Skocz do zawartości

[2024-2025] Regular Season - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz ochotę to możesz zrobić taki ranking dla każdej pozycji. :panda:

 

A proszę bardzo:

 

1. Hakeem Olajuwon*

2. Shaquille O'Neal*

3. David Robinson

4. Alonzo Mourning

5. Dikembe Mutombo

6. Arvydas Sabonis

7. Patrick Ewing

 

*Na ten moment idą bark w bark. Shaqowi potencjał niemalże wycieka uszami i za rok-dwa to będzie onemanshow, ale póki co bezpośrednie mecze pokazują, że Hakeem górą ;)

Pozostałe pozycje pozostawiam bardziej obeznanym, bo ja to prawie jak rookie jestem :nevreness: (na SG to już w ogóle się nie znam  :nevreness: )

A Bulls kto prowadził za Ciebie? :grin:

 

Sami się prowadzili, m.in. dlatego Wall się roztył i zaliczył taki zjazd, a Andris się wku.. i wyrzucił przedłużenie umowy do kosza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok -moja lista "na szybko" (uwzględnia potencjał) :

 

C:

 

1 - Shaq - bestia, 83 potencjału po 4 campach - mindfuck

2 - Hakeem - też bestia, ale bez potencjału i z wadą (handling)

3 - Mutombo - ofensywnie odstaje od pierwszej dwójki, ale w obronie daje to samo (w lidze gdzie i tak wszyscy grają 'outside' jest i tak świetny)

4 - Mourning - ciągle sporo potencjału

5 - Robinson - może nawet odrobinę lepszy od Mourninga, ale lepsze już raczej nie będzie

 

byli blisko: Sabonis, Ewing

 

PF:

 

1 - Webber - najbardziej wszechstronny big man w simce (a możliwe i że wśród wszystkich grajków)

2 - Comegys - Potwór defensywny, ostatnio znacznie poprawił atak - skillset typowego centra

3 - Malone (Karl) - mógłby nawet walczyć o pierwsze miejsce....ale ten blok.. (a w zasadzie jego brak)

4 - Cummings - znacznie odstaje od pierwszej trójki, typowy ofensywny big man - on jest pewniakiem do asg, team w którym gra jest pewniakiem do loterii :)

5 - Baker - lada moment powinien przeskoczyć Cummingsa, gorszy w ataku ale z nadziejami na zostanie dobrym obrońcą

 

byli blisko: Grant, Patterson (imho obydwaj indywidualnie gorsi niż Cummings/Baker ale lepiej fitują do teamów, które chcą grać o coś), Duncan (rozwija się kiepsko, ale skille ma fajnie ułożone - może z czasem wejść na poziom Comegysa), Garnett, Nowitzki (Ci dwaj niby mają nawet fajne skille, ale średnio pasujące czy to na PF czy to na SF)

 

SF:

 

1 - Grant Hill - mega wszechstronny grajek o mega potencjale

2 - Larry Bird - na tu i teraz zdecydowanie najlepszy, nawet ten potencjał nie jest dramatyczny....ale 33 lata jednak zaniżają jego rating

3 - Charles Barkley - all around w czystej postaci

4 - Scottie Pippen - niby staty fajne i w ogóle, ale ostatnio stanął w rozwoju + nie zachwyca w meczach

5 - Michael Beasley - wciąż jeden z najlepszych ofensywnie grajków, ale..... jest jeszcze starszy od Birda + on już ma faktycznie dziadowski potencjał

 

byli blisko: Devin Ebanks (korciło dać go na piątym miejscu, ale jest gorszy od Beasleya a wiek i potencjał też nie są jego atutem), Scott, Mashburn (fajne grajki - ale tylko po jednej stronie), Marion (to samo, tylko po drugiej stronie - ale potencjał na gracza formatu all-star jest), T-Mac (powinien być fajny niedługo).

