Skocz do zawartości

Toronto Raptors (3) vs New Jersey Nets (6)


Wróbel

Jaki będzie rezultat pierwszej rundy między TOR i NJN ?  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki będzie rezultat pierwszej rundy między TOR i NJN ?

    • 4:0 dla Raptors
      0
    • 4:1 dla Raptors
      0
    • 4:2 dla Raptors
    • 4:3 dla Raptors
    • 4:0 dla Nets
      0
    • 4:1 dla Nets
    • 4:2 dla Nets
    • 4:3 dla Nets


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikavsDołączona grafika

 

Jedna z najciekawszych par pierwszej rundy na wschodzie. Jest to pierwszy pojedynek tych drużyn poza regular season.

 

Raptors po 5 latach wracają do PO, tym razem wysoko z trzeciego miejsca jako zwycięzcy Atlantic Division.

 

Nets goszczą w Play off kolejny raz. Rzutem na taśmę wskoczyli na 6 miejsce w konferencji i będą rywalizować z Raps.

 

Oto wyniki regular season:

 

1 listopad mecz w New Jersey

Toronto - New Jersey 92:102

 

15 grudnia mecz w Toronto

Toronto - New Jersey 90:78

 

9 stycznia mecz w New Jersey

Toronto - New Jersey 86:101

 

14 luty mecz w Toronto

Toronto - New Jersey 120:109

 

Bilans 2-2, wygrana na parkiecie gospodarza.

Każde spotkanie wygrane dość pewnie. Warto zauważyć, że pierwsze zwycięstwo Raptors zostało odniesione bez Chrisa Bosha. Bardzo trudno wskazać faworyta tej pary.

 

Przed Carterem ciężkie chwile w ACC. Wiadomo, że od dwóch lat jest wrogiem nr 1 w Toronto, a każdy mecz tych drużyn to niczym święta wojna.

 

Raptors to zupełnie inna drużyna niż przed rokiem, wiele zmian, wielu nowych graczy, jedynie lider pozostał ten sam. Jak widać ten zespół świetnie się zgrał, zrobił furorę w lidze, zaskoczył wszystkich. Nie obyło się bez trudnych chwil, kiedy kontuzje dopadły Parkera, Calderona, Bargnaniego czy Garbajose. Jednak zmiennicy jak Humphries, Graham czy Jackson dają świetne wsparcie. Bosh pozostaje liderem, Ford świetnie rozgrywa, reszta wie co ma robić.

 

Nets to drużyna z trzema liderami: Kidd, Carter, Jefferson. W trakcie sezonu stracili Krstica, który był ich podstawową siłą podkoszową. Bez niego mają problemy pod oboma koszami i ciężar zdobywania pkt. spada na obwód. Tam na zmianę jest Nachbar, House czy Marcus Williams.

 

Raptors mieli świetny kwiecień: 7 zwycięstw w 8 meczach. Dopiero dwa ostatnie spotkania to już odpoczynek przed PO.

Nets mieli świetny finish: 4 wygrane i przeskoczenie Wizards w tabeli. Nie odpoczywali przed PO, bo musieli walczyć do końca o jak najlepszy bilans.

 

Patrząc na stosunki między drużynami i ich liderami: Bosh :evil: Carter ta rywalizacja będzie bardzo zacięta, wyrównana i emocjonująca pod wieloma względami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors to zespół ktory poczynił najwieksze postepy w porownaniu z poprzednim sezonem. Maja wszystko czego potrzeba :młodych graczy ale i doświadczenie, świetnego GMa który odmienił oblicze tej druzyny oraz lidera w postaci Bosha. Co do trenea nie jestem do konca przekonany... Wink

 

Jeśli tylko wystarczy sił i spokoju i młodzi gracze będą umieli zachować sie w realiach PO to pierwsza runda powinna pość łupem Raptors. Dodatkowo starcie z Carterem bedzie dodawało smaku rywalizacji z NJ. Po stronie JN stoi doświadczenie Kidda i Cartera jednak trzeba pamiętać ze pod koszem w NJ jest spora dziura i to bedzie musiał wykorzystac Chris.

 

W tej rundzie bede kibicował Raptors i wierze ze uda im sie wyjsc zwyciesko ze starcia z graczami Nets. Mój typ : 4-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wygra w 7 meczach, tylko jeszcze nie wiem kto :). Tu bedzie walka do upadlego, na calego. Pozostaje tylko pytanie, jak zagra Chis Bosh? Na wielkich imprezach gral bodajze tylko raz, na ostatnich mistrzostwach swiata (?). Poczatek mial slaby, ale z czasem wtedy sie rozkrecil. Jak Bosh bedzie gral na tyle na ile potencjal mu pozwala to Toronto moze to wygrac. Jednakze 6 meczow w tej serii to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors po świetnym sezonie, ale jakoś mimo wszystko skłaniałbym się ku doświadczeniu trójki Kidd-Carter-Jefferson. Trudno przewidzieć jak młodzi Raptors się zaprezentują w PO, jak zagra Bosh różnie to bywało dla różnych graczy kiedy po raz pierwszy zasmakowali atmosfery PO więc trudno wyrokować jak pokaże się lider Raptors. Na pewno ciekawy wątek Cartera grajacego przeciwko swojej byłej drużynie z pewnością na każdym meczu w Kanadzie czeka go ciepłe przyjęcie :wink: Nets idnie pod koszem, ale pozostaje pytanie jak Bosh w swoich pierwszych PO będzie potrafił to wykorzystać.

