Skocz do zawartości

[2023-2024] Regular Season - Komentarze


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

yyy, nic nie było ustawione (fyi)

1. Magic trejdują DJ'a do GSW.

2. GSW zwalniają DJ'a.

3. Nie mija godzina Magic zgłaszają się po podpisanie DJ'a.

4. Magic zdziwieni, że jest lista waivers.

 

Wygląda z boku jak zbieg okoliczności.

 

Popieram Rogera, niech geniuz poda choć JEDEN argument.

 

A co do chorego tankowania to skoro wiemy już na lata do przodu jakie będą drafty to aż samo się to prosi o pozycjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Magic trejdują DJ'a do GSW.

2. GSW zwalniają DJ'a.

3. Nie mija godzina Magic zgłaszają się po podpisanie DJ'a.

4. Magic zdziwieni, że jest lista waivers.

 

Wygląda z boku jak zbieg okoliczności.

 

Popieram Rogera, niech geniuz poda choć JEDEN argument.

 

A co do chorego tankowania to skoro wiemy już na lata do przodu jakie będą drafty to aż samo się to prosi o pozycjonowanie.

 

proponuje double check tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Z tego samego powodu dla którego wystawia się rezerwy.. prawdopodobieństwo wyższego picku i nie wystawianie na autopilocie mocniejszego składu.

Dla przykładu z przed kilku dni:

mazik77:

"Fajny mecz w Teksasie  :smile:

 
taktyka w Cleveland sie nie zgadza, wystawilem sklad do tankowania, a gra najmocniejszy. Prosze o pilna korekte  :smile:"

Na co GeDDo:

"Ustawienie jest na autopilocie z tego względu, że wystawiłeś w składzie Kyle Singlera (którego nie ma w simce). Więc tak jak napisałem wcześniej, taktyka do poprawy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 107 (na pierwszym miejscu goscie)

 



 



 



 



 



 



 



 



 



 



 



 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie kontuzjowani:  

  • Theo Ratliff (Warriors) – 6 dni (Sprained Ankle)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne mecze jutro!

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 108 (na pierwszym miejscu goscie)

 

Mavericks 117 - Rockets 114

play-by-play

 

Trailblazers 87 - Timberwolves 103

play-by-play

 

Wizards 117 - Warriors 97

play-by-play

 

Bulls 73 - Celtics 106

play-by-play

 

Spurs 72 - Cavaliers 88

play-by-play

 

Sonics 107 - Heat 117

play-by-play

 

Hawks 124 - Nets 138

play-by-play

 

Grizzlies 103 - Jazz 109

play-by-play

 

Kings 90 - Nuggets 107

play-by-play

 

Pistons 136 - Lakers 106

play-by-play

 

Hornets 102 - Pacers 105

play-by-play

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie kontuzjowani:-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne mecze jutro!

 

Tabela | Statystyki indywidualne | Statystyki drużynowe | Główna strona SimBasketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na siłę szukacie problemów gdzie ich nie ma. Nie od dziś wiadomo, jak budowany (o jakich zawodników) jest draft. Nie od dziś ludzie tankują aby pozyskąć lepszy pick. Dodamy tylko, że nie zawsze się to opłaca, bo jest jeszcze coś takiego jak losowanie. No i poprzedni sezon pokazał, że nawet taka drużyna jak Rockets która była dalej rozstawiona wygrała nr 1 draftu i Kobe Bryanta. Więc jeśli pozwalamy od jakiegoś już czas na wystawianie rezerowywch zawodników aby mieć większe szanse na wyższe rozstawienie przy losowaniu draftu, to nie widzę powodu aby to raptownie zmieniać. Każdy dobrze o tym wiedział i może też przyjąć taktykę tankowania. Nikt nikomu nie broni. Owszem zwalnianie dobrych zawodników przed samymi PO, lekko dziwnie wygląda. Ale doszukiwanie się tutaj jakiś spisków, jest lekko nie na miejscu. Jeśli już ktoś chce wiedzieć, to geniuz napisał o cutowaniu swoich zawodników 05 stycznia - 23:23. Tak się złożyło, że jakieś 30 minut później pojawiłem się na forum i zobaczyłem ten wpis i napisałem na priv do pozostałych komiszy, że zgłaszam chęć ściągnięcia Griffina do siebie. Dokładnie było to 05 stycznia - 23:54. Wtedy też widziałem na forum Rogera, więc gdyby nie było waiverów to raczej marne szanse aby obaj trafili do Magic, który na forum napisali 6 stycznia - 04:35. Waivery zostały wprowadzone w jakimś celu i wydaje mi się, że chociażby w tej sytuacji zadziałały. Jeśli ktoś chce kogoś jeszcze zwalniać, to proszę bardzo. Ja nie widze przeciwskazań i na pewno nie będę nikomu blokował takiej możliwości. A zawodnik trafi do ekipy, która ma najwyższy waiver. Na koniec dodam tylko, że pewnie zupełnym zbiegiem okoliczoności jest, że najłośniej swoje niezadowolenie z takiego rozwiązania wygłaszają osoby, które same zgłaszały chęć pozyskaca jednego (albo obu) z tych zawodników i po prostu miały niższy waiver. Jeśli już , to troszkę dziwnie to wygląda, że wcześniej w ciągu tych 48h gdy zawodnicy mieli status waiver, nie napisaliście, że tak być nie powinno. Tylko teraz, po tym jak nie udało się Wam ich pozyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tankowanie nikomu nie przeszkadza, jak dla mnie to ci co są chętni na wysokie picki w ogóle nie muszą wystawiać składów i oddawać mecze walkowerem, zresztą nie w tym rzecz. Nie podoba mi się po prostu cutowanie zawodników bez powodu, bo żadnego konkretnego powodu do cutowania ich nie ma, nie było i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze inni tez zglaszali chec pozyskania tych zawodnikow to zaden argument za tym, ze takie cutowanie jest fair. Nie jest.

