Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

http://blog.oregonlive.com/behindblazer ... three.html

 

Bardzo dobry kolejny ruch Blazers. Za ta cene ten zawodnik to skarb. Jak go ogladam to czesto widze cos pomiedzy Matrixem/G.Wallacem. Narazie jeszcze po za kilkoma pojedynczymi meczami jakiejs wiekszej regularnosci nie pokazał. Ale jest to naprawde mlody zawodnik, ktory gdyby szedł normnalnym trybem to moglby dopiero teraz wchodzic do ligi.

 

Blazers mieli braki na niskim skrzydle, to udalo im sie tam dokoptować solidnego Jamesa Jonesa i teraz podpisać Outlawa. Jesli jeszcze Miles wróci do swojej niezlej formy to naprawde nie bedzie pozycji słabo obsadzonej w ptb. Na kazda pozycje byloby by przynamniej 2 solidnych graczy. Naprawde przełomowwe te lato dla swietlistych smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, że metodyczna, ciężka praca im ciąży i ani wcześniej Wójcik (przymierzany do LAC) ani Tomczyk (Heat), a niedawno Asiory Dwa czyli Lampa i Trybek Twisted Evil wydatnie to udowodnili.

Co do Wójcika i też raczej Tomczyka, choć tu taki pewny nie jestem, to nie można wrzucać do tego samego wora co Lampe i Trybańskiego. Wójcik nie grał w NBA i Tomczyk m. in. z tego też (a przede wszystkim przez kontuzje :? ), że wtedy za bardzo nie brano zawodników z poza Ameryki, nie było takiego zainteresowania zawodnikami z Europy. To właśnie przeszkodziło Wójcikowi i Domino zaistnieć w NBA. Bo jestem raczej przekonany, że obydwaj daliby sobie radę w USA. W szczególności co do Adama, który był w tamtych czasach bardzo dobrym zawodnikiem. Co do tych dwóch możnaby dodać jeszcze Macieja Zielińskiego, który w dodatku studiował bodajże na Providence. Wszyscy Ci trzej zawodnicy, mogli sobie pograć w NBA, niestety ich gra przypadła po prostu na złe czasy.

 

A co do Lampe i Trybańskiego, to również odróżniłbym ich od siebie. Trybański, tak jak powiedział KarSp dzięki dobrym PO w Pruszkowie, wzrostowi i co najważniejsze dzięki agentowi znalazł zatrudnienie w NBA. Każdy wtedy chciał mieć wysokiego, perspektywicznego (mocno przesadzone), z Europy zawodnika i Vancouver, czy Memphis (kurde już nie pamiętam :roll: ) skusiło się. Ale to był ogromny błąd, bo jemu brakowało umiejętności. Jakie były tego efekty, chyba każdy widział.

 

Jeśli chodzi o Lampe to za szybko wskoczył tutaj i mu palma po prostu odbiła. Mógł zostać w Realu podszkolić się, przecież już tam w wieku 17,18 lat dostawał już szansę gry w pierwszym składzie. Niestety 31. numer w drafcie przez kontrakt z Madrytem warty chyba 2 mln. i dopiero taki daleki numer. A miał szansę na pierwszą 10 i całkowicie inaczej zmieniłoby to przebieg jego przygody w NBA. To prawda nic nie pokazał tak jak Tryba, ale miał po prostu pecha co do pracodawców. D'Antoni tak wychwalał Polaka, że ...prawie nigdy go nie wypuszczał, a Polak przegrywał w rotacji z takimi mocarzami, narkomanami jak Andersen, Vroman. Nie miał po prostu szczęścia i do tego jego mniemanie o sobie doprowadziły do powrotu do Europy. Ale tutaj już mamy innego Lampe, nie to co Trybański, który siedzi w tych Stanach i non-stop próbuje szukać sobie pracodawcy w pierwszej lidze, a przecież za grosz w nim talentu. Lampe ostatni sezon grał naprawdę bardzo dobrze, w mocnej lidze rosyjskiej, w zespole, który zajął wysokie 3. miejsce. A Maciek grał tam pierwsze skrzypce. W następnym roku znowu tam będzie grał, za niemałe pieniądze i wiele wskazuje, że będzie to kolejny bardzo dobry sezon Polaka, jak nie lepszy. To wszystko się sprowadza do tego, że jego powrót do NBA jest jak najbardziej możliwy, a nawet chyba potrzebny do max. rozwoju tego zawodnika. Więc nie przekreślałbym jego szans powrotu, jako tego, któremu ogranie w Europie, w silnej drużynie pomoże wrócić do NBA i stale tam pozostać. Przecież ma dopiero 22 lata.

