Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

No i dlaczego znowu masz problem z odrebnoscia rzeczywistosci i wrzucasz cytat z biblii bo myslisz ze tu pasuje?

 

Kilka przypuszczen. Wciaz licze na ich weryfikacje. Przykro mi ze odechciewa ci sie konwersacji choc obawiam sie ze i tak nie bedzie to konwersacja na jaka liczysz. No i znowu wyrazilem opinie, sorry, inaczej nie potrafie

 

Co masz na myśli przez problem  odrębnością rzeczywistości?

A co do mojego odejscia od wiary, to proste. Ogólne wątpliwości i kwestionowanie swojej wiary. Szukanie wiedzy i odpowiedzi. Weryfikowanie argumentów obu stron, sprawiły, że bardziej przekonujące uznałem argumenty, które skłoniły mnie do zaprzestania wiary w boga.

 

Nie mam problemu z wyrażaniem opinii, tylko sądów które wyrażasz na mój temat zupełnie niczym niepopartym, stąd też wrzuciłem Ci cytat z biblii, który nie wiedzieć czemu uznałeś za nietrafiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mi sie nie pokrywa slowko wierzenie i slowko czlowiek:)

 

ale wierzenie i człowiek to inna klasa obiektów, gdzie 'wierzenie' można uznać za funkcję 'człowieka'

'kolega' i 'przeciwnik' to ta sama klasa obiektów, gdzie oba te obiekty są całkowicie odrębne

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie judaizm? (Dla mnie jako osoby patrzącej z boku wydaje się np. bardziej prawdopodobny*)

 

* Nie mówiąc o samym podejściu "ścisłym":

- żeby judaizm był "prawdziwy" X warunków musi być spełnione

- żeby chrześcijaństwo było "prawdziwe" X+Y warunków musi być spełnione

 

Przecież JP2 się kolegował nie tylko z prawosławnymi - ale też buddystami, muzułmanami, żydami :)

Dla mnie chrześcijaństwo. No dyskusja będzie prowadziła do nikąd.

Co masz na myśli przez problem  odrębnością rzeczywistości?

A co do mojego odejscia od wiary, to proste. Ogólne wątpliwości i kwestionowanie swojej wiary. Szukanie wiedzy i odpowiedzi. Weryfikowanie argumentów obu stron, sprawiły, że bardziej przekonujące uznałem argumenty, które skłoniły mnie do zaprzestania wiary w boga.

Nie mam problemu z wyrażaniem opinii, tylko sądów które wyrażasz na mój temat zupełnie niczym niepopartym, stąd też wrzuciłem Ci cytat z biblii, który nie wiedzieć czemu uznałeś za nietrafiony :)

Ja tam dobrze się czuje wytykając brak wiary i głupotę niewierzącymu. I jak chrześcijaństwo uważasz za bajkę to na jakiego c***a wrzucasz cytat z Ewangelii???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wierzenie i człowiek to inna klasa obiektów, gdzie 'wierzenie' można uznać za funkcję 'człowieka'

'kolega' i 'przeciwnik' to ta sama klasa obiektów, gdzie oba te obiekty są całkowicie odrębne

Skoro to inna klasa obiektow to czemu je porownujesz? To jest wlasnie ta roznica ktorej wuelu narodowcow maszerujacych pid haslem "my chcemy Boga" nie rozumie.

 

Jestem przeciwnikiem homoseksualizmu ale to nie znaczy ze jestem przeciwnikiem homoseksualistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to inna klasa obiektow to czemu je porownujesz? To jest wlasnie ta roznica ktorej wuelu narodowcow maszerujacych pid haslem "my chcemy Boga" nie rozumie.

 

Jestem przeciwnikiem homoseksualizmu ale to nie znaczy ze jestem przeciwnikiem homoseksualistow.

 

Czyli sugerujesz, że JP2 z jednej strony się kolegował z 'przywódcami' innych wiar a z drugiej próbował coś ugrać dla swojej wiary (mówiąc wprost przekabacić).

 

To trochę tak jakby Kaczyński zaprosił Tuska na wódkie a pod stołem słał smsy do posłów PO czy nie przejdą do PiSu - tak po ludzku to trochę niefajne :( i cały ten "pontyfikat dialogu" okazuje się picem na wodę.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli przez problem odrębnością rzeczywistości?

A co do mojego odejscia od wiary, to proste. Ogólne wątpliwości i kwestionowanie swojej wiary. Szukanie wiedzy i odpowiedzi. Weryfikowanie argumentów obu stron, sprawiły, że bardziej przekonujące uznałem argumenty, które skłoniły mnie do zaprzestania wiary w boga.

