Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko co z tego wynika, że raz na jakiś czas zagrają dobrze? Lou/Young też miewają świetne mecze...

Martwi przede wszystkim mowa ciała zarówno Randle'a jak i Russella w trakcie spotkań.

 

Nie tylko raz na jakiś czas, bo tak mniej więcej jakby to zliczyć to co drugi mecz grają dobrze. Pokazują tym, że mają potencjał. Nie wiem czy problemem jest motywacja, ale na pewno gdy na początku im nie idzie, a Lakers zaczynają wysoko przegrywać to wtedy nie potrafią z tym nic zrobić. Więc na pewno problem jest w głowie.

 

Ale spokojnie, jak Randle i Russell nie wypalą to mamy jeszcze Ingrama i Zubaca. :)

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko raz na jakiś czas, bo tak mniej więcej jakby to zliczyć to co drugi mecz grają dobrze. Pokazują tym, że mają potencjał. Nie wiem czy problemem jest motywacja, ale na pewno gdy na początku im nie idzie, a Lakers zaczynają wysoko przegrywać to wtedy nie potrafią z tym nic zrobić. Więc na pewno problem jest w głowie.

 

Ale mówimy tu o chłopakach, którzy mają być liderami. Lider powinien Cię zawsze ciągnać, nawet wtedy gdy nie idzie, tymczasem oni mają problem mentalny, z motywacją? Dla mnie to niepojęte, jeżeli to mają być liderzy drużyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy tu o chłopakach, którzy mają być liderami. Lider powinien Cię zawsze ciągnać, nawet wtedy gdy nie idzie, tymczasem oni mają problem mentalny, z motywacją? Dla mnie to niepojęte, jeżeli to mają być liderzy drużyny...

 

Russell ma 20 lat, nie oczekuj od niego leadershipu na poziomie Jordana. Tym bardziej, że czasem mam wrażenie że DAR nie jest nawet tak dojrzały jak normalny 20 latek powinien być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie Pierce'a ? Chętnie go Wam użyczymy ;)

 

Ogólnie do niego nic nie mam ale styl gry Clippers'ów nie pasuje do niego. A jakby Luke był zainteresowany i by ładnie poopowiadał o jego roli mentora dla młodzieży to może sam Pierce był by chętny.

Jest dogadany z Riversem, że kończy w zieleni. Żadnych jeziorowych zagrań, przynajmniej w tym sezonie. Po zakończeniu kariery może się bawić w Garnetta Clippersów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Play Index+ -> Shot Finder ustawiasz odległość rzutu do 3 stóp i masz to co chciałeś.

Dzieki za to.

 

Wg tych kryteriów Randle ma 16. FG% z 0-3 ft spośród graczy, którzy oddali co najmniej 150 rzutów.

Cala lista zawiera 41 nazwisk, wiec 16/41 to sa wlasnie okolice przecietnosci.

Jak sie obnizy prog minimum do 100 rzutow to Randle jest 37/101 czyli powyzej przecietnej, ale bez rzutu on musi byc elitarnym finisherem zeby miec kariere zblizona do takiego Blake'a. A propos...

 

Jak dla mnie na pewno powyżej przeciętnej (poziom tegorocznego Griffina).

Dla niego to najgorszy sezon w karierze i powod zeby kwestionowac czy jest warty maxa...

 

No i czemu nie można z nim grać smallballu, skoro akurat indywidualnie jest szybki na nogach i już nie raz ustał w ważnym momencie guardom przeciwnika?

Bo wtedy nikt nie broni obreczy.

 

2) A to GSW w ataku nie są dobrym przykładem? Zwłaszcza pod Waltonem![...]

5) ponownie - Warriors.

Zeby budowac na wzor Warriors brakuje Wam jeszcze Currego, Klaya i Draymonda defensywnie, wiec to mocno naciagany cel dla jakiejkolwiek druzyny w lidze...

 

3) "Dla jasnosci, to nie jest nowa opinia bo uwazalem go za busta takze przed sezonem [co moze potwierdzic Jendras, ktorego pytalem we wrzesniu na privie czemu go wydraftowal tak wysoko w FBXie]." Z zeszłorocznego tematu LAL.

