Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, matek napisał:

W sobotę nie spodziewam się niczego specjalnego, nie na takim etapie, nie przed długą ITT. 

Ja bardziej pisałem ,że spróbują na tych mega stomizmach się spawdzić kto się utrzyma  a nie ,że ktoś szarpnie ucieczkę ale jakieś sekundy moze zrobią.. Wiadomo ,że tu wsyzstko się rozbija o królewskie etapy i ostatnią czasówkę. Pod warunkiem ,że dojdzie do nich w takich zakesie jak zaplanowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Raven2156 napisał:

Pinot znowu z maksem punktów na górskim etapie! Zawodnik godny obserwowania :D

Jeszcze jedna premia, maxa raczej nie zdobędzie. Ale miło, że na zakończenie kariery chce powalczyć chociaż o tę koszulkę. 

Ja pierdolę, przez jakiegoś psa. Oby ten spokój był spowodowany tym, że peleton jedzie spokojnie i zaraz dojdą. Żeby tylko z nogą było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

@matekNie moge jeszcze oglądać - mocno oberwał?

Coś tam nogę oglądali, ale nawet nogawki nie ściągał, lekko się obił na bank, ale jedzie już dalej. Czterech chłopaków ma ze sobą i nie ma nerwów ogólnie. Wygląda ok, już nawet na stojaka trochę jechał pod górkę. 

Przez psa, ja nie mogę. Dobrze, że prędkość była niska. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, matek napisał:

Przez psa, ja nie mogę. Dobrze, że prędkość była niska

Przypomina mi się Giro sprzed chyba dwóch albo trzech lat kiedy Thomas na Sycylii wyleciał bo ktoś bidon rzucił na bok ten się odbił os znaku i razem z dwoma kolarzami Jumbo sie rozjechali

Albo wypadek na Tour bo jakaś fanka z Niemiec pozowała do zdjęcia z kartonem i zdjeła kolarzy Jumbo

Na tak wczesnym momencie etapu to nigdy peleton nie narzuca tempa więc łatwo dogonić. Zreszta dziś i jutro to etapy nijakie może pod ucieczkę ale chyba raczej nikt nie będzie tworzył. Czeamy na piatek a Norweg jedzie w różowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe koszmarny etap

 

Najpierw Alpecin wykosił na zakecie 3/4 peletonu tzn wykosił albo zatrzymał. Deceunick postanowili pójść po cąłość i zaczęli uciekać. Jedni się będą oburzać ,ze to nie było fair-play ale dla mnie to jest normalna reguła gry. Co innego pierwsze 100 km. Tak każdy czeka zazwyczaj. Czy piękna historia Vinnegaarda ale tam był zjazd . Nie miało sensu uciekanie przed Tadejem . To był piękny gest ale też to już był pojedynek jeden na jeden

Soudal miał pecha o Remco się wyciął drugi raz - tym razem mocniej bo na niego wpadali kolarze. Na szczęście to był 300 metrów już w strefie neutralizacji bo inaczej to miałby po wyścigu jakby wjechał ok 10 minut po liderach innych ekip.

A na koniec ten uślizg Cavendisha .... Tam na bank niektórzy zakończa wyścig. Sam Remco też się trzymał za biodro i był tam poszarpany. Pytanie czy wpłynie to na jego formę w piątek bo tam już na pewno nie będzie zmiłuj. Inne ekipy będa atakować by sprawdzić na ile obtarcia będa przeszkadzać Roglicowi ( tu mniej pewnie) i Remco. Własow chyba tez leżał. Tym razem Ineos wyszło bez szwanku i na ich miejscu bym zrobił ostry sprawdzian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Deceunick postanowili pójść po cąłość i zaczęli uciekać.

Słaba to była ucieczka, bo Jumbo i Alpecin szybko doszli. To nie był full gaz ani chęć odjazdu, tylko normalnie pocisnęli dalej tempem, bo byli na przodzie. Widziałem jakąś analizę na twiterze z czasem, jak szybko podochodzili ich kolejni zawodnicy (w tym Roglic na czyimś rowerze, więc też nie optymalnie i sama zamiana chwilę zajęła dodatkowo po pozbieraniu się z ziemi) i gdyby chcieli to wykorzystać, to wyglądałoby to kompletnie inaczej. 

Z resztą - Alpecin jeszcze zdążył ustawić pociąg Grovesa na spokojnie na przodzie. Tam nie było chęci wykorzystania tej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 13:32, matek napisał:

To krótkie ścianki. Nie spodziewam się szarpania ze względu na tę czasówkę dzień później.

Można powiedzieć ,że dla Remco dobrze ,że wczoraj był cały czas silny wiatr od przodu bo nie wyglądał dobrze na tej ściance. Krótka raptem 2 km a Roglić odrobił 14 s a Remco to nawet uran przegonił na podjeździe. Nie wiem czy to chwilowa słabość czy trochę te upadki Ale widać ,że dwójka Ineos i Roglic dziś mieli większa swobodę w podjeździe.

Jutro czasówka będzie dla Remco ale ta ostatnio może być dla niego pieknielnie trudna

W końcu się coś dzieje bo to Giro mi się często kojarzyło z jazdą na remis. Ineos jest mocne. Jumbo pomimo rezerwowego składu też wydaje się mocne w dyktowaniu tempa.

Trochę Bora zawodzi w tym roku . Własow nie ma szans. I UAE ma niby moc w ekipie ale coś nie potrafią tego przełożyć na tempo. Remco nadal jest faworytem na jutro choć pewnie te nogi będa go boleć bo wyglądał na bardziej ciepiącego od reszty .

Po czasówce będzie liderem . Pytanie tylko czy się utrzyma na kolejnych takich trudnych etapach bo Ineos ma moc by zajecać każdego. Hart z Thomasem mogą wygrać to Giro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matek napisał:

A moim zdaniem to zeszły rok był dziwny w porównaniu do innych, a teraz po prostu jadą swoje, tak jak zwykle. 

Masz rację. Po prostu myśłałem ,że zeszły rok ich odmienił a tu Kamma robi atak który poprawia Roglić bo Własow chyba sam nie wie gdzie był i sam Kamma chyba nie wei po co robił ten atak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dannygd napisał:

Czyli będą sie bić o niego ;) do tego lepiej jeździ czasówki.

Zapewne będą głównym zainteresowanym...

Bora sie raczej ustawia na etapówki a nie klasyki. A już nie mówie o tym ,że on iraczej nie polują na kolarzy z Wysp Brytyjskich

Akurat w Bore walczącą o Bena nie wierze. Na pewno jest kilka ekip typu Jayco albo Jumbo . On jest mocny na takiej jeździe jak dziś ale musi uciekać solo bo finiszu nie wygra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ely3 napisał:

musi uciekać solo bo finiszu nie wygra

Pogacar tak samo musi, nie ma ideałów w kolarstwie.

5 godzin temu, ely3 napisał:

Bora sie raczej ustawia na etapówki a nie klasyki.

Nie nastawiają się, bo nie mają kolarzy na klasyki. Jak jeździł Sagan czy Ackerman to jeździli.

5 godzin temu, ely3 napisał:

A już nie mówie o tym ,że on iraczej nie polują na kolarzy z Wysp Brytyjskich

No nie sa INEOSem i wiadomo, ze Niemieckojęzyczne kraje są im najbliższe, ale Bennet Cię nie lubi, podobnie Thwaites, Kennaugh. Generalnie Ich stać będzie dać mu dużą kasę i zagwarantują mu rolę lidera w klasykach czy niektórych GC/etapach, a inni już niekoniecznie (bynajmniej z tych większych ekip).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.