 

Mój Typ: 4-2 dla Nets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na 4-3 dla Raptors. I bliską serię typuję dlatego, że Raptors mają mniej playoffowego doświadczenia. Nets to dla mnie bardziej dawna niż realne, silne zagrożenie. Owszem, mają trio, ale poza tym niewiele więcej. Atletyczni, grożą obroną, ale ostatnie dwa sezony to właśnie takie grożenie, a potem słabiej w playoffs. Dla mnie ten zespół sprawia wrażenie zmęczonego. Jak wygrają, to nie będę zszokowany, ale lekko zaskoczony. Jednak wolę Raptors z lepszą głębią, świeżością i zbalansowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się porobiło... :wink:

 

Raps jak juz wczesniej ktos napisał poczynili przeogromne postepy w tym sezonie ( czyzby drafcik bardzo im pomógł ? ).

Jest to obecnie druzyna diametralnie inna niz dawni Raps z Carterem i bez Vince'a są nawet i lepsi.

Jakby nie było do obydwóch drużyn mam pewien sentymencik :twisted:

Nets wydaje mi się ,że nie będą podczas PO będą mieli nie lada problemy z Boshem. Jednak osoby z wielkiej trójki tez sporo namieszają

Wyceniam iż bedzie to bardzo wyrównany pojedynek , ale wydaje mi się iż ... Raps wygrają 4-2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się piekna i wyrównana rywalizacja na dodatek ze smaczkiem, ze wzgledu na to ze VC wraca do Toronto i Ci raptors którym nie przewidywal zadnej przyszłosci i nie chcial grac są teraz faworytami i mogą go i jego niby nowy,lepszy zespół wyrzucić z PO i to już w pierwszej rundize co dla VC nie jest z pewnoscia spelnieniem marzen.

 

Raptors wydaja być się zdecydowanymi faworytami jeżeli chodzi o tą serię, przynjamniej jeżeli chodzi o bilans bo boisko moze zdecydowanie zweryfikowac ich marzenia i plany. Spore nadzieje pokladam w taktyce Toronto, wydaje się żę idealnym rozwiazaniem jest lider zespołu w postaci podkoszowca na taka serię.Co prawda Bosh to nie to co moze zniszczyc w pomalowanym, bo on sporo ucieka na dystans ale i tak z urabianiem rywali i zdobywaniem punktów nie powinien miec trudnosci. Poza tym jest solidny Rasho, który mam nadzieje w tej serii dostnaie wiecej minut bo wydaje sie sie najpewniejszym atutem Torontczyków w trumnie. Szczęscie Nets jest tkaie ze wlasnie Raps opieraja swoja taktyke w sporej mierze na dystansie co jescze ich nie dyskryminuje w tej walce. Poza tym Toronto to mlody zespol, ktorych wiekszosc zawodników debiutuje dopiero w Po, a w sczególnosci jest to trzon tego zespołu, dla nich jest to pierwsze powazne inwestycje, w ktorym poprowadzą tę swoją machinę do czegoś dobrego, mogą się spalić psychicznie w jakiś sposób.Napływ z Europy też temu nie pomaga, wiadomo ze pierwsyz sezon w NBa jest trudny a co dopiero ten pierwszy sezon i od razu postseason. Mam nadzieje jednak ze sam fakt ustawienia zespolu, dobrego rozrzucania obrony przez Forda i Calderona mimo tego pozostanie, mimo ze obaj nie maja duzo ogrania co na PG jest koniecznie wierze ze nie beda popelniac glupich bledów, wyjadac Kidd ich nie zniszczy.

Jeśli chodzi o Nets to jest troszeczek inna bajka. Oni zapewne spróbuja to wygrać swom cwaniactwem, doświadczeniem.Tutaj maja wielka przewage, maja trójke gwiazdorów ktorzy są dośc obegrani w trudnych meczach i na penwo bedzie to ich najwiekszy atut w starciu z takimi żółtodziobami jak Raps. Poza tym z pod kosza wcale tez tak swietnie nie jest punktowac przeciwko nim, bo dośc niezle rotuje, ale jezeli bedzie odpowiednie wykorzystanie na dogranie 1on1 to raczej nie wróze im sukcesów. Ich siła bedzie obwód, Carter bedzie szalal i robil wszystko by pokazac ze jednak dobrze wybrał kilka lat temui nawet bez Kristicia i tak dysponuje lepszym zespolem, a nie ma co tez coi miec zludzen ze dal Kidda rywalami w obronie cyz jakas tam zaporą bedą Calderon i Ford. Poza tym Toronto i ich slaby powrót do obrony to bedzie woda na młyn dla fastbreaków New Jersey.