To nie jest arugment, bo wyraźnie napisałem, że cutowanie przed PO zawodników wygląda lekko dziwnie. Problem polega jednak na tym, ze wcześniej (chyba) takich cutów nie było. Pojawiły się pierwszy raz i zamiast od razu napisać na forum, żeby zablokować coś takiego, to Wy jak "hieny" rzuciliście się na nich i czekaliście cicho, bo może jakimś zbiegiem okoliczoności trafi ktoś do Was. Z jednej strony nie jest to dziwne, bo każdy chciałby się wzmonić. Z drugiej jednak strony patrząc, to swoje niezadowolenie i brak zrozumienia wyraziliście po ogłoszeniu wyników waiverów. No i to mnie dziwi najbardziej. Gdyby taka rekacja z Waszej strony była od razu (nawet po wysłaniu PM'a do komisza), to wielce prawdopodobnym byłoby, że nikt nie pozyskałby tych zawodników a oni mieli statów waivera do końca PO. No i taką decyzję podjęlibyśmy w ciągu 48h.

 

Nie będę starał się zrozumieć dlaczego geniuz ich zwolnił. Jak również nie będę szukał argumentów za takim działaniem, bo też takowych nie widzę. Po prostu uważam, że problem można było rozwiązać od razu. Jednak nikt z Was wtedy nie chciał o tym rozmawiać. A teraz wygląda to po prostu jak przysłowiowa musztarda po obiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C'mon Geddo, jak bylo to dla Ciebie "lekko dziwne" to trzeba bylo to w gronie komisarzy "blokowac" nie czekajac na glos ludu. W koncu komisarze powinni byc wyczuleni na takie zawirowania. I prosze nie wal ad personam, bo mnie na zachodzie akurat nie boli, ze dwóch contenderow ze wschodu sie wzmocnilo. Tez moge niefajnie napisać, ze komisze zamiast sprawe tego precedensu poddac dyskusji na forum ligi, temat przemilczeli i sami jak "hieny" rzucili sie na łejwery liczac po cichu, ze zyskaja fajnych zawodników.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego to tylko komisze mają być wyczuleni na takie zawirowania, a inni gracze już nie? Dlaczego to komisze we własnym gornie zawsze mają podejmować te najtrudniejsze decyzje, a później i tak spotakają się z lawiną krytki? Już kiedyś w gronie komiszy podjeliśmy decyzję odnoszącą się o budowanie draftów, to pojawiły się głosy niezadowolenia, że powinniśmy byli z wyprzedzenim informować, itp.. Wygląda na to, że co by komisz nie zrobił, to będzie źle.

 

Jeśli Was tak bardzo boli, że geniuz ich wyjebał na FA, to trzeba było od razu o tym pisać głośno. Dla mnie owszem jest to dziwne, ale generalnie mnie to tak bardzo nie boli jak innych. No i nie dla tego, że pozyskałem Griffina. Jeśli chcecie, to posadzę go na IL i w dupie będę miał, że straciłem na niego waivera.

 

Tak na koniec dodam, że komisz w tej grze jest również graczem. No i ja dla mnie to różnica pomiędzy komisze a graczem, polega tylko na tym, aby komisz pomagał w sprawnym przebiegu gry. Cała reszta, zależy od nas wszystkich. Więc jeśli komuś coś się nie podoba, to od razu powinien o tym pisać. A nie siedzieć cicho, a później zwalić winę na komiszy, że czegoś nie zablokowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrdę, skończył się sezon tradów, pojechałem (wróciłem) na urlop, a tu widzę, że dzieje się z 3 razy tyle co przed deadlinem :nevreness:

 

Pierwsza sprawa - SimBa to ZaBawa.

