Skocz do zawartości

Kompendium wiedzy


MuM

W sumie to tutaj ankieta się przyda  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W sumie to tutaj ankieta się przyda



Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy temat się przyjmie, aaaale co tam, warto spróbować.

Każdy z nas ma na pewno jakieś pytania na które nie zna odpowiedzi, może nawet czasem boi się spytać. Niech ten temat będzie na to lekarstwem. Zasada jest prosta: zadajemy pytania sensowne, to nie ma być temat-quiz/rebus czy cokolwiek. Nie toczymy tu żadnych rozmów na jakikolwiek temat - jeśli kogoś coś zaionteresuje, ktoś na coś wpadnie to niech założy osobny temat. Nie robimy tu konkursów ani testów wiedzy: znasz odpowiedź na pytanie, to go ne zadawaj. Fajnie byłoby też, gdyby nie pojawiały się tu posty typy: kto zdobył najwięcej punktów i kiedy to było itp pytania, bo to już było kiedyś przerabiane. Chodzi mi bardziej o pytania zza kulis NBA, takie techniczne .... nie wiem jak to określić, mam nadzieję że załapiecie. Aha, i jeszcze jedna zasada: jeśli nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie w przynajmniej 75% - nie odpowiadaj. Nie zaśmiecajmy tematu tekstami typu: "wydaje mi się że" i "z tego co pamiętam". KOnkretne odpowiedzi, konkretne linki itd.

Mam wrażenie że sporo będzie pytań odnośnie Salary Cap, więc fajnie by było gdyby nikt nie rzucał linkiem do strony-którą-wszyscy-znamy, tylko w miarę sensownie i zrozumiale (w naszym języku) wytłumaczył. Koniec końców może nam tu powstać nasza wersja opisu SC w naszym ojczystym języku. Więc .... start

 

Moje pytanka na dobry początek:

1. Ile zarabiają sędziowie ? - zawsze mnie to zastanawia ile może zarabiać taki sędzia, a może ktoś wie jak tam stoją płace panienek do tańczenia, maskotek, albo nawet tych młodych gości co biegają z ręcznikiem by w przerwie wytrzeć kawalek parkietu ? Raz była nawet sytuacja że jeden taki gość za długo czyścił parkiet i potem uciekał przed ... Mobleyem ? gdy ten biegł do kontry. Po meczu dostał od niego buty z autografem :)

2. Wymiary boiska (wszystkie, może jakiś rysunek ?) - zawsze zapominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak spełnione są wszystkie warunki asysty, ale zawodnik rzucający jest faluowany, a piłka wpadnie do kosza to jest asysta czy nie?

2. Czy jak piłka po bloku wyjdzie na aut to jest liczona strata zawodnikowi który blokował czy nie?

 

Walnę tu pare ciekawych rzeczy z 2003-2004 Cavaliers Official Team Yearbook, może się komuś przyda :wink:

Carlos Boozer

Nickname: C-Booz

Favourite Athlete: Michael Johnson

Video Game: Madden '04

Superstition: Praying before the game

Shoe Size: 17

Who read to u as a kid? Mom

Hobbies: Listening to music, playing video games

Favourite Food: Pasta/Italy

Education: Duke, degree in Sociology

 

JR Bremer

Full Name: Ernest Lenell Bremer, Jr.

Nickname: J.R.

Video Game: Tiger Woods PGA Tour 2004

Favourite Athelete: Michael Vick

Who read to u as a kid? Mom and Dad

Favourite Food: Taco Salad

Favourite actor: Denzel Washington

First Job: Bus Boy

 

Ricky Davis

Full Name: Tyree Ricardo Davis

Nickname: Slick Rick (albo jak kto woli Tricky Ricky :wink: )

Favourite Sport: Baseball

Favourite Athelete: Donovan McNabb

Favourite Music Grup: My brother

Favourite Food: Chinese

Superstition: Very

Shoe Size: 15

Favourite book as a kid: Dr.Seuss

 

DeSagana Diop

Favourite Sport: Soccer

Favourite Food: Rice and Fish - Senegalese dish

Shoe Size: 17

Would u ride in a helicopter? No

Favourite Team: Tampa Bay Buccaneers (Pewnie dlatego że wygląda jak Warren Sapp :wink: )

If i weren't be a basketball player i would... ? Still be in school

Favourite NBA City: All are great

 

Zydrunas Iluglauskas

Nickname: Z

Favourite Sport: Soccer

Favourite Athelete: David Beckham

Favourite TV Show: 3rd Watch

Favourite Video Game: Halo

Favourite Group: U2

Favourite Actor: Tom Hanks

If i weren't be a basketball player i would... ? Be an a architect

Hobbies: Golf

 

LeBron James

Favourite Athelete: Roy Jones Jr.

