Skocz do zawartości

[West 2nd Round] San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder


Przem

  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kogo wygrzmoci i w jakim stosunku?

    • Spurs w 4
      0
    • Spurs w 5
      12
    • Spurs w 6
      31
    • Spurs w 7
      5
    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      0
    • Thunder w 6
      10
    • Thunder w 7
      10


Rekomendowane odpowiedzi

luźne myśli:

 

 

1. Kawhi po raz kolejny w postseason nie potrafi 'zrobić ataku' tak, żeby cały zespół czerpał z tego benefity i choć indywidualny postęp ofensywny jest ogromny to jego akcje ofensywne są jakby zaprzeczeniem ataku in flow of the game, co było dewizą ataku Spurs od 2012. W momencie kiedy dostaje piłkę to równie dobrze można już ustawiać zbiórkę defensywną w gotowości, a całej reszcie kazać biec do kontry. Durant jest za to prawdopodobnie najlepszy w tym względzie (naturalny scoring - możemy tak to nazwać) od czasu Jordana i jeszcze grał świetny difens od czasu kiedy usiadł na nim na dłużej. Hakeem vs Robinson 1995 light.

 

2. który talent jest bardziej zmarnowany przez lenistwo? Diaw czy Rasheed? 

 

3. Spurs stracili cały motor swojego ataku bez penetracji Manu i passingu Diawa z hi/lo post. Ciężko jest walczyć w postseason, kiedy nikt nie potrafi przełamać obrony na pierwszym kroku, a akcje dwóch twoich superstarów opierają się na głównie na izolacjach na midrange. No Manu no titles - 100% prawdy, nigdy się na tym nie zawiodłem.

 

4. Durant jest najczęściej gubiącym piłkę superstarem ever

 

5. to była jedna z ostatnich 'normalnych' serii, gdzie rzuty za 3pkt nie zdominowały zupełnie obrazu gry i mieliśmy ofensywną grę na przestrzeni całego boiska a nie tylko kanonadę zza łuku. Nagrajcie to i trzymajcie dla potomnych.

 

6. Shawn Kemp --> Amare --> Taj Gibson --> Steven Adams to jest naturalna ewolucja best in traffic dunkerów w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A co ma mówić? Przecież spokojnie mógł grać w Pacers

 

Nie wiem, obiła mi się o uszy wiadomość, że gdyby nie podpisał ze Spurs, to nie grałby w Pacers, tylko poszedł na emeryturę.

 

 

2) Nie, absolutnie nie grał świetnie całej serii Roberson. Pozwolił SAS na bezkarne w g1-5 zacieśnianie maksymalne pomalowanego. Dopiero w g6 zaczął trafiać. No i Waiters był nad nim znaczącym upgrade, gdy w g5 zszedł za 3 faule to w OKC od razu był problem. I jakie inwestowanie? Donovan miał straszliwe problemy z obsadą SG, nagle po prostu Dion co nieco myśli na boisku + gra w D.

 

Waiters był upgradem, ale Roberson też grał świetnie i nie mówię tu o ataku, a ogólnie o całej serii i jego kluczowych zadaniach, czyli o obronie. G2 to można właściwie jemu zapisać, bo wykonał mega robotę w obronie - 3 steale i +17 w 24 minuty. Oczywiście, że to nie jest gracz, którym możesz sobie grać 35 minut w meczu, ale mówię, że zagrał świetną serię jako roles - bo od tego jest.

Wszystko, co Roberson dorzuca ponad świetną obronę, to po prostu upgrade i tak było z trójkami w G6.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... miał być piękny sezon, ale Oklahoma wszystko "popsuła". Gratulacje dla nich, bo podnieśli się po niemiłosiernym laniu w pierwszym meczu i pokazali, że... są już po prostu lepsi. 

 

A od Popa oczekiwałem więcej niż chwytania się za coraz to nowe brzytwy. Martin, Boban, większe minuty Tima... Serio Pop? Dopiero w g6? 

 

Łudzę się, że to nie był ostatni mecz Tima. On nadal może wiele dać drużynie. Ale coś mi mówi, że to już koniec... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Shawn Kemp --> Amare --> Taj Gibson --> Steven Adams to jest naturalna ewolucja best in traffic dunkerów w lidze.

Shawna bym w to nie mieszal, zaden z ww poza nim nie potrafil zrobic coast to coast z gala w reku (nawet amare w prime) czy wkrecac sie po dryblingu.

Kemp to inna liga, pasuje tylko griffin ktory jest od reignmena bardziej drewniany.

Mowta co chceta, ale adams konczy bardziej szakowato wg mnie. Czyli jak da rade to kasuje obrecz, jak nie da rady to gdzies wcisnie layupa o tablice. Nie ma takiej gry po piwocie jak szaq i nie dominuje tak fizycznie masowo, ale koncza podobnie wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniany w ruchach jak dla mnie. Wyglada jakby polknal kija. Ale ball handling ma oczywiscie.

btw durant jest niski?

