Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2016/17


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w Twojej opinii nie ma znaczenia w jakim stanie jest druzyna w momencie wczesniej planowanej rezygnacji?

 

Nie ma. Tzn. gdyby Chytry robił dziwne ruchy, które nie mają sensu ani dla walczącego ani dla tankera, ani w ogóle, np. sprzedałby Currego za McDanielsa i pick motywując to tym, że to go zbliża do 1 wyboru w drafcie, to sam bym głosował za zwetowaniem takiej wymiany i wyjebaniem go z ligi, tak jak rok temu za wyjebaniem Toudiego. Tymczasem, Chytry wprowadza zmiany które mają sens - miał skład na drugą połowę tabeli więc rozmienił gwiazdę na trzech mega solidnych prospektów, z których jeden robi niewiele mniej niż gwiazda, a więc zbiera assety. Teraz jest w takiej sytuacji, że za 2 miesiące być może stwierdzi, że jednak wymieni dwóch z pickiem na inną gwiazdę ale będzie bogatszy o Otta (w stosunku do początku sezonu) i powalczy w przyszłym sezonie, a może rozmieniać dalej i walczyć o pick. k****, przejąłem zespół będący na 19 miejscu i gdybym zaczynał jeszcze raz i przejmował to co ma teraz Chytry, skakałbym z radości. Ale to tak naprawdę nie ma znaczenia, bo nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy ingerować w to, kiedy Chytry ma zakończyć zabawę ? Albo jak mu tę zabawę ograniczyć ?

 

Bo co jest tak naprawdę najważniejsze przy ocenie graczy i ewentualnym usuwaniu ich z ligi ? Moim zdaniem tylko competitive balance. Obi się cieszy, że awansował na rekordowe 8 miejsce po kilku latach gry i chociaż tempo nie jest zawrotne to robi progress, a jego wymian nie można jednoznacznie określić jako kradzieży, a przynajmniej sobie takich nie przypominam. Lorak sobie swojego czasu tworzył all-fundamentals team z połamanych białasów i starych Spursów (Gino, Scola, Duncan, etc. ?) ale kręci się zwykle w okolicach top5, ja nie wyrabiam slotów bo mam wyjebane jeśli wiem, że nie wygram, wszyscy grają na jakimś tam poziomie i nie do czasu Toudiego to nie było nikogo od wielu wielu lat, kto rozsprzedałby skład za darmo niszcząc wrażenie jakiegokolwiek realizmu tej ligi i wzmacniając w tej sposób na lata jednego czy dwóch graczy. Tak długo jak się takie cyrki nie dzieją, to kazdy ma swój cyrk i swoje małpy. A jeśli ktoś ewidentnie odstaje i robi burdel z ligi, to można sie zastanowić, czy nie wyprosić, ale to co robi Chytry od miesiąca to nic kontrowersyjnego, ani bezsensownego. Wiec po raz kolejny pytam dlaczego chcesz ingerować w jego zabawę i mówić mu na jakich zasadach i kiedy ma ją kończyć ? Konkretny powód ?

 

Do tej pory podałeś jeden, dla mnie absurdalny - komfort psychiczny jakiegoś niewiadomego gracza X, który powinien się cieszyć, że dostał możliwość zagrania w zajebistej lidze, a nie liczyć, że odziedziczy skład na podium.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dla wyrównywania szans nowych GMów (przynajmniej w sytuacji, gdy jest więcej niz 1 wolny team) i uniknięcia przejmowania gotowych contenderów albo teamów z 13 FA też była kiedyś propozycja expansion draftu i też jakieś betony nie chciały.

 

No i ja potem dostałem team z Feltonem, Geraldem Wallace'm i Bargnanim jako filarami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z racji doświadczenia w robieniu expansion draftów mogę się wypowiedzieć.