 

Podsumowujac seria zapowiada sie na wyrównaną, sa atuty i wady po obu stronach, w sumie nawet rozłozne równomiernie, a więc kluczowa moze byc przewaga wlasnego parkietu ktora to posiadaja Raptors. OGolnei jednka cos mi mowi wewnetrznie ze choc tegonie widac na pierwszy rzut oka to jednak nie wyglada na to to Raps zgarna te serie dośc łątwo,są w gaze a Nets raczej wygladaja na w pól sprawnych z tą swoja polityka rzucania tylko za 3 a olewania gry w pomalowane, no ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie powiem najbardziej chciałem właśnie aby Nets grali z Toronto no i udało się.

 

W sumie naprawdę nie wiem czego oczekwiać po NJ w tej serii no i wogóle w całym PO. Wszystko zależy od tego jak zagra big3 i na ile wspomorze ich ławka rezerwowych. No i chyba najważniejsza sprawa, trzeba zagrać mądrze. To czego brakowało nam praktycznie cały RS teraz musi się pojawić, bo inaczej po herbacie. Nie wiem jak Frank zamierza to zrobić skoro tyle czasu mu się nie udawało no ale teraz to i podejście zawodników będzie chyba trochę inne.

Bardzo liczę na RJa szczególnie, podczas meczów w ACC kiedy to Carter będzie traktowany "specjalnie" i tutaj liczę tylko że nie będzie się podpalał i starał się udowodnić że jest najlepszy itd. VC bankowo powinien być cały czas wypychany jak najdalej od kosza (tak jak w ostatnim meczu) dzięki czemu sporo miejsca zrobi się właśnie dla Jeffersona.

No i jak najwięcej biegać, grać z kontry i napędzać grę bo już chyba tylko to nam zostało jako jedyna w sumie niezawodna broń (szkoda, że tak żadko uskuteczniana).

No i wszystko zależy od tego czy siądzie nam trójeczka bo bez tego będzie naprawdę bardzo ciężko...

 

No i fajnie by było gdyby w końcu gracze NJ przypomnieli sobie jak się dobrze broni, bo ostatnio było z tym dosyć kiepskawo. Bosha to nawet nie ma co się specjalnie wysilać kryć bo poprostu nie mamy na niego praktycznie żadnej odpowiedzi (szkoda, że RJ nie jest dzyszkę wyższy ;) ). Tak więc on niech tam sobie szaleje (aczkolwiek bez przesady). Sęk w tym żeby ograniczyć do minimum poczynania reszty co też może się okazać dosyć trudym zadaniem. Na jedynce teoretycznie mamy dosyć sporą przewagę ale wystarczy sobie przypomnieć jakie mecze rok temu rozgrywał przeciwko nam teoretycznie dużo słabysz od Forda i Calderona Johnson. Kidd się coraz młodszy nie robi i bardzo trudno może mu być z nadążeniem za T.Jem. Marcus też jakimś specjalnym obrońcą nie jest no ale jednak liczę na doświadczenie Kidda. Szkoda, że Cliff już tak niezbyt żwawo porusza się po parkiecie bo by był idealną odpowiedzią na Bargnianiego, a tak pewnie będzie za nim latał RJ.

 

Na pewno jeśli Nets zagrają na miarę swojego potencjału jest spora szansa sukcesu. Przewagę mają tak jak już tu pisaliście przedewszystkim w doświadczeniu i grze obwodowej i to trzeba mądrze wykorzystać.

 

Dobra nie ma co przewidywać i pisać pierdoły, jak to się mówi wszystko zweryfikuje boisko ;)

 

Typuje: 4-2 dla Nets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być najbardziej wyrównana seria w czasie pierwszej rundy. Raptors mają zdecydowanie szerszy skład, zdecydowanie mniej dziur w rosterze i bardziej urozmaicony atak. Z kolei Nets ma zdecydowanie lepszy backcourt, lepszą obronę i więcej doświadczenia. Mimo dość wyraźnej różnicy w bilansach po RS sądzę, że to będzie bardzo wyrównana seria w której jednak decydujące okaże się doświadczenie. Smaczku dodaje oczywiście debiut w PO Bosha i powrót na stare śmieci Cartera. To jak wypadnie Bosh to póki co dla mnie zagadka, ale jeśli miałbym bawić się w proroka, to będzie bez specjalnych fajerwerków w jego wykonaniu, mimo tego, że rywali będzie go kryjących będzie miał raczej mało wymagających.