 

A co do Gortata, to zacytuję KarSpa, z którym się w 100% zgadzam:

 

Gortat to inny zawodnik niż wcześniejsza polska dwójka w NBA wiec ma wieksze szanse zaistnieć. To przede wszystkim zawodnik już troszke ograny i z umiejętnościami. Lampe to był talent i nic więcej, czego niestety nie spożytkował i się nie rozwinął. Trybański miał centymetry ale poza tym był suchy i wzieli go po jednych udanych PO w Polsce z ławki Hoopa własciwie nie na umiejętnosci a na magię poszukiwania nowego Dirka i liczyli że to będzie wlasnie on. Dlatego tez wierzę w to że zagra najwięcej ze wszystkich naszych rodaków którzy gościli w tej lidze z polskim paszportem. Sytuacja i klasa wydaje się ku temu sprzyjać. Jest chyba najlepszy a poza tym ma dobra sytuację w klubie bo Magic potrzebny jest conajmniej zmiennik na jego pozycje wiec jakąś tam liczbe minut będize miał i jeżeli ja wykorzysta to liczba wzrośnie. NIe przesadzałbym z marzeniami o 10-15 minutach bo to na razie można miedzy bajki włozyć. Ucieszyłbym sie jakby zaczął od 5, ogólne regularne pojawianie sie od samego poczatku bedzie już sukcesem,a potem wszystko zależy już tylko od niego...

Choć przy obecnym frontcourcie Orlando, trudno nie widzieć 10 minut dla Gortata :wink:

 

A więc powodzenia w NBA i cieszmy się, że mamy w końcu pierwszego prawdziwego zawodnika, który dzięki pracy podpisał kontrakt w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Miami nadal zainteresowane Pietrusem i przez sign&trade probuja cos zdzialac z GSW

Dallas niby interesuja sie Eddim Jonesem, ktory wciaz czeka na syngal od Miami.

Magloire twierdzi ze liga robi sie soft, nie widzialem ze on nalezy do twiardzieli, teraz juz wiem...

Marbury wzorem Becksa chce podbic inny kontynent, po wygasnieciu za 2 lata umowy z Knicks pojdzie grac do Wloch, zycze powodzenia, moze isc nawet juz w to lato. Ostatnio co Marbs otworzy buzie to palnie jakas glupote, niektorzy sportowcy naprawde powinni miec zakaz wypowiadania sie, nie wiem moze w kontrakcie to zastrzec czy jak. Becks niewypal w USA, Marbs tym bardziej niewypal we Wloszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wtedy chciał mieć wysokiego, perspektywicznego (mocno przesadzone), z Europy zawodnika i Vancouver, czy Memphis (kurde już nie pamiętam Rolling Eyes ) skusiło się. Al

Wtedy już Memphis. :) Zmienione zostało w 2001 roku a Czarek do ligi wpadł bodajże rok później(90%)

 

A co do Lampe to fakt Karl. Zgadzam się ze sie podpalił, palma mu odbiła(gdzieś tam obiło mi sie o uszy- a raczej przeczytało się- no czestych imprezach z różnymi dziewczynami), widział siebie w top10 draftu jak mu wróżono i wystartował, ale faktem jst ze jak poszedł za pierwsza runda to mógł poczekać ale śpieszno mu było do NBA. Mimo wszystko myślę że ma jeszcze spore szanse wrócić. Młody wie, talent plus, praca na treningach i możliwośc pokazania sie regularnie na parkiecie powinno wystarczyć.