I jeśli się dzieje coś, co psuje tą zabawę, to uważam, że to nie jest OK.

Jak widać po reakcjach graczy - psuje, więc nie jest OK (niezależnie po czyjej stronie jest racja).

 

Roger i Krzemo to nie tylko GMowie, którym się nie udało zdobyć poprzez waivery tych zwolnionych.

To po przede wszystkim GMowie, którzy zaciekle walczą o jak najlepsze miejsce przed zbliżającym się POs.

Zarówno z jednym jak i drugim trochę rozmawiałem w kontekście wymian przed deadlinem i mogę powiedzieć, że jeden i drugi wolał walczyć o jak najlepszy rezultat, nawet kosztem przyszłych sezonów.

Dlatego wcale się nie dziwię, że czują się pokrzywdzeni.

 

Tak jak Roger, uważam, że nie było najmniejszego powodu, żeby Geniuz cutował tych grajków.

True, nie było też specjalnych powodów żeby ich zatrzymywał. Choć akurat argument o tym, że zmniejszali oni prawdopodobieństwo wyższego picku uważam za nieudolną próbę wprowadzania w błąd (spokojnie można ustawić tak taktykę, albo nawet podpisać beztalencia z FA, żeby uzyskać ten efekt).

 

Niemniej jednak wolę uważać, że to co się wydarzyło było efektem nieodpowiedzialnego zachowania wynikającego z lenistwa i braku wyobraźni Geniuza niż złej woli / ustawek, choć rozumiem, że okoliczności zwolnienia i próby zatrudnienia grajków przez Magic są dwuznaczne (4ta rano... ;))

 

-----

 

Druga rzecz to tankowanie.

 

W odróżnieniu od zwalniania dobrych grajków bez powodu tuż przed PO nie zauważyłem żęby przez te wszystkie lata tankowanie komuś robiło krzywdę.

Jeśli już ktoś na tym cierpi to sam GM, który z tego powodu przez większą część sezonu traci przyjemność z prowadzenia zespołu.

 

Np. Kings mają już niejeden doktorat z tej materii (i nie wydaje mi się, żebym np. ja, Geddo czy Qba ponosili z tego tytułu jakiś uszczerbek mentalny).

 

Kings są też bardzo dobrym przykładem na to, że wieczne tankowanie i odkładanie budowy zespołu nie jest gwarantem sukcesu.

Od lat, pomimo dobrego skautingu, jakoś nie idzie im za bardzo odbić się od dna.

 

-----

 

Kolejny wątek to znajomość draftów naprzód.

 

Oczywiście to bardziej zachęca do tankowania i pozwala nieco wydłużyć perspektywę planowania budowy drużyny, aczkolwiek wydaje mi się, że nie aż tak bardzo jak może to wyglądać.

Przy draftach no-namów zakładam, że i tak zawsze pierwsze 6-7 picków byłoby wartych grzechu (oczywiście zakładam, że Geddo musiałby podrasować CPU kandydatów, bo ci są tragiczni), a przyjemność z posiadania prawdziwych grajków, dla mnie przynajmniej, jest tego warta.

 

-----

 

Jeszcze miałem coś napisać, ale straciłem wątek bo zadzwonił Klient :nevreness:

Edytowane przez Stromile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisanie o 4tej rano w okresie urlopowym akurat na forum o nba nie powinno tak bardzo dziwic (z wiadomych wzgledow) :P

 

i tankowanie jest czesto zrozumiale, ale kiedy tankuja druzyny z potencjalem na PO to jest to slabe (moim zdaniem)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 109 (na pierwszym miejscu goscie)

Magic 94 - 76ers 115
play-by-play

Knicks 94 - Nuggets 90
play-by-play

Clippers 112 - Raptors 84
play-by-play

Heat 105 - Hawks 110
play-by-play

Spurs 119 - Nets 110
play-by-play

Jazz 107 - Warriors 58
play-by-play

Celtics 99 - Lakers 95
play-by-play

Mavericks 91 - Rockets 104
play-by-play

Wizards 114 - Bucks 91
play-by-play

Kings 101 - Suns 94
play-by-play

Grizzlies 128 - Sonics 124
play-by-play

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie kontuzjowani:  

  • Mike Gminski (Grizz) - 14 days - Fractured Cheekbone


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejne mecze jutro!

Tabela | Statystyki indywidualne | Statystyki drużynowe | Główna strona SimBasketu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.