Skocz do zawartości

lato nad jeziorami czyli czynny wypoczynek......


badboys2

czy ruszylbys odoma?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy ruszylbys odoma?

    • tak, odom sie nie sprawdzil do tej pory. pora na zmiane
    • nie, gosc sie ok, trzeba reszte wymieniac i wzmacniac


Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie. skonczylismy sezon. pora na pierwsze podsumowania i spostrzezenia. jedno jest pewne. lakers'07 to nie bulls'89 i ten zespol potrzebuje zmian. widza to wszyscy od forumowiczow, po dziennikarzy portali sportowych po kobego i phila.

 

ja wiem ze jeszcze playoffs, losowanie draftu itd ale my juz mozemy pogadac.

 

phil podobno po tym meczu powiedzial ze "beda zmiany".

 

i dobrze. tylko co ruszyc? i za co? sezon jaki byl kazdy widzial. kontuzje troche uwypuklaja to wszystko jednak trzeba zrobic zmiany. mniejsze czy wieksze. trzeba.

jestem za tym by poszukac 3 opcji kobe'mu i lamarowi pozostawiajac przy tym sobie furtke w postaci bynuma. reszte jestem w stanie oddac. fajnie byloby pozyskac kogos takiego jak caron butler. dis juz inaczej patrze na jego oddanie kosztem kwame browna ale wtedy byly inne priorytety. zobaczymy co z mihmem. moze juz bedzie zdrowy? moze warto go podpisac jako 2 opcje pod kosz? tylko czy da rade po 1,5 roku niegrania.

 

tak czy siak 2 priorytety. pozyskac za mle jakiegos fajnego ogranego PG badz trzecia opcje dla wymienionego trio. moze to byc SF badz PF. a za pol reszty skladu wymienic za to czego bedzie brakowalo. jest czym handlowac. do wyboru do koloru. mozemy zrobic s'n't z parkerem i mihmem, mozemy dodac waltona, cooka,browna,radmanovica,evansa. jakies pomysly?

 

czyli

1. podpisujemy pg za mle. szukamy sf badz pf wymieniajac to co mamy czyli wszystko.

2.podpisujemy z mle jakiegos fajnego sf,pf i wymieniamy reszte skladu za pg.

 

pozyskanie jo, kg czy kidda badz nawet billupsa brzmi fajnie jednak jesli nie da sie tego zrobic nie ruszajac kobe'go i lamara to nie robilbym tego.

 

ps. modle sie o slaba postawe pistons. moze to spowoduje ze billups stwierdzi ze po odejsciu bena pewna era sie skonczyla i pora na zmiany....... cuda sie zdarzaja przeciez....

 

i na koniec pytanko. czy ruszylibyscie odoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się odpowiednio wzmocnić tej drużyny nie oddając ani Bynuma ani Odoma po prostu się nie da. Kwame wiadomo, że zbytnio ceniony nie jest do tego możliwa operacja latem i jest warty coś jedynie jako wygasający kontrakt. Jeżeli Hawks nie wygrają loterii i nie będą mieli szans na Odena ja zaproponowałbym im Bynuma za Josha Smitha, ale Lakers na to nie pójdą więc nie ma co nawet rozważać.

 

Z gwiazd najbardziej realną opcją wydaje się JO Indy mogą zacząć przebudowę, on chce podobno grać w Lakers i w odróżnieniu od KG nie będzie się czaił i powie jasno czego chce a i Pacers w odróżnieniu od Wolves mogą chętniej wysłać swoją gwiazdę do LA bo to w końcu inna konferencja.

Nie ma moim zdaniem opcji żeby udało się go ściągnąć bez Bynuma po prostu nie ma, zresztą każda drużyna do której Lakers zadzwonią w pierwszej kolejności będzie o niego pytać więc oddać jego, wygasający kontrakt Kwame i co tam jeszcze potrzeba i sprowadzić go do Lakers do dwójki Kobe-Lamar. Mihm będzie tani więc bez problemu go podpiszą, Waltona też zatrzymać, z MLE spróbować uderzyć do Charlie Bella albo do Magloire'a a postarać się w jakiejś wymianie ściągnąć z Sonics Watsona, za Radmana co najwyżej można jakiś inny wysoki kontrakt wziąć, ale jakby to był jakiś środkowy np, Haywood z Wizards czy Gadzuric byłoby to do zrobienia i miałoby sens jeżeli zatrzymamy Waltona.

 

Podstawowa sprawa to jednak decyzja na górze, że oddajemy Bynuma bedą tego chcieli Kobe i Phil nie będzie tego chciał Jim Buss, ale po prostu nie ma innego wyjścia żeby pozyskać kogoś naprawdę wartościowego - Bynum musi odejść :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poglądem, że Bynuma można odda, jeśli w drugą stroną powędrowałby JO. Różnica między oddaniem Andrew a LO jest zasadnicza- Odom jest świetny teraz, Bynum bedzie za kilka lat. Tylko nie wiadomo, czy za kilka lat Kobe będzie w stanie poprowadzic go do mistrzostwa.

 

Za Kwame, bynuma i Vlade Indy zdecydują się na wymianę. Tak sądze, tak sądzą ich kibice. Bardzo chciałbym zobaczyc Jo na pozycji PF z przesunięciem LO na 3. Walton schodzi na ławkę, moim zdaniem drużyna mistrzowska nie może miec takiego zawodnika w S5. Wbrew wypowiedziom niektórych fanów JO nie jest sary, razem z KB/LO mogliby rządzic w lidze przez kilka lat.

 

Kolejnym priorytetem jest pozycja PG i tutaj nie ściągałbym żadnego Billupsa. Mamy Farmara, który za rok powinien dobrze sobie radzic, myślę, że za picki, Cooka i McKie można byłoby pozyska Watsona z Seattle, który z Jordanem wystarczyłby w zupełności. Największym jednak wzomcnieniem na tej pozycji będzie zwolnienie Smusha. A może uda się go wysłac za Blake'a, o czym podobno wspominał ktoś z Nuggets 8)

Magloire za MLE i mamy wspaniały zespół, zarówno w obronie, jak i w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na koniec pytanko. czy ruszylibyscie odoma?