 

Nie mam problemu z wyrażaniem opinii, tylko sądów które wyrażasz na mój temat zupełnie niczym niepopartym, stąd też wrzuciłem Ci cytat z biblii, który nie wiedzieć czemu uznałeś za nietrafiony :)

Opinie, sady...jedno i to samo. No i jednak jestes tym przypadkiem o ktorym pisalem, taka mam opinie.

 

Podstawa wiary jest relacja z Bogiem, nie biblia, nie ksiazki, nie argumenty. Dopiero na tej podstawie mozna cokolwiek budowac. Nie musisz dokladac do tego filizofii.

 

Uznalem argumenty ktore sklonily mnie do zaprzestania wiary w Boga?! Czy Ty naprawde nie widzisz jak to brzmi?

Czyli sugerujesz, że JP2 z jednej strony się kolegował z 'przywódcami' innych wiar a z drugiej próbował coś ugrać dla swojej wiary (mówiąc wprost przekabacić).

 

To trochę tak jakby Kaczyński zaprosił Tuska na wódkie a pod stołem słał smsy do posłów PO czy nie przejdą do PiSu - tak po ludzku to trochę niefajne :(

Alez nie. Jesli jestes przeciwnikiem jakichs wierzen nie oznacza to ze musisz aktywnie przeciwko nim walczyc a tym bardziej podstepem. Dzieki temu kolegowaniu na swiecie pojawilo sie wiele dobra, tak sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez nie. Jesli jestes przeciwnikiem jakichs wierzen nie oznacza to ze musisz aktywnie przeciwko nim walczyc a tym bardziej podstepem. Dzieki temu kolegowaniu na swiecie pojawilo sie wiele dobra, tak sadze.

 

Czyli jak zwykle w tego typu sporach zeszło na semantykę :)

 

Faktycznie 'przeciwnik' może oznaczać 'bierny' sprzeciw (już to samo w sobie kiepsko brzmi) jednak w znakomitej większości zakłada jakąś 'aktywność'.

 

Zatem wróćmy do oryginalnego posta (o którym napisałeś: "Wbrew pozorom to ma gleboki sens" - przyp. ja) i sprawdźmy kto ma rację:

"a jako przeciwnik wszystkich innych wierzeń, szanuję to że ktoś wierzy w potwora spaghetti, choć jest to bądź co bądź szalone i dla mnie takie jest, i próbuję to zmienić"

 

Moim skromnym zdaniem w przeciągu jednej forumowej podstrony zmieniłeś całkowicie sens czemuś co wg. Ciebie miało "głęboki sens"

 

Powyższą analizę skwituję tradycyjnym:  :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia wymyśliła krucjaty okupione krwią -ni epierdolcie mi że reigie sie rmi, tkrdt to samo agono ,któtre wsroslp z zazyawa a dpnrych [shodelikkow

 

nie chcę mi się prostosować powyzższego zaniea naisanego na piździe

 

ale wiedź cie o- religia umrze, a azjebie ją nasa atechnologią i rosnąca samotnośc - dobranoc :)

krucjaty były z powodów ekonomicznych tak jak pochód III rzeszy na wschôd. ideologie się wymyśle aby pociągnąć za sobą przed pierdolnięty plebs motłoch czy zgraje naiwniakôw. do dziś się ludzie na to łapią , ostatnio na to że jesteśmy samotną wyspą i tylko USA nas kocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krucjaty były z powodów ekonomicznych tak jak pochód III rzeszy na wschôd. ideologie się wymyśle aby pociągnąć za sobą przed pierdolnięty plebs motłoch czy zgraje naiwniakôw. do dziś się ludzie na to łapią , ostatnio na to że jesteśmy samotną wyspą i tylko USA nas kocha

Krucjaty były z przyczyn ideologicznych. To, że ty nie jesteś w stanie zrozumieć mentalności ludzi XI wieku, nie oznacza wcale, że byli tacy sami jak Ty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krucjaty były z przyczyn ideologicznych. To, że ty nie jesteś w stanie zrozumieć mentalności ludzi XI wieku, nie oznacza wcale, że byli tacy sami jak Ty. 

 

ale Ty rozumiesz, okeeeeeeeeeeeej ;]

ja wiem, że teraz wszystkie książki są lewicowe ale Manteuffel , Strzelczyk , Runciman czy Le Goff tak podchodzą do tematu i jak najbardziej zgadzam się z nimi

oczywiście, że jesteśmy narażeni w krytyce wewnętrznej i zewnętrznej na spojrzenie z naszych czasów ,

tylko przebieg krucjat świadczy o tym, że nawet względem chrześcijan czy starszych braci z wiary uczestnicy krucjat kierowali się tak jak my :smile: chyba znasz historię i nie muszę Ci rozpisywać jak grabili po drodze miasta,jak traktowali żydów, walczyli między sobą już na miejscu, jakie podejście mieli do Bizancjum a jak chcesz znać mentalność bliżej nas to wystarczy przykład Zakonu Krzyżackiego czy Litwy

fakty świadczą o mentalności takiej jak u nas a ideologia jest dobrana. przecież amerykanie też wierzą, że wszystko robią z powodu niesienia wolności i demokracji a nie ze względów ekonomicznych, rozumiesz?

