Skocz do zawartości

Eurobasket 2015


steve

Rekomendowane odpowiedzi

Gasol po 2011 już w nba stracił status superstara, ale jak widać nawet all star zbudowany na fundamentals nadal jest dominatorem w Europie.

 

 

Tylko to się wiązało przede wszystkim z jego grą w obronie oraz kontuzjami. 

Zdrowy Gasol to w ataku nadal elita. 

Zwłaszcza, jeśli nie musi się przepychać z klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak udany turniej Gasola będzie lub powinien mieć wpływ na postrzeganie jego kariery w NBA? Czy awansował w Waszych oczach w skali alltime?

 

Sam Parker w pojedynkę możliwe, że nie wyszedłby z grupy. To już definitywnie jest koniec TP jako czołówki pg i może mieć istotny wpływ na to, że SAS w tym sezonie nic wielkiego nie ugrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak udany turniej Gasola będzie lub powinien mieć wpływ na postrzeganie jego kariery w NBA? Czy awansował w Waszych oczach w skali alltime?

 

Sam Parker w pojedynkę możliwe, że nie wyszedłby z grupy. To już definitywnie jest koniec TP jako czołówki pg i może mieć istotny wpływ na to, że SAS w tym sezonie nic wielkiego nie ugrają.

150701210945-lamarcus-aldridge-laughing-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Jako grajka NBA nie, wszak to inne warcaby. Ale już jako gracza overall, który w konkretnym środowisku i zespołowo i indywidualnie i reprezentacyjnie wygląda bogato - to już tak. Swego czasu Kukoc był uznawany za najlepszego eurasa grającego w NBA. Potem Dirk. A tu mamy(z całym zestawem wad, do których chcący się zaraz uczepią) pysznego 4/5 z rzutem, zbiórką, ciekawą obroną, 8 medalami z reprą i stosem nagród klubowo-indywidualnych. 18/12/2 przy wsparciu Joakima i 35 latach na karku to wciąż zacna półka w NBA. A All Starem to i Magloire był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak udany turniej Gasola będzie lub powinien mieć wpływ na postrzeganie jego kariery w NBA? Czy awansował w Waszych oczach w skali alltime?

 

Sam Parker w pojedynkę możliwe, że nie wyszedłby z grupy. To już definitywnie jest koniec TP jako czołówki pg i może mieć istotny wpływ na to, że SAS w tym sezonie nic wielkiego nie ugrają.

 

NBA to NBA. Gasol był jednym z brakujących elementów po odejściu Shaqa w LA do odzyskania mistrzostwa, ale nie był Batmanem podczas lat w LAL.

Parker w Spurs ma za plecami Patty Millsa, który w serii z LAC pokazał, że może zastąpić Parkera.

 

Hiszpanie to zespół turniejowy, przemęczyli się przez grupę (ale i tak zajęli 2 miejsce) a w kolejnych rundach  Gasol robił różnice, ciekawe czy mu starczy prądu na finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mills może zastąpić Parkera, ale pytanie czy Pop będzie w stanie odsunąć Francuza od większych minut jeśli ten będzie zdrowy.

 

Ja wiem, że NBA to NBA, ale przecież Gasol pokazał się na tle graczy NBA, szczególności Goberta. Ja nie wiem, osobiście patrzę na niego znacznie przychylniej niż jeszcze rok temu. Takie rzeczy w takim wieku, dodatkowo z niedoleczoną do końca kontuzją.

 

RappaR jak wiem, że Ty masz Parkera w top5 jedynek, mogłeś się domyślić, że Twoja opinia średnio mnie w tym momencie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak udany turniej Gasola będzie lub powinien mieć wpływ na postrzeganie jego kariery w NBA? Czy awansował w Waszych oczach w skali alltime?

 

on generalnie zjebał siedząc w LAL po 2011 - toksyny Kobasa zmarnowały mu trzy lata kariery - przy pierwszych zgrzytach powinien się stamtąd smerfować zamiast się kisić psychicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak udany turniej Gasola będzie lub powinien mieć wpływ na postrzeganie jego kariery w NBA? Czy awansował w Waszych oczach w skali alltime?