Hmmmmm, a jednak tak napisalem... wiec oooooops bo to juz jest blad w ocenie.

 

3) Ja tam lubię przede wszystkim Lakers, gdybym uważał, że Randle'a trza wymienić dla dobra LAL, to pierwszy bym tego chciał.

Uwazasz, ze jego wartosc handlowa bedzie wieksza za pare lat niz teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingram miałby dziś z 8 asyst, gdyby po jego podaniach partnerzy nie pudłowali z czystych pozycji (dwa z tego to layupy).

 

Zubac ze skyhookiem - ponoć potem dla D-Fenders walnął jeszcze trzy.

 

1)Ludzie z SS i FBaG poprzez swoje kontakty (Medina, Trudell, Ireland zapewne).

2) Przecież Woj dokładnie takie rzeczy robi i za to ma najlepsze info w NBA (poza Lakers, gdzie Mitch jest chorobliwie ostrożny w sprawach jakichkolwiek przecieków :smile: )

 

1. Czyli info z klubu. W tym przypadku bardziej ufałbym Deveney'owi.

2. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że gość z najlepszym info w lidze tak otwarcie wrzuca dla podpuchy różne kluby do plotek transferowych.

 

Nie wiem czy niektórzy pamiętają jeszcze Jumperek Randle'a z zeszłego sezonu, ale dla mnie różnica w technice (i pewności siebie!) jest naprawdę gigantyczna :

https://www.youtube.com/watch?v=HhbH_FPZ83I

 

Prawdę mówiąc, ja tego nie dostrzegam. Przeciwko Spurs rzeczywiście wyglądał dobrze, ale w poprzednim sezonie też miał mecze, gdy trafiał seriami.

 

I niech Walton zamiesza rotacją w końcu, najchętniej widziałbym s5 Russell-Clarkson-Ingram-Randle-Zubac(Nance) do końca sezonu. Dziś wystawienie Lou i Nicka w 1 składzie było jakąś pomyłką.

 

Weź pod uwagę, że Clippers wyszli niskim składem na obwodzie. A skoro chcesz Lou i Younga na handel, to powinieneś się cieszyć, że dostają minuty. ;)

 

btw. od kiedy Nick siadł, pierwsza piątka ma spore problemy ze zdobywaniem punktów..

 

Bo wtedy nikt nie broni obreczy.

 

Przecież cała idea small ballu w obronie polega na switchowaniu, gdzie ważne jest posiadanie graczy szybkich na nogach, potrafiących ustać obwodowym. Obrona obręczy schodzi na dalszy plan.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​swoją drogą, połowa sezonu za nami i ciekawi mnie jak wygląda w tym momencie porównanie Lakers vs Sixers jeżeli chodzi o rebuilding, jako, że to był bardzo często przywoływany wątek tutaj m.in. ze względu na szeroki fanbase obu organizacji i fakt, że przez ostatnie trzy sezony są one porównywalnie chyba kiepskie, tzn. w loterii non stop ze sobą sąsiadują. ;]

 

i jak zacząłem sobie wyliczać plusy na korzyść jednej i drugiej:

 

Sixers:

+ najbardziej utalentowany zawodnik w lidze

+ picki

+ spora liczba prospektów

+ świetnie wyglądające salary, tj. brak kontraktów a'la Deng i Mozgow

+ playmaker (Simmons), scorer (Embiid) i defensorzy (Embiid, Noel), więc jak zdrowie dopisze już za rok Sixers powinni grać o playoffy, bo Embiid jest tak dobry, i daje to już poważny core zespołu

+ Brown

- zdrowie

- Okafor vs Noel

- zdrowie

- zdrowie, zdrowie, zdrowie

 

Lakers:
​+ duet Russell-Ingram

+ spora liczba prospektów jak Nance, Randle, Clarkson, Zubac

+ chyba najbardziej perspektywiczny młody obwód obecnie w lidze po Bucks

+ big market
​+ Walton

- brak picków

- kiepskie kontrakty Denga i Mozgowa

- chyba rozczarowujący sezon -> tutaj nie wiem

 

tych plusów byłoby po obu stronach więcej, ot co nakreślam sytuację.