Zależy za jaką cene. Jeżeli za pozyskanie kogoś naprawdę All-Start to tak. Bo przy pomocy Odoma możemy z klubu wyciągnąć jeszcze jakiegoś przyzwoitego PG albo wyciągnać go za MLE.

 

Moim marzeniem jest S&T z udzialem G.Wallace'a. Na MLE się nie zgodzi a chciałbym mieć tego zawodnika w Lakersach. Mimo wszystko pozbyłbym się Lamara.. on jest OK ale potwornie nie równy.. a my potrzebujemy stabilizacji.

 

Trade marzeń? Odom za Wallace'ya + Knighta. Za MLE podpisujemy Mo Williamsa i jakoś tam Waltona:

 

Brown/Bynum

Vlad/Cook

Wallace/Walton

Bryant/Evans

Williams/Knight/Parker/Farmar

 

Dziura na PF jak ch.. oddajemy Farmara/Bynuma/Cooka/Vlada do PTB za Maglore(?) i LaMarcus Aldridge i jest pieknie.

 

Brown/Jamal

Aldridge/Brown/Wallace

Wallace/Walton

Bryant/Evans

Williams/Knight

 

 

Aldridge będzie wymiatal w przyszłym sezonie.. i mamy super ciekawy team który może zniszczyć każego :wink:

 

Można opylić Browna za PF z rzutem a LaMarcusa przesunać na C i gitara.. Tak jak piszecie chłopaki.. zmieny muszaz być bo daleko nie zajedziemy.. Bynum poleci napewno.. Gdybyśmy mogli pozyskać dzięki temu JO, ty tym lepiej..

 

BTW. Smieszne jak czytam na LG, wszyscy chcą transferować Waltona za Artesta.. tylko czemu Sacramento miałoby na to iść? :roll:

 

My tu gadu gadu jak zawsze a pewnie skończy się na podpisaniu Parkera, Mihma i Waltona :wink:

 

 

Jeżeli Hawks nie wygrają loterii i nie będą mieli szans na Odena ja zaproponowałbym im Bynuma za Josha Smitha, ale Lakers na to nie pójdą więc nie ma co nawet rozważać.

Taaa na to, to nawet Atlanta nie pójdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. podpisujemy pg za mle. szukamy sf badz pf wymieniajac to co mamy czyli wszystko.

Tak, jestem za tym ;)

 

Co do Bynuma to zacznijmy od tego ze nie można być pewnym czy będzie rządzić za kilka lat. Poza tym nawet jakby dominowal w lidze to przeciez wtedy wokół niego będzie trzeba budowac nowy zespol, Kobe może mieć na karku 35/36 lat. Wiec na obecne czasy on jest zbędny, tzn. lepiej go oddac za JO który IMO zgralby się swietnie z KB i LO i naprawde mielibysmy wtedy mocny sklad. A jest możliwy do pozyskania bo Pacers chca go oddac a on sam tez chce grac gdzie indziej, wystarczy dobra oferta. Co do centra, jakby Chris Mihm dobrze się spisywal w pre-season to ja nie widze powodu czemu by go nie dac na C. Podoba mi się jak gosc gra wiec byloby ok. Co do PG, hmmm…może pomarzymy o Banksie? :P A na powaznie to nie mam pojecia kogo by tu wsadzic, wiem tylko ze Parker musi odejść. Blade się nie ruszy z Denver, tam go chwala, jedyna szansa to podpisac kontrakt za MLE, tak jak napisal bb2. W Billupsa szczerze watpie…

 

Mo Evans tez mnie niczym nie zachwycil w sezonie często oddawal jakies glupie rzuty które nie wpadaly, miał tylko kilka dobrych występów :/ Wiec on out. Wszyscy out oprocz Turiafa, Farmara. Nawet Luke’a bym wytrejdowal, to nie ten gosc z początku. Co z tego ze po kontuzji, ile można czekac na odbudowe formy. LO gra z kontuzja i potrafi :/

 

KB81 co do Farmara to watpie żeby była to kiedys gwiazda, jakis średniak ale to za kilka lat, w nastepnym sezonie nie oczekiwałbym od niego cudow ;) Wole pewniejszego PG. Mój sklad wykalda tak:

 

C. Mihm

PF. O’Neal

SF. Odom

SG. Kobe

PG. ?

 

Jednak jak zwykle duzo spekulacji na forach itd. a GM i tak gowno zrobi i każdy będzie marudzic ;) (nom może sprowadzi nam kogos takiego jak Radman :P).

 

Dziura na PF jak ch.. oddajemy Farmara/Bynuma/Cooka/Vlada do PTB za Maglore(?) i LaMarcus Aldridge i jest pieknie.

Tak ale LaMarcus jest mlodym zawodnikiem... Ja bardziej bym widzial kogos z wiekszym doswiadczeniem, wlasnie takiego JO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w pierwszej kolejnosci uderzyl po Kevina. Wizja tej dwojki (KB i KG) w jednej druzynie miazdzy. Wracamy do gry na dwoch superstarow z ta roznica ze KG jest duzo lepszy i pozyteczniejszy niz byl Shaq. Jedyny minus to fakt ze Kevinek ma juz 31 lat na karku i niewiadomo jak dlugo bedzie jeszcze utrzymywal swoj poziom. Jezeli to nie wypali to na pewno trzeba komus wcisnac Cooka, Vujacica, Radmana, Parkera. No i tak jak Van pisal...jezeli chcemy dostac cos wartosciowego to Bynum musi odejsc...kwestia czy Buss pusci swojego pupilka.

 

Ja trzymam kciuki za trade z Kevinem w roli glownej :) Mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się śpieszycie, ejszcze będzie mnustwo czasu żeby gadać o offsezonie. teraz są PO, a jak będzie off to nie będzie o czym gadać :?

