Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2015/16


jack

Rekomendowane odpowiedzi

Biję się w pierś, bo pomyliłem się mocno w sprawie PTB, nie ma się czego wstydzić. Ruchy w lato nie napawały optymizmem... i tutaj może warto przejść do tego co chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu... 

 

Jakiej kategorii gwiazdą jest LMA, skoro zespół z Vonlehem w jego miejsce nie gra dużo gorzej? To jest ciekawe, szczególnie w połączeniu ze średnią grą Aldridge'a w SAS. 

Są sporo gorszą. Mają pace na 10 winów mniej i SRS o prawie 5 mniejszy. I to w sytuacji, gdzie McCollum zaliczył spory progres. Gra LMA w SAS to kompletnie inna sprawa, nie dość, że sam z siebie gra słabiej(wiek?), to jeszcze zmiana otoczenia zwykle wiąże się ze słabszą grą. Nawet Lebrona to dotknęło, wszak 2011 to jego najsłabszy sezon pod każdym elementem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazers z bilansem 27-27 już na 7 miejscu. Gonimy Dallas i Memphis :-)

Pozdrawiam wszystkich, którzy twierdzili, że wraz z Nuggets będziemy szorować dno na zachodzie, zwłaszcza tych którzy je szorują :-)

 

 

po zmianach w S5 i oddaniu 4 z 5 graczy nie otrzymując nic ciekawego w zamian myślałem że nawet nie ma co robić projekcji kto będzie 15 ekipą na Zachodzie

 

mojego czarnego obrazu ekipy nie rozjaćniały osoby Lillarda oraz zakładany postęp McC

 

to jedyna ekipa którego składu nie jestem w stanie wyliczyć z baniaka i nie chodzi mi o rotację 10-12 gracz co można jeszcze wytłumaczyć ale o graczy podstawowych

 

od lat tak nie miałem bo znałem skład Dallas przed przyjściem Kidda dużo lepiej 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciekawe spostrzeżenie matek.

 

Są sporo gorszą. Mają pace na 10 winów mniej i SRS o prawie 5 mniejszy. I to w sytuacji, gdzie McCollum zaliczył spory progres.

Jakiego progresu Ray by nie zaliczył, to nie jest on solidnym centrem z niezłą obroną obręczy, dobrym strzelcem na SF i jednocześnie top SG ligi po obu stronach parkietu z elitarnym post upem, trójką i obroną. A tacy właśnie gracze odeszli z Rip City razem z LA. Jeszcze dodam, że tam był także Afflalo, który szaleje teraz w NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciekawe spostrzeżenie matek.

 

Jakiego progresu Ray by nie zaliczył, to nie jest on solidnym centrem z niezłą obroną obręczy, dobrym strzelcem na SF i jednocześnie top SG ligi po obu stronach parkietu z elitarnym post upem, trójką i obroną. A tacy właśnie gracze odeszli z Rip City razem z LA. Jeszcze dodam, że tam był także Afflalo, który szaleje teraz w NY.

Wes się skontuzjował w zeszłym sezonie. Lopeza i Batuma Mason i Aminu dobrze zastąpili. Gdyby LMA był w POR grając na poziomie zeszłego sezonu, dalej szliby na 50+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy już zapomnieli, że Blazers grali w zeszłym sezonie w 5. Szóstym zawodnikiem był Steve Blake a siódmym Chris Kaman. Batum przez cały zeszły sezon ceglił niemiłosiernie, Lillard po ASG bardzo obniżył loty a humory LMA i kontuzja Matthewsa ostatecznie zrujnowały sezon.

Teraz jest Lillard prawdziwy lider z jajami, jego Robin- McCollum i 8 pomocników, z których każdy ma coś do udowodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portland podjęło bardzo dobro decyzje, że nie poszli w grube kontrakty dla S5 z poprzedniego sezonu, postawili na Lillarda i to się im opłaca.

Mogli pójść w te kontrakty, tylko że tamten zespół osiągnął pewno ścianę (i tu nie chodzi o poprzedni sezon, gdy pod koniec się połamali), ale rok wcześniej po 1 rundzie, gładko odpadli z SAS chyba w II rundzie. Można próbować resetów, ale wyżej dupy nie podskoczą.

A tak mają niski cap i spory potencjał.

Zespół się chyba już przegryzł, bo na początku sezonu zdarzało im się przegrywać po prowadzeniu po 3Q.