 

być może fani Lakers się nie zgodzą, ale wyszło mi, że jeżeli Sixers oddadzą Okafora, to zdecydowanie wybrałbym ich sytuację (wiadomo, Embiid) ALE jednak kwestia zdrowia prospektów Sixers powoduje, że to wciąż jest bliskie porównanie. tzn. jak Embiid jest zdrowy to dla mnie jest w zasadzie no brainer, ale to wciąż duży znak zapytania.

 

swoją drogą, przeglądając ten wątek myślałem że Lakers mieli większe problemy z kontuzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ playmaker (Simmons), scorer (Embiid) i defensorzy (Embiid, Noel), więc jak zdrowie dopisze już za rok Sixers powinni grać o playoffy, bo Embiid jest tak dobry, i daje to już poważny core zespołu

 

Minnesota pokazuje ze talent młodzieży to za mało. Jak Philla nie znajdzie ciekawych weteranów to nie widze playoffów jeszcze długi czas. No i to zdrowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota pokazuje ze talent młodzieży to za mało. Jak Philla nie znajdzie ciekawych weteranów to nie widze playoffów jeszcze długi czas. No i to zdrowie 

Wolves słabo bronią, bo trzech najwięcej grających prospsektów (Wggins, LaVine, Towns) to w tym momencie słabi obrońcy. Sixers mają obronę powyżej średniej ligowej pomimo tego, że Embiid opuścił 11 meczów i jest na restrykcjach minut, a Noel niedawno wrócił do gry, nie wspominając, że Embiid to rookie który będzie jeszcze lepszy. oczywiście słabiej to wygląda w ofensywie, ale tutaj znowu wygląda to analogicznie. to, dlaczego Embiid jest tak zachwycającym prospektem, jest właśnie powodowane faktem, że można wokół niego budować drużynę po obu stronach parkietu. zdrowi Sixers już teraz mają bardzo dużo talentu, a przecież mogą mieć jeszcze 2 picki w top10 bardzo mocnego draftu + puste salary. oczywiście Wolves brakuje weteranów, dlatego grają dużo poniżej bilansu, ale my mówimy o walce o dodatni bilans. ale to daleka perspektywa, bo nie wiadomo, czy Embiid zagra za rok ~70 meczów z ~30mpg.

 

ale to nie dyskusja na ten temat oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotacja Lakers (9 graczy z największą liczbą minut) opuściła ~40 meczów, więc nie ma dramatu. zwłaszcza jak porównamy do tego ile spotkań opuścili Embiid, Noel i Simmons czy fakt, że pełne 38 spotkań rozegrał jedynie Sarić. ;]
 
co do Browna, bardzo ciężko go ocenić, ale fakt jak dobrze u niego potrafią wyglądać gracze pokroju Ilyasovy, McConnella, Covingtona czy nawet Stauskasa, czy to, jak dobrze potrafi ułożyć obronę Sixers, sugeruje, że z odpowiednim składem może po prostu być bardzo dobry, zwłaszcza, że jeżeli chodzi o podejście do zawodników chwalą go praktycznie wszyscy. nie wiem, być może Walton jest lepszy, to jest nie do oceny w tym momencie, po prostu Brown robi na ten moment wszystko co może w Sixers. zobaczymy, co zrobi z Okaforem. ;]
 

co do fitu, to z jednej strony się oczywiście zgadzam (Okafor...), z drugiej, w zasadzie jeden dobry ruch powinien załatwić ten problem w przypadku Sixers, a Embiid, wiadomo, zapewnia praktycznie wszystko. ;]

 

no i - czy sezon Lakers nie jest rozczarowujący? głównie w kontekście offseason, bo pace na 27 W to jednak pochodna tego jak bezwartościowi są w gruncie rzeczy Mozgow i Deng. jak na drużynę w przebudowie, Lakers mają dużo weteranów (Young, Lou, Deng, Mozgow), ale nie przekłada się to wyniki, za to przekłada na salary. ;] tzn. domyślam się, że z perspektywy rozwoju młodych zawodników ten sezon jest dobry, ale bilans 29-53, nieobroniony pick (na ten moment Lakers maja na to jakieś 20% szans) i kiepskie kontrakty Mozgowa i Denga wygląda ... słabo. a to możliwy scenariusz.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers vs Sixers