 

Choć przy obecnym frontcourcie Orlando, trudno nie widzieć 10 minut dla Gortata Wink

W sumie to racja, ale wydaje mi się że jak nie będzie nic grał to nie będą go na siłę trzymać, a szukać jakichś rozwiązań. Ale bądźmy dobrej myśli.;]

 

PS. Ciekawa sprawa- od jakiegoś tygodnia nieprzerwanie huczy w Polsce o jednym klubie-Orlando Magic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ciekawa sprawa- od jakiegoś tygodnia nieprzerwanie huczy w Polsce o jednym klubie-Orlando Magic. ;)

 

Mysle również że fani orlando mają juz tego dość :evil: najpierw paradoksalna sytuacja z Lewisem a teraz hurraoptymizm wszystkich jeżeli chodzi o Marcina.Z jednej strony sie ciesze ze bedziemy mieć polaka w NBA ale cholera jasna... HOWARD - BATTIE - GORTAT... hmm rzeczywiście jest sie z czego cieszyć... 8) mam nadzieje że dodamy do składu jakiegoś weterana za niewielka kase(w sumie za duża jescze długo nie podpiszemy... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ira Winderman porównał potencjalnych, nowych PG w Heat.

 

http://blogs.sun-sentinel.com/sports_ba ... willi.html

 

Najbardziej rzucił mi się w oczy tekst:

Smush Parker: A name, not an upgrade.

EDIT

 

Francis Decides On A Second Run In Houston

July 19, 2007 - 2:22 pm

Houston Chronicle -

Former Rockets guard Steve Francis is about to be future Rockets guard Steve Francis.

 

Francis chose the Rockets over the Heat, Mavericks and Clippers, his agent Jeff Fried said on Thursday.

 

"I just hung up with Daryl (Morey, the Rockets general manager)," Fried said. "He is dealing with facilitating the contract.

 

"It's a combination of a variety of factors including the fit with the team, a comfortableness with the organization and a familiarity with the surroundings. He has a home in Houston. In so many ways, it has remained his home, despite some interim stops, Orlando and New York.

 

"For Steve, it's coming home."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, "Franchise" (:lol:) wraca do Houston i jeszcze bardziej zapycha pozycje PG. Houston chyba szykują jakieś transfery bo Alston, Brooks, James, Head i Francis to trochę dużo. Może będą kombinować z Francisem na SG i T-Maciem jako SF ale nie wydaje mi się że to najlepszy pomysł...Rockets pewnie teraz kosztem któregoś z ww będą szukać wzmocnien na pozcyji PF, może być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Rockets, kurcze myślałem, że wybierze Clippers. Ciekawe czemu nie wybrał gry u boku Cuttino kierował się chyba tym że tam ma dom i spędził najlepsze lata dotychczasowej kariery. Rockets na papierze wyglądają całkiem nieźle. Teraz Alston wyleci na 100% i pewnie za jakiegoś pf'a. Gdy Steve'a ominą kontuzje to może być mocnym ogniwem Rocks, z Jajo już grał wiec będzie mu łatwiej, oddciązy T-Maca od zdobywania pkt. Jeszcze też dużo zalerzy od Adelmana jak to pukłada, moze będzie próbował z Francisem na sg, a T-Mac na sf. Poczekamy zobaczymy, nowy sezon zapowiada się bardzo interesująco.

 

- Mihm przedłużył z Lakers, Fisher w LAL już oficjalnie.

- Baston w Raptors już oficjalnie. Pacers nie przebili oferty.

- Pacers podpisali Travisa Dienera. To chyba nie jet to ich wzmocnienie ma pg, którego poszukuje Bird. :wink:

- Ersan Eylasova zrezygnował z gry w Bucks i wrócił do Europy podpisując z Fc Barceloną.