 

zacznę od komentarzy...

 

Jeżeli Hawks nie wygrają loterii i nie będą mieli szans na Odena ja zaproponowałbym im Bynuma za Josha Smitha, ale Lakers na to nie pójdą więc nie ma co nawet rozważać.

Opcja zła nie jest, ale (może się tylko łudzę) może udałoby się za Bynuma sprowadzić coś więcej. No ale opcja ze Smithem podoba mi się nawet nawet. Z Lamarem stworzyliby porządny duet drugiej opcji dając jakieś 30 - 35 punktów, 16 - 18 zbiórek, 10 asyst, ze 2 przechwyty i ze 4 bloki. Jak dla mnie fajny support :) A jaka jest największa zaleta tej opcji? Nie demolujemy składu. Dodajemy Josha, niemalże nie tracąc nic w czasie teraźniejszym. Mihm zapełniłby lukę po Bynumie mam nadzieję i dodając jeszcze coś za MLE i BAE mielibyśmy szansę na krok w przód jeśli zdrowie dopisze. Ale czy stalibyśmy się contenderem? Na moje oko to WCSF byłby bardzo realny, a czy mielibyśmy szansę na kogoś z TOP3 zachodu? już raczej ciężko prognozować bez jakichkolwiek danych... aczkolwiek optymistą nie jestem.

 

Za Kwame, bynuma i Vlade Indy zdecydują się na wymianę. Tak sądze, tak sądzą ich kibice. Bardzo chciałbym zobaczyc Jo na pozycji PF z przesunięciem LO na 3. Walton schodzi na ławkę, moim zdaniem drużyna mistrzowska nie może miec takiego zawodnika w S5. Wbrew wypowiedziom niektórych fanów JO nie jest sary, razem z KB/LO mogliby rządzic w lidze przez kilka lat.

Kwame i Bynum zainteresowaliby na pewno Indy, ale Vlade ze swoim dopiero co podpisanym kontraktem już raczej nie bardzo :) także mało prawdopodobne.

 

Kolejnym priorytetem jest pozycja PG i tutaj nie ściągałbym żadnego Billupsa. Mamy Farmara, który za rok powinien dobrze sobie radzic, myślę, że za picki, Cooka i McKie można byłoby pozyska Watsona z Seattle, który z Jordanem wystarczyłby w zupełności. Największym jednak wzomcnieniem na tej pozycji będzie zwolnienie Smusha. A może uda się go wysłac za Blake'a, o czym podobno wspominał ktoś z Nuggets

a tutaj to już wogóle brednie. Mistrzowski skład nie może mieć w S5 Waltona, ale Farmara już tak? :lol: no bez jaj :? przy dobrych wiatrach to ta sama półka :? Głównym celem na ten offsezon powinien być PG.

Druga sprawa - sprawdź kontrakty, McKie właśnie się kontrakt skończył. Myślisz, że po 2 latach nie grania ktokolwiek zechce z nim robić s'n't?

Watson to jest dobra opcja i co najważniejsze realna. Najbardziej podoba mi się pomysł wysłania im Vlade :twisted: a to byłby psikus dla Vladka 8) hehe, ale poważnie to sprowadzenie Watsona byłoby extra.

 

Magloire za MLE i mamy wspaniały zespół, zarówno w obronie, jak i w ataku.

Straszny koncert życzeń sobie tu urządzasz. Magloire to dosyć odległa opcja.

 

Trade marzeń? Odom za Wallace'ya + Knighta. Za MLE podpisujemy Mo Williamsa i jakoś tam Waltona

Po pierwsze Knight - nie. Typowy rozgrywający z kiepskim rzutem. Obrońca raczej też nie rewelacyjny. Max jako rezerwowy. A samo w sobie oddanie Odoma za Geralda raczej nie ma sensu :roll: Spoko, że Odom jest nierówny (btw a Gerald niby równy? pół sezonu kaszanił :roll: ) itd, ale G-Force jako druga opcja? w najlepszym razie zostaniemy w tym samym miejscu co jesteśmy teraz. odpada.

A Mo? MLE to będzie za mało, więc o nim raczej możemy zapomnieć...

 

Dziura na PF jak ch.. oddajemy Farmara/Bynuma/Cooka/Vlada do PTB za Maglore(?) i LaMarcus Aldridge i jest pieknie.

eh, bajki :wink:

 

Taaa na to, to nawet Atlanta nie pójdzie..

Szczerze to propozycja z Atlantą jest bardziej prawdopodobna niż te Twoje niektóre :wink:

 

hmmm…może pomarzymy o Banksie?

jakby Suns nie grali w naszej dywizji...

 

Mo Evans tez mnie niczym nie zachwycil w sezonie często oddawal jakies glupie rzuty które nie wpadaly, miał tylko kilka dobrych występów :/ Wiec on out. Wszyscy out oprocz Turiafa, Farmara. Nawet Luke’a bym wytrejdowal, to nie ten gosc z początku. Co z tego ze po kontuzji, ile można czekac na odbudowe formy. LO gra z kontuzja i potrafi :/

Mo nie zachwycił? Luka byś wytradeował? :? no weź się zastanów zanim takie coś napiszesz :? Luk jest idealnym przykładem na zawodnika idealnego dla nas - koleś jest konkretnie nieprzydatny drużynom które grają inną taktyką niż my. W trójkątach można wydobyć wszystkie jego zalety. W innych drużynach by siedział na końcu ławki, a co za tym idzie max co możemy za niego dostać to jakiś wybór w drugiej rundzie. Dla mnie jest trochę bardziej wartościowy :?