 

Lakers mają gotowy zespół. Praktycznie na każdej pozycji obsadzony młodymi graczami. Sixers mają franchise talent na poziomie nieosiągalnym dla LA, ale z niepewnym zdrowiem. Tak to pokrótce wygląda. Assety nie robią na mnie wielkiego wrażenia, dopóki nie zostaną należycie wykorzystane. Okafor też był swego czasu zajebistym assetem.

 

co do Browna, bardzo ciężko go ocenić, ale fakt jak dobrze u niego potrafią wyglądać gracze pokroju Ilyasovy, McConnella, Covingtona czy nawet Stauskasa, czy to, jak dobrze potrafi ułożyć obronę Sixers, sugeruje, że z odpowiednim składem może po prostu być bardzo dobry, zwłaszcza, że jeżeli chodzi o podejście do zawodników chwalą go praktycznie wszyscy. nie wiem, być może Walton jest lepszy, to jest nie do oceny w tym momencie, po prostu Brown robi na ten moment wszystko co może w Sixers. zobaczymy, co zrobi z Okaforem. ;]

 

Żartujesz? ;]

 

Stauskas pozostaje jednym z największych rozczarowań draftu, a to że wygląda trochę lepiej niż w Kings, to słaby wyznacznik. Covington trafia 36% rzutów z gry. Ilyasova to z kolei dobry zawodnik przecież, dostał minuty i piłkę, to robi statsy. Żadnej magii trenerskiej w tym nie widzę.

 

 

no i - czy sezon Lakers nie jest rozczarowujący? głównie w kontekście offseason, bo pace na 27 W to jednak pochodna tego jak bezwartościowi są w gruncie rzeczy Mozgow i Deng. jak na drużynę w przebudowie, Lakers mają dużo weteranów (Young, Lou, Deng, Mozgow), ale nie przekłada się to wyniki, za to przekłada na salary. ;] tzn. domyślam się, że z perspektywy rozwoju młodych zawodników ten sezon jest dobry, ale bilans 29-53, nieobroniony pick (na ten moment Lakers maja na to jakieś 20% szans) i kiepskie kontrakty Mozgowa i Denga wygląda ... słabo. a to możliwy scenariusz.

 

 

A skąd wiesz, że obecność weteranów nie przekłada się na wyniki? Lakers są w tej chwili tam, gdzie wszyscy przed sezonem oczekiwali, że będą, po prostu nadspodziewanie dobry początek rozgrywek rozbudził oczekiwania i wywołał uczucie niedosytu. Fakt faktem, kontuzje zebrały się w najtrudniejszym momencie terminarza i grudzień okazał się katastrofą. Lakers rozegrali najwięcej meczów w lidze, tylko dwa razy mieli więcej niż jeden dzień przerwy między spotkaniami.

 

Kwestia kontraktów Denga i Mozgova jest przesadnie rozdmuchiwana. Wiadomo, że dostali w cholerę za dużo, ale jakie to ma negatywne konsekwencje, poza tym, że brzydko wygląda na papierze? Co by zmienił rok mniej kontraktu? W praktyce niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie wmówi że 4 jest mniejsze od 8...

Pierwszy wróg odwieczny padł w Meksyku. Dziś pada drugi a eljasz odchodzi od zmysłów (oraz od mormonów).  A potem dzień po walentynkach wbijam Wam na chatę celem okazania twardej, więziennej miłości.

 

Leszczy po drodze nie liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego DLO i Randle takie małe minuty zagrali?Ingram z kolei 36.

 

Czyżby Walton zaczął zauważać to, co widzi większość fanów Lakers?Russell i Randle wyglądają na ławce jak Okafor w Sixers.Kompletnie niezaangażowani w to co się dzieje, nie wstają przy huddle nawet...Pachnie tu czymś dziwnym.

 

Zubac 26 minut i DD !

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.