 

Dla mnie w sytuacji, kiedy minimum 3 osoby rezygnują (nie wiem, czy kiedykolwiek była tu taka sytuacja) jest to jedyne rozsądne wyjście. Mianowicie, likwiduje dysproporcje pomiędzy siłami drużyn, których GM-owie rezygnują, jak i dawają nowemu GM-owi choć mały fragment możliwości stworzenia składu przez siebie samego. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia zawsze wprowadzam też możliwość trejdów picków w expansion drafcie, żeby już na etapie samego draftu była możliwość pozyskania grajków od innych GM-ów. Minus to w zasadzie tylko utrata płynności danego teamu, ale w sytuacji, kiedy tabela wszechczasów od dawna nie jest już prowadzona, nie wiem, czy to aż tak istotna wada. 

Można się zastanowić nad zasadnością przy dwóch wolnych drużynach, ale przy więcej dysproporcja sił drużyn bywa zbyt duża i z odbudowaniem słabej drużyny nowy GM może sobie nie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak naprawdę nie ma znaczenia, bo nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy ingerować w to, kiedy Chytry ma zakończyć zabawę ? Albo jak mu tę zabawę ograniczyć ?

Bo co jest tak naprawdę najważniejsze przy ocenie graczy i ewentualnym usuwaniu ich z ligi ? [...]

ale to co robi Chytry od miesiąca to nic kontrowersyjnego, ani bezsensownego. Wiec po raz kolejny pytam dlaczego chcesz ingerować w jego zabawę i mówić mu na jakich zasadach i kiedy ma ją kończyć ?

Chwila, chwila. Nigdzie nic nie pisalem o wywalaniu/usuwaniu Chytrego!

Caly czas za punkt wyjsciowy przyjmuje jego wypowiedz sugerujaca, ze z wlasnej woli zrezygnuje w offseason. Skoro sa spore szanse, ze za pol roku zwolni sie druzyna wg mnie to stwarza warunki, ktore mozna wykorzystac z korzyscia dla ligi. Przykladowo ma[my] duuuuzo czasu na znalezienie nastepcy [a juz sie zglosili chetni!], ale rownie dobrze moznaby sie zastanowic nad jakas funkcja co-GMa zeby nastepca sie mogl wdrozyc powoli w dzialanie ligi, a nie byc wrzuconym na gleboka wode wsrod rekinow.

 

Plus po kilku probach nie moglem sie juz powstrzymac przed skomentowaniem tego...

 

Tymczasem, Chytry wprowadza zmiany które mają sens - miał skład na drugą połowę tabeli więc rozmienił gwiazdę na trzech mega solidnych prospektów, z których jeden robi niewiele mniej niż gwiazda, a więc zbiera assety.

Porownanie Portera do Currego na zasadzie "niewiele mniej" to jest dobry zart z Twojej strony bo jak skonczy sezon z roznica mniejsza niz 15 fppg to bedzie dla niego sukces.

 

Dalej uważam, że dałem Ci o jednego zawodnika za dużo ale usprawiedliwiam się tym, że Okafor z Noelem mają historię kontuzji i jakieś tam ryzyko poniosłeś.

Wydaje mi sie, ze mocno przeceniasz wartosc sprzedawanej paczki [albo ja niedoceniam!] bo propozycje Porter i Noel/Okafor za Currego bym potraktowal jako klasyczne lowballowanie i fajny wstep do rozmow, a nie powazna oferte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo propozycje Porter i Noel/Okafor za Currego bym potraktowal jako klasyczne lowballowanie i fajny wstep do rozmow, a nie powazna oferte.

 

lol, powiem tylko tyle, że dostałem za Curry'ego propozycje, za które nie oddałbym samego Portera.

 

Curry 2018 -  65 FP

Josh 2018 - 35 FP

Kołek z FA 2018 - 26 FP

 

razem 126.

 

Myślę, że Porter, Okafor i Noel 2018 powinni dać kilkanaście FP więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rownie dobrze moznaby sie zastanowic nad jakas funkcja co-GMa zeby nastepca sie mogl wdrozyc powoli w dzialanie ligi, a nie byc wrzuconym na gleboka wode wsrod rekinow.