 

Jezeli to nie wypali to na pewno trzeba komus wcisnac Cooka, Vujacica, Radmana, Parkera

a co dostaniemy w zamian? Atkinsa? :lol:

 

a teraz do rzeczy, zeby nie było że tylko narzekam ;]

 

opcja #1 dla mnie to sprowadzenie kogoś wielkiego. Czy to będzie KG czy JO - obojętne. Kogoś kto zna ASG nie tylko z TV. Tylko nie jestem aż takim antuzjastą jak Wy i ja bym pół składu za nich nie oddawał. Nie chciałbym zostać z KB, tym nowym, dziurą na PG, Lukiem na SF i dziurą pod koszem, a w praktyce z na wpół połamanym Mihmem :? potem ze 2 sezony zabrałoby nam obudowanie tego :? nie - to nie dla mnie. Teraz patrzę na HoopsHype i kurde :? jak sprawdzałem ostatnio (i kilka razy wcześniej) to KG miał PO po tym sezonie :? i co? nie skorzystał już z niej? chyba trochę za wcześnie :? teraz pokazują że na ostatni rok będzie miał PO czyli jak coś to do zobaczenia za rok :? ciężko byłoby mi się rozstać z Odomam, Kwame i Bynumem na raz. Oczywiście sporo zależy jeszcze od pakietu który leciałby razem z KG, ale mimo wszystko byłbym septykiem. Inna sprawa jest z JO. On już ma PO w te wakacje 8) Gdyby nie był takie napalony na kasę i zdecydowany na grę w LA, to... nie, to nierealny :) w KG wykorzystującego PO i grającego za MLE w LA jestem w stanie uwierzyć, ale nie JO. Inne opcje na coś większego? Może tym razem Nets by się tak kurczowo nie trzymali Kidda. Tym bardziej jeśli Carter wykorzystałby PO. Wtedy Kwame z kończącym się kontraktem byłby już lepszą kartą przetargową. jedyny problem to kontrakt Kidda. Ciężko byłoby zmontować jakiś pakiet, żeby go wyrównać a jednocześnie nie stracić zbyt wiele. Z innych opcji można by kusić Geralda dla Mich@lika za MLE, bo skoro ostatnim razem tyle dostał to po kolejnym nierównym sezonie może nikt mu nie wyskoczy ;) ale to tak raczej z przymróżeniem oka, bo spodziewam się większego kontraktu dla niego. Może Lewis? za MLE to kolejny koncert życzeń ;) ale może s'n't w pakiecie z Watsonem? ale i tak tego nie widzę bez oddania Odoma :? a bez niego zostajemy w tym samym miejscu co w tym roku.

 

Druga strategia to delikatne wzmocnienie składu dodając ludzi z draftu i rozgrywającego za MLE (typu Charlie Bell) i robiąc najwżej kosmetyczne wymiany. Jeśli tak się skończy to nie będzie najgorzej. Aby tylko ten PG mający pojęcie o obronie się pojawił :roll:

 

Co do draftu to trzeba się bliżej przyjrzeć. Dysponujemy 3ma pickami. Jednym w TOP 20, który powinien być spożytkowany dosyć dobrze, bo draft silny. Takze rookie z pierwszej rundy powinien wejść od razu do rotacji. Do tego mamy 2 picki w drugiej rundzie, z czego 1 wysoki, więc jest szansa na wyrwanie jeszcze jakiegos talentu :)

 

 

 

ok, na razie to tyle, jak się PO skończą to będzie można więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu smush tak mało grał w play-offs?

Na takie pytanie odpowiem pytaniem ...

A dlaczego miałby grac?

Przecież to co ten gość wyprawiał to cyrk na kółkach.

Ani nie chce mi się wymieniać jak Smush wymyslał...

 

Oddaniu Odoma w tej chwii mówie NIE... Dlaczego ?

W PO pokazał ,że jeśli wszystko potoczy się " po jego mysli " to naprawde moze znakomicie odciazac Kobe'go. I zresztą mam do niego sentyment jako, że BARDZO polubiałem go w LAL. Jeśli znowu zawiedzie to moge juz powiedzieć niech go wywalą , ale w tym sezonie połowa składu wraz z nim miała kontuzje i naprawde ciezko ocenic czy on sie stacza czy to tylko kwestia kontuzji..

JO i KG to dla mnie ( jak narazie ) sfera marzeń. Chyba ,że KG i JO naprawde juz powiedzą dosyć i beda chcieli odejsc ze swoich klubów w których zmarnowali " kawałek " swej kariery...

Jakieś zmiany MUSZĄ być , bo inaczej chyba Kobe juz nie wytrzyma... to samo tyczy się Jaxa :roll:

 

Jak narazie chce tylko jednego - sensownego PG oraz jakiegoś solidnego chłopa na centra. Nic wiecej raczej nam nie potrzeba. Tylko ciekawe jak te moje pomysły spełnic... :roll:

 

Cóż z Bynumem tez kiepsko widzę on potrzebuje bardzo dużo czasu ( i duzo minut na parkiecie ) aby sie rozwijać. W tym sezonie nam pomógł podczas nieobecnosci Kwame , ale chyba juz powie papa LAL :roll:

 

Oddanie Turiafa ( dla mnie ) nie wchodzi w grę... Gość ma tyle pozytywnej energii , że oddanie go mogłoby się znacznie odbic na naszej ławce ...

 

Parker moze juz sie pozegnać ,bo juz mam serdecznie dosyc tego co on wyprawia. Poprostu zaden gracz nie wkurzył mnie tak jak on...Mało za niego dostaniemy , ale wraz z takim Cookiem , Vladkem czy tez jakims innym dodatkiem moglibysmy cos dostać.

 

 

P.S. Apropo nie dawno w NBA Live 07 zrobiłem pewien trade - Cook + Radman + jeszcze jakis rookie = Tayshaun Prince!! :twisted:

 

Szkoda ,że chyba pozostanie to w naszym przypadku niemozliwe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Apropo nie dawno w NBA Live 07 zrobiłem pewien trade - Cook + Radman + jeszcze jakis rookie = Tayshaun Prince!! :twisted:

 

Szkoda ,że chyba pozostanie to w naszym przypadku niemozliwe :roll:

z leksza ;) Ja dostalem Tima Thomasa za Mihma i McKie :P i Banksa pozyskalem za kogos tam :P

 

Tak wogole to KG jest lepsza gwiazda od JO tylko tu sie rozchodzi o ten wiek, bo JO dluzej pogra na swoim poziomie niz KG, a tez jest mocnym wzmocnieniem... Jednak tak jak powiedzial znajac zycie to nic nie bedziemy miec, kolejnych noobkow.