 

Sam Parker w pojedynkę możliwe, że nie wyszedłby z grupy. To już definitywnie jest koniec TP jako czołówki pg i może mieć istotny wpływ na to, że SAS w tym sezonie nic wielkiego nie ugrają.

 

A oberwałeś kiedyś w głowę arbuzem?!

 

Nie mów mi takich rzeczy  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol nie miał z Bryantem żadnych zgrzytów.

 

wiesz, nawet byłbym w stanie w to uwierzyć, gdybym nie widział tego jak:

 

- Gasol 'gra c***owo' w Lakers, widać brak pewności itp

- Gasol jedzie sobie na Igrzyska, gdzie prawie w pojedynkę niszczy dream team, wygląda jak Rambo

- Gasol wraca do Lakers, gdzie znów widac brak pewności siebie, 'gra c***owo'

- starszy o parę lat Gasol idzie do Bulls i znów gra zajebiście, jest pewność siebie

 

Wiadomo, że Gasol to nie Shaq więc sprawa nie została zmieniona w szopkę - ale sorry, chorobę poznaje się raczej po objawach niż po opinii chorego.

 

*'gra c***owo' - oczywiście jak na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio sądzisz, że SAS z Parkerem grającym 30mpg jak w serii z LAC ma szanse na misia?

 

 

Sprawa jest bardziej skomplikowana niż nam się wszytskim wydaje :)

 

Ogólnie jasną rzeczą jest iż TP już nie może grać tak jak kiedyś i to już chyba jak mnie pamięć nie myli, wspominałem w temacie Spurs i że potrzeba nam jest zmiennik dla Parkera, a sam Mills nie da rady. Ofensywa mocno opierała się na Tonym. MOCNO. Teraz własnie nastaje czas aby zmienić zupełnie system ofensywy San Antonio. Poraz kolejny, ale tym razem wykluczając TP z inicjonowania wszytskiego czy biegania around the world i tworzenia swoistego chaosu dla defensywy przeciwników.

Przeciw trendom-  Spurs jak wiemy dokonali ciekawych transferów przed zbliżającym się sezonem i były to zakupy zupełnie nieadekwatne do trendów jaki NBA zaczyna obierać czyli niscy biegacze i napierdalacze, trójkowicze i elastyczne typy. Koniec drewien i centrów. Outside ważniejszy niż inside.

Pop zdaje się bedzie chciał złamac ligę w drugą stronę. łatać dziury w midrangu i znowu siać trwogę w trumnie przeciwników aby ich tam pogrzebać. Stąd Aldridge i stad West, pozbycie się Beli i CoJo to ciosy w backcourt i jak zauważysz /temat spurs/ dla mnie to jest własciwie jedyna przeszkoda do pełnej satysfakcji.

tak wiec wg mnie nie jest kwestią tego ile bedzie mógł parker, ale ile inni wezmą na siebie to czego już parker po prostu nie da rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julekstep - gdzie ten związek z Bryantem, bo nie dostrzegam?

 

Piszesz historię na nowo.

 

Jak Kobe wypadał z gry z powodu kontuzji, to jakoś poziom gry Gasola nie wzrastał. Zresztą, w późniejszych latach to Bryant forsował grę przez Hiszpana, kiedy inni (trener, zarząd) chcieli inaczej.

 

Gasol odżył w Chicago z dwóch powodów:

1. Był główną opcją na poscie.

2. Był zdrowy.

 

Zresztą ta cała zmiana od "gra c***owo w Lakers" do "gra zajebiście w Bulls" też została mocno podkolorowana. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz, że tutaj jest lipa? Francja to praktycznie NBA, mocna piona nawet na warunki tej ligi a Gobert to nie ogórek w obronie. Gasol ostatnio w kadrze wygladal na gorsza wersje swojego brata a wystarczylo dac mu team, przetrwac kryzys po slabych meczach w grupie i tak sie zbudowala ta historia. Nasz Marcinek go wypromowal :smile:

 