- Jake Voskhul podpisał na rok za 3mln z Bucks. Nienajgorszy ruch przyda się na lawkę i napewno lepszy jest niż Skinner.

- Eddie Jones czeka na ofertę od Heat, jego druga opcja to Mavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Stivie w Rockets? Współczuję Adelmanowi, bo to nie jest coach znany z twardej reki, choc z drugiej strony moze styl preferowany przez coacha przypasuje Francisowi. Jakos mam dziwne przeczucie, że Francis nie wpasuje sie w ten zespół, szkoda, ze Gundy odszedł z rockets bo jego styl prowadzenia zespołu bardzo mi się podoba... moze do Bulls :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Marcina, to na pewno bardzo się cieszę z Polaka w NBA i mam nadzieję, że sobie poradzi. Gortat jest bardzo atletyczny, pracowity i dobrzee, a tacy zawodnicy się zawsze przydają, żeby kogoś tam zatrzymać, ale zobaczymy jeszcze jak sobie poradzi z bronieniem przeciwko zawodnikom większego kalibru. A co do tych 10-15 min to te 10 min na mecz całkiem możliwe przy obecnym składzie Magic.

 

Rockets moim zdaniem zrobili głupotę podpisując Francisa tzn. zależy wszystko od tego za ile go podpisali. Moze ktos wie?Bo na realgm nie pisze.

 

no ja mysle ze oddadza alstona i to pewnie do miami za niewieli co do pf to dobrze sie tam spisuje battieri dobrze ze go nie oddali wg mnie jeden z 5 najlepszych obroncow w lidze(zaraz za kb hahaha:))

Co ty chcesz od obrony KB? I nie będę się tu kłócił tylko napiszę raz jedną rzecz. Czy to, że Kobe drugi raz z rzędu jest w All-Defensive Team nic nie znaczy? Bryant jest bardzo dobrym obrońcą, tyle, że ostatnimi czasy już nie broni tak intensywnie z powodu tago jaką pracę wykonuje w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets moim zdaniem zrobili głupotę podpisując Francisa tzn. zależy wszystko od tego za ile go podpisali. Moze ktos wie?Bo na realgm nie pisze.

.

 

Wiem tyle, że został popisany na rok, za jaką kwotę nie wiem, ale wydaje mi się, że coś ok. 4-5 mln. Czyli nie jest źle, coś czuje że Steve będzie jak nowonarodzony w Houston i pokaze, że jeszcze na coś go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets moim zdaniem zrobili głupotę podpisując Francisa tzn. zależy wszystko od tego za ile go podpisali. Moze ktos wie?Bo na realgm nie pisze.

.

 

Wiem tyle, że został popisany na rok, za jaką kwotę nie wiem, ale wydaje mi się, że coś ok. 4-5 mln. Czyli nie jest źle, coś czuje że Steve będzie jak nowonarodzony w Houston i pokaze, że jeszcze na coś go stać.

Z tego co ja slyszalem to 6 baniek za 2 lata gry, pewnie jakas opcja po pierwszym roku, ale to dopiero zobaczymy, kiedy bedzie Steve w salary Rakiet na hoopsiupe.

 

http://sports.espn.go.com/nba/news/stor ... AHeadlines

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nic te piatki all defensive to parodia

i swietne tlumaczenie z tym ze nie broni tak intensywnie

Widzisz, Kobe rzeczywiście w tym sezonie miejsce w All Defensive 1st dostał za nazwisko, ale na opinie bardzo dobrego obrońcy trochę popracował. Pośrednio na jego słabszą postawę po tej stronie parkietu miała kontuzja kolana a także to że niemal w każdym meczu musiał oddawać po 30 rzutów a czasem więcej, by ciągnąć zgnębionych przez kontuzje Lakersów. Niemniej nawet w tym słabym pod względem D roku KB nadal jest czołówką obrony jeśli chodzi o SG.