 

P.S Szkoda mi Bynum'a no ale ktos musi pujsc zeby teraz byly efekty, zreszta poczekajmy jeszcze ;)

 

Szkoda ze ta druzyna jest zupelnie inna niz z zeszlego roku i z poczatku... Oni sie w pewnym momencie zalamali przez to kontuzje i wogole, takie jest wyjasnienie, bo tak caly czas grali dobrze. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PI3TR45, ani Farmar ani Walton moim zdaniem się nie nadają do S5. Właśnie dlatego napisałem dalej o Watsonie.

 

Co do Kwame, Bynuma i Indy to Vlade poszedłby raczej jako zapchajdziura, bo głownym hitem byłby Bynum.

 

Magloire dostał ten swój duży kontrakt, ale to już nie ten sam zawodnik co wtedy. MLE powinno go skuscic.

 

Dl;a mnie priorytemtem jest 2 opcja w tej drużynie, bo bez niej będziemy tkwic w miejscu. Kosmetyyczne zmiany tu nie wystarczą. Już wolę Farmara w S5, niż ten sam skład frontcourtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

air w ciemno obstawiasz mihma w s5 a tak naprawde nei wiemy na co bedzie go stac w przyszlym sezonie. niby on byl zawsze fizycznie dobrze przygotowany ale jakby nie bylo to jest 1,5 roku bez gry i nie do konca wiadomo co z nim bedzie. niemniej gdyby potrafil dojsc do takiej dyspozycji jak w zeszlym sezonie to na zmiennika bylby idealny. zobaczymy jednak jak podejdzie do przedluzenia kontraktu. ile zarzada i ile bedziemy mu w stanie dac.

 

podoba mi sie opcja sciagniecia josha smitha. choc szczerze watpie w to by hawks gdziekolwiek go puscili niemniej gdyby byla mozliwos sciagniecia go za bynuma porzadnie bym sie zatsanowil.

 

jeszcze bardziej chyba podoba mi sie opcja sciagniecia jermaine'a o'neala. ale tu musielibysmy wiecej stracic. prawdopodobnie kwame z bynumem plus chyba jakis radmanovic. ale gdyby okazalo sie ze mihm pozostaje to majac jeszcze turiafa pod koszem fajnie bysmy wygladali.

 

blake- to jest ciekawe nazwisko ale on mi jakos nie pasuje do calej koncepcji. nie jest to pg z tej wyzszej polki jakiego potrzebujemy. billups bylby spelnieniem marzen ale ja poszukalbym moze jeszcze w drafcie. jest tego troche.

 

waltona pozostawilbym jako rezerwowego. ma smykalke do kreowania partnerami, wiec kobe moglby wiecej siedziec.

 

sobol pytasz o smusha. gosc nie gral z prostego powodu. nie bronil. gdyby gral wiecej nash spokojnie rzucalby po 20-30 punktow na mecz a tak farmar spowodowal ze nash zagral poprostu na swoim poziomie. nie zrobil nam takiej krzywdy jak w sezonie gdy kryl, a raczej probowal go kryc, smush.

 

 

jak to w koncu jest z tymi kontraktami? kontrakt briana granta nam zszedl czy zchodzi po tym sezonie?

 

w sumie zaczalbym wszystko od telefonu do jerry'ego westa. poprosil go ladnie zeby wrocil do klubu i zaczal nam szukac wymian i talentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja zła nie jest, ale (może się tylko łudzę) może udałoby się za Bynuma sprowadzić coś więcej. No ale opcja ze Smithem podoba mi się nawet nawet. Z Lamarem stworzyliby porządny duet drugiej opcji dając jakieś 30 - 35 punktów, 16 - 18 zbiórek, 10 asyst, ze 2 przechwyty i ze 4 bloki. Jak dla mnie fajny support :) A jaka jest największa zaleta tej opcji? Nie demolujemy składu. Dodajemy Josha, niemalże nie tracąc nic w czasie teraźniejszym. Mihm zapełniłby lukę po Bynumie mam nadzieję i dodając jeszcze coś za MLE i BAE mielibyśmy szansę na krok w przód jeśli zdrowie dopisze. Ale czy stalibyśmy się contenderem? Na moje oko to WCSF byłby bardzo realny, a czy mielibyśmy szansę na kogoś z TOP3 zachodu? już raczej ciężko prognozować bez jakichkolwiek danych... aczkolwiek optymistą nie jestem.

 

przede wszystkim chodzi właśnie o to co napisałeś - nie demolujemy składu

ci goście jednak już jakąś chemię mają ze sobą, dwa lata albo i więcej gry w trójkątach a jedyne wyjście aby tego nie zburzyć, ale dodać to wymiana Bynuma i to właśnie za jakiegoś innego młodego z niskim kontraktem. Andrew może wyrosnąc nawet na bardzo dobrego centra, ale problem jest taki, że to już w co raz mniejszym stopniu jest liga środkowych a on nawet kiedyś nie będzie demonem szybkości, nie będzie miał zwinności Shaqa czy Howarda i często może być bezużteczny im więcej drużyn postanowi naśladować Suns czy Warriors, ciekaw jestem z tego względu ewentualnej serii Rockets-Warriors i na ile efektywny będzie Yao grając przeciwko takiej drużynie jak Warriors.