Brzmi to jak niepotrzebne komplikowanie życia Chytrego ale to już jego sprawa i nie wnikam. Ale, seriously ? Wdrażanie zawodnika do grania w FBX ? Come on...

 

 

Porownanie Portera do Currego na zasadzie "niewiele mniej" to jest dobry zart z Twojej strony bo jak skonczy sezon z roznica mniejsza niz 15 fppg to bedzie dla niego sukces.

Porter zrobi 55+, a Curry 65 lub mniej - taka moja prognoza. Porter gra na dobrej skuteczności i robi staty pomocniczne regularnie, nie widzę powodu, żeby miał robić mniej niż w ostatnich dwóch tygodniach. Im mniejsza różnica pomiędzy nimi dwoma, tym lepiej wygląda przebitka w postaci Okafora lub Noela, którzy przy odrobinie szczęścia ze zdrowiem zrobią 40 minimalnie, a nie zdziwiłbym się kompletnie, gdyby Noel zaczął trzaskać 50+ po kilku meczach po transferze. A że dojdzie do transferu wątpliwości nie mam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, powiem tylko tyle, że dostałem za Curry'ego propozycje, za które nie oddałbym samego Portera.

Curry 2018 -  65 FP

Josh 2018 - 35 FP

Kołek z FA 2018 - 26 FP

razem 126.

Myślę, że Porter, Okafor i Noel 2018 powinni dać kilkanaście FP więcej.

Chyba nie zrozumiales mojej wypowiedzi [lub Findka] - w tym fragmencie byla mowa o propsie Porter i Noel LUB Okafor.

 

Brzmi to jak niepotrzebne komplikowanie życia Chytrego ale to już jego sprawa i nie wnikam. Ale, seriously ? Wdrażanie zawodnika do grania w FBX ? Come on...

Tzn co jest absurdalnego w tej propozycji? Nie zauwazyles jak sie sepy rzucaja na nowych GMow?

Dla ludzi spoza FBXa samo obserwowanie ligi przez pol roku zanim dolacza mogloby byc korzystne.

 

Plus moznaby wykorzystac ten okres na jakas porzadna rekturacje, a nie branie z lapanki pierwszego lepszego zapisanego.

 

Porter zrobi 55+, a Curry 65 lub mniej - taka moja prognoza. Porter gra na dobrej skuteczności i robi staty pomocniczne regularnie, nie widzę powodu, żeby miał robić mniej niż w ostatnich dwóch tygodniach.

IMO 55+ Portera to sa nierealne marzenia [choc oczywiscie nikomu nie bronie optymizmu].

Przeciez musialby dorzucic jakiegos nowego skilla by przekroczyc ten prog.

 

Im mniejsza różnica pomiędzy nimi dwoma, tym lepiej wygląda przebitka w postaci Okafora lub Noela, którzy przy odrobinie szczęścia ze zdrowiem zrobią 40 minimalnie, a nie zdziwiłbym się kompletnie, gdyby Noel zaczął trzaskać 50+ po kilku meczach po transferze. A że dojdzie do transferu wątpliwości nie mam.

A nie masz watpliwosci czy dobrze trafia?

Zwrociles uwage, ze rynek na wysokich w NBA jest fatalny?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fbx1 nie ma miejsca dla całkowitych rookie fb wise - lewejajkosmoka pozostanie wyjątkiem foever.

Mylisz się ziomeczku, gdyż przed przejęciem składu nie miałem do czynienia z FB nigdy, a wszystko co zrobił Mythos, to napisał że jestem kumaty i dam sobie radę - ot cała rekomendacja. LeweJajkoSmoka jest wyjątkiem w tej kwestii, że to two-headed monster, grający w parze z Mac'iem ;) (pewnie napisze, że już od dawna nie - pozdro Rolando)

 

Ale nie chce być hipokrytą, nie chciałbym żeby teraz ktoś kompletnie bez doświadczenia, nawet z jakąś rekomendacją, przejmował skład. A Lu23Wawa grał na długo, zanim ja zacząłem grać i jego powrót jest raczej mile widziany, źle mówię ? Także jeśli Chytry nie zrezygnuje, to ponawiam prośbę o odebranie składu Toudiemu i przekazanie go Lou.