 

A to cieszy mnie bardzo:

 

KLIK

 

Kobi zrzucił podobno 19 funtów (8kg), by nabrać szybkości (w zeszłym seoznie jak wrócił po kontuzji był dość przytyrany i wolniejszy) i zadeklarował:

 

"Coach, I'm ready," Bryant declared, according to Colangelo. "And I want the best player on the other team every single night."

Taka postawa mi się podoba. W Team USA napewno będzie mógł się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt Thomas do Supersonics w raz z pickami 1 rundy (2008,2010). W zamian PHX dostają kase + jakieś 2 rundowe picki. Dobry ruch ze strony SSS. Zdobywaja doświadczonego PF/C praktycznie 'za darmo'. Pozbyli się Lewisa i Allena więc spokojnie ich stać na utrzymanie Kurta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego trade'u na linii Suns-Sonics to jawnie widac ze Suns poluja na misia w tym roku, spuszczaja sobie duzych 8 baniek Kuurta Thomasa, ale pozyskuja równiez trade exception, które moze byc uzyte do jakiegoś trade'u. Bo nie wierze ze beda grali pod koszem rotacja : Marian/Amariusz/Borison.

 

Co do porównan Odom, a Wallace to moim zdaniem Wallace jest lepszy. Jest on strasznie niedoceniany ze wzgledu na to ze gra w słabym zespole. Do tego to co mi sie w tym zawodniku najbardziej podoba to fakt ze nabiera rozbedu wraz z wiosną./ Ciekawe czy by utrzymywal ten trend jesli by jego zespoly wchodzily do PO. Bo najczesciej koncowki rs ma piorunujace.

 

Ale nie o to do konca mialo chodzic. Moze i G-Force lepszy od Odoma, ale ten trade nic wielkiego LAL nie dawał, dalej KB zostałby z grupa rolesów i kims na pograniczu all-stara (poziom Odoma i Wallace'a sa mniej wiecej na tym poziomie).

 

Lakers z jednej strony nie moga sie zbytnio pospieszyc na rynku transferowym, ale z drugiej strony moga czekac, czekac i sie nie doczekają. Naprawde Mitch stoi na cienkim lodzie, ale to kurcze Mitch :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yahoo.com -

Desmond Mason is headed back to the place where he enjoyed his most success.

 

The athletic swingman will sign with the Bucks on Monday.

 

Mason will be introduced at a Noon EDT news conference.

 

The 2001 Slam Dunk Champion, Mason played with the Bucks for two-plus seasons (2003-05). He averaged a career-high 17.2 points in his final campaign with the club, then was traded to the Hornets

Mason wraca do Bucks po 2 latach. Ciekawe za jakie pieniądze, jak Simmons będzie zdrowy to ciekawe czy Krystowiak znajdzie minuty dla Sima i Masona. Ci gracze raczej nie będą chcieli grzać ławy. Z drugiej strony są fajnie obsadzeni na SF Mason/Simmons wyglada ciekawie tylko żeby byli zdrowi. Bucks po mału wyglądają coraz lepiej wrócił Mason i Mo, podpisali Voskhula, tylko niech zrobią dobry transfer z chinolem Yi i mogą walczyć o PO, tylko jeśli kontuzje nie pokrzyżują znowu ich planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień minął i w Heat ciągle to samo. Jednym osobnikiem, który podpisał z Heat, to ich własny GM, który dostał extension. Super :? Do tego widzę na HoopsHype, że niby są rozmowy na linii Heat-Rockets w sprawie potencjalnego trejdu Haslem-Alston. No cóż, średnio mi się to widzi. Żal by mi było walczaka Udonisa, choć dostrzegam, że można by go wymienić, bo skoro i tak Miami utknęło z Walkerem, to niech przynajmniej wróci do S5 i pogra na swojej pozycji. Ale za Alstona? Byłby fajny na zmianę dla J-Willa, ale za taką cenę? Jeśli rzeczywiście padła taka propozycja, to Rockets byliby głupi (albo mają realnie coś lepszego na oku), żeby tego nie wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.