 

@chytruz

Po kozle to tak, ale nie po dryblingu.

Face up z high elbow izo raz czy dwa razy koziol i paczka.

Kempowi zdarzalo sie zrobic coast to coast, zdarzalo sie przejsc jakims ruchem przeciwnika (a nie tylko zgubic go w 1 kroku), ja nic takiego od amare nie kojarze.  No i konczyl bardziej roznorodnie od amare. Tak na moj gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz tylko jeden jeszcze mecz g2 - gdzie była z nim OKC na plusie. W 3-5 to Waiters był kluczowy, z Robersonem na parkiecie tak grającym w ataku byłoby po OKC. Roberson był języczkiem uwagi w dwóch spotkaniach, ale nie był żadnym lockdown defensorem. Języczek uwagi, ze względu, że ktoś na tym SG poza Waitersem grać musi - tak. Świetna seria - nie.

 

To nie jest po prostu upgrade tylko dość znaczna różnica między grą 4 na 5, a 5 na 5 w ataku.

Nie to ze jakis hardcorowy purysta jezykowy ze mnie, ale "jezyczek uwagi" brzmi jak angielskie "apples to orange juice", tylko po polsku.

Jezyczek u wagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak użytkownik o nicku 'Golden Glory' zarejestrowany 04.04.2016 oceniający fanów innych drużyn...

co ma moment zarejestrowania do możliwości oceny? czytam od dłuższego czasu i nikt nie zabroni wydawania ocen. to nikt nie powiązany z ligą nie powinien też oceniać zawodowców

 

... gdy sam jest najzwyklejszym sezonowcem GSW :tongue:

od 2007 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma moment zarejestrowania do możliwości oceny? czytam od dłuższego czasu i nikt nie zabroni wydawania ocen. to nikt nie powiązany z ligą nie powinien też oceniać zawodowców

 

od 2007 roku

Wiedziałem, że po takim wstępie zaraz się dowiem, że jest ultrasem od x lat :)

Tylko przypadkiem zbłądził na to forum kiedy akurat GSW idzie po b2b. Jeśli za rok mistrzostwo zdobędzie POR, znajdziemy zaraz ich fanów od 1992 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że po takim wstępie zaraz się dowiem, że jest ultrasem od x lat :smile:

Tylko przypadkiem zbłądził na to forum kiedy akurat GSW idzie po b2b. Jeśli za rok mistrzostwo zdobędzie POR, znajdziemy zaraz ich fanów od 1992 :smile:

Gorzej jak wygra OKC i to ich fan z 1992 roku się odnajdzie  :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że po takim wstępie zaraz się dowiem, że jest ultrasem od x lat :)

Tylko przypadkiem zbłądził na to forum kiedy akurat GSW idzie po b2b. Jeśli za rok mistrzostwo zdobędzie POR, znajdziemy zaraz ich fanów od 1992 :)

Smiejesz się... Już Gal Anonim gdy pochylał się nad swoimi kronikami to już zapisał wszystkich przedwiecznych kibiców.

 

Jak ktoś ma pod ręka to niech wrzuci tutaj kto już wtedy kibicował Gsw i też okc bo zaraz to też będzie modne :P

A true jest tylko barca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że po takim wstępie zaraz się dowiem, że jest ultrasem od x lat :smile:

Tylko przypadkiem zbłądził na to forum kiedy akurat GSW idzie po b2b. Jeśli za rok mistrzostwo zdobędzie POR, znajdziemy zaraz ich fanów od 1992 :smile:

k**** mądralo wszystko najlepiej wiesz. gadaj sobie zdrowo ale dzięki takim jak ty forum jest hermetyczne i sporo ludzi woli (w tym moich znajomych) sobie tylko poczytać niż się rejestrować i udzielić w dyskusji skoro takie powitanie o czeka. może warto wprowadzić opcję podkręcania licznika postów za jakąś opłatę żeby jeden z drugim milionowopostowy się nie przyjebywał do kogoś nowego. przy okazji mógłbyś sobie dokupić z 10 tysia postów za pieniądze mamy i taty

Edytowane przez Golden Glory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że dlatego, że Rappar nigdy nikomu nie przyznał w żadnej dyskusji racji? Tak tylko mi się nasunęło, że to może zdenerwować człowieka czasem ;)

Oczywiście piszę ze swojego punktu widzenia, bo bardzo długo to forum już czytam, zarejestrowałem się jeszcze za czasów e-basket i z tego typu traktowaniem też miałem do czynienia. I również kilku moich znajomych interesujących się koszykówką od lat 90. nie chce się rejestrować, bo nie każdy jest w stanie tolerować tego typu zachowanie.

Oczywiście nie chodzi tu tylko o jednego użytkownika, nie chcę zaczynać krucjaty przeciwko Rapparowi, bo ma bardzo dużą wiedzę i niejednokrotnie to zdarzało mi się zmieniać zdanie na pewne tematy czytając jego posty, ale liczy się też forma i stosunek do dyskutantów, a nie tylko wartość merytoryczna. Warto o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.