 

SG:

 

1 - Jordan - no brainer

2 - Kobe - potencjał 100 po 2 campach? będzie potwór

3 - Drexler - na teraz lepszy od Kobiego, ale 2x mniejszy potencjał mocno wpływa na ocenę

4 - Richmond - w sumie nie wiem, czy nie powinien się zamienić miejscami z Clydem

5 - Perry Jones - dla mnie to bardziej SF niż SG szczerze mówiąc

 

byli blisko: na tej pozycji jest cała masa fajnych grajków: Miller, Hornacek, Scott, Smith, Gill (:)), Jones, Curry, Harper, George, Hawkins, Harden, Mayo.... duuuuuużo

 

PG:

 

1 - Iverson - kolejny potwór in the making, z pięć MVP to zdobędzie lekko

2 - Thomas - na teraz porównywalny z Iversonem, ale chyba powoli zacznie dziadzieć

3 - Mills - niby stary, niby bez zbiórki, ale o 4-peat walczy ;)

4 - Kevin Johnson - mega fajny PG, jeśli nie potrzebujesz scoringu - w sumie chyba najlepszy rozgrywajek wyłaczając staty strzeleckie

5 - Kyrie Irving - od lat w cieniu, ale od lat robi robotę

 

byli blisko: Derek Harper (o włos przegrał z Irvingiem), Stockton, Kidd, Humphries, Holiday (może i by się załapał do top5, ale on będzie już tylko gorszy), Payton

 

TOP - 10 bez podziału na pozycje:

 

1 - Shaq

2 - Iverson

3 - Jordan

4 - Webber

5 - Thomas

6 - Hakeem

7 - Bryant

8 - Hill

9 - Bird

10 - Mills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę też potencjał to w sumie praktycznie w 100% zgadzam się z Twoją listą. Jedyne zmiany to jak dla mnie wyrzucenie Cummingsa z TOP5 PF, gość niby kręci fajne staty, ale tak jak napisałeś nie przekłada się to na wyniki drużyny tylko jest to raczej takie puste nabijanie statsow. Był on w ogóle chociaż raz w PO? Przesunął bym Bakera na 4 miejsce (zaliczył ogromny postęp w tym sezonie) a na 5 miejscu dałbym chyba Gilliama z Nuggets, którego wcale nie wymieniłes.

 

Brasleya dałbym trochę wyżej chyba jednak, dalej jest chyba najlepszym SF w ofensywie, może poza Birdem.

 

I na PG Mills jak dla mnie za wysoko, rzeczywiście w poprzednich sezonach był w TOP10 ligi i TOP3 PG, ale teraz już chyba nie jest, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę potencjał. Johnsona też bym wyrzucił z TOP5 chyba.

 

Jak już tak napisałeś o potencjale też to jakie drużyny mają według Ciebie najlepsze perspektywy? :)

 

A teraz mój ranking (dla odmiany nie biorę pod uwagę potencjału, liczy się tylko to jak teraz wyglądają dani gracze):

 

C:

 

1. Hakeem Olajuwon

2. Shaquille O'Neal

3. David Robinson

4. Dikembe Mutombo

5. Arvydas Sabonis

 

PF:

 

1. Chris Webber

2. Karl Malone & Dallas Comegys

4. Baker

5. Gilliam

 

SF:

 

1. Larry Bird

2. Michael Beasleya

3. Charles Barkley

4. Grant Hill

5. Scottie Pippen

 

SG:

 

1. Michael Jordan

2. Clyde Drexler

3. Mitch Richmond

4. Kobe Bryant

5. Reggie Miller

 

PG:

 

1. Isiah Thomas

2. Allen Iverson

3. Derek Harper

4. Kyrie Irving

5. Jay Humphries

 

TOP10:

 

1. Isiah Thomas

2. Michael Jordan

3. Hakeem Olajuwon

4. Shaquille O'Neal

5. Allen Iverson

6. Chris Webber

7. Larry Bird

8. Clyde Drexler

9. Mitch Richmond

10. Dallas Comegys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na PG Mills jak dla mnie za wysoko, rzeczywiście w poprzednich sezonach był w TOP10 ligi i TOP3 PG, ale teraz już chyba nie jest, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę potencjał. Johnsona też bym wyrzucił z TOP5 chyba.