Favourite Team: Dallas Cowboys

Favourite DVD: Sopranos

Favourite Group: Jay-Z

Favourite Food: Fried Chicken

Favourite Magazine: Sports Ilustrated

Who read to u as a kid? My teachers

Favourite Actor: Martin Lawrence

Favourite Vacation Spot: Hawaii

 

Dokończe póżniej bo trochę ręce bolą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MuM super pomysl

2. Jak to jest, np w MSG mecze graja i Knicks i Isliders. Na jakiej zasadzie jest zmieniana nawierzchnia, czy po prostu sa dwie sale??

Z tego co wiem w takich przypadkach po prostu klada parkiet na lod. Nie wiem dokladnie jak to robia, ale kiedys gdzies bylo nawet o tym w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak spełnione są wszystkie warunki asysty, ale zawodnik rzucający jest faluowany, a piłka wpadnie do kosza to jest asysta czy nie?

2. Czy jak piłka po bloku wyjdzie na aut to jest liczona strata zawodnikowi który blokował czy nie?

Na pierwsze: Jeśli zawodnik faulowany trafi do kosza po faulu to inny ma zaliczoną asystę (oczywiście jeśli podał :wink: )

 

Na drugie: Strata jest tylko wtedy kiedy zawodnik broniący przejmie piłkę i popełni stratę. Sam blok w trybuny nie zalicza się do straty.

 

2. Jak to jest, np w MSG mecze graja i Knicks i Isliders. Na jakiej zasadzie jest zmieniana nawierzchnia, czy po prostu sa dwie sale??

Tak jak wspomniaał MARO obie ekipy grają w jednej sali lecz nakładany jest parkiet na lód. Dlatego czasem zawodnikom zimno w ręce :) Tutaj mam zdjęcie ze swojej stronki jak to robią mniej więcej Toronto Raptors i Toronto Maple Leafs (5 od góry)

http://www.raptors.e-nba.pl/hala.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czym dokladnie jest klauzula Larry`ego Birda??

Ktoś tu nie czyta naszego serwisu... :roll:

 

a) Larry Bird Exception - To wyjątek który pozwala drużynie na podpisanie kontraktu z własnym FA (Free Agent). Ale zawodnik ten musiał zagrać w NBA przez przynajmniej 3 pełne sezony (bez bycia zwolnionym, lub bez zmiany klubu jako FA). LBE pozwala na zatrudnienie zawodnika za maksymalny przysługujący kontrakt przy jego stażu w NBA (o kwotach maksymalnych kontraktów piszę poniżej). Kontrakt może być podpisany maksymalnie na 7 lat i w każdym kolejnym roku pensja zawodnika może rosnąć maksymalnie o 12,5%.

 

wiecej w newsie TAJNIKI NBA

 

http://e-nba.pl/news/search.php?misc=se ... art_from=&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadruple-double - określenie dotyczące statystyk zawodnika, który w ciągu jednego meczu uzyskał dwucyfrowy wynik w co najmniej czterech spośród pięciu kategorii: punkty, zbiórki, przechwyty, bloki, asysty. Dotychczas dokonali tego tylko: Nate Thurmond (22 pkt, 14 zb, 13 as, 12 blk) Alvin Roberston (20 pkt, 11 zb, 10 as, 10 przech.) Hakeem Olajuwon (18 pkt, 16 zb, 11 blk, 10 as) i David Robinson (34 pkt, 10 zb, 10 as, 10 blk).

 

 

tu daje link do slownika ze strony Gumbiegohttp://sixers.e-nba.pl/slownik.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

arboos. Koniec transwferow, czyli trade deadline, w zeszlym sezonie byl 19 lutego. 2 lata wczesnej chyba bylo to 22 lutego. Sorry, ze nie mam pewnych informacji, ale wyglada na to, ze jest to "swieto" ruchome i w przyszlym sezonie wypadnie pewnie znow gdzies w tych okolicach.