E, Francja przereklamowana. Gobert ma szansę być gwiazdą, ale w Europie bardziej liczą się fundalentalsy, których mu brakuje. No i to jest mimo wszystko młody gnojek jeszcze, na pewno ciutkę się obesrał. No i ten Parker nieszczęsny, który zawsze był gorszy w Europie a teraz jeszcze zdziadział. Jak nie urodzi im się jakiś błyskotliwy niski w najbliższych latach to chude lata dla nich idą wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie piszę historii

 

wyciągam pewne fakty (nie zgadzasz się np co do tego, że grał jakoś super w Bulls i zostało to podkoloryzowane - jasne nie stał się z dnia na dzień jakimś wymiataczem, ale faktem jest, że jeśli jakiś gracz w wieku 35 lat gra duuuużo lepiej niż w wieku 32 lat to jednak jest to dość 'wyjątkowe) i staram się je wyjaśnić w sposób, który wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.

Oczywiście mogły być inne powody: np. odejście Odoma, jakiś wyjątkowo złośliwy sąsiad w LA urządzający noc w noc imprezy, przez co Pau nie dosypiał itp, ale wydają się one dość niepewne.

Kobe ma historię konfliktów, nie jest 'normalnym' (co akurat samo w sobie nie jest złe - Jordan też nie był 'normalny) typem + ma baaardzo mocną pozycję w LAL (sam piszesz, że coś forsował) - stąd wydaje mi się, że to jest najbardziej prawdopodobna opcja

 

Podałeś przykład kontuzji Kobasa - wyobraźmy sobie sytuację (skrajną) - ojciec bije syna non stop - kiedy nagle połamie sobie ręke to myślę, że sama jego obecność może działać deprymująco/stresować syna. Syn mimo wszystko wmawia sobie i innym, że kocha ojca, bo to ojciec (wiem, że może c***owy i zbyt poważny przykład kiedy porównuje się to do głupiej gierki - ale tak jakoś mi się wymyśliło)

 

a poza tym jestem hejterem ofc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie piszę historii

 

Piszesz. Wymyślasz coś, co nie miało miejsca, na podstawie bardzo wątpliwych przesłanek. Przez siedem lat nie było najmniejszych doniesień na temat jakichś niezgodności między tą dwójką, zarówno oficjalnych jak i nieoficjalnych, panowie akurat bardzo dobrze się dogadywali. 

 

 ale faktem jest, że jeśli jakiś gracz w wieku 35 lat gra duuuużo lepiej niż w wieku 32 lat to jednak jest to dość 'wyjątkowe

 

Gasol w wieku 32 lat miał przewlekle problemy zdrowotne, w wieku 35 był zdrowy. Nie ma w tym nic wyjątkowego.

 

Oczywiście mogły być inne powody: np. odejście Odoma, jakiś wyjątkowo złośliwy sąsiad w LA urządzający noc w noc imprezy, przez co Pau nie dosypiał itp, ale wydają się one dość niepewne.

 

wymieniłem Ci prawdziwe powody

 

(sam piszesz, że coś forsował)

 

tak, na korzyść Gasola

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, Francja przereklamowana. Gobert ma szansę być gwiazdą, ale w Europie bardziej liczą się fundalentalsy, których mu brakuje. No i to jest mimo wszystko młody gnojek jeszcze, na pewno ciutkę się obesrał. No i ten Parker nieszczęsny, który zawsze był gorszy w Europie a teraz jeszcze zdziadział. Jak nie urodzi im się jakiś błyskotliwy niski w najbliższych latach to chude lata dla nich idą wg mnie.

jak mistrz europy może być przereklamowany? Plus Gobert, Fournier. mnie w porownaniu do tamtego skladu brakowalo Ajinci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mistrz europy może być przereklamowany? Plus Gobert, Fournier. mnie w porownaniu do tamtego skladu brakowalo Ajinci.

 

Jak zdobywali mistrzostwo to Parker jeszcze grał b. dobrze. A przereklamowani są bo według mnie już wypadli poza top3 europy a przed turniejem byli uważani za faworytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.