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że ludzie uważający że szatan ze swoimi demonami moze podlecieć i podpiec ogniem powołują się na naukę :D

Adam i Ewa 4096 lat pne - gratuluję postępów naukowych :D

 

 

Od zawsze ludzie wymyslali sobie bajki dla swoich komfortów i społeczności co za tym idzie korzyści. 

I obecnie Jezus nie za bardzo rózni się od kolesia który na skrzydlatym koniu odleciał do nieba. 

 

Jest to zatrważające że nadal mitologii religijnych uczy sie jako historii. że ci ludzie istnieli że robili cuda i latali w niebiosa itd. To jest oczywiście powszechna rzecz te pare tysięcy lat temu. Pisanie mitologii i uczenie się ich pisania do postaci tak historycznych jak i zupełnie wymyślonych. 

I na tych wymyślajkach ludzie sie opierają jednak zaprzeczają innym wiec niekonsekwencja w byciu ateistą jest niepoważna. I to tylko dlatego że ktoś coś tak powiedział :). Że tak było. 

 

Bo no przecież Bóg dopiero zainterweniował te 2000 lat temu i pomyslał że zapłodni Ziemską kobietę która urodzi syna. I aby ludziom przebaczyć skatuje go na ich oczach w rejonie świata który zbyt bystry nie był. 

Okay dzięki :)

Ale Zmartwychwstanie i w międzyczasie trupy powychodzą na ulice itd. 

 

Zarys jest ciekawy a pisma przyjete obecnie róznią się od siebie. Nic dziwnego trzeba było nakreślać coś co się sprzedawało. Chrześcijaństwo nomen omen było małą sektą i w zasadzie do czasów Konstantyna i gdyby nie On to pewnie wiele by nie zdziałali. 

 

Uff dobrze że Polska przyjęła chrześcijaństwo - inaczej o innych cudach by tu się rozprawiało.

 

 

A że Bóg tworzy ludzi na swoje podobienstwo to jestem ciekaw dlaczego tyle deformowanych płodów sie pojawia. Przejaw dobra Boga? Moze i tak w tych czasach w końcu sporo ludzi przeżywa porody nie to co ładnych pare lat temu. 

 

Nie. 

 

To są tylko frazesy którymi posługują się w religiach. 

 

 

Czy mają zysk? Oj mają. 

 

Ale to nic zaskakujacego chyba

 

Jezus by się w grobie przewracał.... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty rozumiesz, okeeeeeeeeeeeej ;]

ja wiem, że teraz wszystkie książki są lewicowe ale Manteuffel , Strzelczyk , Runciman czy Le Goff tak podchodzą do tematu i jak najbardziej zgadzam się z nimi

oczywiście, że jesteśmy narażeni w krytyce wewnętrznej i zewnętrznej na spojrzenie z naszych czasów ,

tylko przebieg krucjat świadczy o tym, że nawet względem chrześcijan czy starszych braci z wiary uczestnicy krucjat kierowali się tak jak my :smile: chyba znasz historię i nie muszę Ci rozpisywać jak grabili po drodze miasta,jak traktowali żydów, walczyli między sobą już na miejscu, jakie podejście mieli do Bizancjum a jak chcesz znać mentalność bliżej nas to wystarczy przykład Zakonu Krzyżackiego czy Litwy

fakty świadczą o mentalności takiej jak u nas a ideologia jest dobrana. przecież amerykanie też wierzą, że wszystko robią z powodu niesienia wolności i demokracji a nie ze względów ekonomicznych, rozumiesz?

To po co płynąć do Ziemi Świętej? Włochy, Niderlandy czy Hiszpania były bliżej i też były bogate. To byli ludzie, którzy całe życie poświęcali na wojaczce - myślisz, że nie wiedzieli, że jest daleko, są gorsze warunki, nie ma zaplecza, miejsca by się wycofać, wroga ludność?

Ty, podobnie jak reszta lewicy, nie jesteś w stanie pojąć fundamentalnie prostej rzeczy - ludzie wierzą. Co więcej - Kościół składa się z ludzi i oni też wierzą. Kiedy Kościół, czy raczej każda religia, grzeszy, jest skorumpowany, zakłamany - szybko traci na znaczeniu i wiernych. Odpusty? Luter i bez kontrreformacji to by teraz katolicyzm był ciekawostką w stylu Katarów czy Arian. Zobacz jaki efekt wywołuje Maybach Rydzyka, mimo że jest zmyślony. 