 

Mills w tym sezonie sporo się leczy - ale i tak daje więcej od innych PG (inna sprawa, że jest spora przerwa między nim a Iversonem/Thomasem)

 

Kevin Johnson ten sezon stracił - ale zlukaj jego cyferki - sam byłem w szoku jaki on jest dobry 'jeśli nie potrzebujesz scoringu na PG' (Payton na sterydach) - cyferkowo wygląda lepiej od Harpera

 

Co do teamów z najlepszymi perspektywami (odrzucam oczywiście jakieś projekty, które nie wiadomo kiedy wypalą - jakieś Bucks itepe):

 

kolejność przypadkowa!

 

1- Celtics (naprawdę mega core, który jeszcze się rozwinie - ale będą problemy z kasą niedługo...w sumie to już są bo musieli Mashburna oddawać przecież :D)

2 - 76ers - praktycznie wolne salary + Shaq = mega potencjał :) (chociaż sporo decyzji przed nimi, imho najlepsza opcja to popodpisywać starą gwardię na duże jednoroczne kontrakty - poza Comegysem, któremu trzeba dać kontrakt na dłużej - zrobić kolejny 'last dance'i w następne FA atakować)

3 - Pistons - AI, dziękuję

4 - Rockets - bestia KB + sporo fajnych młodych grajków

5 - Kings - ......a nie wróć oni już porozdawali wszystkie assety za darmo :D

 

no i jeszcze Warriors - milion młodych grajków - ktoś musi wypalić :D a Duncan jeszcze będzie kimś w tej lidze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Johnson ten sezon stracił - ale zlukaj jego cyferki - sam byłem w szoku jaki on jest dobry 'jeśli nie potrzebujesz scoringu na PG' (Payton na sterydach) - cyferkowo wygląda lepiej od Harpera

 

Z tym że scoring na PG jest dosyć ważny, między innymi dlatego Stro nie przepada za Stocktonem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teamów z najlepszymi perspektywami (odrzucam oczywiście jakieś projekty, które nie wiadomo kiedy wypalą - jakieś Bucks itepe):

 

kolejność przypadkowa!

 

1- Celtics (naprawdę mega core, który jeszcze się rozwinie - ale będą problemy z kasą niedługo...w sumie to już są bo musieli Mashburna oddawać przecież :D)

2 - 76ers - praktycznie wolne salary + Shaq = mega potencjał :) (chociaż sporo decyzji przed nimi, imho najlepsza opcja to popodpisywać starą gwardię na duże jednoroczne kontrakty - poza Comegysem, któremu trzeba dać kontrakt na dłużej - zrobić kolejny 'last dance'i w następne FA atakować)

3 - Pistons - AI, dziękuję

4 - Rockets - bestia KB + sporo fajnych młodych grajków

5 - Kings - ......a nie wróć oni już porozdawali wszystkie assety za darmo :D

 

no i jeszcze Warriors - milion młodych grajków - ktoś musi wypalić :D a Duncan jeszcze będzie kimś w tej lidze

Ja liczę, że w Warriors wypali. Nie tankowali jakoś długo, a nazbierali masę pickow i mają pełno młodego talentu.

 

Oprócz tego dorzucilbym Magic, mając Webbera zawsze powinieneś się gdzieś tam liczyć, a najlepsze lata dopiero przed nim. ;)

z tym, że on nie jest aż taką nogą (jak Payton np) i nawet fajnie ma to rozłożone; 62/84/60

No zobaczymy w przyszłym sezonie jak Johnson będzie wyglądał bo to najwyższy czas, żeby wszedł na ten wysoki poziom. W sumie to Clippers w przedsezonowych simkach wyglądali całkiem spoko mając dosyć kiepski skład, byłem tym zaskoczony a może to po prostu był efekt Johnsona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego dorzucilbym Magic, mając Webbera zawsze powinieneś się gdzieś tam liczyć, a najlepsze lata dopiero przed nim. ;)

 

Z tym, że Webber uczciwie traci potencjał na campach w odróżnieniu do mutantów :D

