nie mam racji?

No nie miałeś :wink: Ale chyba już tego sobie nie wyjaśnimy.

 

NIE MOŻNA SPECJALNIE NIE TRAFIĆ RZUTU ABY SOBIE ZEBRAĆ - oto mi chodziło.

Ale przecież można co i nawet często się zdaża :wink: Sęk w tym, żeby nie zrobić tego w taki sposób by sędzia uznał to za ewidentną specjalną próbę nie trafienia (tak jest w FIBA i chyba tylko w FIBA) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci żółw chodzi?

czyż ja nie mam racji?

No nie miałeś :wink: Ale chyba już tego sobie nie wyjaśnimy.

 

NIE MOŻNA SPECJALNIE NIE TRAFIĆ RZUTU ABY SOBIE ZEBRAĆ - oto mi chodziło.

Ale przecież można co i nawet często się zdaża :wink: Sęk w tym, żeby nie zrobić tego w taki sposób by sędzia uznał to za ewidentną specjalną próbę nie trafienia (tak jest w FIBA i chyba tylko w FIBA) 8)

Chyba kurde oczywiste ,że to zależy od sędziego.

Ja pierdziele. można też przekroczyć linię rzutów jak sędzia niezauważy.

Można czy nie można?

A jak powiesz ,że nie można to się kłuycisz sam ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kurde oczywiste ,że to zależy od sędziego.

Ja pierdziele. można też przekroczyć linię rzutów jak sędzia niezauważy.

Można czy nie można?

A jak powiesz ,że nie można to się kłuycisz sam ze sobą.

Nie można bo .... to sprzeczne z zasadami fair play lansowanymi przez FIFA i ogólnie to czyn niemoralny i haniebny w powszechnej opinii każdego kibica :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witajcie w Swiecie Przema"...

 

 

 

 

... gdzie rozum miesza sie z fiksacją :lol:

 

Hahahahah.

 

tylko się tak zastanawiam do kogo się tyczy to stwierdzenie.

 

czy to może znaczyć ,że ja rozumuję a wy (tzn. kntrrozmówcy) fiksujecie?

 

 

 

 

ps. czasami warto wejść na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie o FIFę nie będę odpowiadał bo jestem stanowczo za miętki by kontynuować dalej ten wątek, a moją częściową i jedyną i ripostą niech będzie zdrowy donośny śmiech, który mną zawładną jak zobaczyłem co napisał Szak :lol::lol::lol:

 

tylko się tak zastanawiam do kogo się tyczy to stwierdzenie.

 

czy to może znaczyć ,że ja rozumuję a wy (tzn. kntrrozmówcy) fiksujecie?

 

 

To brzmi niemalże jak Przem vs rest of the world :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio natrafilem na ciekawe info, ze Duane Martin przez krotki okres gral w NBA w New York Knicks. Mowa tu o aktorze, ktory zagral glowna role w filmie "Nad obrecza" z bodajze 1994 roku. Ma ktos info jak dlugo gral naprawde w NBA, jakie mial statsy itp?

niech mu ktoś odpowie

 

na przyszłość: może ten temat przykleić, żeby ludzie mieli gdzie zadawać pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze Loqsh1 znalazl wlasciwe miejsce dla pytania stansona. Jak ktos wie, to moze odpowiedziec tutaj, ale ja polecam google, moze cos sie trafi.

 

Korzystajac z tego sposobu, wklejam tutaj dwa posty, ktory byly caloscia tematu zalozonego jakis czas temu przez TED'a.

 

mam problem z roszyfrowanie niektórych skrótow ze statystyk czy mogłby mi ktos pomóc siakos :/ I jeszcze jakis link do druzyny Chicago Bulls historia klubu thx

 

G - Games Played

Min - Minutes Played

MPG - Minutes per Game

Pts - Total Points

PPG - Points per Game

FGM - Field Goals Made

FGA - Field Goals Attempted

FGP - Field Goal Percentage

FTM - Free Throws Made

FTA - Free Throws Attempted

FTP - Free Throw Percentage

3PM - Three Pointers Made*

3PA - Three Pointers Attempted*

3PP - Three Point Percentage*

REB - Total Rebounds

RPG - Rebounds per Game

AST - Total Assists

APG - Assists per Game

STL - Steals**

BLK - Blocks**

TO - Turnovers**

EFF - Efficiency***

AV - Approximate Value (see below)