Krucjaty wynikły z wiary - ludzie podążyli, bo wierzyli. Gdyby ludzie nie wierzyli, kościół nie miałby żadnego znaczenia. Jakby Tobie Rydzyk powiedział: daj stówę, to byś go wyśmiał. Darowizny wymagają wiary, podobnie jak wymagało podążenie na drugi kraniec ówczesnego świata w imię zbawienia. 

Zaprzeczenia temu świadczy o naiwności i ograniczonym myśleniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co płynąć do Ziemi Świętej? Włochy, Niderlandy czy Hiszpania były bliżej i też były bogate. To byli ludzie, którzy całe życie poświęcali na wojaczce - myślisz, że nie wiedzieli, że jest daleko, są gorsze warunki, nie ma zaplecza, miejsca by się wycofać, wroga ludność?

Ty, podobnie jak reszta lewicy, nie jesteś w stanie pojąć fundamentalnie prostej rzeczy - ludzie wierzą. Co więcej - Kościół składa się z ludzi i oni też wierzą. Kiedy Kościół, czy raczej każda religia, grzeszy, jest skorumpowany, zakłamany - szybko traci na znaczeniu i wiernych. Odpusty? Luter i bez kontrreformacji to by teraz katolicyzm był ciekawostką w stylu Katarów czy Arian. Zobacz jaki efekt wywołuje Maybach Rydzyka, mimo że jest zmyślony. 

Krucjaty wynikły z wiary - ludzie podążyli, bo wierzyli. Gdyby ludzie nie wierzyli, kościół nie miałby żadnego znaczenia. Jakby Tobie Rydzyk powiedział: daj stówę, to byś go wyśmiał. Darowizny wymagają wiary, podobnie jak wymagało podążenie na drugi kraniec ówczesnego świata w imię zbawienia. 

Zaprzeczenia temu świadczy o naiwności i ograniczonym myśleniu. 

 

niepotrzebnie się tyle ,rozpisywałeś tylko mogłeś napisałeś "c***a wiesz bo ja wiem lepiej bo jestem wierzący" ale niestety tutaj się mylisz i krucjaty były ze względów ekonomicznych a ideologia została dopisana jak wspomniałem 

krucjaty poprzedzały apele Aleksandra II w 1063 roku aby pomóc Hiszpanom odbić Półwysep Pirenejski i ten sam papież uznał, że ziemie odbijane Saracenom należą się papiestwu i miał prawa nadawać lenno - czynnik ekonomiczny, wtedy też powstał ósmy sakrament ,poczytaj sobie

cesarz Bizancjum Aleks Komen zwrócił się do zachodu o pomoc ponieważ traci ziemię na rzecz Turków

problem elit było przeludnienie i to nie na metr kwadratowy tylko w europie zachodniej wszystko przechodziło na pierworodnego a nie jak w Polsce,Rusi czy Skandynawii równo podział (jak rozbicie dzielnicowe) dlatego we Francji krucjaty były najbardziej popularne i młodsi synowie czy mniejsi szlachcice garnęli się do wyprawy

chłopi z pustelnikiem Piotrem z Amiens ruszyli ponieważ był głód

jak krzyżowcy dotarli do Bizancjum to cesarz zażądał aby składali mu hołd lenny i wyjebane miał w to czy odbiją ziemię świętą czy nie, ważne aby płacili mu z tych ziem lenno, dlatego główne siły w I fazie nawet nie atakowały Jerozolimy tylko pomogły Armeńczykom na północy ,wyłamali się Tankred i Baldwin bo ostatecznie zajęli Cylicję na własny rachunek robiąc na własny użytek księstwa bez lenna i udało im się założyć hrabstwo Edessy, jak w 1099 roku więksi feudałowi zdobyli tereny w Syrii to się zatrzymli i pod nacisiem średnich jednak udali się do Palestyny

w IV krucjacie krzyżowcy zaczęli od podboju węgierskie Zary a skończyło na zajęciu Konstantynopola ...i utworzeniu Cesarstwa Łacińskiego na gruzach Bizantyjskiego

dalej nie chce mi się pisać ,wystarczy sięgnąć do literatury

więc gdzie tu wiara? oczywiście mogę się zgodzić o tym co pisałem, że ludzie tak jak dzisiaj mogli propagandowo być zachęceni do wypraw ale fakty są za tym, że szli tam ze względów ekonomicznych ponieważ szli feudałowie co chcieli się dorobić lub osiągnąć chwałę i powrócić jako bohaterzy z ziemi świętej. a banici wyjęci z prawa ,którzy chcieli dostać rozgrzeszenie też chętnie się garnęli

lewica mnie śmieszy podając argument krucjat jak przejaw barbarzyństwa chrześcijan w obronie dzisiejszych muzułmanów tłumacząc, że fanatyzm religijny wszędzie jest zły ,więc mnie w to nie mieszaj

 

kasa misiu kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.