 

IMO 55+ Portera to sa nierealne marzenia [choc oczywiscie nikomu nie bronie optymizmu].

Przeciez musialby dorzucic jakiegos nowego skilla by przekroczyc ten prog.

 

E tam, sezon się dopiero zaczął, poprawił średnią o ponad 15 i nabrał pewności, to jego 3 albo 4 sezon w lidze - nie widzę powodów, żeby miał jeszcze nie dołożyć pół bloku i asystę. Zwłaszcza jak wytrejdują Beala albo Walla - ktoś stamtąd w końcu musi wylecieć.

 

A nie masz watpliwosci czy dobrze trafia?

Zwrociles uwage, ze rynek na wysokich w NBA jest fatalny?

Podobno są nim zainteresowanie Celtics i Raptors, a myślę że nie głupim pomysłem byliby Lakers. Każda z tych drużyn ma co oddać i raczej rozjebałby tam stat sheet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chce być hipokrytą, nie chciałbym żeby teraz ktoś kompletnie bez doświadczenia, nawet z jakąś rekomendacją, przejmował skład. A Lu23Wawa grał na długo, zanim ja zacząłem grać i jego powrót jest raczej mile widziany, źle mówię ? Także jeśli Chytry nie zrezygnuje, to ponawiam prośbę o odebranie składu Toudiemu i przekazanie go Lou.

Jeżeli zwolni się miejsce, to Łukasz jest pierwszy w kolejce.

Tak dla jasnosci, tu piszecie o jednym GMie? "Lu", ktory prowadzil TWolves 5 lat temu?

 

E tam, sezon się dopiero zaczął, poprawił średnią o ponad 15 i nabrał pewności, to jego 3 albo 4 sezon w lidze - nie widzę powodów, żeby miał jeszcze nie dołożyć pół bloku i asystę. Zwłaszcza jak wytrejdują Beala albo Walla - ktoś stamtąd w końcu musi wylecieć.

Patrzenie gdzie sie moze poprawic bez uwzgledniania co moze stracic to sie nazywa optymizm ;-)

Tym bardziej gdy zakladasz ot tak sobie podwojenie blokow co byloby wlasnie nowym skillem...

 

Podobno są nim zainteresowanie Celtics i Raptors, a myślę że nie głupim pomysłem byliby Lakers. Każda z tych drużyn ma co oddać i raczej rozjebałby tam stat sheet.

Ale kazda z tych druzyn ma do wyboru fifnastu innych wysokich, ktorzy sa na sprzedaz... 

Jasne, ze Noel/Okafor moga gdzies poszalec... ale jakie sa szanse, ze tam wlasnie trafia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się ziomeczku, gdyż przed przejęciem składu nie miałem do czynienia z FB nigdy, a wszystko co zrobił Mythos, to napisał że jestem kumaty i dam sobie radę - ot cała rekomendacja. LeweJajkoSmoka jest wyjątkiem w tej kwestii, że to two-headed monster, grający w parze z Mac'iem ;) (pewnie napisze, że już od dawna nie - pozdro Rolando)

 

Nigdy nie grałem w parze z maciem, na początku dałem mu co, bo myślałem, że sobie nie poradzę, ale szybko zacząłem kumać, że to nic takiego. No, ale wiem, że bardzo lubisz tą wersję, więc dalej możesz sobie tak to tłumaczyć. Nie byłem też kompletnym rookasem, bo miałem za sobą sezon w roto, zakończony zresztą awansem (przy zielonym stoliczku, ale jednak) WilQ może potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.