 

a w perspektywie takiego duetu na skrzydle jak Odom-Smith gramy z Suns i te wszystkie przestrzelane layupy Waltona kiedy kryje go Barbosa zamienić na Smitha, który w layupy by się nie bawił tylko kończył z góry skacząc im nad głowami tak, że nawet flopy by nie pomogły :), defensywę też wzmacnia nam niesamowicie mniej rzutów spod kosza ich kurdupli, w starciu z Mavs znowu on i Lamar ganiają za Dirkiem i Howardem i Dirk musi jednego z nich kryć a do ewentualnych fizycznych starć zostawic sobie Kwame, Mihma i Turiafa.

zresztą jak się czyta wypowiedzi Bryanta takie jak te:

"Especially for me, it's beyond frustration, three years and still being at ground zero," Bryant continued. "So this summer's a big summer."

"I'm not with that. I'm about winning. I want to win championships and win them now. So, they have some decisions to make."

 

to moim zdaniem jasne jest o kim Kobe tu mówi zwłaszcza, że inny nasz najpoważniejszy atut w ewentualych wymianach czyli Lamara razem z Lukiem i Ronny'm strasznie wychwalał po meczu i mówil, że jest z ich gry dumny. Kobe podobnie jak Phil chce żeby się Lakers zdecydowali albo budują drużyne mogąca o cos walczyć teraz albo sobie czekają i jak się czyta między wierszami to jasne jest, że chodzi o Bynuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno nazwisko przyszlo mi do glowy, ktore idealnie by pasowalo do lo i kobego mianowicie rashard lewis. jest wolnym agentem wiec wchodzi w gre tylko s'n't jednak mowil ze chce odejsc z seattle i mozna by go wyrwac. ma wszystko co potrzeba na 3 plus siwietny rzut do trojkatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Paru z Was zna mnie z forum e-basketu. Postanowiłem zmienić klimat.

 

 

taaa, off-season. ulubiony temat kibica Lakers. parę moich spostrzeżeń:

 

1. Zostawić Odoma, zostawić sobie furtkę w postaci Bynuma i wzmocnić jednocześnie drużynę na tyle, by walczyła o tytuł? yeah, dream on. Jeśli chcemy się wzmocnić, musimy kogoś poświęcić. Wszystko, co mamy w takiej sytuacji na sprzedaż, to niewiele warta kupa cieniasów. Co chcielibyście dostać za Kwame + pick? Brown ma wartość tylko dla drużyn chcących pozbyć się długich kontraktów. O Smushu czy Cooku już w ogóle nie ma co wspominać, tymbardziej, że Brian jest BYC, co utrudnia jego trade.

 

2. MLE na rozgrywającego? łatwo powiedzieć. do tej pory co roku marnowaliśmy te pieniądze, a tym razem dodatkowo rynek jest wyjątkowo ubogi. Radzę przygotować się na to, że jeśli pozyskamy playmakera, to jedynie drogą tradu.

 

3. Najlepszym wolnym agentem, jaki jest w naszym zasięgu, wydaje się Magloire. dlatego chyba najlepszym możliwym sposobem na wzmocnienie tej drużyny bez oddawania Lamara bądź Bynuma jest pozyskanie Jamaala za MLE + szukanie szczęścia oferując Browna, pick + jakiegoś bolka typu Cook i nadzieja, że znajdzie się jakiś frajer. czy to z nas uczyni mistrzowski zespół? Nie.

 

4. Lamara prawdopodobnie trzeba będzie wymienić. Lubię go, szanuję za wysiłek, jaki pokazał w serii z Suns. Szkoda mi go, ale management nie może myśleć w ten sam sposób. W sytuacji, kiedy zespół o nazwie "Lakers" przez trzy lata nie wychodzi poza pierwszą rundę, nie może obyć się bez ofiar. Odom nie jest winny, ale zachowując go w składzie nie wzmocnimy zespołu na tyle, żeby walczyć w najbliższym czasie o mistrzostwo.

 

5. Widzę w zasadzie tylko jeden sposób, żeby poważnie włączyć się do walki z Suns, Spurs czy mimo wszystko ciągle Mavs, nie tracąc naszych ulubieńców. Trafić na okazję. Pod słowem "okazja" rozumiem korzystny pod względem sportowym, ale niekorzystny finansowo lub objęty sporym ryzykiem deal. Nadzieja jest to bardzo złudna, ale jakaś tam jest. Podobają mi się pomysły sprowadzenia Artesta bądź Hughesa, jakie padają na amerykańskich forach. Ten pierwszy raczej odpada (wiadomo, Kings za nami nie przepadają), a w przypadku Larry'ego to także bardzo krucha sprawa.

 

Czytałem, że Cavs byli bliscy wymienienia Goodena na Bibby'ego. Być moze do tego wrócą. W takiej sytuacji Hughes staje się zbędny, pod koszem robi się dziura, a finansowo zespół zostaje poważnie obciążony kontraktem Bibby'ego, w dodatku wkrótce wchodzi extension LeBrona. dobrze spisuje się Pavlovic, więc MOŻE Cavs w takiej, hipotetycznej sytuacji zgodziliby się na wymianę długiego kontraktu Hughesa na, powiedzmy, Kwame, picki + jakiegoś bolka na pocieszenie. ale nie powinno się na tym opierać planu na off-season.

 

6. Część z Was zna moje zdanie na temat Lakers. Jeśli chcemy być contenderem, póki Kobe jest u szczytu swoich możliwości, potrzebny jest duży ruch w rodzaju JO lub KG. Zwłaszcza ten pierwszy może być w zasięgu. Podoba mi się pomysł oddania Browna i Bynuma, niestety, z powodu kontraktu Radmanovica plan ten może spalić na panewce. gdybyśmy mieli jeszcze jeden wygasający kontrakt...

 

Na cl lansowany jest pomysł wymiany: Odom, Kwame + pick za O'Neala i Tinsley'a. Wilk syty i owca cała. Buss junior zatrzymuje swojego pupilka, my zostawiamy sobie tę pieprzoną furtkę na przyszłość, ale w zamian bierzemy ten przesrany kontrakt Tinsley'a, ułatwiamy przebudowę Pacers i oddajemy im wartościowego gracza, którego ponoć lubi Bird, a który po udanych play-offach może zyskać na wartości. Chciałbym tej wymiany, dokonałbym jej bez wahania, ale mimo wszystko wątpię, aby bez Bynuma do niej doszło.