 

Teraz moje pytanie. Krotko, chce sie upewnic. W NBA linia rzutow za 3 jest na 7.24m, a u reszty swiata na 6.25m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc i ja (jak zwykle ) zadam pytanie:

Czy jeśli zawodnik stoi w miejscu, gdzie rzut liczy się za 2 punkty i rzuci z odskoku, a piłkę wypchnie z rąk już poza obwodem, to czy rzut liczy się za 2 czy za 3 punkty Mam nadzieję, że napisałem to jasno .

ZA 2

A to dlatego, że rzut liczy się z miejsca gdzie ostatnio dotykały stopy zawodnika.

 

A moje pytanie brzmi: jaki jest rekord NBA w rzutach za 3 trafionych pod rząd przez jednego zawodnika w jednym meczu ? Nie chwaląc się mój rekord to 12 trójek pod rząd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaśmiecajmy tematu tekstami typu: "wydaje mi się że" i "z tego co pamiętam". KOnkretne odpowiedzi, konkretne linki itd.

 

Ja nie jestem pewien, ale coś mi świta, że w NBA jest to Carter lub Bryant (coś tam słyszałem o tym, ale nie wiem, czy tylko nie wyrównał rekordu do kogoś tam należacego)

:evil:

 

Najwięcej trójek w meczu:

12 - Kobe Bryant, Lakers vs. Seattle, Jan. 7, 2003

11 - Dennis Scott, Orlando vs. Atlanta, 11, Apr. 18, 1996

10 - Ray Allen, Milwaukee vs. Charlotte, April 14, 2002

10 - Joe Dumars, Detroit vs. Minnesota, Nov. 8, 1994

10 - George McCloud, Dallas vs. Phoenix, Dec. 16, 1995

10 - Brian Shaw, Miami at Milwaukee, Apr. 8, 1993

 

Najwięcej trójek pod rząd w meczu

9 - Kobe Bryant, Lakers vs. Seattle, Jan. 7, 2003

8 - Jeff Hornacek, Utah vs. Seattle, Nov. 23, 1994

8 - Sam Perkins, Seattle vs. Toronto, Jan. 15, 1997

8 - Steve Smith, San Antonio at Portland, Nov. 3, 2001

 

Najwięcej spudłowanych trójek pod rząd w meczu

11-Antoine Walker, Boston at Philadelphia, December 17, 2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej trójek pod rząd w meczu

9 - Kobe Bryant, Lakers vs. Seattle, Jan. 7, 2003

8 - Jeff Hornacek, Utah vs. Seattle, Nov. 23, 1994

8 - Sam Perkins, Seattle vs. Toronto, Jan. 15, 1997

8 - Steve Smith, San Antonio at Portland, Nov. 3, 2001

Zapomniałeś o Sprewellu który przecież jest posiadaczem rekordu w NBA w celnych trójkach bez pudła w jednym meczu, 9-9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o Sprewellu który przecież jest posiadaczem rekordu w NBA w celnych trójkach bez pudła w jednym meczu, 9-9.

A kiedy to było :?: :P

 

Kolejne pytanie: czy jak jest zawodnik "X" zablokuje piłkę i złapie ją jego qmpel z drużyny - "Z" to czy liczy się dla niego zbiórka czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o Sprewellu który przecież jest posiadaczem rekordu w NBA w celnych trójkach bez pudła w jednym meczu, 9-9.

A kiedy to było :?: :P

 

Kolejne pytanie: czy jak jest zawodnik "X" zablokuje piłkę i złapie ją jego qmpel z drużyny - "Z" to czy liczy się dla niego zbiórka czy nie :?:

To było 4 lutego 2003 roku. Link:

http://www.hs.ttu.edu/hdfs3390/hh_sprewell.htm

 

 

A co do Twojego pytania to zbiórki nie ma. Zawodnik blokujący zalicza statystyczny blok, a zawodnik zablokowany statystyczną stratę. Jeśli piłka nie odbiła się nigdzie od obręczy to zbiórki nie ma ! (jestem tego pewny na 99% więc tym samym łamie regulamin tego tematu :D ). Jakbym był w błedzie proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.