 

chociaż nie obraziłbym się jakby się sprawdziło :P (przyszły sezon to max walka o PO, ale w kolejnym FA mogę mieć już trochę kasy i spróbować coś zachachmęcić) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roger

 

nie ukrywam, ze troche sie przestraszylem i Szak dzisiaj nie zagra. :)

 

co do hejtu na 76ers to sie przyzwyczailem ale fajnie ze mam tez jakis fanow. :)

 

Julek, dzieki za gotowy plan na przyszlosc ale tak jak juz wczesniej pisalem, jesli wygram tytul to bede chcial wszystkich przedluzyc, jesli nie to pomysle. moze zaatakuje na rynku, moze nie.. zobaczy sie. moze zrobie tak jak ty piszesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Webber uczciwie traci potencjał na campach w odróżnieniu do mutantów :D

 

chociaż nie obraziłbym się jakby się sprawdziło :P (przyszły sezon to max walka o PO, ale w kolejnym FA mogę mieć już trochę kasy i spróbować coś zachachmęcić)

C-Webb i tak już jest kozakiem, a potencjał dalej tam jakiś ma. CWebb, Shaq, AI3 i Kobe to przyszłe TOP4 ligi dopóki Lebron się nie rozwinie. :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 119 (na pierwszym miejscu goscie)

Mavericks 84 - Bucks 108
play-by-play

Hawks 111 - Grizzlies 131
play-by-play

Nuggets 119 - Sonics 136
play-by-play

Timberwolves 99 - Jazz 108
play-by-play

76ers 94 - Wizards 112
play-by-play

Suns 130 - Rockets 109
play-by-play

Heat 116 - Celtics 127
play-by-play

Pacers 149 - Kings 147
play-by-play

Warriors 107 - Raptors 99
play-by-play

Spurs 94 - Lakers 99
play-by-play

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie kontuzjowani:  

  • Patrick Mills (76ers) - 26 dni (broken collarbone)
    Tim Hardaway (Celtics) - 7 dni (inflamed appendix)
    Ben Wallace (raptors) - 4 dni (stiff neck)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejne mecze jutro!

Tabela | Statystyki indywidualne | Statystyki drużynowe | Główna strona SimBasketu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała grać sama rezerwa, a grało 3/5 s5, więc któregoś musiałem ukarać ;]

 

imo brak Millsa to akurat nie jest czynnik, który powoduje że 76ers nagle nie są faworytem wschodu jak dla mnie. Bez niego radzili sobie doskonale, a wczoraj było widać, że chop bez formy - Holiday zrobił z niego mielonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się zadziało. :D

 

Millsa wypada, Nuggets przegrali i teraz jest większa szansa na final i nawet HCA w ewentualnym finale. :panda:

 

Jak dla mnie to jednak brak Millsa to spore osłabienie. Teraz już Sixers nie są murowanym faworytem. O ile pierwszą rundę powinni przejść to później z Bulls/Hawks będzie problemu.

 

A zwycięstwo Celtics nie dość, że dało im 3. seed to jeszcze wypchnelo Heat poza PO.

 

Dziadek Gordon zrobił 52 punkty, a Holiday w kluczowym meczu dla Wizz 35-18-10. Chyba się wkurzył, że wczoraj nie braliśmy go pod uwagę w rankingach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jednak brak Millsa to spore osłabienie. Teraz już Sixers nie są murowanym faworytem. O ile pierwszą rundę powinni przejść to później z Bulls/Hawks będzie problemu.

 

A zwycięstwo Celtics nie dość, że dało im 3. seed to jeszcze wypchnelo Heat poza PO.

Przy kontuzji Millsa, mogłem już przegrać ten mecz z Heat ;). A tu w dodatku doszła kolejna kontuzja i jak wcześniej miałem nadmiar zawodników obwodowych, to teraz mam ich brak.

 

Poza tym, od momentu pozyskania picku Raptors, bacznie obserwowałem ich wyniki. No i po dzisiejszej wygranej Warriors, Raptors mają już pewne 4 miejsce przed losowaniem. Jest to dobra pozycja wyjściowa, oby tylko zbyt mocno nie spadła po losowaniu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.