 

Chyba że sprawdzą się plotki o sprowadzeniu Westa jako konsultanta. On mógłby dograć coś w tym rodzaju. On i chyba tylko on, bo przecież nie ta dupa Kupchak.

 

Tinsley, Bryant, Walton, O'Neal, Magloire z Turiafem, Bynumem, Farmarem, Evansem i Radmanovicem na ławce TO JEST TEAM.

 

7. Za wcześnie skreślacie Waltona. Przypominam Wam, że gość od kwietnia ubiegłego roku do kontuzji bodaj w styczniu, grał znakomicie. Był najrówniejszym graczem zespołu, trzecim strzelcem (w tym sezonie), w dodatku bardzo ważną postacią dla funkcjonowania ataku pozycyjnego. Poza tym cały czas się rozwijał - latem poprawił rzut. Walton, jakiego widzieliśmy w serii z Suns, to nie jest nasz Walton.

 

Co do Waszych pomysłów:

 

Van - znasz moje zdanie na temat Twojej koncepcji. Nie oddałbym raczej Bynum za Smitha. Lakers nie uda się raczej sprowadzić Bella. Podobałby mi się bardzo zespół, jaki przedstawiłeś, mam jednak wątpliwości co do ich możliwości w zakresie walki o tytuł. To w gruncie rzeczy nadal byłaby młodziutka, nierówna i niedoświadczona wesoła drużynka z brakami w ataku. Nie wiem czy w takiej sytuacji już lepiej nie poczekać na Bynuma.

 

 

Rashard Lewis - ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy, to strzelec, który nie umie bronić.

 

 

hoopshype było w błędzie - Garnett nie miał opcji zawodnika po tym sezonie, ale po następnym. Nie łudźcie się jednak, że Lakers pozyskają go za MLE.

 

 

Aldridge - za łatwo pozbywacie się tego Bynuma. jestem go w stanie oddać za właściwego zawodnika. Aldridge to nie jest właściwy zawodnik. Ta wymiana w krótkim okresie czasu daje nam niewiele, a w długim nawet tracimy. choć Portland zapewne chętnie by z tego skorzystało.

 

 

Tyle na razie. i tak za dużo tego. więcej rzeczy przypomni mi się pewnie z kolejnymi postami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras Witamy po właściwej stronie :P

 

Ja też się włączę do tej waszej dyskusji, a co mi tam ;) Wprawdzie na sprawach Lakers się znam no powiedzmy przeciętnie, to jednak parę razy was w sezonie oglądałem + PO i jako takie zdanie mam na ten temat :)

 

1. Lamar Odom - widzę, że prawie wszyscy chcą go wywalić :P Za co? Przecież obok KB, to był wasz drugi najlepszy gracz w RS a także i w PO. Czyżby wszyscy kibice LAL nagle zapomnieli ileż to psalmów pochwalnych wyśpiewali pod jego adresem wtrakcie sezonu? Facet naprawdę odwalał kawał solidnej roboty i nie rozumiem waszej niechęci do niego ... Warto sciagnac dla niego kogos na zmiane, aby z SF mogl lupac 3, ale nie po to aby go na stale zmienic ... Lamar powinien zostac :)

 

2. PG - tutaj niestety cudow sie nie spodziewajcie ;) Za free nic nie dostaniecie, ewentualnie jakis trade - ale zeby to byl solidny PG, to bedziecie sie musieli oslabic na innych pozycjach :) Tutaj niestety nie mam zadnego pojecia, moze zaryzykujecie cos z draftu?

 

3. Musicie sie wzmocnic pod koszem - pomimo calej waszej wiary w Browna i jego zdolnosc do zatrzymania Amare, chłopak to poprostu scisle dno centrów NBA (podstawowych) i wielkiej kariary nie zrobi. Bynum jest za mlody, ale bym go nie oddawał. Moze byc w przyszlosci dobrym rezerwowym - cos ala Varejao w Cavs :)

 

4. Jendras - co do Hughes'a ... Zakładam, że nie orientujesz się w sprawach Cavaliers, bo gdyby było inaczej to nawet by ci się nie śniło o ewentualnym oddaniu Boogie'ego ;) Larry ma się w Cavs bardzo dobrze, na PG odnalazł się bardzo dobrze, tak więc kwestia Bibby'ego jest tym samym na 99% zamknięta - Mike miał przyjsc do nas aby grać na PG, kiedy jednak świetnie radzi sobe na tej pozycj Hughes, nie sądzę aby Ferry okazał się takim baranem aby to zmieniać :) Gooden więc za niego nie poleci, Hughesowi dobrze w Cavs i u nas też zostanie, myślę że już do końca swojej kariery (bo powiedz mi szczerze, kto mu zaproponuje lepszy kontrakt? :P :twisted: )

 

5. KG oraz O'Neal - większych szans up[traywałbym w O'Nealu dla was. Kevin myślę, że jednak wyląduje w końcu w Bulls - jest tam przymierzany już od tak długiego czasu, ze - taka mam nadzieje - jego przenosiny do Chicago to juz tylko kwestia czasu. Jermain za to zdaje sie bardzo pasowalby do LAL - jedynym problemem mysle, moze byc pogodzenie sie z rola drugiej opcji w ataku - przy KB nie ma innego rozwiazania, a Jermaine badz co badz cala kariere byl tym liderem w Pacers.

