Skocz do zawartości

Kompendium wiedzy


MuM

W sumie to tutaj ankieta się przyda  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W sumie to tutaj ankieta się przyda



Rekomendowane odpowiedzi

Puchar jest tak jak medal przyznawany zespołowi i wystarczy tylko zdobyć mistrzostwo raz, a zabierasz go do domu :wink:

Raczej przechodni nie jest (a nawet napewno), bo widziałem zdjęcia z muzeum Bulls i tam były wszystkie puchary+ mistrzowskie pierśncienie :wink:

A jak to jest z pucharami dla osobnego zawodnika. W "MJ to the MAX" na końcu jest pokazane, jak przed halą UC główni zawodnicy Bulls (Jordan, Pippen, Rodman i Harper) rozmawiają, udzialają wywiadów i każdy ma osobny puchar mistrza.

 

Wiec pytam czy każdy zawodnik (albo raczej najlepsi zawodnicy) mistrzowskiej drużyny dostają puchar na własność ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś z kumplami w kosza. Akcje mieli przeciwnicy i jeden z moich kumpli oddał rzut. Ja stałem przy nim i od razu skoczyłem do bloku! Piłka po moich palcach zwolniła na tyle że nie doleciała do kosza i spadła niedaleko za moimi plecami! Od razu sie obróciłem i złapałem piłke.

I mam pytanie : to był blok czy przechwyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie : to był blok czy przechwyt?

 

Moim zdaniem był blok, bo przeciwnik wyrzucil piłkę a ty ją zablokowałes, a że potem złapałes piłke to i tak zaliczany zostaje blok,a przechwytu nie ma. Dotknąłespiłki gdy byla rzucona więc ewidentny blok, a potem nie ma juz przechwytu. Ktoś juz chyba pytał o podobna sytuację, ale z tym, że lapie innych gracz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dotyczy ono konkretnego przykladu to tez zadam je na jego podstawie. Otoz Sonics sa championami Northwest Division. Ta okolicznosc (oraz to, ze ich bilans jest gorszy od liderow pozostalych dywizji ich konferencji) gwarantuje im nr 3 w rozstawieniu PO. Jednak istnieje mozliwosc, ze beda grali z rywalem o lepszym bilansie od swojego. I w takim wypadku chcialbym wiedziec czy przysluguje im home court advantage. Chodzi mi o 1st round ale o kolejne rundy tez. Bo nie jestem pewien czy we wszystkich rundach sa identyczne reguly. Z gory thx za answer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie ma znaczenia to że piłka nie zmieniła toru lotu?

Z tego co ja widzę to piłka zmieniła tor lotu bo zamiast wylądować np na obręczy wylądowała przed nią(zakładam że twój qmpel rzucil tak żę doleci do obręczy) a to swowodowałał twój blok, wiec moim zdaniem blok powinnien być zaliczony. Z tego co piszesz piłka spadła za twoimi plecami, dzięki blokowi, wiec jak tuy ją wziałesc to powinnien wystąpić blok. Gdyby piłka spadła za toba bez twojego udziału to byłby przechwyt, ale to że ona tam była a nie gdzeiś indziej spowodował twój blok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiam male zaleglosci:

po pierwsze dlaczego miałaby być team rebound w sytuacji gdy podanie wychodzi za linię boczną? wtedy chyba oczywiste jest, że jest strata

W sytuacji gdy gracz A z druzyny X podaje do kolegi z zespolu a ten powiedzmy mija sie z pilka i wychodzi ona na aut to jest tak jak piszesz - druzyna X ma strate. Jednoczesnie jednak na konto ich przeciwnikow zostaje zapisany Team Rebound bo zapisuje sie go zawsze, gdy dana druzyna przejmuje pilke bez przechwytu czy zbiorki.