 

Mój typ: 4-3 dla Nets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka rywalizacja dla obu zespołów. Playoff to zdecydowanie inna bajka niż RS. Doświadczenie New Jersey może tu zaprocentować. Wiem, wiem postawa Raptors to nie tylko niespodzianka. Jednak za dużo dam młodości. Będą na pewno przeważać pod koszem, gdzie Nets mają więcej dziur niż szwajcarski ser. Kibice Toronto zapewne liczą na dobrą postawę Chrisa Bosha i pewnie się nie przeliczą. Ta postać może być kluczowa i tylko od niego będzie zależeć awans jego drużyny do dalszej rundy. Jeśli zanotuje fenomenalne występy na 110% będzie bardzo równo w rywalizacji. Ja jednak optuje za Nets i ich doświadczeniem. Zresztą jako kibic Cartera nie mógłbym postawić inaczej. 4-2 dla Nets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Nets ma zdecydowanie lepszy backcourt, lepszą obronę i więcej doświadczenia.

Chyba chciałeś powiedzieć większy potencjał w obronie 8) Bo patrzac na New Jersey to wygladają jak chłopcy ataku, olewający D i tylko czekający az piłka znowu wpadnie w ich łapy. NIe widać zaangażowania w obronie, zbyt wiele odpuszczania i łatwych rzutów oglądałem, nawet w tych teoretycznei trudnych meczach było sporo uchybień jeżeli chodzi o defensywe, a szlag mnie trafiał jak widziałem ze po zasłonie nawet nie biegli z podniesionymi łapami by chociaż troszkę przeszkodzić :? Jeżeli się zmobilizują to oczywiście bedą lepsi w obronie, ale to zależy zapewne od taktyki jaką przybiorą na te mecze. Jak fan Nets oczekuje od nich dobrej gry po tej stronie parkietu ale patrząc na nich nie wiem czy do końca tak się stanie mimo że to PO, poza tym chcesz czy nie ta lepsza obrona słąbo funkcjonuje jeżeli chodzi o grę bliżej trumny bo Moore'a czy Boone przecież wiele nie zrobią,Bosh z pewnoscią jedneog z nich zniszczy a Rasho też problemów mieć nie powinien, a z nieobliczalnym TJ Fordem też łatwo dla Kidda nie będzie, bo ten gra przede wszystkim na szybkości, głownie to wykorzystuje w mijaniu rywala a właśnie z taką grą ma problemy w obronie Jason. Także nawet jak się zmobilizują to styl ich obrony będzie cięzki, ze wzgledu na takich a nei innych zawodników Raptors. Ale zdecydowanej lepszej obrony to oni nie mają, pewnie ze względu na olewczośc o czym pisze się sporo (choćby Kfadrat teraz czy na forum cartera wiele razy), ale to sa niestety fakty, a Raptors nawet w mobilizacji z takim stylem gry nie będzie dla Nets łatwo zatrzymać. (aaa no i Carter może próbować, starać się, ale genialną zaporą to on i tak dla SG Raps nie będzie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nets przynajmniej nie przyglądają się, jak rywal spokojnie rzuca sobie o tablicę spod kosza na miarę zwycięstwa. 8)

Patrzał za to jak głupki jak nijaki Lue rzuca im GW za 3 po najprostrzym zwodzie,a obrońcajak dobrze pamiętam nawet nie probował zablokować rzutu czy doskoczyć do rywala tylko czekał na samoistne zbawienie. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak lepiej pozwolić rywalowi oddać rzut z ponad 7 metrów niż na łatwy layup. ;) Poza tym Lue to akurat gracz bardzo wyróżniający się rzutami na miarę zwycięstwa bądź dogrywki. Wracając jednak do obrony Nets i Raptors, to nawet statystycznie przeciwko Nets rzuca się mniej punktów na dość znacząco niższym procencie, chociaż Nets preferują szybszy styl gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto posiada Canal + i lubi Raptors ma szczęście. Kanał 249 i Sport Italia ... mecz Raptors - Nets na żywo. Właśnie omawiają szczegóły PO, różne pary itp. Szkoda, że po włosku, ale na live :)

 

PS. Kobe świetnie zna Włoski... wypowiadał się na temat Bargnaniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto posiada Canal + i lubi Raptors ma szczęście. Kanał 249 i Sport Italia ... mecz Raptors - Nets na żywo. Właśnie omawiają szczegóły PO, różne pary itp. Szkoda, że po włosku, ale na live :)

 

PS. Kobe świetnie zna Włoski... wypowiadał się na temat Bargnaniego :)

No ja oglądam na sopcaście ,ale tnie w c**j :roll:

 

Chyba sobie nie pooglądam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.