 

6. Radmanovic - na waszym miejscu wylalbym go na zbity pysk :) Grajac w Seattle jakos sobie radził, ale w LAL niestey gra no powiedzmy ze kiepsko - dodatkowo odstawia takie numery jak z tym snowboardem i mysle ze Lakers specjalnie nie ucierpią jesli chlopak pojdzie za kogos w wymianie. Cudow z trade'u spodziewac sie nie nalezy, ale na waszym miejscu staralbym sie pozyskac za niego kogos na obwod, kto potrafi niezle bronic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucasso:

 

Z tego, co widzę, to tylko ja chcę oddać Odoma. i nie dlatego, że go nie lubię, czy mam do niego pretensje. facet dał z siebie wszystko, zostawił serce na parkiecie, poza tym to miły gość. ale w tym składzie o mistrzostwo nie powalczymy, a bez oddania Lamara prawdopodobnie nie wzmocnimy się wystarczająco.

 

Wzmocnienia to temat rzeka. Braków jest zbyt dużo, żeby MLE + pomniejszy trade mogły je wypełnić.

 

Dzięki za rozjaśnienie sprawy Hughesa. Cóż, pozostaje życzyć, żeby Cavs znaleźli latem trenera, który będzie potrafił wykorzystać możliwości Larry'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Jendras tutaj klimat dla fanów Lakers też nie jest specjalnie łaskawy, ale przynajmniej tutaj to my jesteśmy stroną częściej atakującą :wink:

 

1. Zostawić Odoma, zostawić sobie furtkę w postaci Bynuma i wzmocnić jednocześnie drużynę na tyle, by walczyła o tytuł? yeah, dream on. Jeśli chcemy się wzmocnić, musimy kogoś poświęcić. Wszystko, co mamy w takiej sytuacji na sprzedaż, to niewiele warta kupa cieniasów. Co chcielibyście dostać za Kwame + pick? Brown ma wartość tylko dla drużyn chcących pozbyć się długich kontraktów. O Smushu czy Cooku już w ogóle nie ma co wspominać, tymbardziej, że Brian jest BYC, co utrudnia jego trade.

ja sobie właśnie zdałem sprawę z jednej rzeczy my praktycznie nie mamy żadnego mięsa transferowego :? mówiłem o tym pozyskaniu JO za Bynuma i Kwame w końcu po co im Lamar zabierający minuty Diogu i Grangerowi jak mają jeszcze tych dwóch mięczaków z Warriors na tych pozycjach i ich kontrakty, ale pozyskanie JO bez Lamara jest praktycznie niemożliwe bo do tego Bynuma i Kwame nie mamy nic do dorzucenia poza Radmanem, którego by nie zechcieli. Takie są niestety skutki jak się rok po roku pozwala graczom z kończącymi się kontraktami odchodzić, MLE daje się emerytom na krótki okres czasu Lakers sobie pięknie sytuację utrudnili więc bez Lamara musielibyśmy do tych dwóch jeszcze ze trzech gości dorzucić z niskimi kontraktami, tworząc sobie kolejne dziury do łatania i ograniczając jednocześnie środki.

 

Ten Magloire za MLE to jest dobry pomysł :?: dużo czasu minęło od kiedy on cokolwiek pokazał a trudno mi uwierzyć, że z nowym kontraktem na kolejnych parę lat mu się będzie chciało.

Faktycznie oddanie Lamara może być jedynym wyjściem jakoś nie przejrzałem wcześniej dokładnie tego jak wyglądają zarobki Lakers. Nie bardzo mi się chce wierzyć, że Pacers oddadzą nam JO bez dostania Bynuma, którego będą mogli jakoś sprzedać swoim fanom jako nadzieję na przyszłość, fanom którzy są pewnie tym bardziej wkurwieni oglądając serię Warriors-Mavs więc jak Bird odda JO do Lakers i nie dostanie Bynuma to z bohatera i legendy stanu Indiana zamieni się we wroga publicznego numer jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to modli się chyba każdy kibic Cavs, jednak nasze nadzieje okażą się płonne - Ferry zapewne Browna zostawi ;) Możemy miec tylko nadzieje ze nasz coach sie czegos nauczy poprostu :)

 

Odoma już paru wymieniło wczesniej ;) Ale to chyba jedyny sensowany grajek, za ktorego mozecie dostac cos w miare konkretnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van - fajny masz napis po nickiem. tez taki chce. ile kosztuje?

 

Odom a Pacers. wiesz, Lamar to ciągle dość młody gracz (zdaje mi się, że ma 27 lat), ma kontrakt jeszcze na dwa lata, a Indiana i tak się szybciej nie przebuduje. Poza tym na wschodzie, zwłaszcza przy obecnej tendencji, może spokojnie grać jako pf z Diogu na centrze. przynajmniej tymczasowo. również bardzo wątpię w powodzenie wymiany bez udziału Bynuma, ale tu nadzieją jest Tinsley, którego Pacers pozbywają się od lat, a nikt go nie chce. poza tym nasuwa się pytanie, czy Indiana dostanie lepszą ofertę.

 

Magloire - tak, 6-6 w minionym sezonie nie powala. ale też gdyby był w formie, to pewnie dostałby z 8-10 milionów rocznie. moim zdaniem warto zaryzykować, zwłaszcza, że jeszcze rok temu w Milwaukee facet robił niemalże double-double co noc. zapewniłby nam to, czego bardzo tej drużynie brakuje - solidność. poza tym, za wielu innych opcji na wykorzystanie MLE nie widzę.

 

No i jeszcze jedno - jeśli w jakiejś wymianie odejdzie Kwame, będziemy potrzebowali centra. wolę Magloire'a niż Mihma.

 

Jeśli chodzi o klimat dla fanów Lakers - tu jest przynajmniej osobny dział. no i jak na razie nikt kamieniami we mnie nie rzucał. dobry początek.

 

Lucasso - myślę, że sporo zależy od wyniku Cavs w tym sezonie. moim zdaniem, w ewentualnym starciu z Nets będzie ciężko o awans. w każdym razie, może być kilku ciekawych kandydatów. przede wszystkim Stan Van Gundy, ale także Carlisle, Brown, na upartego nawet i Adelman. byle im nie przyszło do głowy zatrudniać Mitchella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.