 

Lillard gdy jest samodzielnym liderem jest coraz lepszy, LMA trochę go blokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda Lopeza bo byłby przydatny. Podpisywanie Matthewsa było zbyt ryzykowne. Szkoda, że zespół posypał się w samej końcówce sezonu i przebudowę trzeba robić bez zebranych picków. Ale jak widać i bez picków się da, choć jest trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a Blazers czają sie na kogos w to lato?

Powinni uderzyć po duet Durant + Horford :smile:

 

Wtedy byliby bardzo podobny zespołem do GSW:

Horford ~ Draymond

Lilard + CJ MCColum + Durant ~ Curry + Thompson + Harrison Barnes.

 

Jakby uderzyli do tej dwójki to może by ich przekonali, bo to dla obu byłaby zdecydowanie najlepsza opcja moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni uderzyć po duet Durant + Horford :smile:

 

Wtedy byliby bardzo podobny zespołem do GSW:

Horford ~ Draymond

Lilard + CJ MCColum + Durant ~ Curry + Thompson + Harrison Barnes.

 

Jakby uderzyli do tej dwójki to może by ich przekonali, bo to dla obu byłaby zdecydowanie najlepsza opcja moim zdaniem.

 

Boston też ma kasę na Duranta i Horforda, może to być ciut lepsza opcja niż PTB, bo gra na Wschodzie, to byłaby wymagająca seria z Cavs i walka z GSW/Spurs o pierścień. PTB tego nie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston też ma kasę na Duranta i Horforda, może to być ciut lepsza opcja niż PTB, bo gra na Wschodzie, to byłaby wymagająca seria z Cavs i walka z GSW/Spurs o pierścień. PTB tego nie gwarantuje.

Boston to też świetna opcja, imo równa stąd z PTB (którą to jednak wybrałem pewnie pod wpływem obejrzenia ich meczu z GSW).
 
Lillard + CJ > Thomas + Bradley, ale wspomniany Crowder myślę, że spokojnie u Stevensa mógłby grać z Servantem na 3-4 i  wtedy s5:
 
it - ab - kd - crowder - horford chyba lepszy niż to co by powstało w PTB. Oba zespoły mają vajną głębie i mase guradów lepszych niż to co jest w OKC (oczywiście poza RW).
 
Niech tylko KD pomyśli jak najszybciej o uderzeniu do Horforda i wzajemnemu wybraniu klubu. Może też PGasol by się przyłączył?
 
W obu meczach z GSW slim reaper przez spory czas wyglądał jak najlepszy gracza na parkiecie, co znaczy sporo, jak występował tam też po drugiej real GOAT. Oby odszeł już w to lato do któreś z twyżej opisanych opcji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie orientuje się, czy na tym forum są jacyś kibice Trail Blazers, a jeśli są to temat leży.

 

Wracając do tego o co chciałbym zapytać. Zarówno na zachodzie, jak i na wschodzie końcowe miejsca łapiące się do PO są bardzo ciasno ustawione i tam każdy jeden mecz może decydować o awansie, czy też nie.

 

Mimo, że Blazers przegrali oba ostatnie mecze, to były one przeciwko Thunder i Spurs, które łapią się do ścisłej trójki zachodu. Lillard co mecz wyciąga dobry wyniczek i to on niesie Blazers do PO. Do tego dochodzi McCollum, który może nie tak często i nie tak bardzo jak Lillard, ale radzi sobie dobrze.

 

Według mnie Portland ma ogromne predyspozycje, które czasem są po prostu nie wykorzystywane. Przykład - bardzo słaba gra przeciwko OKC, a ze Spurs już o niebo lepsza..

 

Ostatnie kilkanaście - kilkadziesiąt spotkań jasno pokazuje, że Trail Blazers zasługują na PlayOff'y bardziej niż np. Rockets, lecz ich udział w nich nie jest wcale taki pewny. Pierwsze 5 miejsc na zachodzie jest już raczej pewnych i to właśnie o te ostatnie 3 walkę podejmą głównie 4 drużyny - Trail Blazers, Mavericks, Rockets i Jazz. Ci ostatni, choć aktualnie znajdują się na 9 pozycji mają wielką szansę jeszcze tu namieszać, a wszystko rozegra się w ostatnich spotkaniach sezonu zasadnicznego.

 

Przed Portland zostają między innymi jeszcze 2 mecze pod rząd z Dallas, jak i ostatni mecz sezonu zasadniczego z Denver, który nie będzie "formalnością".

 

Zapowiada się ciekawa końcówka, tak jak i ciekawe PO! :smile:

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.