PF - Total Personal Fouls

VI - Versatility Index (ppg*rpg*apg)^.333 (see below)

PPFGA - Points per FGA Points/(FGA+(FTA*.44)) (see below)

PPR - Assist/Turnover Rating (((ASTS*.66)-TO)*100)/Minutes (see below)

RbRate - Rebound Rate (Reb*Team Minutes)/(Player Minutes*(Team Reb + Opp Reb)) (see below)

G - Games Played- rozegrane spotkania

 

Min - Minutes Played- ilość minut na parkiecie łącznie

 

MPG - Minutes per Game- ilość minut na parkiecie średnio na mecz

 

Pts - Total Points- ilość zdobytych punktów łącznie

 

PPG - Points per Game- ilość zdobytych punktów średnio na mecz

 

FGM - Field Goals Made- trafione rzuty z gry

 

FGA - Field Goals Attempted- oddane rzuty z gry

 

FGP - Field Goal Percentage- procent trafionych rzutów z gry

 

FTM - Free Throws Made- trafione rzuty wolne

 

FTA - Free Throws Attempted- oddane rzuty wolne

 

FTP - Free Throw Percentage- procent trafionych rzutów wolnych

 

3PM - Three Pointers Made*- trafione rzuty za 3

 

3PA - Three Pointers Attempted*- oddane rzuty za 3

 

3PP - Three Point Percentage*- procent trafionych rzutów za 3

 

REB - Total Rebounds- ilość zebranych piłek łącznie

 

RPG - Rebounds per Game- ilość zebranych piłek średnio na mecz

 

AST - Total Assists- ilość asyst łącznie

 

APG - Assists per Game- ilość asyst średnio na mecz

 

STL - Steals**- ilość przechwytów

 

BLK - Blocks**- ilość bloków

 

TO - Turnovers**- ilość strat

 

EFF - Efficiency***- ((pts + reb + stls + asts + blk) - ((fga - fgm) + (fta - ftm) + to))/g

 

AV - Approximate Value (see below)

Credits= PTS+REB+AST+STL+BLK-FG MISSED-FT MISSED-TO

AV= Credits^(3/4)/21

 

PF - Total Personal Fouls- ilość fauli łącznie

 

Tu juz wszystko jest wyjasnione...

 

VI - Versatility Index (ppg*rpg*apg)^.333

 

PPFGA - Points per FGA Points/(FGA+(FTA*.44))

 

PPR - Assist/Turnover Rating (((ASTS*.66)-TO)*100)/Minutes

 

RbRate - Rebound Rate (Reb*Team Minutes)/(Player Minutes*(Team Reb + Opp Reb))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie. Moze proste, ale pewnosci nie mam. Chodzi o nabijanie. Zdarza sie, ze gosc lapie pilke na skraju boiska, ale nie daje juz rady utrzymac sie w polu. Wtedy mozna sprobowac nabic stojacego gdzies blisko przeciwnika i liczyc, ze sami bedziemy wznawiac z boku. Slyszalem, ze nabijac mozna tylko od pasa w dol, czyli w zasadzie po nogach. Czy to prawda? W korpus czy o reke (?) nabic nie mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Moze proste, ale pewnosci nie mam. Chodzi o nabijanie. Zdarza sie, ze gosc lapie pilke na skraju boiska, ale nie daje juz rady utrzymac sie w polu. Wtedy mozna sprobowac nabic stojacego gdzies blisko przeciwnika i liczyc, ze sami bedziemy wznawiac z boku. Slyszalem, ze nabijac mozna tylko od pasa w dol, czyli w zasadzie po nogach. Czy to prawda? W korpus czy o reke (?) nabic nie mozna?

Jest takie niepisane prawo, żeby tak robić. Chodzi może nie tyle od pasa w dół (bo w pewnych miejscach może bardzo zaboleć... :wink: ) co raczej o nogi. W ręke itd. od biedy nabić by można, ale tak się po prostu nie robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.