 

 

Z kolei trzeci punkt tamtego posta pisalem z pamieci i troche sie machnalem - powinien on brzmiec tak jak pisze spabloo:

"team rebound" jest przyznawany w sytuacji gdy drużyna oddaje rzut na koniec kwarty po którym kończy się czas i nie ma już szansy na zbiórkę

Zaznaczam przy okazji, ze mowa jest oczywiscie o rzucie niecelnym na koniec kwarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sprawa ponieważ Heat i Spurs skończyli sezon z identycznym bilansem, w bezpośrednich pojedynkach był remis 1-1, to jak by wyglądała kwestia przewagi własnego parkietu w finałach :?:

 

We wcześniejszych rundach w takim wypadku decyduje oczywiście w pierwszej kolejności bilans przeciwko drużynom z własnej konferencji, gdyby tak było również w rundzie finałowej przewagę parkietu mieliby gracze Miami, ale jeżeli się nie mylę to w finale decyduje bilans z drużynami z przeciwnej konferencji w takim wypadku większą liczbę meczów na własnym parkiecie rozegraliby gracze San Antonio, jeżeli nie mam racji to może ktoś lepiej zorientowany mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Van - ale zabiłeś ćwieka ;). Ja znam tylko taką procedurę, którą podali na stronie Magic, kiedy jeszcze walczyli o playoffs:

 

a. Two Teams Tied.

In the case of a tie in regular-season records involving only two teams, the following criteria will be utilized in the following order:

(1) Better winning percentage in games against each other.

(2) Better winning percentage against teams in own division (only if tied teams are in same division).

(3) Better winning percentage against teams in own conference.

(4) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in own conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position).

(5) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in opposite conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position).

(6) Better net result of total points scored less total points allowed against all opponents (“point differential”).

 

Prawnikiem nie jestem, ale nie ma tu nic wspomniane, że przepisy nie odnoszą się do do drużyn w różnych konferencjach. Tak więc dla mnie wygląda to tak, że będzie się najpierw liczył bilans we własnej konferencji. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale czekam na konkrety a nie domysły :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba konkret. Choc nie konkret niepodwazalny, ale odpowiedz jednego "analysta" ze strony Miami Herald, ktory odpowiada na rozne pytania ludzi. Cytuje:

the heat and spurs split their regular season games. should they end the season with identical records, who gets the home court advantage should they meet again in the finals?

If they end the season with the same record, which doesn't seem likely anymore now that Tim Duncan is probably done for the regular season, the Spurs would own the second tiebreaker, which is your team's record against the opposite conference. The Spurs, and the Suns for that matter, both will likley end with better records against the East than the Heat will against the West.

Ten gosc, Israel Guttierez, twierdzi, ze w przypadku, gdy trzeba zadecydowac o przewadze parkietu, a porownuje sie druzyny z przeciwnych konferencji, to bierze sie (oczywiscie po porownaniu bilansow ogolnych i bilansow starc bezposrednich) bilanse starc z ekipami z przeciwnej konferencji. Jak facet pisal odpowiedz, to Heat mieli otwarta droge go uzyskania lepszego bilansu niz Spurs, ale to bylo jeszcze przed choroba Shaqa. W kazdym razie Spurs maja bilans przeciwko Wschodowi 23-7, a Heat przeciwko Zachodowi 18-12. Tak wiec przy tym rozumowaniu przewaga parkietu ląduje po stronie SAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The loss gave the Spurs a 59-23 record, identical to that of Eastern Conference-leading Miami. Should the teams meet in the NBA Finals, the Spurs would have home-court advantage because they have a better record against the opposing conference."

 

Podobnie było w 2001r kiedy w finale spotkali się Lakers z Sixers ten sam bilans, 1-1 w meczach i decydował wtedy właście chyba bilans spotkań przeciwko drużynom z przeciwnej konferencji.

 

Chociaż mieliśmy wtedy chyba i taki lepszy i taki, ale tego to już dokładnie nie pamiętam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie drugi trener AZSu Lublin, a kiedys center tego zespolu (dostal kiedys nagrode dla najgorzej blokujacego centra w polskiej lidze, ale extra rzucal trojki) - Piotr Karolak zawsze rzucal rzuty wolne o tablice. Jakbyco Carter moze potwierdzic :) ja widzialem dziesiatki takich rzutow na wlasne oczy 8)

 

Jesli chodzi o samo NBA, to tez widzialem (choc nie na zywo) wiele takich rzutow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.